Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'יונדאי'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. היי, ראיתי באתר אוטו שצריכת דלק אמיתית (לפחות ממה שהם בדקו) של איוניק 2017 אמורה להיות באזור 23.5 ק"מ לליטר. בדיון אחר פה בפורום ראיתי שאנשים הגיעו לאזור ה-18-20 ק'"מ לליטר. היו אפילו כאלה שהגיעו ליותר, אבל נניח שהם חריגים. אני נוסע רוב הזמן בתוך העיר, פעם בשבוע אולי מחוץ לעיר, הצריכה שלי לפי מחשב הרכב היא 7.0-7.2 ל-100 ק"מ, כלומר כ-14 ק"מ לליטר. אמנם הרגל שלי קצת כבדה על הגז, אבל השאלה היא האם בכל זאת זה לא קצת גבוהה מדי? אולי זה מצביע על תקלה אפשרית ברכב? תודה למסייעים!
  2. ברשותי יונדאי i10 חדשה 17000 ק"מ. נשמעים רעשים מוזרים מהגיר. השאלה האם זה טבעי? מישהו מכיר את התופעה? האם ידועות בעיות מכניות בגיר זה או שהוא נחשב אמין?
  3. שלום חסר לי נוזל קירור ביונדאי i30 2008 יש יש לי מיכל של נוזל קירור מסוג zerex heavy duty, האם אפשר להשלים את הנוזל החסר בעזרתו והאם למהול את הנוזל במים 50/50? תודה לעונים
  4. שלום חברים יש לי רכב יונדאי I30 שנת 2013 ונתקלתי בבעיה נדירה הABS ברכב נדלק מהר מידי וכל לחיצה ממוצעת על הבלם זה ישר מפעיל את הABS וכל הגלגלים רועדים והרכב מפמפם איזה כמה מטרים במקום לעצור רגיל. הלכתי למוסך המכונאי היה איתי שעה וחצי עשה בדיקת מחשב וכל הבדיקות והטכניות שצריך ולא עלה על הבעיה. הלכתי אחר כך לעוד מוסך ולא הצליח לפתור את הבעיה. גם שום נורה שמראה שיש איזה בעיה לא נדלקה באוטו. אשמח לעזרה בדחיפות!!! תודה!
  5. אשתי צריכה רכב קטן לנסיעות מאד קצרות (הרצליה להרצליה פיתוח). המחשבה הייתה לעשות ליסינג פרטי על יונדאי i10 וכעמט כבר סגרנו את העסקה. כיוון שמדובר בגיר רובוטי עם מצמד אחד, הלכנו לעשות נסיעת מבחן על הרכב. אשתי שלא מבינה ממש כלום ברכבים - אמרה שהיא לא יכולה לנסוע על הרכב הזה (כן... בגלל הגיר). שישבנו עם איש המכירות אחרי נסיעת המבחן ושיתפנו שהגיר ביאס, הוא הציע את ה i20 בגרסת ה supreme plus בתנאי מכירה שהם קוראים לו "ליסינג פרטי" אבל בת'כלס - עסקת בלון לכל דבר ועניין: מקדמה -> תשלום חודשי נוח -> בסוף העסקה (36 חודשים) תשלום היתרה ורכישה של הרכב או טריידאין והמשך לעסקה הבאה. היה נשמע לנו סבבה וגם ככה לא מעט חברים אמרו לי "אל תעשה ליסינג פרטי! אתה חייב שישאר לך רכב אחרי 3 שנים!" אז חשבנו שזו אופציה לא רעה, אבל אז חשבתי לעצמי...אז למה דווקא i20? אני אקבל תנאי מימון דומים אצל כל יצרן... מתלבט בין הדגמים הבאים ואשמח לעצתכם: יונדאי i20, סיטרואן c3, סיאט איביזה, מזדה 2, קיה סטוניק (פספסתי מישהו? הדגשים: רכב בטיחותי, פשוט לתפעול (לפני שתכתבו על ה c3-יש לי 3008 שאשתי נוהגת עליו וכבר התרגלה לממשק), מרווח עד כמה שאפשר ו...שהגיר לא יעצבן את אשתי תודה!
  6. מסתבר שהפנס האחורי \ פס הלד- לא עובד. ראיתי שיש שם קצת לחות בפנים, וצריך לתקן כדי לעבור ת'טסט. עברתי במוסך ליד והבן-דוד הציע לי ב-300 שקל לפתוח את החלק הזה, לשים שם פס לד משלו, ולאטום. מצד שני, חלק מקורי כזה יעלה 600 שקל וזה עוד לפני התקנה (התקנה גם דורשת אטימה? לא יודע). מה דעתכם לגבי מצב כזה? לזרום עם הקומבינות של לדים בהרכבה אישית? או שזה לא יחזיק מעמד \ יהיה מעאפן? +יש מוסך במרכז שמטפל טוב ולא יקר בתאורה כזאת? תודה!
  7. היי, שלשום ולפני שבועיים הרגשתי באמצע הנסיעה שדוושת הבלם נוקשה כמעט כמו אבן ובשני המקרה הרכב משך שמאלה בעת הבלימה. ככל שבלמתי חזק יותר כך המשיכה הייתה חזקה יותר (הרכב סטה שמאלה והייתי לפצות עם ההגה לימין). זה הרגיש כאילו אני נוהג בעגלת קניות ורק עם הבלם הקדמי שמאלי - פחד אלוהים. בשני המקרים, אחרי כמה שעות הכול היה בסדר. הרכב בלם כמו שצריך והדוושה חזרה לעוצמה הרגילה. כאילו כלום לא קרה. אתמול הייתי במוסך ואחרי בדיקה זריזה הם הבינו שזה לא הבוסטר (מגבר בלם), ושהוא בסדר גמור. לא בדקו יותר מדי ולא פירקו שום דבר, ובסופו של דבר הם שיערו שאולי צריך להחליף משהו בabs. יחזרו אליי בשבוע הקרוב לגבי הצעת מחיר של חלק כזה משופץ. לא הבנתי איך בכלל הabs קשור לבעיה שלי, מה גם שהנורה שלו מעולם לא נדלקה (האמת ששום נורה עד עכשיו). אחרי המוסך החלטתי לבדוק את הרכב בחנייה עם OBD. התקלה שהופיעה? C1513 והכותרת ABS Control Unit. חיפוש מעמיק ברשת שייך את התקלה הזאת ברכבי יונדאי לקושי בהתנעה, נורת ESP שאינה נכבית וכן אורות בלימה שאינם פועלים או פועלים תמידית. אבל לא מצאתי שום דבר שדומה לבעיה שיש לי. מה לדעתכם זה יכול להיות? שמעתם על זה בעבר? ללכת על החלפת רכיב הABS? מדובר בדגם 1200 סמ"ק משנת 2008. תודה מראש!
  8. החלון ביונדאי איוניק 2017 שלי התחיל לזייף, בהתחלה היה צריך עזרה בשביל לעלות ואחרי שבוע התחיל לעשות רעש מוזר... אחרי שהלכתי לכמה חשמלאי רכב למינהם אמרו לי שזה הגלגל שיניים נשחק וצריך להחליף... רצו 600 ש''ח עם העבודה. מיותר לציין שרכשתי גלגל שיניים ב35 ש''ח והחלפתי בבית.. מפרסם פה שכולם יוכלו לעשות לבד. אחרי שמפרקים את הדלת צריך להוציא 3 ברגי כוכב(אני פתחתי עם מברג רגיל) ולהוציא את המנוע של החלון , לאחר מכן להוציא את הגלגל שיניים הישן ולשים חדש במקומו , אם יש ברשותכם קצת גריז חשוב לשים. מצרף קישורים למי שרוצה: קישור לגלגל שיניים בעלי, הוא ממש כמו בסונטה מסתבר https://m.fr.aliexpress.com/item/10000001194742.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.1226ukJyukJy7r&browser_id=ae44baa0705d4fc5913c692aa8cfd925&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=001180cf218de3c1aa173214a277b02e3227fa1cd1&gclid=&pdp_npi=2%40dis!EUR!!13.33!!!!!%402101e9d516527425260515500e11f4!!sea&algo_pvid=0713c036-0ad2-4536-8b69-152d32ec159f קישור איך לפרק את הדלת... שיהיה בהצלחה !
  9. שלום לכולם, לרגל קניית רכב חדש, משומש, צמצמנו את האפשרויות למספר דגמים. אם הייתם צריכים להמליץ על רכב שיוכל לשמש לתקופה ארוכה (כ-10 שנים), ויכול להתאים לצמד נהגים, אחד גבוה (כ-1.8) ורזה, ואחד נמוך ולא רזה, על מה הייתם ממליצים? הדגמים הנבחרים: הונדה ג'אז טיוטה: קורולה, יאריס יונדאי: i20, i25, i35 מאזדה 3 סוזוקי: איגניס, בלנו, סוויפט פרמטרים נוספים רצויים: חסכוני בדלק, תחזוקה נמוכה, נסיעה עירונית ברובה בחלקה עם עליות. וגם מזגן מתפקד יהיה רצוי. ברכב יהיו לרוב רק נהג ונוסע, אבל נשמח למקום ל-3 מבוגרים מאחורה. אנחנו די בטוחים בבחירות שלנו, אז אודה להמלצות שלכם יהיו מבין הדגמים הבאים. היום יש לנו יונדאי גטס 2008, ובתור מישהו גבוה, נהיגה ארוכה לא ממש נוחה לי. מה שנקנה יהיה אוטומטי בתקציב של 55-65 אלף, עם אפשרות לקצת יותר, משנת 2016 וצפונה (אולי טיפה יותר ישן), ונרצה גם עם קילומטראז' של עד 80 אלף קילומטר. תודה לכולם ולכולן,
  10. הרכב של חבר טוב, יונדאי i20 פרסטיג', עליה לכביש ינואר 2021, יד ראשונה פרטית (00 בעלים קודמים), 19 אלף ק"מ. נהג יחיד, ללא תאונות/תיקונים/תקלות. עבר טיפול אחד לפני חצי שנה ולרכב יש עוד 2 טיפולים נוספים בחינם במוסך היבואן! מחיר 89,800 ש"ח לפרטים: 058-794-8652 גארת'
  11. במהלך נסיעה נדלקה לי נורת ה esp בצורה קבוע עצרתי בצד כיביתי את הרכב כשהדלקתי שוב את הרכב הנורה לא הופיע שוב אך לאחר כמה דקות נסיעה הופיע שוב אותה נורה כשהגעתי הביתה וכיביתי את האוטו ויצאתי ממנו שמתי לב שנורות הברקס שלי דלוקות באופן קבוע ונאלצתי לנתק את המצבר מישהו יודע להגיד לי מה יכולה להיות התקלה וכמה יעלה תיקון שלה ???
  12. רכשתי יונדאי טוסון דור 4 2022 חדשה . הרמקולים די עלובים שם ולא שומעים ברמה גבוהה (לא ציפיתי). מה הייתם ממליצים לי לעשות בשביל לשדרג. את המערכת מולטימדיה אני לא רוצה להחליף, רק את הרמקולים ואולי גם להוסיף סאב ומגבר. אשמח לשמוע המלצות וגם תציינו שמות של חברות מומלצות.
  13. שלום יש לי שתי הצעות לקניית יונדאי איוניק מאוטו סנטר בנתניה. האחת 2018, ליסינג יד ראשונה, עלייה על הכביש 12/2018, 80K ק"מ. מבקשים עליו 88K סופי (התחילו מ 98K) נסעתי באוטו, לא הרגשתי משהו מיוחד למעט אולי חריכות בלמים, ונראה לי שהצמיגים יש עליהם בשר אבל יבשים. מבחינת מרכב, לא מושלם ויש שריטות פה ושם, אולי גם מעיכות מנימליות. מצורף דוח בדיקה שלהם וגם דוח תאונות השנייה היא 2017, ליסינג יד ראשונה, עלייה על הכביש 10/2017, 77K ק"מ, עוד לא דיברנו על מחיר, אבל מתחילים מ 88K. האוטו צריך לשנע אותו ועוד לא ראיתי או נסעתי עליו. מצורף דוח בדיקה שלהם וגם דוח תאונות אני מעוניין ברכב היברידי כי יש לי אוטו 7 מקומות קיה סורנטו, ואשתי נוסעת איתו לעבודה והוא צורך הרבה דלק. אז המטרה להוזיל עלויות, והאוטו הגדול ישמש אותנו יותר בנסיעה משפחתית. יש לציין שאני קצת לחוץ לקנות אוטו כי מכרתי את שלי, בעיקר כי אין מי שייקח ויחזיר את הילדים לבית הספר, אז אנחנו צריכים שני רכבים בבית. מה אתם ממליצים? השוק טס למעלה.. ולפי מחירי יד2, זה טירוף. מה מחיר הוגן למפרט כזה של רכבים? אשמח למענה. תודה. 2018.pdf 2017.pdf
  14. שלום, אני נוהג ביונדאי אקסנט 2005, יד שלישית, שנמצאת ברשותי זה שנתיים. החל מיום שישי האחרון המקלדת של הקודן (מסוג ספטרוטק ממה שהצלחתי לזהות) לא מקבלת חשמל. אני יודע את זה כי אין תאורה אחורית, נורית חיווי לא מהבהבת או מאירה בכלל, ואין תגובה כשאני לוחץ על המקשים – לא צליל, לא כלום. אף אחד לא נגע בחשמל של הרכב או משהו, והצמה הקטנה שמתחברת ללוח של המקלדת נראית שלמה ותקינה. מה זה יכול להיות? האם יש דרך פשוטה לעקוף את זה ולהניע, או שאני צריך להזמין אליי איש מקצוע? מצרף תמונות של המוח של הקודן, הצלחתי להגיע אליו אחרי שפירקתי את הלוח מתחת להגה. הצמה הקטנה שמתחברת למוח באמצע, שלישייה של שחור-אדום-כתום, היא זאת שרצה למקלדת. למכונית יש גם שלט נוחות, אז כנראה המוח שולט גם באימובילייזר וגם בנעילה. ראיתי בשרשורים אחרים פה שמישהו כתב שאפשר לנתק/לעקוף רק את הקודן בלי להשבית את המוח לחלוטין. אני מקווה שזה אפשרי כאן. תודה מראש על העזרה,
  15. שלום, לפעמים האורות באוטו מהבהבים באופן דומה לאורות מצוקה, אבל בלי שהלחצן עצמו מופעל או בכלל מהבהב. פשוט סתם. הם גם בקצב שונה לדעתי מקצב אורות מצוקה אמיתיים. לפעמים זה נמשך 10-20 שניות, ולפעמים גם חמש דקות ומעלה. רציתי לדעת אם אפשר לנטרל את הדבר הזה ומה בכלל הוא אומר. אגב, ברכב שלי מותקנת קודנית, יש מצב לדעתי שזה קשור, אז מציין את העובדה. אשמח לעזרה ⁦(•‿•)⁩,
  16. אהלן. אז שמעתי בום, וראיתי שהחלק האחורי של וילון הבד ביונדאי i30 2016 התקפל אחורה, והוו פלסטיק הימני שהחזיק אותו- נשבר. עשיתי חיפוש בפורום ומצאתי את הסאגה הקודמת בשרשור המצורף למטה. השאלה שלי האם למישהו יש חדשות בנושא? האם יש למה לפנות ליונדאי במידה והם הודו בתקלה ואולי מאפשרים תיקון מוזל? או האם מישהו מכיר נותן שירות שלא לוקח 1000-800 שקל על כזה תיקון? אני יכול להזמין את מספר החלק. כנראה שהוא: 81658-A5000 - שזה החלק הימני [מזווית הנהג], פשוט לא יודע איך לפרק\להרכיב כדי להחליף אותו.
  17. אהלן חברים , אשמח להמלצות בנוגע להחלפת מערכת המולטימדיה של גיל קאר שיש לי כיום ברכב (היא עושה בעיות הוויז קורס לא מעט , לאחרונה גם התחילו קיטועים בחיבור דרך הבלוטוס [לדוגמא שירים הופכים להיות חלקים של שירים כי פתאום יש כמו ניתוק מוזר של 3-4 שניות וחוזר חלילה] ,המערכת קורסת מעצמה ז"א ריסטרט באמצע נסיעה .... ) מה שחשוב לי במערכת שאחליף אליה זה התחברות לשליטה מההגה (ווליום,מענה לשיחות,הזזת תחנות/דילוג בין שירים) SPOTIFY!! נמאס לי לעבוד עם ספוטיפי דרך הבלוטוס זה לא נוח ולא כיף לי (פועל יוצא שיהיה בה גם WAZE) - אנדרואיד אוטו יתקבל בברכה אבל לא חובה אם יש את האפליקציות שהזכרתי שאיכות הסאונד שיוצאת מהמערכת תהיה טובה כי אולי באותה הדזמנות אשקול להחליף רמקוליים קדמיים ולשדרג בקטנה חשוב לי EQ טוב במערכת ואני ממש ממש מקווה לא להוציא הון עתק על זה כי אין ממש סיבה אז התקציב אני רוצה שיהיה גג 2000 שח כולל התקנה וכל המחברים הנדרשים מסביב אם יש דברים נוספים חשובים ששכחתי אשמח שתכתבו לי
  18. רכשתי יונדאי קונה. האוטו מושלם. אבל בישראל כמו בישראל ניסו לעשות קומבינה והתקינו במערכת המולטימדיה המקורית (והמעולה) של יונדאי, עוד מערכת בשם "קונקטד". המערכת הזאת פשוט זוועת עולם, תמיד מתנתקת ובכל פעם שאני נוהג אני כמעט עושה תאונה בגללה, כי במקום להתעסק בנהיגה אני מתעסק בלמה ואיך לעזעזל הבלוטוס התנתק וכו'.. ואני לא מעוניין בה בשום צורה. ניתן לנתק אותה לבד או שצריך לסוע לכלמוביל או למוסך כל שהוא שיעיף לי אותה מהחיים?
  19. שלום לכולם. אני משתמש חדש בפורום ורציתי לשאול שאלה ספיציפית, אך עם זאת מצאתי שהאתר הזה מאוד שימושי לנושאים עתידיים ולכן אני שמחתי לגלות על קיומו. לנושא הדיון: אני וחבר רוצים לעשות טיפול קוסמטי בעיקר של ניקיון ושטיפה מקיפה, פנימית וחיצונית למכונית שלו מסוג יודנאי i30, שנת 2010 (מנוע 2.0 ללא טורבו, אם זה רלוונטי). כחלק מהטיפול אני רוצה לפרק את המושבים (הקדמיים) שיהיה יותר נוח לגשת לאזורים המאוד לא נוחים לגישה כאשר המושבים מותקנים, על מנת לנקות ולקרצף את כול הלכלוך הקשה בתוך הקבינה. למרות שחפרתי בגוגל למצוא תשובה מתאימה ונכשלתי (בניגוד ליודנאי אלנטרה, לדוגמה, שכן יש מידע על מומנט הידוק מושבים), רציתי לדעת אם מישהו יוכל לעזור בלמצוא או לספק מראש את מידת מומנט ההידוק (טורק) לברגי ההתקנה של המושבים הקדמיים, כך שאוכל להתקין את המושבים בחזרה לאחר הניקיון עם כוח ההידוק כפי שהוגדר לפי היצרן. אני מזכיר שמדובר על יונדאי i30 שנת 2010, אך כמובן אם שנתונים אחרים של ה-i30 תקפים לנושא, אז זה יהיה מצוין. על אותו גל, אשמח להכיר ולדעת על מקורות מומלצים שמהם אפשר לקחת טבלאות מומנט הידוק גם כן לרכבים אחרים במידת הצורך. אם החסרתי במידע רלוונטי או שבקשתי לא הייתה ברורה, נא לציין ואתקן בהתאם. תודה רבה לעוזרים.
  20. אז באופן מוזר הבטנה נתפסה בגלגל הקדמי של הרכב- ופשוט נאכלה. אני רואה שחלקים [גם חשמליים?] בתוך הטמבון חשופים כרגע וצריך לדאוג לכסות הכל שוב, אחרת אולי מים ייכנסו לשם. השאלה היא, מה עושים, כשמוסך רשמי של יונדאי נותן לך הצעת מחיר של 1000 שקל להחלפת חלק פלסטיק מסכן? מהי שיטת העבודה שלכם, כשאתם צריכים להחליף חלק שכזה? תמיד אומרים לי "לך למגרש פירוק". אבל זה נראה כמו מערב פרוע: > איך מגיעים למקומות כאלה? [זה לא כזה ברור בגוגל]. > מה כבר הסיכוי למצוא חלק בדיוק מהרכב שלך, ואיך יודעים אם החלק מתאים או שנתנו לך חלק של דגם מספיק קרוב ו"יאללה, תסתדר"? > מקומות כאלה גם רק מוכרים לך. לא מתקינים. אז האם נהוג לקנות מפירוקיות וללכת למוסך אחר להתקנה? אולי הם דופקים מחיר מוגזם להתקנה, כי לא קנית את החלק מהם? בקיצור, מהי הדרך החכמה לפעול כדי שלא כל בורג שתרצה להחליף ברכב יעלה לך כמו כלייה? האם הולכים ישר לפירוקיות? או שאפשר למצוא במחיר נורמלי דרך מוסכים לא מורשים? תודה.
  21. משהו מוזר קורה לאחרונה בתחום הסופר מיני – הוט האץ'. אם עד לאחרונה חובב נהיגה שרצה סופר מיני ספורטיבית, היה בודק בעיקר בקרב היצרניות האירופאיות. אבל (!!) רנו ייצרו בדור הלפני אחרון קליאו RS רובוטית בלבד ובדור הנוכחי לא תהיה כלל, פיג'ו את ה-208 החדשה ישאירו בגרסאות חשמליות וסטנדרטיות ועל סיאט\קופרה איביזה בכלל לא שמענו. לוואקום שנוצר נכנסו טויוטה ויונדאי. 2 היצרניות מהמזרח הרחוק התחילו (או חזרו) להתחרות ב-WRC כאשר יונדאי החתימו אפילו את סבסטיאן לואב הצרפתי, אלוף העולם 9 פעמים שמזוהה מאוד עם קבוצות פיג'ו-סיטרואן. ההצלחה לא איחרה לבוא ויונדאי הם אלופי היצרנים בעונת 2019 ב-WRC. אם לא די בכך, יונדאי יצרו לא מזמן מכונה שזכתה להרבה שבחים בשם i30N וכעת, עם הצגת דור חדש ל-i20, גם הסופר מיני זכתה לעשות כושר. i20N (שם מעצבן לאללה להקלדה) הינה סופר מיני בעלת 5 דלתות שנבדלת מהגרסה הבסיסית ע"י חישוקי 18 אינץ', ספויילר על הגג (פחות מקובל בקטגוריה), פגושים שונים, חצאיות ועוד שלל שינויים קוסמטיים. בסלון בולטים מושבים בסגנון "באקט לייט" (ביטוי שאני חושב שאני המצאתי, כמו באקט אבל בלי העומק של מושבי באקט) ולוח מכוונים דיגיטלי כנהוג היום. את חובבי הנהיגה מעניינת בעיקר יחידת ההנעה. ב-i20N אנחנו נמצא מנוע 1.6 ליטר מוגדש טורבו המפיק 201 כ"ס ו-28 קג"מ של מומנט שמזיזים את המרכב ששוקל 1190 ק"ג. בניגוד לרוח התקופה (שוב!) הגיר הינו ידני ובעל 6 הילוכים. אם הנתונים האלו לא מספיקים, יונדאי תשווק את הסופר מיני החמה הזאת עם דיפרנציאל מכני מוגבל החלקה. כמו באחות הגדולה, גם ל-i20N יהיו הרבה אפשרויות התאמה בדמות 5 מצבי נהיגה (רגיל, אקו, ספורט, N ו-N מותאם אישית). ואם לשפוט לפי המפרט והאחות הגדולה - ה-i30N, מצופה לנו רכב מבטיח שיכנס לנישה מדוללת מאוד בימינו.
  22. משהו מוזר קורה לאחרונה בתחום הסופר מיני – הוט האץ'. אם עד לאחרונה חובב נהיגה שרצה סופר מיני ספורטיבית, היה בודק בעיקר בקרב היצרניות האירופאיות. אבל (!!) רנו ייצרו בדור הלפני אחרון קליאו RS רובוטית בלבד ובדור הנוכחי לא תהיה כלל, פיג'ו את ה-208 החדשה ישאירו בגרסאות חשמליות וסטנדרטיות ועל סיאט\קופרה איביזה בכלל לא שמענו. לוואקום שנוצר נכנסו טויוטה ויונדאי. 2 היצרניות מהמזרח הרחוק התחילו (או חזרו) להתחרות ב-WRC כאשר יונדאי החתימו אפילו את סבסטיאן לואב הצרפתי, אלוף העולם 9 פעמים שמזוהה מאוד עם קבוצות פיג'ו-סיטרואן. ההצלחה לא איחרה לבוא ויונדאי הם אלופי היצרנים בעונת 2019 ב-WRC. אם לא די בכך, יונדאי יצרו לא מזמן מכונה שזכתה להרבה שבחים בשם i30N וכעת, עם הצגת דור חדש ל-i20, גם הסופר מיני זכתה לעשות כושר. i20N (שם מעצבן לאללה להקלדה) הינה סופר מיני בעלת 5 דלתות שנבדלת מהגרסה הבסיסית ע"י חישוקי 18 אינץ', ספויילר על הגג (פחות מקובל בקטגוריה), פגושים שונים, חצאיות ועוד שלל שינויים קוסמטיים. בסלון בולטים מושבים בסגנון "באקט לייט" (ביטוי שאני חושב שאני המצאתי, כמו באקט אבל בלי העומק של מושבי באקט) ולוח מכוונים דיגיטלי כנהוג היום. את חובבי הנהיגה מעניינת בעיקר יחידת ההנעה. ב-i20N אנחנו נמצא מנוע 1.6 ליטר מוגדש טורבו המפיק 201 כ"ס ו-28 קג"מ של מומנט שמזיזים את המרכב ששוקל 1190 ק"ג. בניגוד לרוח התקופה (שוב!) הגיר הינו ידני ובעל 6 הילוכים. אם הנתונים האלו לא מספיקים, יונדאי תשווק את הסופר מיני החמה הזאת עם דיפרנציאל מכני מוגבל החלקה. כמו באחות הגדולה, גם ל-i20N יהיו הרבה אפשרויות התאמה בדמות 5 מצבי נהיגה (רגיל, אקו, ספורט, N ו-N מותאם אישית). ואם לשפוט לפי המפרט והאחות הגדולה - ה-i30N, מצופה לנו רכב מבטיח שיכנס לנישה מדוללת מאוד בימינו. לצפייה במאמר המלא
  23. אהלן, יש לי יונדאי i25 אני צריך להחליף נורות לרכב וצריך לבחור אילו נורות להביא חשוב לי שיהיה מרחק טוב לתאורה ושלא יהיה צהוב כל כך, כאילו שיהיה אור למרחק טוב ולא בצבע צהוב קשה כמו כל ההלוגן שיש היום שמעתי רק על הפיליפס אקסטרים 130% ועל אושרם נייטברייקר 130% שנותנות גוון בהיר יותר ומרחק רב יותר, מה ההבדל ביניהם חוץ מהמחיר ומשך החיים? אם למישהו יש אשמח לתמונה או משהו, פתוח לחברות נוספות פשוט זה מה שאני מכיר. חשוב כמובן שיעברו טסט. הספר רכב לא לידי כרגע אז אני לא בטוח איזה סוג אני צריך אבל אם אני זוכר נכון זה h4 55/60w תקנו אותי אם אני טועה או אם תוכלו לאשר לפחות שזה נכון. תודה.
  24. נמצאת לפני רכישת רכב, מתלבטת איזה רכב יותר עדיף מבחינת אמינות קיה סורנטו 2020 או יונדאי סנטה פה 2020? בנוסף אשמח לשמוע חוות דעת על שני הרכבים הנ"ל
  25. שלום, יש לי ברכב נורות צהובות ואני רוצה להחליף אותן לנורות לבנות, שמעתי שהנורות של פיליפס טובות אבל יש המון סוגים ואני לא יודע מה אני צריך, אני צריך נורות לבנות (תאורת דרך ואור גבוה כמובן) שלא יהרסו אחרי 3 חודשים ושעוברות טסט ועושות אור לבן למרחק טוב כי הצהובות שיש לי כרגע ממש על הפנים. צירפתי תמונה של הספקי וסוג הנורה שצילמתי מספר הרכב, אשמח להמלצות על נורות מתאימות לתיאור שביקשתי. מצאתי את אלו (למטה) יש למישהו חוות דעת או יודע מה ההבדל ביניהן? PHILIPS X-tremeVision PHILIPS WhiteVision
  • תוכן חדש...