Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'דיזל'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. אהלן אני חושב לקנות פיג'ו 2008 שנת 2019 יד שניה, דיזל. מבין שסך הכל הרכב אמין, אבל יש בעיה עם מערכת האוריאה. הבעלים הקודם ביטל את המיכל אוריאה (תוכנה), וכנראה גם חורר את המסנן. לא מבין בזה מספיק וצריך עזרה: 1. האם זה משהו שבודקים בטסט? האם לא אפול בבדיקת איכות האויר? 2. הערכת עלות להחזיר את המצב לקדמותו (במקרה שישנו את תנאי הבדיקה בטסט)? 3. כמה רכב כזה סחיר הלאה? כלומר - האם זה משהו שעושים בסטנדרט להרבה רכבי דיזל ואני פשוט לא מכיר את זה או שזה משהו מאוד בעייתי ולהתרחק מזה? תודה ניר
  2. לפני כחודש וחצי התחילה להופיע תקלה מזדמנת בזמן של שילוב הילוך בידית ההילוכים (R או D) - ההילוך לא משתלב, N מהבהב, מופיעות 3 הודעות שגיאה (מצ"ב תמונות) ונדלקת נורת service. בניסיון נוסף, ההילוך משתלב והרכב נוסע תקין - אבל נורת service נשארת דולקת. אם מכבים את המנוע ומתניעים שוב, התקלה נעלמת (הכל תקין ונורת service כבויה). אציין שאין בעיה בזמן נסיעה ובפעולה האוטומטית של החלפת הילוכים - התקלה מופיעה רק לפעמים בשינוי מצב ידית ההילוכים. מפריע בעיקר בתמרון יציאה מחניה אם יוצאים ברוורס והתקלה קורית בזמן שילוב ל D. לקחתי את הרכב לבירור במוסך גבע שהומלץ כאן בפורום. המוסך איבחן את התקלה בבדיקת מחשב כתקלת תקשורת מזדמנת עם מחשב הגיר, אבל לא ראה את התקלה בפועל כי היא מופיעה רק לפעמים. 1. נסיון ראשון - הוחלף מצבר (המצבר היה בן שנתיים פלוס ואמנם היה תקין אבל לא תיפקד יותר במצב stop-start). התקלה חזרה לאחר יום. 2. נסיון שני - בוצע ניקוי למגעים של מחשב הגיר. התקלה לא נפתרה. כרגע ההצעה הבאה של המוסף היא החלפה של שני רכיבים בשרשרת הפיקוד להחלפת ההילוך - עלות החלקים כ 5000 ש"ח. ההמלצה שלהם, לחכות שהתקלה תחזור באופן קבוע (=רכב עומד) ואז אפשר יהיה לפתור אותה בצורה יותר יסודית. כהערת אגב, אציין שהשארתי את המצבר החדש ברכב, למרות שלא פתר את התקלה, כי לא רציתי להיתקע עם מצבר חלש - וגם המצבר החדש הפסיק לאחרונה לתמוך ב start-stop (כלומר המנוע לא כבה בעצירה)... לא ברור. נסענו כבר 2500 ק"מ מאז שהתקלה הופיעה לראשונה. אשמח לעצות מועילות מבעלי ניסיון.
  3. הריו שלי - 2008 מונית לשעבר יד 1 שהופרט ידני טורבו דיזל. אני מחפש להתקדם בשנתון ואולי לשדרג. התקציב כ 50K מחפש רכב 5-4 דל' טורבו דיזל ידני ( לא גרמני בשום צורה ) מעוניין בהמלצות, טיפים או כל מידע על שוק הרכב המשומש העכשוי .
  4. מתעד כאן לטובת חיפושים עתידיים. העבודה פשוטה מבחינה טכנית אך לא נעימה במיוחד. לצערי אין יותר מדי תמונות בגלל שלא נוח לצלם כשהכפפות מלאות בסולר ואין כוח לעצור את העבודה ולהחליף כפפות כל דקה. שלבי ביצוע: 1. שליפת פנס ימין קדימה ל"מצב החלפת נורה" לצורך שיפור הגישה לפילטר מלמעלה (פתיחת שלושה ברגי טורקס ומשיכת הפנס קדימה). הפילטר מסתתר מאחורי הפנס, צמוד למיכל נוזל השמשות. כעת חלקו העליון של הפילטר גלוי ויש מספיק מרווח להשחיל יד. 2. פתיחת ברגי גלגל ימין, הרמת הרכב והעמדתו על בוקים, פירוק גלגל ימין. 3. פירוק מחצית קדמית של בטנת גלגל ימין, יש שבעה קליפים (אחד מסתתר מאחורי הבולם) ושני ברגי טורקס קטנים. הוצאת הקליפים רצוי באמצעות כלי פירוק מפלסטיק (pry bar) ותוך קללות נמרצות. 4. בית הפילטר נגלה לעינינו. פותחים את האום הסוגר אותו באמצעות בוקסה 10 מ"מ. 5. מנתקים את הקונקטור הירוק של אלמנט החימום (לוחצים מלמעלה על הלשון ומושכים). 6. ממקמים כלי קיבול גדול מספיק שהוכן מראש מתחת לפילטר. רצוי גם לשים קרטון מתחת כי עומד לרדת גשם של סולר. 7. בשלב זה הפילטר תלוי למעשה על צינורות הדלק בלבד, יש לקחת זאת בחשבון. כעת יש לנתק את צינורות הדלק. ראיתי כמה ורסיות שונות לביצוע, אני השחלתי יד אחת מלמעלה מאחורי הפנס, כך שבעוד יד שמאל מגששת על עיוור ולוחצת על הטבעת של מחבר הניתוק המהיר, יד ימין מושכת את המחבר למעלה ומנתקת אותו. דורש קצת אקרובטיקה אבל בסוף זה עבד. 8. הפילטר בשלב זה עדיין מחובר לחיישן מים - להבריג את החיישן החוצה. 9. פירוק אלמנט החימום - פתיחת בורג טורקס אחד שמהדק את האלמנט לפילטר, ושליפת האלמנט. נדרש מאמץ משמעותי כדי להתגבר על האטם שמהדק את האלמנט למקומו. 10. עכשיו אנחנו מוכנים להחלפת הפילטר. אני הרכבתי פילטר חדש מתוצרת Mann. הפילטר מגיע עם סט של ארבע גומיות אטימה חדשות, שלוש עבור אלמנט החימום ואחת עבור חיישן המים, יש להחליף את הגומיות הישנות בחדשות, לפני כן יש להרטיב אותן בסולר. כל הגומיות בגדלים שונים זו מזו וכל אחת מיועדת למקום שלה. על הפילטר יש סימון היכן צד הכניסה והיכן היציאה של הסולר באמצעות חצים, כמו כן יש סימון בעזרת נקודה ירוקה ונקודה לבנה. קל לזכור: green - goes in, white - goes out. 11. מכניסים את אלמנט החימום לתוך הפילטר החדש ולוחצים אותו למקום, תוך שימת לב שהמחבר החשמלי יהיה מופנה לצד הנכון כשהפילטר מורכב עם כיווני כניסה/יציאה נכונים. מהדקים חזרה את הבורג. 12. מבריגים חזרה את חיישן המים בכוח יד. מסובבים את הפילטר ולא את החיישן, כדי שהצמה החשמלית לא תתפתל. 13. מעלים את הפילטר בחזרה למקומו, מחברים צנרת דלק (לשים לב לכיווני כניסה-יציאה!) 14. מחברים חזרה את המחבר של אלמנט החימום. 15. סוגרים את בית הפילטר. 16. מחזירים את בטנת הגלגל, מרכיבים את הגלגל, מורידים את הרכב, הידוק סופי של ברגי גלגל. 17. מפמפמים את משאבת התיחול הידנית (priming bulb) עד שהיא נהיית קשה. לאחר מכן פותחים סוויץ' וסוגרים (בלי להניע) כחמש פעמים. הרכב אמור להניע בנגיעה.
  5. כתבה באתר של גיל מלמד באופן אישי, אני לא הכרתי, אבל מסתבר שיש תקלה במערכת האוראה, לכאורה. לעיתים לובינסקי ואף פיג'ו עצמם, מכירים בתקלה ולעיתים לא. מעניין מה יקרה. ואני אנצל את הפוסט הזה על יצוגית... מישהו יודע מתי אמורה להתנהל היצוגית נגד קרסו?.
  6. למכירה אופל אסטרה ברלינה (סדאן), המשפחתית הגדולה שלנו. קצת פרטים עליה: שנת 2017 מנוע 1.6 טורבו דיזל 136 כ״ס גיר אוטומט פלנטרי צבע לבן יד ראשונה פרטית (00) 41,000 ק״מ בלבד. ללא תאונות או תקלות. מטופל. רכב מאוד מרווח, גם לנהג וגם לנוסעים. מצב מכני מושלם. מצב קוסמטי של הרכב טוב (הרבה פתיחת דלתות באדיבות השכנים), אבל בגלל שהרכב לבן זה לא משהו שלא ניתן לטפל בו. מחירון משוקלל לוי יצחק של הרכב - 67,900. דיונים על מחיר הרכב , בבקשה רק ליד הרכב. תמונות יועלו בהמשך. פניות בפרטי.
  7. שלום מבקש לברר למקום העבודה שלי. מתלבטים על שני רכבי פיקאסו / ספייסטורר יד שנייה לאחד מנוע 1600 דיזל, לשני 2000 דיזל לרכב יוצמד וו גרירה בשביל לגרור עגלה מידי פעם שאלות: 1.איזה מנוע אמין יותר ויחזיק לאורך שנים 2. בהנחה שהרכב יצטרך לסחוב עגלה מידי פעם הוא עלול להתאמץ יותר, איזה מנוע מתאים יותר ויישחק פחות לאורך הזמן בגלל הנגרר. המוסך שלנו מתעקש על מנוע ה2000, האם הוא צודק?
  8. מדובר ברנו מגאן 2013 דיזל. גיר רובוטי דו מצמדי. הרכב עבר 170000 ק"מ. היום לאחר עמידה של מספר שעות הנעתי את המנוע. נדלק חיווי check gearbox הגיר משלב לD ונוסע קדימה. בשילוב ל R ה גיר לא משתלב והרכב לא נוסע לאחור. החיווי R מהבהב. הרכב נוסע ביום יום ללא בעיות מכיוון הגיר. ניסיתי כמובן כיבוי והדלקה וגם ניתוק מצבר למספר שעות. ללא הצלחה.. המלצות? למישהו יש כיוון כלשהו לגבי מהות הבעיה. מראש אני מודה למי שיפנה אותי למוסך לבדיקה או לחיבור לסורק. כמובן שלבסוף אם לא תהיה ברירה זה מה שאעשה אבל אם למישהו יש רעיון מוצלח זה יעזור🙂
  9. נקנו ולא שומשו בגלל החזרת הרכב. חברות איכותיות. מתאים למגאן/פלואנס דיזל ואולי גם לעוד. התקנים מופיעים בתמונה. שמן מנוע 180 ש"ח נוזל קירור 80 ש"ח שלחו הודעה פרטית מי שמעוניין.
  10. שלום, כני נוסע בכל יום כ 145 ק״מ, מתלבט אם לקנות סיאט טולדו 1.6 דיזל 2014 שעברה 128,000 קמ שזה ממש קצת לדיזל. או לקנות סיאט טולדו 2015 שעברה 43,000 קמ שזה ממש קצת (שייכת לאדם מבוגר שבקושי נסע) הפרש המחיר בהם יחסית זניח הדיזל זולה ב 2,000₪. אשמח לייעוץ מה לקנות -צריכת דלק, עלויות תיקונים, טסט, בעיות שיכולות להיות ולעוד עצות.... (חשוב להבהיר שאני לא חדש בעולם הדיזל הייתה לי אוקטביה דיזל 4 שנים) תודה מראש
  11. ברשותי אלנטרה דיזל 2006, הבעיה היא שבלחיצת דוושת הגז בערך לאזור חצי מהלך בעליה (תחת עומס) פתאום המנוע כבה ,ניסיתי להניע מיד לא הניע ,הוצאתי מפתח וחיכיתי כמה שניות הרכב הניע רגיל וחזר לנסיעה רגילה, ככה קרה לי פעמיים בהפרש של כמה ימים, מאז דולקת לסירוגין נורת מנוע, יש לציין שבפעמים שנכבה האוטו זה קרה רק בשעות החמות של היום כאילו ניסיתי בערב לאמץ את האוטו בעליות והכול ולא נכבה, אם מישהו מכיר את הבעיה אשמח לפתרון תודה...
  12. הי לכולם, אנחנו מעוניינים לקנות ג׳יפון חדש, ונשארנו עם 2 אפשרויות. ספורטאז דיזל אורבן או אופל גרנדלנד x דיזל. דיזל כי נסע כ 25 אלף בשנה. על ספורטאז עשינו נסיעת מבחן ודיי נהנינו מהנסיעה (עכשיו יש לנו יונדאי 2010). על אופל עדיין לא עשינו נסיעת מבחן. לא מצאתי הרבה על האופל, אשמח לשמוע חוות דעת על שני הדגמים, אמינות, עלות תחזוקה, צריכת דלק אמיתית.
  13. שלום חברים ברשותי מגאן דיזל 1.5DCI 2013 אוטומט. שמתי לב שבמכון הטסטים בדיקת הגזים ברכבי הדיזל שונה מברכבי בנזין. הבוחן יושב בכיסא הנהג ולוחץ פול גז על הדוושה למשך זמן ממושך כדקה ואולי יותר - האם כך זה צריך להיות? - אם זה המצב, יכול להגרם נזק לרכב? - אפשר להמנע מהמעשה הטראומטי הזה לרכב? תודה לעוזרים
  14. שלום, אשמח לחווד לגבי פגו 2008 שנת 2017-18, אוטומט, ובפרט האם יש עדיפות למנוע הדיזל : 1. אמינות. 2. צריכת דלק. נסיעות בעיקר בינעירוני. 20,000 קמ בשנה. 3. שמירת ערך ושוק במכירה. 4. רעש בתא הנוסעים- האם הדיזל רועש יותר משמעותית. תודה
  15. שלום לחברי הפורום, יש לי פיאט דובלו 2010 עם המנוע jtd 105 כח, אחלה אוטו כבר 5 שנים אצלי מטופל ובלי בעיות בטסטים.. סהכ 192 אלף, אוטו פרטי לגמרי השנה אני לא מצליח לעבור כי כאשר נותנחם גז חזק בניוטרל, יוצא עשן שחור בעמידה או בזמן נסיעה נורמלית אין בעיה, כשלוחצים באיזור שמתקרב ל3 טור באמת יש עשן גם בנסיעה.. אבל זה נראה כמו שזה תמיד היה. מאיפה יכולה להגיע הבעיה? או לפחות מאיפה כדאי להתחיל לבדוק? מי אמין ומקצועי שכדאי ללכת לבדוק אצלו את הבעיה? תודה
  16. תדלקתי בטעות בנזין כמה שניות (5 ליטר) ואז שמתי לב והחלפתי לסולר. כרגע המיכל מלא 75 ליטר סולר ו 5 ליטר בנזין. המתדלק במקום אמר שאין בעיה לנסוע במצב הזה , ונסעתי 2 קילומטר עד לבית והכל היה בסדר. חבר אמר לי שצריך לגרור למוסך ולנקות מערכת דלק ושהמנוע עלול לההרס. מה מומלץ לעשות ?
  17. היי חברים קראתי פה כמה פוסטים לגבי דאצ'יה סנדרו, אבל לא מצאתי הרבה מידע לגבי הדגם דיזל הידני האם הרכב אמין? האם כדאי לקנות רכב יד שנייה לגבי אמינות המנוע שמעתי שאין מה לדאוג, אבל האם המומחים פה אולי יודעים על בעיה מחו"ל על מחלות הזדקנות ידועות שכדאי לדאוג מהן? שואל כי ראיתי שכבר יש תביעה ייצוגית (לגבי הגיר הרובוטי אמנם, אבל האם יש עוד בעיות?) https://www.bizportal.co.il/general/news/article/757652 תודה! עידן
  18. היי כולם רציתי להתייעץ לגבי פ'יגו 208 Active Blue Hdi ידני דיזל 1.6 (100 כ"ס) עושה 40000 ק"מ בשנה וצריך רכב יד 2 חסכוני במחיר סביר, נוסע רוב הזמן בבין עירוני כרגע מצאתי רק ש פ'גו 208 (הדגם הנ"ל) וסיטרואן C3 Picasso דיזל מתאימות לגבי הפ'יגו - האם מישהו יכול לאמת שצריכת הדלק היא 28~ בבין עירוני? לגבי מערכת הBlue Hdi - האם היא אמינה (ראיתי פה שירשור מפחיד על משאבת אוריאה? ומה העניין עם רצועת הטיימינג המתפוררת, כל כמה זמן צריך להחליף? ויש בעיות נוספות לדגם? תודה! (וסליחה על השאלות המרובות עידן
  19. היי חברים אז ככה, אני צריך רכב חסכוני אמין עם בגאז שניתן להכניס בו עגלה\ טיולון יש לי 32000 ש"ח להשקיע וצריך רכב חסכוני לנסיעות של 40000 ק"מ בשנה - 90% מהזמן בכביש 6 עם עדיפות לבגאז ראוי (אך לא חובה) , לא משנה לי ידני או לא. אחרי שיעורי בית הבנתי שבתקציב הזה היברידי לא בא בחשבון, אבל ניתן: דיזל: פ'גו 301, סיטרואן C3 פיקאסו, רנו פלואנס דיזל - האמת שעל פניו נראה שה301 דיזל ידני הכי משתלמת (שהיא 208 עם תחת) אך לא ברור למה כל כך שונאים את הרכב הזה בארץ? מה גם שבאירופה פ'גו 208 נחשב אחד הרכבים הכי אמינים שיש.. גפ"מ: ניתן לקנות רכב ישן ולהסב לגפ"מ או לקנות יד שנייה גפ"מ במחיר הזה, נראה שיותר חסכוני אך אין מספיק מידע על זה ואין מקור מידע אמין האם משתלם, או יש פגיעה במנוע..מה גם שזה קצת מבטל את הבגאז אשמח לחוות דעתכם והמלצות נוספות עם יש תודה!
  20. שלום חברים ותודה על העזרה. אני עושה כ-25,000-30,000 ק"מ בשנה. מחפש לרכוש רכב בעל המאפיינים הבאים: תקציב עד ₪20,000 שיהיה נוח להכניס לא מעט ציוד מאחורה (כולל ציוד גינון) חסכוני ככל שניתן בדלק עלויות טיפולים נמוכות יכול להחזיק לקילומטראז' גבוה עלויות תיקונים נמוכות כניראה שרוב רכבי הדיזל שבתקציב היו מונית לשעבר, כניראה שהרכב כבר עשה מעל 150,000 ק"מ אם לא מעל 200,000. קיה סיד דיזל וסקודה פאביה יעשו 1:17 ק"מ לליטר או יותר טוב, בהינתן 7 ש"ח לליטר סולר יעלה 10,300 ש"ח לשנה. i30CW תעשה 1:12.5 ק"מ לליטר או פחות טוב, בהינתן 6.5 ש"ח לליטר בנזין יעלה 12,500 ש"ח לשנה. כלומר - הפרש עלויות דלק שנתי בין דיזל לבנזין לפחות 2000 ש"ח. מכיוון שאני רוצה להחזיק את המכונית לפחות ל-4 שנים, זה מינימום 100-120 אלף ק"מ. סקודה פאביה סטיישן דיזל 2009 ביטוח לשנה: ₪3,142יונדאי i30CW בנזין 2010 ביטוח לשנה: ₪2,634 קיה סיד סטיישן דיזל 2012 (מונית לשעבר) ביטוח לשנה: ₪3,175 כלומר - הביטוח של הבנזין כנראה יעלה לי סביב 500 ש"ח פחות לשנה. שאלות: על איזה רכב אתם ממליצים ולמה ? מי ישבוק חיים קודם או לחלופין יגרום לי להוציא מלא כסף על תיקונים ? (בקיה למשל ידוע שיש בעיות עם מותחנים וגלגלות ואולי גם מנגנון ההזרקה) טוענים שרישוי רכב דיזל יותר יקר מבנזין, מישהו יודע בכמה ? פה טוענים שב-300 ש"ח טוענים שביטוח לרכב דיזל יותר יקר מבנזין, מישהו יודע אם זה נכון ובכמה ? פה טוענים שלא יותר יקר כי מחיר הרכב דומה תודה לכל העונים וגם למי שלא!
  21. אהלן חברים.. רכשתי היום בשעה טובה מגאן סטיישן דיזל, אחרי הרבה מאמצים למצוא אחת טובה.. קראתי בכמה מקומות שהמדינה מסבסדת לאנשים פרטיים התקנה של מסנן חלקיקים על רכבי דיזל, כדי להפחית את זיהום האויר. האם מישהו שמע על זה? מכיר את התהליך? אשמח לכל עזרה והפנייה למקום שיכול לספק כזה שירות.. תודה רבה!
  22. שלום לכולם, בעקבות התייעצות ולמידה כאן בפורום, עושה רושם שהקיה סיד סטיישן בגרסת הדיזל משנת 2016 היא סה"כ אוטו טוב גם למי שמתכנן להיות בגבולות של נסועה ממוצעת. יש לי אופציה לרכוש אחת כזאת בגימור LX מאלבר עם 50K ק"מ ב75K ש"ח. הם מתעקשים על המחיר. חברת הליסינג מציעה גם אחריות (שלא ברור מה היא שווה במבחן המציאות). אני קצת מהסס כי לפי החישוב שלי זה יוצא לא מעט מעל למחירון. מה דעתכם? האם שווה או שמישהו שם שיכור?
  23. שלום לחברי הפורום, הוצע לי קיה סיד סטיישן 2016 דיזל עם 50K ק"מ. בעיקרון חשבתי להתמקד בגרסת הבנזין. אני נהג עם נסועה ממוצעת בסביבות 16K בשנה. בהנחה שהרכב טוב והמחיר הוגן, האם שווה וכלכלי לשקול דיזל או שכדאי לדבוק בבנזין? למה שווה לשים לב בהשוואה בין הדגמים? תודה מראש על הייעוץ!
  24. שלום חברים, אחרי סקר שוק אינטנסיבי וארוך, החלטתי שאני רוצה לקנות פיג'ו 3008 חדשה ברמת גימור פרימיום. עשיתי נסיעת מבחן על דיזל פרימיום והאמת - היה מצוין: המנוע הרגיש לי חזק מספיק, "רעש הדיזל" המפורסם לא הפריע לי בזכות בידוד רעשים מעולה בתא הנוסעים והתחושה הכללית הייתה נהדרת. לחבר יש 3008 טורבו בנזין ונסעתי גם עליה. מרגישה קצת (ובאמת שקצת) יותר חזקה ומן הסתם היא יותר שקטה. אני נורא מתלבט מה כדאי לקנות אני נוסע בממוצע 20K ק"מ בשנה מצד אחד, הדיזל זול ב 10K ש"ח מהבנזין, הוא משתייך לקבוצת זיהום 4 (!!) ועושה בממוצע ליטר ל 17 ק"מ (מדוד ולא יצרן) שזה מטורף! מצד שני, מנועי הדיזל פחות פופולאריים בארץ ופחות סחירים, נחשבים מנועים קצת יותר פרימיטיביים והטיפולים שלהם יותר יקרים. כיוון שה 3008 אמנם חדשה אך יחידות ההנעה שלה דומות מאד לצורה הישנה, הייתי שמח לשמוע את התרשמותכם והמלצותיכם תודה מראש!
  25. שלום חברים, לא מזמן נדלקה לי מנורת "check engine" ואני רוצה לבדוק מה הבעיה. אני מחפש להשאיל/להשכיר סורק (טויוטה הייאס 2009 - דיזל) ליום אחד (עד שאני ירכוש אחד בקרוב). אני עובד בירושלים, גר באזור מודיעין. אשמח לשמוע אם יש למישהו סורק להשאיל.. אפשר ה"פ או לנייד 052-6316221 תודה מראש, דוד
  • תוכן חדש...