Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'קיה'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. שלום רב יש ברשותי קיה ספורטאז'2017 עם מערכת מקורית...לא מרוצה ממנה . ובחורף לאחר גשם המצלמה נהיית עכורה ולא ניתן לראות כלום במצלמה. כנראה האיטום נשחק. אשמח לדעת האם רצוי להזמין מאליאקספרס משהו תואם לאוטו כולל מצלמה ואם יש למישהו נסיון בהתקנה . או לחילופין המלצה למתקין מומלץ באיזור כרמיאל. תודה רבה
  2. שלום מבקש המלצה על מוסך לטיפול שנתי קיה ספורטאז 2016 1.6 בנזין , איזור המרכז ,אין בעיות מיוחדות , אבל מעדיף מוסך שמתמחה בקיה שיוכל גם לבדוק תקלות (דיאגנוסטיקה) על הדרך. תודה לעונים דוד
  3. שלום רב, האם ידוע על בעיות עם הממיר הקטליטי ברכב הזה? אני עם סיד 2010 בפברואר 2019 הוחלף ממיר (מקורי) לאחר 107,000 ק"מ כעת יש כנראה שוב תקלה כאשר הרכב עבר מאז 45,000 ק"מ. אשמח לדעתכם. תודה
  4. מישהו יודע האם נירו פלאג אין פלוס, תומך במתאם V2L ? הבנתי שלא מקבלים אותו בקנייה של המכונית אבל אפשר לקנות בנפרד.. מישהו יודע האם הרכב תומך בזה? באתר של קיה כתוב שהדגם החשמלי תומך, לא כתוב כלום לגבי פלאג אין, אבל אני לא רואה סיבה שלא יתמוך כי גם החשמלי מבוסס על הדגם היברידי והPHEV 2. אם זה המתאם לא תומך ברכב הזה, מישהו שמע על מתאם של יצרן אחר שעובד?
  5. שלום לכולכם , אני בימים אלה מחפש קיה נירו 2018 לקניה הסיבות בגללן החלטתי על הדגם : מערכות בטיחות מתקדמות חיסכון בדלק מרווח פנים אינני מתמצא בענניני האמינות של קיה ושל נירו בפרט אשמח מאד אם מישהו יוכל לתת לי קצת מידע על האמינות של הרכב הזה בדגש על כך שאני אקנה אוטו ככל הנראה שעשה סביב ה100,000 ק"מ האם זה ק"מ גבוה מידי לדגם הזה ? וזה אומר שהאוטו לקראת סוף חייו ? 😔 או שכמו שאמרו לי הרבה על פריוס למשל שיכול בכיף גם לעשות 500,000 ק"מ ואז אני רגוע יש לציין שאני עושה בערך 20,000 ק"מ בשנה תודה מראש 🙏
  6. שלום לכולם, השאלה מכוונת למי שיש לו ניסיון בתחום או שקנה את הקיה פיקנטו ויש לו אותה כמה חודשים. בבקשה לציין כמה חודשים יש לכם אותה. אני מתלבט אם לקנות את הקיה פיקנטו החדשה שמוצמדת לתיבת הילוכים רובוטית. הבנתי שיש הרבה תקלות עם הגיר הרובוטי ואני כנראה אבלה הרבה במוסך בגללו. האם זה נכון? האם יש ממה לחשוש? תודה רבה!
  7. האם הרכב הזה מומלץ ? ויש הרבה טוענים שהמנוע 1591 סמ״ק הוא לא טוב ועדיף את ה 2000, מה אתם אומרים ? ומי מכיר את הטענה הזאת של ה 1591 וה2000 שיש בניהם שוני כזה גדול ?
  8. קניתי פיקנטו ספורט ידנית לפני כמה חודשים, שנת 2015 (7 שנים מהקנייה יהיו ביוני השנה). אני חושש שיש בעיה בגיר של הרכב, התקשרתי למוסך מורשה של קיה והם אמרו לי שהם לא מכירים את האחריות 7 שנים לרכב הזה. שירות לקוחות של קיה היו מאוד לא מקצוענים ולא הצליחו לענות לי לשאלה האם למס' הרכב יש אחריות 7 שנים למנוע+גיר. מציין כי יש לי טופס ממשרד התחבורה שמראה שהרכב היה רק בבעלות פרטית ולא בליסינג/השכרה. איזה גורם יכול לתת לי אישור שיש לרכב אחריות 7 שנים? מרגיש שמנסים איתי שיטת מצליח - "אין אחריות לרכב הזה כי בלה בלה בלה..., בהצלחה עם תיקון על חשבונך" תודה רבה
  9. קבענו תור לטיפול שנתי ראשון לשעה 9 בבוקר. הגענו בשעה שנקבעה ולאחר תהליך קבלה קצר שאלנו כמה זמן יקח הטיפול. היועץ ענה שזה טיפול קצר ויקח עד שעתיים. הציע שנעשה סיבוב באיקאה והרכב יהיה מוכן עד 12. הבטיח ליידע אותנו אם יהיה עיכוב. חזרנו אחרי 13, והבחורה בקבלה מסרה לנו שהרכב טרם סיים את הטיפול (כלומר לא הביאו לה את המפתח) חיכינו עד שהיועץ יחזור מהפסקת צהריים וסביבות 13:30 הוא ניגש אלנו ואמר שהוא כבר נכנס למוסך לברר מה קורה. חזר אחרי 10 דקות ועידכן שהרכב עדיין על הליפט ויקח עוד שעה וחצי עד שיסיימו. שאלנו אם יש משהו מיוחד שהם עושים שלא היה ידוע מראש ונאמר שאין משהו מיוחד. אני יכול להבין שיש עיכובים במוסך גדול אבל לא מוכן לקבל שישקרו לי בפנים. הרכב לא היה על הליפט ב 13:30 ולא נעליים. לא נגעו בו מאז 9:30 בבוקר. איך אני יודע? איתוראן שולח התראות כל פעם שהרכב מניע. אנחנו יצאנו מהמוסך ב 9:30 ובשעה 9:35 הרכב הניע כשהכניסו אותו פנימה. דקה אחר כך המנוע כבה. פעם הבאה שהניע היה ב 13:45 כשהבחור חזר ואמר שהרכב עדיין על הליפט. את הטיפול סיימו ב 15:00 לבסוף. שעה ורבע אחרי שעלה על הליפט. האם זה מוגזם לצפות שלא נשרוף סתם ככה יום שלם על טיפול שלוקח שעה ורבע? ושלא יספרו לך מעשיות ללא קשר לאמת? הרי אם היו אומרים ב9 בבוקר שהרכב יהיה מוכן עד סוף היום, הכל היה סבבה....היינו חוזרים ב16 לקחת את הרכב וכל העצבים והכעס היו נמנעים. למה החברה האלה חושבים שאנחנו עובדים אצלם ולא הם אצלנו ?
  10. שלום לכולם. חיפשתי לאחרונה רכב קיה נירו 2018 באזור ה80,0000שח + טרייד אין על יונדאי גטס 2008. הגעתי לסוכנות רכב מוכרת שהציעה לי רכב ב137,000 ק"מ מליסינג עם היסטוריית טיפולים יחסית טובה ( עדיין לא בדקתי בעצמי, רק לפי מה שהוצג לי בסוכנות ) ב75,000 כולל טרייד אין על הגטס שלי. רציתי לדעת האם העסקה כדאית או שעדיף לשלם קצת יותר ולקבל משהו עם קילומטרז' נמוך יותר? ( שהיה גם אבל הנציג אמר שהטיפול ברכב לא היה משהו לכן הוא מציע לי את הקילומטרז' הגבוה יותר) מה אתם חושבים? מה המקסימום קילומטרז' שהייתם מוכנים להתפשר עליו? איזה בדיקות הכי חשובות לכם? אשמח לקבל כמה טיפים לרכישה ואיך להוציא עסקה טיפה יותר טובה. תודה מראש!
  11. שלום , פירקתי את המערכת שלי מהרכב הישן , אני מחפש מישהו שיכול להתקין לי אותה בקיה פיקנטו החדשה .. אשמח להמלצות של בתי עסק. המערכת עובדת קומפלט ואני רוצה שזה יעבוד עם המולטימדיה שיש ברכב
  12. שלום לכל החברים מתלבט על רכב 7 מקומות. מה מעניין אותי ברכב °אמינות °צריכת דלק מה פחות מעניין אותי ברכב ° גודל הרכב. °נוחות / כוח האפשריות שראיתי סביב התקציב של 50k רכבים בין השנים 2011 ל 2015 של החברות האלו * מאזדה 5 * אורלנדו דיזל *קשקאי פלוס 2 *פורד גאלקסי *קיה קארנס טוטיה וורסו וטויטה פריוס פלוס לא מתאים בגלל העלות הגבוה. אשמח מאוד לשמוע על המלצות איזה רכב כדאי לבחור ואם יש רכב שלא נמצא ברשימה ועומד בתקציב אשמח מאוד לקבל המלצות. תודה רבה רבה
  13. מחפש להחליף לאשתי את המזדה 2 2011 ברכב חדש ומשפחתי יותר. תקציב: 100K ועוד טיפה. נסיעות רק-כביש מעטות. 5K בשנה. בעיקר בעיר. דרישות: אמין בטיחותי (אקטיבי) מרווח בעיקר מאחורה (סלקלים/כסאות בטיחות) תא מטען גבוה (סטיישן/פנאי) NICE TO HAVE - דרגת זיהום נמוכה. הייתי די נעול על הספורטאז עד שבמקרה נפלו עיניי על הנירו. קראתי כל מה שיכולתי לקרוא על ההשוואה בין הרכבים. אני קורא טענות שהמחיר של הנירו קרוב למחירה של הספורטאז אבל זה לא מה שאני רואה. אני רוצה לקבל רכב עם רמת בטיחות ואבזור גבוהה. לפי מחירון (יד 2) אני מבין שאוכל להרשות לעצמי ספורטאז 2016 לעומת נירו 2018. אני מנסה לטעון שעל אותה רמת בטיחות/אבזור הספורטאז משמעותית יקרה יותר ולכן אני נוטה לכיוון הנירו 2018. הדבר היחיד שמטריד אותי באמת בנירו היא האמינות/טיפולים מכיוון שזה רכב היברידי.
  14. שלום למומחים, הבנתי כי העלויות הטיפולים של מותג סקודה גבוהות , בעוד של קיה מאוד זולות. איפה סיטרואן בסקלה הזאת? האם היא משמעותית יותר יקרה מקיה, או לא הבדל כל כך גדול? תודה!
  15. שלום כולם, ברשותי קיה סיד 2009 180 אלף ק"מ עברה ב175 טיפול 15,000 שגרתי , הוחלף מצבר לפני שבועיים. אתמול ושלשום בנסיעה בפקק ארוך הרכב התחיל להתחמם מאוד (המד טמפרטורה עלה ל110 והמזגן הוציא רק אוויר חם) בכיבוי המזגן הרכב התקרר בחזרה ולאחר מכן בנסיעה מהירה גם עם מזגן האוטו נשאר קר. בנוסף במהלך הפקק מדי זמן קצר (כל חמש עשרה שניות בערך) האוטו ירד לטורים נמוכים (מתחת ל1) רעד קצת ועלה חזרה , בטורים גבוהים לא קורה כמובן (כלומר האוטו לא רועד) היום בעצירה מוחלטת (חניה) שוב האוטו מתחמם הטורים יורדים והוא רועד כל כמה שניות ומעלה אותם חזרה לאחר חמש דקות נכבה לגמרי. לאחר הנעה מחודשת מכן האוטו מניע ונוסע כרגיל. בדיקה הראתה שמן מנוע תקין אבל נוזל קירור רדיאטור (הנוזל הירוק) היה חסר קצת (מיכל 70% מלא) מילאתי אתמול עד הסוף חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי משהו דומה אשמח מאוד לשמוע דעות לפני שאני ניגש למוסך כדי שאוכל לעזור להם לעלות על הבעיה בקלות
  16. היי לכולם. לאחר ניסיון לא קל במכירת הרכב הפרטי שלנו וההתמודדות עם המחירים שמציאים לנו, שרחוקים להעיל ממחיר המחירון... אנחנו מתלבטים הרבה על הרכב הבא שלנו. התעניינו בשלושה רכבים שמתאימים לרצונות ולצרכים שלנו- טויוטה קורולה הייבריד, טויוטה c-hr הייבריד והקיה נירו הייבריד. אחרי חיפושים רבים באיזור המרכז והרבה בדיקות, הבנו שכולם יקרים לתקציב שלנו, חלקם אפילו יותר. אפילו גלשנו קצת לבדיקות באיזור חיפה וראשלצ. כל הבדיקות הובילו אותנו לעשות החלטה לא קלה, לבחור אחת מבין האופציות הבאות: 1. לקנות את הטויוטה קורולה הייבריד מיבואן מקביל. להירשם כבעלים ראשונים. הרכב הוא שנתון 2019. 0 ק"מ ולהוסיף לסכום שכנראה נקבל על הרכב שלנו עוד 70 אלף שקלים. אציין שזה הרכב בעדיפות השנייה שלנו אבל הראשון שמתקרב לתקציב המקורי. 2. לקנות את הקיה נירו ישירות מן היבואן. לעשות טרייד אין, לקבל קצת יותר על הרכב ממה שהציעו לנו בפרטי, ולהוסיף על רכב שנתון 2020 כ-90 אלף שקלים! לגירסא המאובזרת כמובן. אציין שזה הרכב בעדיפות הראשונה שלנו. כמובן שברמת תקציב זה יגרור אותנו לכך שבמהלך חמש שנים לפחות לא נוכל להחליף את הרכב, לפחות. גם התקציב יתפח משמעותית. 3. לקנות את הקיה נירו מאחת ממגרשי הליסינג למינהם בעלות של 12-13 אלף פחות מהיבואן. להירשם כיד שניה. 0 קמ כמובן. שנתון 2019. רמת איבזור הכי בסיס. ובעצם להוסיף כ-80 אלף למחיר מכירת הרכב בפרטי (הטרייד אין במקומות הללו לא משתלם בעליל). שוב, קפיצת מדרגה בתקציב וגם כאן התחייבות ל5 שנים להשארת הרכב אצלנו בגלל גודל ההלוואה. 4. טויוטה Chr אותו הסיפור כמו עם הנירו... אבל היא בעדיפות שלישית שלנו. האם שווה להשקיע את עצמנו בתוך רכב ישר מהיבואן רק כדי להירשם יד ראשונה ולקבל איבזור מלא? או האם עדיף להירשם יד 2 אם גם ככה הרכב יהיה בבעלותנו חמש שנים, אבל גם להתמודד עם רמת איבזור בסיס? מה זה אומר ברמת ההיבט של ירידת ערך?! או שעלינו לוותר ולרכוש את הבחירה השנייה שלנו וזהו? אציין, רכב יד 2- לא בא בחשבון מסיבות רבות שלנו. תודה מאוד לכל העונים!!!
  17. קיה חשפה קרוסאובר אורבני שמבוסס על ה־CEED, שימוצב בין הסטוניק לספורטאז'. יגיע עם הנעה קדמית בלבד (ללא AWD), עם מנועי בנזין ודיזל בשלב ראשון, והיברידי בהמשך. ע"פ הכתבה במאקו, ה־XCEED יגיע אלינו בסוף השנה או בתחילת השנה הבאה. רוצים לראות עוד תמונות, כולל של הבפנוכו? בבקשה. לטעמי נראית ממש טוב. מה דעתכם?
  18. היי חברים, אני לא אודיופיל אבל באוטו הישן שלי היו לי רמקולים של morel מגבר איכותי טוויטרים ומוזיקה אז היה תענוג. השקעתי אז מעט כסף ונהניתי שנים רבות. מעוניין שוב. אשמח להצעות ומפרט. - אני בטוח שהרמקולים חייבים לעוף - בוודאי אצטרך מגבר שיכול לנצל את הרמקולים החדשים. לא יודע מה הולך היום בשוק... ומה נכנס למימדים של הרכב לכן אני פה. אודה לעזרתכם
  19. שלום. יש לי טיפול שנתי החודש. האוטו בן 4 בדיוק, עבר 40,000 ק"מ, עלה ב1.12.2015. לפי ספר רכב, אני אמור להחליף את הדברים הבאים: שמן מנוע ומסנן מצתים מסנן דלק כשהתקשרתי למוסך, היא אמרה שצריך רק שמן מנוע ומסנן. אמרתי לה שזה לא מה שכתוב בספר רכב. היא אמרה שאצלה במערכת זה מופיע כך. האם קיה עידכנו את הטיפול לרכב שלי ושהספר רכב שלי כבר לא מעודכן? פתחתי ספר רכב של קיה 2017 אותו מנוע, וראיתי ששם מצתים מחליפים אחרי 150 אלף ק"מ.
  20. אני נמצא בסיטואציה המורכבת הבאה (שאנסה לתאר בפשטות) והייתי שמח לשמוע עצות מנסיונכם. קיה פיקנטו ספורט 2015 ידנית. נקנתה בסוכנות פ"ת ושם גם טופלה לאורך כל השנים. טיפול 15 ו-30 אלף נעשו בזמן. טיפול 45,000 עשיתי באיחור ב-51,000 (6000 ק"מ באיחור) טיפול 60,000 עשיתי באיחור ב-70,000 (4000 ק"מ באיחור מהטיפול הקודם). לפני 3 שבועות הגעתי לטיפול בזמן. 84,500 ק"מ, 15 אלף מהטיפול האחרון. אומר לי הבחור שקיבל אותי ש"חבל על הטיפול". "לך הביתה ותחזור ב-90 אלף ונעשה טיפול גדול". "אנחנו עושים את זה הרבה במקרים כאלה". קבע לי תאריך לטיפול 90 אלף לסוף דצמבר. הלכתי הביתה. לפני יומיים המנוע משתנק באמצע נסיעה. הבאתי את הרכב אל המוסך. כאן זה מתחיל להיות מעניין (או מאוד מדכא. או גם וגם...). הלך הממיר הקטליטי. 6,000 ש"ח. המוסך מודיע לי שאני לא באחריות כי איחרתי לטיפול 45 ביותר מ-5000 ק"מ. ניסיתי להבין: למה אם אני מאחר בטיפול זה איבוד אחריות וכשהם שלחו אותי הביתה לפני 3 שבועות זה היה בסדר. אין תשובה. כששאלתי למה שלחו אותי הביתה, אמר לי מנהל המוסך שאין קשר בין הטיפול לממיר. אז אם אין קשר - למה אתם לא מחילים את האחריות? טלפון שעה אחר כך. הם מוכנים לעשות 50% הנחה על החלפת הממיר, אבל, מסתבר שיש נקישות מהמנוע. הלך המנוע. צריך להחליף. ושוב - המנוע הוא לא באחריות מבחינתם כי איחרתי בטיפול ההוא של ה-45. אין התיחסות לטיפול שהיה אמור להיות לפני 3 שבועות. זה לא קשור מבחינתם. חשוב לי להדגיש: הייתי מאוד מרוצה מהרכב ומהשירות שקיבלתי שם. אני לא חדור נקמה או מחפש התלהמות. אני כן מחפש פתרון הוגן. אז: - אם היתה לכם בעיה דומה, אשמח לשמוע - אם אתם מכירים מוסך קיה מומלץ (אם יוחלט שאני לא באחריות, אני יכול לעשות הכל, כנראה) - אם יש לכם ידע רלוונטי כלשהו שיכול לעזור תודה רבה מראש וברכה על ראשכם
  21. שלום לכולם. לאחר שהמזדה הישנה שלי עברה לעולם שכולו טוב אני צריך רכב חדש. שתי אפשרויות שעלו לאחרונה ונראות מאוד טוב הן: סוויפט ידנית 2013 עם פחות מ-60,000 ק"מ סביב ה 32K יד 2 מבעלות פרטית. קיה ריו שנת 2014 עם 75,000 ק"מ ב-37K מליסינג (אופרייט) אני נהג יחיד רוב הזמן שמבלה את רוב הנהיגה בחיפה רבתי. אין נסיון בקניית כלי רכב וזקוק לכל עזרה שאוכל למצוא כמו כן, האם למישהו יש המלצה על מכון בדיקה בת"א במקרה ואחליט לבדוק את הסוזוקי? המון תודה מראש גילמו
  22. היי לכולם, אשמח להיעזר שוב בחכמת ההמונים והמומחים כאן לקראת הזמנת רכב בליסינג (דרך העבודה). אמור לנסוע כ-30,000-35,000 ק״מ בשנה, משולב עירוני ובין-עירוני. מחפש רכב משפחתי (כלומר מספיק מקום לכסא בטיחות, עגלה בתא המטען וכו׳). האופציות שרלוונטיות כרגע והיתרונות/החסרונות המרכזיים מבחינתי: יונדאי אלנטרה Inspire 1.6: יתרונות - אבזור די טוב מבחינת מערכות בטיחות אקטיביות, תא מטען גדול, מרווח מבפנים. חסרונות - ביצועי מנוע סבירים (מרגיש קצת כבד בעליות), תא המטען בסדאן פחות נוח (פתח הטענה צר), אין התממשקות של מערכת המולטימדיה לאייפון. יונדאי i30: יתרונות - אבזור בטיחותי טוב (למעט בקרת סטייה מנתיב שהיא לא אקטיבית), 5 דלתות (גישה נוח לתא המטען), מנוע די חזק (1.4 טורבו), התממשקות מערכת מולטימדיה לאייפון. חסרונות - תא מטען יחסית קטן לרכב שאמור לשמש משפחה, מרווח פנימי סביר (בהשוואה לרכב משפחתי טיפוסי), בידוד רעשים בינוני. מזדה 3 ספורט 2.0 ליטר: אין כרגע בסוכנויות אז לא יצא לי לעשות עליו נסיעה. למישהו יש המלצות? הבנתי שתא המטען והמרווח מאחורה לא מדהימים לסטנדרטים של רכב משפחתי, מצד שני מנוע 2.0 אמור להיות פלוס רציני. סקודה ראפיד 1.0: הכי זולה מבין האופציות אבל הכי פחות מאובזרת. על פניו נראה שמנוע 1.0 עם 95 כ״ס הוא די חלש. קיה נירו: יתרונות - תא מטען נוח, אבזור בטיחותי טוב, מרווח יחסית, הנחה קטנה בשווי מס (היברידי), תנוחת ישיבה גבוהה. חסרונות - היברידי (קרינה במושב האחורי של הילדים....?), מחיר מחירון גבוה (שווי מס יגדל אם תבוטל הטבת המס לרכב היברידי). טויוטה קורולה היברידית (סדאן/סטיישן): יתרונות - אבזור בטיחותי טוב, מרווח מקדימה, היברידי. חסרונות - היברידי (מצד שני טויוטה הכי מנוסים בתחום...), תא מטען גדול ונוח בסטיישן, רכב ארוך יחסית, המרווח מאחורה מרגיש צפוף קצת, המנוע רועש ממש במאמץ (בעליות למשל). כרגע נוטה לכיוון רכב לא היברידי. ה-i30 נראית כמו שילוב טוב של נתונים, אבל מוטרד מגודל תא המטען כשחושבים קדימה...ֿ אם היברידי בסוף, נוטה לכיוון הקורולה סטיישן כדי להנות מתא מטען רחב ונוח. המלצות/חוות דעת יתקבלו בברכה!
  23. שלום לכולם, בעקבות התייעצות ולמידה כאן בפורום, עושה רושם שהקיה סיד סטיישן בגרסת הדיזל משנת 2016 היא סה"כ אוטו טוב גם למי שמתכנן להיות בגבולות של נסועה ממוצעת. יש לי אופציה לרכוש אחת כזאת בגימור LX מאלבר עם 50K ק"מ ב75K ש"ח. הם מתעקשים על המחיר. חברת הליסינג מציעה גם אחריות (שלא ברור מה היא שווה במבחן המציאות). אני קצת מהסס כי לפי החישוב שלי זה יוצא לא מעט מעל למחירון. מה דעתכם? האם שווה או שמישהו שם שיכור?
  24. שלום לחברי הפורום, הוצע לי קיה סיד סטיישן 2016 דיזל עם 50K ק"מ. בעיקרון חשבתי להתמקד בגרסת הבנזין. אני נהג עם נסועה ממוצעת בסביבות 16K בשנה. בהנחה שהרכב טוב והמחיר הוגן, האם שווה וכלכלי לשקול דיזל או שכדאי לדבוק בבנזין? למה שווה לשים לב בהשוואה בין הדגמים? תודה מראש על הייעוץ!
  25. שלום, בשעה טובה קניתי ספורטאז' 2018. הוא מגיע עם מערכת סגורה וללא חיבור לאינטרנט. אני פחות מעדיף דונגל [להפחית קרינה סלולרית ושל ה WIFI בתוך האוטו]. יש דרך לחבר סים ישירות למערכת המולטימדיה? אדי מתקינים מודם פנימי ב-500 ש"ח [ועוד 200 ש"ח לגלישה לשנה הראשונה]. מישהו עשה אצלם? מישהו עשה במקום אחר ויכול להמליץ? תודה
  • תוכן חדש...