Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'רנו'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. שלום לכולם אני צריך לדעת בדחיפות האם יש כזה דבר טיפול 1000 קילומטר ברכב חדש?? הרכב הוא רנו טראפיק, נסיתי למצוא ספר טיפולים הבעיה שרנו ממש מחביאים אותו !
  2. שלום לכולם , יש לי תקלה ממש מאתגרת ברכב , אני אפרט כדי שיהיה לכם נוח להבין ולנסות לעזור. יש לי רקע טכני כלשהו אני מהנדס מכונות , הייתי כבר בכמה מוסכים ואף במוסך מורשה והתשובות שאני מקבל הן ממש לא מספקות בלשון המעטה. יש לי רנו קליאו 2014, גיר ידני . בנסיעה בעיר הכל נורמלי. אך כשאני נוסע מחוץ לעיר לאחר כחצי שעה נסיעה נדלקת נורת תקלה ומופיעות ההודעות הבאות , check hill start assistance check esc, Check injection system בזמן שהנורה דולקת המנוע מאבד אמנם מעט כוח , אך אפשר להמשיך בנסיעה , אם במקרה אני מגיע לרמזור ועומד , האוטו כבה . אחרי שאני ממשיל בנסיעה עוד 20 דקות הנורה כבת ואחר חצי שעה של נסיעה שוב נדלקת וחוזר חלילה וזה מה שמוזר זה שהתקלה חוזרת לסירוגין באינטרוולים של כ 20-30 דקות . כמובן שאני מגיע למוסך כל הנורות כבויות האוטו במצב תקין לחלוטין. אך פעם אחת נסעתי בכוונה מחוץ לעיר והגעתי למוסך מורשה עם נורת התקלה דלוקה , אחרי בדיקה שעלתה לי 400 ש"ח הם אמרו שצריך להחליף את חיישן הMAP ,הם דרשו 1200 ש"ח עבור החלפת החיישן , שאלתי אותם אם זה בטוח יפתור את התקלה והם אמרו שהם לא יכולים להתחייב. א. זה לא ניראה לי מהתחלה שזה בעיה בחיישן ישירות בגלל שהתקלה חוזרת לסרוגין ב. קניתי את חיישן הMAP מחו"ל ( עלה 50 ש"ח ) וזה ממש לא פתר את הבעיה ג. לצורך הבדיקה שמתי גם את חיישן ה MAP מרכב רנו של חבר וכמובן שזה לא פתר את הבעיה. יש לי סורק תקלות והוא מורה על תקלה P0106 שזה אמנם תקלה שקשורה לחיישן הMAP אך אני חושב שזו בעיה חשמלית או משהו דומה שתוצאת לוואי שלו הוא פגיעה בתפקוד חיישן הMAP בגדול אני דיי מיואש מהמצב ולא יודע באיזה מוסך לבטוח , הריי הייתי יכול לשלם עכשיו 1200 ש"ח למוסך המורשה והם היו אומרים לי להחליף מחר עוד חיישן ואחר כך עוד שטות ולהגיע לאלפי שקלים של הוצאות בלי לפתור את הבעיה. האם יש למישהו פה השערה ממה נובעת התקלה ?
  3. יש המלצות למתקין מולטימדיה שיודע לעבוד עם רנו באזור הגליל התחתון? יש לי פלואנס 2013 שהגיע עם המערכת המולטימדיה הדפוקה הידועה שמחברת את המסך רק דרך AUX. מפה לשם, החום הישראלי פוצץ את המסך והוא מת. מחפש מישהו שיודע להחליף ולא דופק מחירים למסך שעולה 300 שקל בעלי אקספרס.
  4. אהלן, לאחר שנים של שימוש ברכבים יפניים (סובארו DL, טויוטה קורולה 01' וטויוטה יאריס 14' - אני יודע, אין ולא יהיה כמו הסובארו 😉) , החלטתי לעבור לרכב צרפתי. כמו כל אדם שמבין קצת ברכב או בעצם אפילו לא מבין מבין טיפה יודע - רכב צרפתי? = אמינות של דחליל (סליחה אם פגעתי במישהו 😅), בכל אופן אני רוצה להבין קצת לעומק מאיפה זה מגיע כל הסטיגמות האלו וסיפורי האימה ששמעתי, בייחוד על מערכות חשמל למיניהן שלא ככ מורגשים ברכבים יפניים... חשוב לציין, אני לא מחפש עכשיו ג'יפון 5008 שהרגע יצא מהמפעל, להיפך, אני מחפש רכב יד 2 במצב סביר מ2011-2016, בעדיפות לסופר מיני/ רכב פשוט, אז אני אשמח אם יש מישהו שיוכל להסביר לי למה בעצם יש סיפורי אימה כאלו? האם רכבים צרפתיים באמת חולים בחשמל? או בכלל בכל דבר? ברור לי שכל רכב הוא לא נהרס כשמטפלים אבל אני מדבר על בעיות שהם מעבר לטיפולים תקופתיים אלא תקלות מפתיעות כביכול. תודה לכל העונים!!!
  5. אני חושב לקנות רנו קפצור חדשה, לטווח הארוך (לא מתכנן למכור אותה אחרי כמה שנים אלא להשאר איתה) האם בעיית האמינות של הצרפתים ורנו בפרט השתנה בשנים האחרונות וכל מה שנשאר כרגע זה סטיגמה ישנה? האם השינוי למנוע החדש של 1.33 טורבו באמת פתר את הבעיות שהיה עם המנועים הישנים? האם באופן כללי רנו קפצור החדשה מומלצת לקניה? תודה רבה
  6. צהריים טובים לכולם 🙏 קודם כל ברוכים הנמצאים, זו ההודעה הראשונה שלי פה אחרי שנים של צפיה מהצד שלמדתי ונעזרתי הרבה. אשמח לחוכמתכם ועזרתכם ביעוץ לפני קניה. מה שחשוב לי ברכב זה החוויית נהיגה, הכוח, הספורטיביות והאיבזור ומערכות הבטיחות. יש לי כמה רכבים שהם על הכוונת ולאו דווקא דומים או מזכירים אחד את השני. להלן הרכבים: וולוו s60 r- designe שנת 2014-2015 עם מנוע הt5 245 כ״ס. נהגתי בעבר על הדגם קינטיק, רכב מאוד זריז, מעניין וחזק, זאב בעור כבש, מעוניין לדעת על עלות תחזוקה וכדאיות בהתאם לצרכים שלי. אלפא ג׳ולייטה 1.4 ידנית 170 כ״ס 2013 למרות שהמנוע לא מפלצתי, הלב ממש מתחבר למראה של הרכב. אני מפחד ממש מתחזוקה יקרה והרגישות של הרכב. קליאו rs שנת 2015 1.6 טורבו אוטומט הגיר האוטומט דו מצמדי קצת מרתיע אבל הרכב מעניין, לא מאובזר ממש, תאמת הוא כמו הקליאו הרגילה מבחינת איבזור רק שהמנוע חזק יותר משמעותית. פורד פיאסטה st ידנית 2014 לא מכיר.. אשמח לדעתכם מה ישרת את הצרכים שלי הכי טוב ואשמח לפירוט לגבי עלויות תחזוקה, חווית נהיגה וכל דבר שעולה על רוחכם. בנוסף אשמח להמלצות לדגמים נוספים שאינני מכיר. התקציב הוא עד 80k בלי אפשרות מתיחה, ואני לא רוצה רכבים מתוצרת vag. תודה לכולם ☺️
  7. נקנו ולא שומשו בגלל החזרת הרכב. חברות איכותיות. מתאים למגאן/פלואנס דיזל ואולי גם לעוד. התקנים מופיעים בתמונה. שמן מנוע 180 ש"ח נוזל קירור 80 ש"ח שלחו הודעה פרטית מי שמעוניין.
  8. שלום לכולם.. יש לי רנו קליאו ידנית 2015 טורבו ונפלה לי הדלת של הדלק (בצבע כחול) איך ניתן להשיג כזו?
  9. אחרי שלוש עשרה שנים ארוכות מאוד, רנו מציגה דור חדש למסחרית הקטנה שלה, עם עיצוב חדש, טכנולוגיה חדשה וחלוקה לשני גרסאות נפרדות, הקנגו והאקספרס. בעוד הקנגו מיועד לשוק האירופאי, הוא יציג פנים איכותי יותר ואבזור עדיף ולעומתו האקספרס אמור להיות פשוט ונגיש יותר. שתיהן יציעו גרסה לנוסעים וגרסה מסחרית. בגרסאות המסחריות, נפח המטען נע בין 3.3 ל-4.9 קוב, כתלות בבסיס הגלגלים הנבחר, ארוך או קצר. הקנגו מציג חידוש מבחינת נגישות למטען, כאשר רנו הסירו את קורה B בצד הנוסע, ובכך יצרו לטענתם את מפתן ההעמסה הצדדי הגדול ביותר קטגוריה, ברוחב של 141.6 ס"מ, כמעט פי שתיים מהדגם היוצא. הקנגו זוכה לעיצוב מחדש, הפרונט חדש לגמרי ומציג סבכת גריל גדולה, ניפוחים במכסה המנוע ובבתי הגלגלים, ופנסי תאורת יום בצורת C, בדומה לשאר דגמי המותג. פנים הרכב מכוון להציע חווית נסיעה של מכונית מהשורה במקום מסחרית, על ידי שימוש בחלקי פנים של מכוניות הנוסעים של המותג. הדגמים הבכירים יציעו את מסך המולטימדיה 7' אינץ וכן לוח מחוונים דיגיטלי ובפעם הראשונה הקנגו יזכה לקבל מערכות בטיחות, בדמות בלימה אוטונומית, התרעת רכב בשטח מת ומערכת סיוע לנגרר. היצרן מבטיח מגוון יחידות הינע, אך לא מספק יותר מדיי פרטים, סביר לצפות שמנוע ה-1.5 טורבו דיזל הותיק יופיע גם בדגם החדש לצד מנוע ה-1.3 טורבו בנזין, משודכים לתיבות ידניות או אוטומטיות כפולות מצמדים. בנוסף, כמו בדגמים הקודמים, תוצע לקנגו גרסה חשמלית טהורה, שאמורה להציע טווח מוגדל וטעינה מהירה יותר בהשוואה לדור היוצא, שלו טווח של כ-160 ק"מ בנסיעה משולבת. הקנגו החדש ייוצר כמו קודמיו במפעל מאובוג בצרפת, ואילו האקספרס ייוצר במפעל טנג'יר במרוקו, וכנראה יחליף את הדוקר לבית דאצ'יה, המיוצר שם כיום, ושניהם צפויים להגיע לשווקים באזור אביב 2021.
  10. אחרי שלוש עשרה שנים ארוכות מאוד, רנו מציגה דור חדש למסחרית הקטנה שלה, עם עיצוב חדש, טכנולוגיה חדשה וחלוקה לשני גרסאות נפרדות, הקנגו והאקספרס. בעוד הקנגו מיועד לשוק האירופאי, הוא יציג פנים איכותי יותר ואבזור עדיף ולעומתו האקספרס אמור להיות פשוט ונגיש יותר. שתיהן יציעו גרסה לנוסעים וגרסה מסחרית. בגרסאות המסחריות, נפח המטען נע בין 3.3 ל-4.9 קוב, כתלות בבסיס הגלגלים הנבחר, ארוך או קצר. הקנגו מציג חידוש מבחינת נגישות למטען, כאשר רנו הסירו את קורה B בצד הנוסע, ובכך יצרו לטענתם את מפתן ההעמסה הצדדי הגדול ביותר קטגוריה, ברוחב של 141.6 ס"מ, כמעט פי שתיים מהדגם היוצא. הקנגו זוכה לעיצוב מחדש, הפרונט חדש לגמרי ומציג סבכת גריל גדולה, ניפוחים במכסה המנוע ובבתי הגלגלים, ופנסי תאורת יום בצורת C, בדומה לשאר דגמי המותג. פנים הרכב מכוון להציע חווית נסיעה של מכונית מהשורה במקום מסחרית, על ידי שימוש בחלקי פנים של מכוניות הנוסעים של המותג. הדגמים הבכירים יציעו את מסך המולטימדיה 7' אינץ וכן לוח מחוונים דיגיטלי ובפעם הראשונה הקנגו יזכה לקבל מערכות בטיחות, בדמות בלימה אוטונומית, התרעת רכב בשטח מת ומערכת סיוע לנגרר. היצרן מבטיח מגוון יחידות הינע, אך לא מספק יותר מדיי פרטים, סביר לצפות שמנוע ה-1.5 טורבו דיזל הותיק יופיע גם בדגם החדש לצד מנוע ה-1.3 טורבו בנזין, משודכים לתיבות ידניות או אוטומטיות כפולות מצמדים. בנוסף, כמו בדגמים הקודמים, תוצע לקנגו גרסה חשמלית טהורה, שאמורה להציע טווח מוגדל וטעינה מהירה יותר בהשוואה לדור היוצא, שלו טווח של כ-160 ק"מ בנסיעה משולבת. הקנגו החדש ייוצר כמו קודמיו במפעל מאובוג בצרפת, ואילו האקספרס ייוצר במפעל טנג'יר במרוקו, וכנראה יחליף את הדוקר לבית דאצ'יה, המיוצר שם כיום, ושניהם צפויים להגיע לשווקים באזור אביב 2021. לצפייה במאמר המלא
  11. ארבע שנים לאחר הצגתה ומאתיים אלף מסירות בעשרים ואחת מדינות, רנו מחדשת את הגרנד קופה (או מגאן סדאן כפי שהיצרן מכנה אותה בפשטות), באמצעות יישור קו טכנולוגי בתחומי הבטיחות, הנוחות והטכנולוגיה. על מנת לזהות את הדגם המחודש, הגריל הוחלף לאחד עם אלמנטי כרום לאורכו, הפגוש קדמי מציג עיצוב ספורטיבי וכולל בנוסף מסיטי אוויר לבתי הגלגלים, לטובת אווירודינמיות משופרת. נוספה גם תאורה לידיות הדלתות על מנת להקל על מציאתן בשעות חשוכות. להיצע הצבעים הקיים נוסף כעת צבע אפור חדש ומוצעים גלגלים בעיצובים חדשים, בגדלים הנעים בין 16 ל-18 אינץ'. לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 10.2 אינץ' הכולל תצוגת ניווט ואפשרויות התאמה אישית יהיה סטנדרטי מעתה והלאה, והוא מציע אפשרות החלפה בין תצוגות והוספה של ווידג'טים כמו צריכת דלק במצב ECO וכוח במצב ספורט. ברמות הגימור הבכירות יוצע מסך מולטימדיה חדש בגודל 9.3 אינץ', המציג את ממשק המולטימדיה איזי לינק של רנו. הממשק כולל תמיכה באנדרואיד אוטו ואפל קאר פליי, זיהוי קולי ניווט המתממשק עם שירותי גוגל ואפליקציה לשליטה על הסאונד של הרכב. רנו שמה דגש על שיפור בארגונומיה של הרכב, על ידי פישוט התפריטים והפיכת כפתורי השליטה על ההגה והמולטימדיה לנגישים יותר. כמו בדגמים אחרים שלה, רנו מציע אפליקציה המתממשקת עם הרכב , המאפשרת לראות את מיקומו, מצב הדלק, להגדיר ניווט מראש ועוד. תא הנוסעים התחדש בריפוד חדש למושבים , תוספת גוונים לתאורת האווירה, גימור כרום לפקדי המזגן, וכיוונון חשמלי למושב הנהג. תחום מערכות הבטיחות קיבל את השיפור שכל כך נזקק לו: מערכת בקרת השיוט כעת תומכת גם בתנועת עצור וסע, הבלימה האוטונומית מסוגלת לזהות הולכי רגל ופעולת האוטו הולד נעשה שקופה יותר בשביל חווית נהיגה חלקה יותר בעיר. כל אלו יתווספו למערכות הקיימות כיום בגרנד קופה, התרעה על סטייה מנתיב, התרעת עייפות והתראה על רכב בשטח מת. יחידות ההינע יישארו כשהיו, כאשר לנו רלוונטיים מנוע הטורבו בנזין 1.3TCE עם 140 כ"ס או 1.5 טורבו דיזל עם 115 כ"ס, משודכים לתיבת כפולת מצמדים בעלת שבעה הילוכים ומותאמים לתקן הזיהום המחמיר של יורו 6. חידוש הגרנד קופה מסיים בעצם את רענון משפחת המגאן שהחל עם ההאצ'בק והסטיישן עוד באזור בפברואר השנה, והוא החידוש האחרון לדור הנוכחי של משפחת המגאן, לפני המעבר של הדור הבא לתצורה חשמלית בלבד, על פי הקונספט שהוצג לאחרונה, הmegane eVision.
  12. ארבע שנים לאחר הצגתה ומאתיים אלף מסירות בעשרים ואחת מדינות, רנו מחדשת את הגרנד קופה (או מגאן סדאן כפי שהיצרן מכנה אותה בפשטות), באמצעות יישור קו טכנולוגי בתחומי הבטיחות, הנוחות והטכנולוגיה. על מנת לזהות את הדגם המחודש, הגריל הוחלף לאחד עם אלמנטי כרום לאורכו, הפגוש קדמי מציג עיצוב ספורטיבי וכולל בנוסף מסיטי אוויר לבתי הגלגלים, לטובת אווירודינמיות משופרת. נוספה גם תאורה לידיות הדלתות על מנת להקל על מציאתן בשעות חשוכות. להיצע הצבעים הקיים נוסף כעת צבע אפור חדש ומוצעים גלגלים בעיצובים חדשים, בגדלים הנעים בין 16 ל-18 אינץ'. לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 10.2 אינץ' הכולל תצוגת ניווט ואפשרויות התאמה אישית יהיה סטנדרטי מעתה והלאה, והוא מציע אפשרות החלפה בין תצוגות והוספה של ווידג'טים כמו צריכת דלק במצב ECO וכוח במצב ספורט. ברמות הגימור הבכירות יוצע מסך מולטימדיה חדש בגודל 9.3 אינץ', המציג את ממשק המולטימדיה איזי לינק של רנו. הממשק כולל תמיכה באנדרואיד אוטו ואפל קאר פליי, זיהוי קולי ניווט המתממשק עם שירותי גוגל ואפליקציה לשליטה על הסאונד של הרכב. רנו שמה דגש על שיפור בארגונומיה של הרכב, על ידי פישוט התפריטים והפיכת כפתורי השליטה על ההגה והמולטימדיה לנגישים יותר. כמו בדגמים אחרים שלה, רנו מציע אפליקציה המתממשקת עם הרכב , המאפשרת לראות את מיקומו, מצב הדלק, להגדיר ניווט מראש ועוד. תא הנוסעים התחדש בריפוד חדש למושבים , תוספת גוונים לתאורת האווירה, גימור כרום לפקדי המזגן, וכיוונון חשמלי למושב הנהג. תחום מערכות הבטיחות קיבל את השיפור שכל כך נזקק לו: מערכת בקרת השיוט כעת תומכת גם בתנועת עצור וסע, הבלימה האוטונומית מסוגלת לזהות הולכי רגל ופעולת האוטו הולד נעשה שקופה יותר בשביל חווית נהיגה חלקה יותר בעיר. כל אלו יתווספו למערכות הקיימות כיום בגרנד קופה, התרעה על סטייה מנתיב, התרעת עייפות והתראה על רכב בשטח מת. יחידות ההינע יישארו כשהיו, כאשר לנו רלוונטיים מנוע הטורבו בנזין 1.3TCE עם 140 כ"ס או 1.5 טורבו דיזל עם 115 כ"ס, משודכים לתיבת כפולת מצמדים בעלת שבעה הילוכים ומותאמים לתקן הזיהום המחמיר של יורו 6. חידוש הגרנד קופה מסיים בעצם את רענון משפחת המגאן שהחל עם ההאצ'בק והסטיישן עוד באזור בפברואר השנה, והוא החידוש האחרון לדור הנוכחי של משפחת המגאן, לפני המעבר של הדור הבא לתצורה חשמלית בלבד, על פי הקונספט שהוצג לאחרונה, הmegane eVision. לצפייה במאמר המלא
  13. לפני כשלושה חודשים רכשתי רכב רנו מגאן גרנד קופה DCI בעל גיר רובוטי כפול מצמד מסוג EDC. יש לציין שבעבר היו שתי מכוניות רנו עם השילוב הזה. במהלך הנסיעות גיליתי שיש תקלה המתרחשת בממוצע שלוש פעמים בשבוע. התקלה בטיחותית, ודורשת טיפול מיידי. ניגשתי למוסך צמרת באשדוד, אך שם בדקו ולא איתרו את הבעיה. היות שהרכב חדש, כך הבנתי, לא הצטברו מספיק תקלות ידועות. פניתי גם לקרסו, אך הטיפול בינתיים איטי מאוד. תיאור התקלה: בנסיעה קבועה במהירות נמוכה (לרוב 22 קמ"ש), כאשר לוחצים על דוושת הגז, הרכב לא נכנס להילוך ויש נתק בין הגיר לבין המנוע. התחושה דומה ללחיצה על דוושת הגז ברכב ידני בזמן שהמצמד לחוץ או ללחיצה על דוושת הגז ברכב אוטומטי בהילוך ניוטרל. רק אם מחכים עד שמד הסיבובים ירד למצב נורמלי או שמעבירים להילוך N ומחזירים ל-D הרכב חוזר לתפקוד תקין. פעם אחת התקלה התרחשה בעלייה תלולה מאוד והרכב החל להידרדר לאחור. הייתי צריך ללחוץ על דוושת הבלם כדי לעצור את הידרדרות הרכב, להעביר ל-N ולאחר מכן להעביר ל-D ואז להמשיך בנסיעה. התקלה מתרחשת כאשר הגיר נמצא בהילוך שלישי ורגע לפני שהוא שאמור לעבור להילוך שני. תקלה דומה התרחשה גם ברכב הקודם, רנו קדג'אר, אך שם משום מה היא היתה נדירה והתרחשה רק פעמיים במהלך כמעט שנה שנהגתי בה. יש לציין שהייתה בבעלותי גם רנו מגאן 3 עם אותו שילוב מנוע וגיר, ושם התקלה אינה התרחשה כלל. אשמח להתייחסותכם. האם מישהו מכיר את הבעיה? מה אתם מציעים לעשות?
  14. מנוע 1.2TCe מתוצרת רנו, שווק במגוון דגמים של היצרן וכן דגמים נוספים של דאצ'יה, ניסן ומרצדס. במאמר של המגזין הצרפתי L'argus, הובא מידע מבוסס על ניתוחי היצרן, המעיד על כך שמנועים שיוצרו עד 11/05/2016 סבלו מצריכת שמן מנוע חריגה. בעייה זאת השפיעה ככל הנראה על כ-400,000 מכוניות של היצרנים השונים שיצרו דגמים עם המנוע הנ"ל (מתוכם כ-100,000 של רנו לבדה). בין היתר המנוע קיים בדגמים הבאים ששווקו בארץ: רנו Clio דור 4 רנו מגאן דור 3 רנו Captur רנו Kadjar דאצ'יה Duster דאצ'יה Lodgy דאצ'יה Dokker ניסן קשקאי דור 2 גם בפורום, היו תלונות על צריכת שמן במנוע הזה. המנוע הנ"ל הושק ב-2012 במספר גרסאות - 115, 120, 125 ו-130 כ"ס. ייצור המנוע הופסק בסוף 2018 והוחלף ע"י מנוע חדש - 1.3TCe שיוצר בשיתוף עם מרצדס. תלונות של לקוחות החלו להצטבר כאשר מנועים צברו נסועה של עשרות אלפי קילומטרים בלבד, כל התלונות תארו את אותם סימפטומים - חיווי של נורת לחץ שמן בלוח המחוונים וצריכת שמן של יותר מליטר ל-1000 ק"מ, בשילוב אפשרי לרעשים חריגים מהמנוע. לעיתים גם אובחנה פליטה של עשן מהאגזוז האופיינית לצריכת שמן חריגה כאשר טבעות האטימה של המנוע שחוקות ומאפשרות מעבר של שמן ישירות דרך הצילנדרים ושסתומי הפליטה. מהות הכשל התכנוני לחץ נמוך בסעפת היניקה, בשילוב ירידת לחץ חזקה בצילינדר גרמו לחסר איטום בצילנדרים - הבוכנות לא נלחצו בלחץ מספיק גבוה מול דפנות הצילינדרים, כתוצאה מכך טבעות האטימה ("רינגים") לא הצליחו לספק אטימה מספקת והשמן נשאב (בגלל הפרש הלחצים) לתוך חללי הצילינדרים ונשרף בזמן מהלך העבודה (כאשר המצת מצית את התערובת אוויר/דלק). בחלק מהמקרים, המחסור בשמן גרם לכשל של מנועים שהצריך החלפת מנוע. תוצר לוואי נוסף של מחסור בשמן, הוא פגיעה בשרשרת התזמון שנשברה במקרים רבים. המחסור בשמן גרם לוויברציות של גל הזיזים, מה שגרם לשרשרת להיתארך יתר על המידה עד כשל. כאמור, הכשל הנ"ל רלוונטי למנועים שיוצרו עד 11/05/2016. ניתוח של היצרנית רנו-ניסאן שנערך ב-2014, לאחר הגעת תלונות רבות מכל העולם, איבחן שהבעיה הופיעה בעיקר במנועים שננהגו בעיר או בסל"ד נמוך, תוך שינוי תדיר של מהירות הנסיעה (מה שאופייני למכונית המבלה את רב הזמן בסביבה אורבאנית/פרברית). פתרונות באביב 2016 כל רשת ההפצה בעולם של רנו-ניסאן קיבלה הנחייה מסווגת לטיפול בתלונות הלקוחות, כדלהלן: פתרון ראשון לתלונה על נורת שמן/מפלס שמן נמוך - עדכון תוכנה של מחשב ניהול המנוע (ECU) - מהות העדכון להגביר את הלחץ בסעפת היניקה כאשר המנוע נמצא בעומס וסל"ד המנוע נמוך. מוסכי הרשת נדרשו לעקוב ולבצע שקילה של השמן לאחר 1600 ק"מ. אם המדידה מצביעה על צריכה חריגה (מפלס השמןן נמצא בקו התחתון או נמוך יותר), ההנחייה הבאה היא להחליף בוכנות. פתרון שני לתלונה על רעשים חריגים במנוע - ביצוע בדיקת קומפרסיה ובדיקת הפרשים. אם הפרשי הקומפרסיה הם פחות מ-25%, יש להחליף שרשרת תזמון ומותחן. אם ההפרשים גבוהים יותר, יש להחליף בלוק או את כל המנוע היצרן נקט בתגובה "דיפרנציאלית", כלומר הנסועה וגיל המכונית נלקחו בחשבון, מה שגרם לחוסר עקביות בתגובת היבואן לתלונות הלקוחות. כמו במקרים דומים אצל יצרנים אחרים, לקוחות שלא טיפלו בצורה סדורה במוסכי רשת היבואן, נאלצו לשאת בעלויות בעצמם. לקוחות שטיפלו ברשת היבואן והכשל הופיע גם זמן קצר לאחר תום האחריות, קיבלו 95% השתתפות בחלפת המנוע.
  15. רנו ארקנה מגיע לאירופה לאחר חשיפה בתערוכת מוסקבה הבינלאומית, איי שם ב2018, ושיווק לשוק הרוסי שהחל במאי של אותה שנה, הארקנה ממשיך את מסעו מערבה אל השוק האירופאי, כאשר המכירות צפויות להתחיל החל מהשנה הבאה. כיאה לכל רכב חדש בימינו, נוספה גרסת RS ליין להיצע שמשווה לארקנה מראה ספורטיבי יותר, עם פגושים מוגדלים ומנופחים, ספליטר קדמי חדש, גלגלי סגסוגת בשלושה עיצובים שונים, ופגוש אחורי אגרסיבי יותר המאכלס שני יציאות אגזוז בולטות במיוחד בגימור כרום בוהק. בפנים נוספה תוספת של תפירה אדומה בהגה ובדשבורד , בנוסף ניתן למצוא בתא הנוסעים גם תוספת של פנלים בעיצוב סיבי פחמן במקום הדיפונים הפלסטיים הרגילים. מבחינת בטיחות ומולטימדיה, נראה שהארקנה מסמן וי על רוב האבזור הסטנדרטי בקטגוריה: בקרת שיוט אדפטיבית, עם מצב אוטונומי לפקקים הכולל שליטה על גז , ברקס והיגוי , בלימה אוטונומית ,מערכת לשמירה על נתיב וזיהוי תמרורים. עיצוב הקופה של הארקנה מקנה לו תא מטען גדול יותר בהשוואה לקפצ'ור ולקליאו, עם נפח של 513 ליטרים מכובדים ביחס לקטגוריה, הוא מגיע עם אופציות פרקטיות כמו ספסל אחורי מתקפל לרצפה ומצלמת חנייה עם תצוגת 360 מעלות מסביב לרכב. בנוסף, קיימת כאופציה ללוח מחוונים דיגיטלי בגודל עשרה אינץ', במקום 4.2 אינץ' המגיעים כסטנדרט. הארקנה מבוסס על הפלטפורמה הנוכחית של הקליאו , ויעשה שימוש גם ביחידות ההינע שלה. הארקנה יוצע בהתחלה עם שתי יחידות הינע היברידיות. היחידה הבסיסית היא שילוב של מנוע ה-1.33 טורבו המוכר, עם תגבור היברידי קל. מנוע זה יגיע משודך לתיבה כפולת מצמדים. האופציה הבכירה בהיצע הינה יחידה היברידית מלאה. היא כוללת מנוע 1.6 מרובע צילינדרים , אשר משולב עם שני מנועים חשמליים, בהספק משולב של 158 כ"ס. היחידה ההיברידית תשודך לתיבת ההילוכים חדשה מבית רנו, תיבה נטולת מצמדים, המבוססת על טכנולוגיה שנלקחה מרכבי הפורומולה 1 של היצרנית, ותציע לפי רנו פעולה יעילה וחלקה יותר בהשוואה לתיבה אוטומטית רגילה.
  16. רנו ארקנה מגיע לאירופה לאחר חשיפה בתערוכת מוסקבה הבינלאומית, איי שם ב2018, ושיווק לשוק הרוסי שהחל במאי של אותה שנה, הארקנה ממשיך את מסעו מערבה אל השוק האירופאי, כאשר המכירות צפויות להתחיל החל מהשנה הבאה. כיאה לכל רכב חדש בימינו, נוספה גרסת RS ליין להיצע שמשווה לארקנה מראה ספורטיבי יותר, עם פגושים מוגדלים ומנופחים, ספליטר קדמי חדש, גלגלי סגסוגת בשלושה עיצובים שונים, ופגוש אחורי אגרסיבי יותר המאכלס שני יציאות אגזוז בולטות במיוחד בגימור כרום בוהק. בפנים נוספה תוספת של תפירה אדומה בהגה ובדשבורד , בנוסף ניתן למצוא בתא הנוסעים גם תוספת של פנלים בעיצוב סיבי פחמן במקום הדיפונים הפלסטיים הרגילים. מבחינת בטיחות ומולטימדיה, נראה שהארקנה מסמן וי על רוב האבזור הסטנדרטי בקטגוריה: בקרת שיוט אדפטיבית, עם מצב אוטונומי לפקקים הכולל שליטה על גז , ברקס והיגוי , בלימה אוטונומית ,מערכת לשמירה על נתיב וזיהוי תמרורים. עיצוב הקופה של הארקנה מקנה לו תא מטען גדול יותר בהשוואה לקפצ'ור ולקליאו, עם נפח של 513 ליטרים מכובדים ביחס לקטגוריה, הוא מגיע עם אופציות פרקטיות כמו ספסל אחורי מתקפל לרצפה ומצלמת חנייה עם תצוגת 360 מעלות מסביב לרכב. בנוסף, קיימת כאופציה ללוח מחוונים דיגיטלי בגודל עשרה אינץ', במקום 4.2 אינץ' המגיעים כסטנדרט. הארקנה מבוסס על הפלטפורמה הנוכחית של הקליאו , ויעשה שימוש גם ביחידות ההינע שלה. הארקנה יוצע בהתחלה עם שתי יחידות הינע היברידיות. היחידה הבסיסית היא שילוב של מנוע ה-1.33 טורבו המוכר, עם תגבור היברידי קל. מנוע זה יגיע משודך לתיבה כפולת מצמדים. האופציה הבכירה בהיצע הינה יחידה היברידית מלאה. היא כוללת מנוע 1.6 מרובע צילינדרים , אשר משולב עם שני מנועים חשמליים, בהספק משולב של 158 כ"ס. היחידה ההיברידית תשודך לתיבת ההילוכים חדשה מבית רנו, תיבה נטולת מצמדים, המבוססת על טכנולוגיה שנלקחה מרכבי הפורומולה 1 של היצרנית, ותציע לפי רנו פעולה יעילה וחלקה יותר בהשוואה לתיבה אוטומטית רגילה. לצפייה במאמר המלא
  17. שלום חברים לא מזמן רכשתי רנו קליאו 1.2 טורבו, גרסת collection, הרכב עבר פחות מ-30K ק"מ. הרכב יפה, חזק, כייפי (אמנם לא נוח בעיר אבל מהנה מאוד) אני מאוד אוהב את הדגם, וסה"כ מאוד מרוצה. אבל בכל יום שעובר אני שומע יותר ויותר רעשים מהפלסטיקים של הקונסולה, בעיקר הפלסטיק שמעל המחוונים, אזור המולטימדיה וקצת גם מדלת הנהג. כל זה קורה בעיקר בנסיעה בעיר, וזה נורא מעצבן. המכסה שמעל הדשבורד מעצבן במיוחד, ההוא ממש רועד ורועש, ורק כשנוגעים בו תוך כדי נסיעה הוא מפסיק להרעיש. הרכב בן פחות מ-3 שנים ויש לו עדיין אחריות יצרן. היה בבעלות פרטית (לא ליסינג). האם זה משהו שאפשר לטפל בו בקלות? או שזאת השקעה גדולה ולא משתלמת? מה כדאי לעשות? בלי קשר, כבונוס - ממש היום נדלקה לי נורית מנוע ועל המחוון הראשי כתוב "check anti pollution system". מישהו מכיר? תודה מראש!
  18. שלום לכולם! אני רוצה לקנות רכב משומש, וכבר חודשיים מתלבט בין השתיים: רנו קליאו (2016-2018) 1.2 טורבו, 120 כ"ס או סיאט איביזה (2015-2017) 1.0 TSI 110 כ"ס * שוקל גם אופציה של איביזה החדשה, אבל קודם כל רוצה להתרכז במשומשות. בגדול אני אוהב את שני הרכבים, עם נטייה לקליאו (בעיקר בגלל העיצוב, הנוחות, ופנים הרכב) אבל אני מודע לכל הסטיגמות על רכבים צרפתיים, ולכן אני מבקש את דעתכם. מה שחשוב לי זה ביצועים, חיסכון בדלק (נוסע בעיקר בכבישים מהירים, בין עירוני), אמינות ,נוחות הנסיעה (שאכן יותר טובה בקליאו?) והתנהגות כביש טובה. האם הרנו באמת לא אמינה? איזו תהיה יותר חזקה, חסכונית ומהנה לנהיגה? תודה מראש לכל העוזרים
  19. היי יש לי רנו פלואנס 2010 ביצעתי בה בדיקה והכל יצא תקין חוץ מתושבות שצריך להחליף. הבעיה שעדיין לעיתים קורה שהרכב עוצר ממש אחרי 10 שניות נסיעה אי אפשר לתת גז. נסיתי להעביר לפארקינג וניוטרל ולהחזיר ולא עזר התיקון היחיד זה לכבות את הרכב ולהתניע מחדש ואז הכל עובד כרגיל קורה לי פעם פעמיים ביום. מה זה יכול להיות? בבדיקה לא מצאו כלום.
  20. שלום לכולם, רכשתי לאחרונה פלואנס 1.6 עם 150 אלף ק''מ, בנזין במחיר ממש מציאה למרות שידעתי שלא הכל מושלם ברכב.. לאחר שיטוט בפורום מצאתי דיווחים של בעלי מגאן(שזה אותו מנוע) על רעשי תקתוקים מאזור הטיימינג שמצביעים כנראה על פולי דיפייזר ששבק חיים. ברצוני להחליף לבד את הפולי בלבד(כי עשו טיימינג לא מזמן) במוסך רוצים מחיר מופקע של3000 כולל טיימינג.. אני מטפל ברכב לבד ורציתי לשאול אם ניתן לפרק רק את הפולי בלי להוריד את הרצועה? המנוע הוא k4m 839 וקיים בו דיפייזר(בניגוד לאלה שחושבים שלא קיים)
  21. אני במרחק 50 ק''מ מהבית.. התחלתי ליסוע עם רכב רנו לוגאן. אחרי 2 דקות נורת תקלה כללית (בצורת ברז) נדלקת. עצרתי ל2 דקות והתחלתי שוב ליסוע - שוב, אחרי 2 דקות נדלק. בדקתי שמן, נראה שאין בעיה (אבל אולי לא בדקתי טוב??) כמו כן, כשאני מדליקה את הרכב, והוא עומד, הרכב רועד קצת.. בקיצור: ליסוע דחוף למוסך קרוב?? ואם כן, יש המלצות למוסך קרוב?(אני בצפון ירושלים, ליד גבע בנימין..) תודה!!
  22. רנו סניק 1999 יד ראשונה 130000 ק"מ. הכל בכל עובד ושמור כולל מזגן, מרימי חלונות, טסות, כל החיישנים והמנורות, גלגלים, ג'נטים, מראות חשמליות, וכל חלקי המנוע (מלבד משאבת בלמים). היתה שמורה כל השנים בחניה מקורה. הורדה עכשו מהכביש, - לפירוק טלפון 053-2782859 נתי.
  23. שלום לפורום, אני מנסה למצוא רכב נוח (גם לי וגם לנוסעים), בטוח ושקט (שיהיה אטום כמה שאפשר, שאוכל לשמוע מוסיקה רגועה בזמן הנסיעה), אבל שיסחוב יפה, גם בעליות, בלי לשרוף יותר מדיי דלק, שישרת אותי נאמנה 5-10 שנים. לא מתכוון לנסוע יותר מ-10000 ק"מ בשנה. כנראה פחות. רוב הנסיעות יהיו נסיעות קצרות בעיר, ומדי פעם נסיעות משפחתיות בסופ"ש. מחיר בסביבות ה-50000, אבל יכול להימתח קצת, וקילומטראז' נמוך. היפניות קצת יקרות ושמעתי שפחות מרווחות, אז הסתכלתי על שברולט קרוז (פחות התלהבתי) ועל צרפתיות - סיטרואן C4 ופיג'ו 308 (אולי סטיישן, כי המחיר דומה ויש יותר מקום מאחור) שנת 2016 כאופציה מעניינת. המחירים בערך בתחום (לפחות אחרי מתיחה של התקציב), בעיקר אם אני לוקח מליסינג. ויש רכבים עם קילומטראז' יחסית נמוך. לאחרונה הציעו לי רנו מגאן סטיישן, מליסינג (גם כן 2016), בקצה הנמוך של התקציב, עם קצת יותר קילומטראז' - בערך 60000 ק"מ - וזה מאד מדגדג, כי המחיר נמוך בכ-20%, ואני לא רואה הבדל מהותי אחר בין המאפיינים, אבל אולי אני מפספס משהו משמעותי. האם יש טיפים או המלצה לאיזה כיוון לקחת את זה? אני בעיקר מתלבט בין ה-C4 (נוחה במיוחד ושקטה) לבין הרנו (זולה יותר), כמה שההשוואה נשמעת מוזרה, כי אין לי *צורך* בגודל, אבל הוא לא מזיק. אשמח להמלצות לכאן ולכאן. תודה מראש.
  24. אהלן, אני מחפש לקנות רכב משומש, שכבר מותקנת בו מערכת גז. אני מתלבט בקשר לרכישה של רנו פלואנס בנזין, שנת 2010 גרסת ה 1600. הרכב עבר 240,000 ק"מ, בעל הרכב אומר שהרכב בריא ותקין לגמרי, מטופל כמו שצריך ורק במוסכים מורשים, וגם עבר טיפול לאחרונה. ברכב מותקנת מערכת גז, שזה מה שאני מחפש. המחיר שהוא מבקש הוא 14,000 ש"ח, מאמין שאפשר יהיה לסגור איתו ב 10,000. מה אומרים ? שווה או שכל שני וחמישי אני יהיה איתה במוסך ? חשוב לציין רק שהרכב יסע בערך 75 ק"מ ביום (הלוך וחזור מירושלים למודיעין).
  • תוכן חדש...