Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'מהירות מותרת'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. שלום, בקיצור: נסעתי בכביש מס 1 לכיוון תל-אביב במסלול הימני. שהגעתי למפרץ בפתאומיות יצא שוטר מהניידת ועצר אותי (אותו שוטר שצילם, בניידת היה עוד אחד). לטענתו נסעתי 126 קמ"ש (רשם בדו"ח 121 קמ"ש) כאשר מותר 90 קמ"ש. 750 ₪ קנס ושמונה נקודות. לא היו לי עבירות, לפחות ב-15 שנים אחרונות אז הוא תפס אותי לא מוכן. שאלה עיקרית היא האם יש טעם להישפט? בהרחבה א) ניידת הייתה בקטע בין לטרון למחלף ענבה, יותר קרוב לענבה. הייתי בטוח שמותר 110 קמ"ש. כמה ימים אחרי זה נסעתי עם תשומת לב לתמרורים. אין שום תמרור מהירות. גם אחרי מחלף ענבה איפה אפילו שוטר אמר שמותר 110 אין תמרורים. יש אותם רק למגעים מ-431. מוזר, לא? אמרתי לעצמי למה חשבתי שמותר 110, סתם, בלי בסיס? חיפשתי ומצאתי כתבות (https://news.walla.co.il/item/3070320 ו http://rotter.net/forum/scoops1/405039.shtml ו https://www.inn.co.il/News/News.aspx/347424) שמ-5 ביוני 2017 מלטרון מותר 110. גם פה כתוב: – ממחלף קיבוץ גלויות עד מחלף שער הגיא (בקטע שממחלף שער הגיא למחלף גנות מותרת מהירות מרבית של 110 קמ"ש ובקטע שממחלף גנות למחלף קיבוץ גלויות המהירות מוגבלת ל-100 קמ"ש. בכיוון ההפוך ממחלף קיבוץ גלויות למחלף שער הגיא, בכל הקטע מותרת מהירות מרבית של 110 קמ"ש). כנראה כתבות לא עוזרות בבית משפט. האם בכל אופן זה יכול לעזור לי אם אשפט או כלום לא יעזור? לעומת זאת בוויקיפדיה (https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%99_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C) כתוב ש-110 רק בין ענבה לקיבוץ גלויות מה בעצם מהירות המותרת שם? ב) הסבירו לי אנשים שהם לא נוסעים בנתיב הימני בדיוק מהסיבה שרק שם תופסים שוטרים את הנהגים. אני מאוד ספקן שנסעתי 126 קמ"ש כאשר מכוניות בנתיבים אחרים נסעו יותר מהר. אבל אני מבין שספק שלי לא יעזור לי כי הוא לא מבוסס על אמצעים אובייקטיביים, נכון? ג) שוטר סיכן את החיים שלי בצורה ממשית. המפרץ הוא לא גדול. הניידת עמדה באמצע של המפרץ ולא בתחילתו. כך שכאשר הוא יצא בפתאומיות אני לא הייתי יכול להספיק לעצור במפרץ ולכן עצרתי אחרי זה – מקום עם שוליים לשליש מכונית. אם משאית הייתה דוהרת אחרי לא הייתי כותב את המילים האלה עכשיו. אבל אני מבין שזה לא קשור לקנס וגם אם אני אגיד את זה במשפט – לא יעזור כלל, נכון? תודה מראש.
  2. שלום אתמול התדיינתי עם שותף שלי בדירה על כך שהמהירות המותרת בישראל, במיוחד בכבישים מהירים - הוא אומר שלמעשה לא אמורים לנהוג בדיוק עד למהירות המותרת ואפשר לנהוג מעל המהירות המותרת במיוחד כשיש רכבים נוספים מסביבך שנוהגים מהר יותר ממך. אני - לא כל כך ממהר לקנות את זה. לי תמיד הסבירו לא לעבור את המהירות המותרת. פירוט על ידי דוגמות: 1. הוא סיפר על ידידה שלו שנתפסה במצלמת מהירות מעל המהירות המותרת, והטענה שלה בבית משפט הייתה שהרכבים מסביבה נהגו גם כן במהירות גבוהה, ניתן לראות זאת בוידאו, יתכן שגם הם נקנסו, אבל מתוקף "חובת הזהירות הכללית" יש טעם להגביר את המהירות על מנת לא לייצר הפרעה לתנועה ולגרום לכך שרכבים אחרים כל הזמן יעקפו אותה. לטענתו השופט קיבל את הטענה שלה. בנוסף, לטענת השותף שלי, עקיפות גם עשויות לתסכל את הנהגים שעוקפים ולהגביר את הסיכון לתאונה עקב כך (!!!) ולכן למעשה זה לא בסדר לנסוע פחות מהמהירות הממוצעת של הרכבים סביבך גם אם זה מעל המהירות המותרת. אני ספקן לגבי זה. 2. כשמשתלבים בכביש מהיר במידה וקורה שמרבית הרכבים נוסעים מעל המהירות המותרת אתה חייב להשתלב מעל המהירות המותרת כדי לא לייצר הפרעה ולא לגרום להאטה של מכוניות אחרות שבנתיב שלהן אתה רוצה להיכנס. את הטענה הזו אני מקבל. 3. מורה לנהיגה שאומר לך לא לנהוג מעל המהירות המותרת כשיש עוד רכבים בכביש שנוהגים מהר יותר ממך ואתה מאלץ אותם לעקוף כל פעם - עושה טעות. אני לא מקבל. בנוסף לכך אגב, לדעתו קביעת המהירות המותרת בכבישים בארץ אינה משיקלולים בטיחותיים או הנדסיים בהכרח, אלא מטעמי שרירותיות שאופיינית לבית המחוקקים. הוא ציין שביפן יש מחוזות שביטלו את עניין המהירות המותרת, והפלא ופלא - נהגים עדיין נוהגים במהירויות נמוכות כשצריך, בהתאם לתנאי הסביבה ולזהירות הכללית, ואין שינוי בתאונות. דונו.
  • תוכן חדש...