Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'תאונה'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. היי לכולם, משאית בטון נכנס לח ברכב מסוג דאציה והוא השאיר פתק על השמשה, התקשרתי אליו והוא אמר שהוא לא רוצה להפעיל את הביטוח שלא יעלה לו הפריימה או שאין לו בטוח לא כזה מובן, אמר לי שהוא רוצה לתקן לבד, אמרתי לו איפה ירידת ערך שלי איפה רכב חילופי שלי איפה השרפת זמן שלי מי יקח את הרכב למוסך שלך ודלקים ?אמר לי אז תתקשר למשטרה וניתק , מה אתם ממליצים לעשות לתת לו שיתקן ולהגיד תודה?
  2. עמדתי עם הרכב שמתי שירים, הרמתי את הראש ראיתי אותו עומד ברוורס כנראה מחכה שאצא מחנייה (לא היה מקום מולי להחנות), התחלתי לצאת מחניה והתחלתי לעקוף אותו, המשיך ברוורס ונדפק בי. (אני לא אותתי, הוא לא אותת) PXL_20231211_100808385.TS~2.mp4
  3. במהלך חניה נגעתי קלות ברכב שחנה שם בעל הרכב, שהיה נוכח במקום דבר ראשון פתח מכסה מנוע לדבריו, בעבר כבר נתקע בו רכב והוא שחרר אותו בזמן שהרדיאטור הלך לו, כמו כן הצביע על עוד מכות ברכב שלו כשלדבריו אני גרמתי להם והם לא היו קודם. ושוב, זה היה על מהירות נסיעה הכי איטית בעולם, ומכה חלשה ממש החלפנו מספרי טלפון והוא צילם את מספר הרכב והתעודת זהות שלי ועכשיו הוא מתקשר עם אותו הסיפור, הרדיאטור הלך בגלל המכה. לא יודע, נשמע לי מוזר שבדיוק מה שהוא חשש קרה, מרגיש לי יותר שהמזגן נפל לו באוטו והוא מצא על מי להפיל את ההוצאה. בקיצור מספר שאלות. האם הרדיאטור יכול להפגע ממכה קלה בקדמת הרכב? האם הוא יכול לתבוע את הביטוח שלי מסיבה כזו? להפסיק לענות לו לטלפונים?
  4. תודה מראש לעונים, כמובן שמרפי התערב וחודש לפני חידוש הביטוח לרכב נגרמה תאונה. הנזק עצמו, לנו דלת קדמית שמאל, אבל הרכב השני הוא רנו מגאן חדשה, לכן נראה שעדיף להפעיל ביטוח. אנחנו מבוטחים בליברה, וההסדר כולל ביטול השתתפות עצמית (2000 ש"ח) במוסך ההסדר שלהם בחדרה. הם מציאים לתקן במוסך אקספרס בחדרה, והשמאי הוא רפי דגן. חיפשתי המלצות/דיס אבל מצאתי רק דברים ישנים, יש עיצות טריות יותר לגבי המוסך או השמאי?
  5. שאלה לפורום הנכבד, אתמול אשתי הגיעה לרחוב ביתנו (רחוב חד סטרי עם נתיב 1) וממש מול הבניין מצאה חנייה. אותתה שמאלה והתחילה כניסה לחניה. אז הגיח אופנוע משלוחים ונכנס בדלת שמאל אחורית, המשיך לדלת הקדמית השמאלית והוריד את המראה. לאופנוען שלום, אשתי גם דאגה מיד לקרוא למשטרה ולמגן דויד אדום. עכשיו צריך לטפל, ויש ביטוח. אז מסתבר שעפ"י הביטוח זו אשמתה ולא אשמת האופנוען שנכנס בה. השאלה הגיעה- מי אשם ועפ"י איזה סימוכין בחוק
  6. קניתי לא מזמן רכב ראשון והתברר שהוא עבר כמה תאונות. מה אפשר להבין ממה שרשום? ואיך אפשר לדעת כמה אחוז ירד לרכב מהמחירון
  7. אחרי בדיקה במוסך הרכב יצא תקין, לאחר בדיקה במרכז הסליקה של חברות הביטוח נראה שהרכב עבר תאונה, אחרי שהצגנו לנציג במוסך הוא ישר לקח דף חדש והוסיף את הסעיפים הנוספים. לפי הסליקה רשום שבעל הפוליסה קיבל 60 אלף על הרכב ומצויין 0 בירידת ערך. רוצים 67 והמחירון 64 משוכלל, מה דעתכם לקנות או לברוח? והאם ייתכן שיש ירידת ערך אך זה לא מוצג לא לבעל הפוליסה דרך המרכז לסליקה לחברות הביטוח?
  8. היי חברים, לפני כשעתיים פגע רוכב אופנוע ברכב של זוגתי בעת שהיתה במצב עמידה. לזוגתי שלום. הרוכב פגע בעוד רכבים ולבסוף נפל ונלקח באמבולנס - מצבו טוב. הנזק הנראה לעין לרכב של זוגתי: - טמבון (חלק מטמבון?) אחורי ימין - פנס אחורי ימין - נזק שפשוף לכנף אחורית ימין - צמיג מפוצץ - לקחה פרטים של הנפגעים האחרים. - לזוגתי מצלמת דרך. - צילמה תמונות של הנזק והאופנוע הפוגע. משטרה הגיעה לאירוע וכרגע זוגתי נמצאת בתחנת המשטרה. הרכב ממתין לגרר שיקח אותו למוסך הסדר מורשה פיג'ו (מבוטחת בליברה). איך יודעים אם לפוגע יש ביטוח צד ג'? האם המשטרה יודעת לתת את המידע הזה? מה עושים אם אין לו? משלמים ותובעים אותו אישית? מצ"ב תמונות. תודה!
  9. שלום לכולם עשיתי תאונה קלה עם הרכב ונפתח כרית אוויר תיקנתי את כל השאר (רדיאטור פגוש פגוש פנימי ומכסה מנוע) רק זה מה שנשאר מדובר על דאציה סנדרו סטפווי 2016 2 שאלות האם צריך להחליף גם מחשב כרית אוויר או רק כרית? והרכב לא מניע בגלל שהמחשב של הרכב דיווח על תאונה אז הוא לא נותן לאוטו להניע יש סטרטר חשמל הכל השאלה איך אני מאפס את המחשב אם זה אפשרי בכלל בלי מחשב רכב של מוסך תודה רבה לעוסקים יום טוב
  10. שלום לכולם ראשית אני בעל רכב טיוטה קורולה שנת 2016 בעבר עבדתי עם הרכב בשרות המשטרה והיה מותקן גשר תאורה שעקב זה ביצעו התקנה שקדחו חור בקורה בין שניי הדלתות. השאלות הם כדלקמן : 1. מה עלות מחיר התיקון 2. האם יש ירידת ערך 3. האם זה שילדה או קצה שילדה תודה על התייחסותכם
  11. שלום למכובדי הפורום. שבוע שעבר עברתי תאונה , משאית גרר עשתה פרסה על קו לבן בחושך וכמעט הרגה אותי. הצלחתי להתחמק מרוב הפגיעה ואפילו לחמוק מהרכב שהגיע ממול , אך עדיין האוטו טוטאלוס. רכב חברה. התפנתי לבית חולים לבדיקות ואני בסדר גמור , למזלי. אין לי את הפרטים של הנהג , כי סמכתי על המשטרה שבמקום וכי הייתי בשוק לא קטן. וגם כי ידעתי שהכל מצולם ויש לי הוכחה ברורה לאשמתו (לדאבוני גיליתי שהכל מטושטש מדי). הגעתי למשטרה כדי לשחרר את הרכב , ונדהמתי לגלות שמבחינתם אין אשמים בתאונה (מי יודע מה הנהג השני סיפר להם). הם לא מוכנים לשחרר את פרט הנהג השני בשביל הביטוח אלא אם אגיש דוח תאונה והוכיח שהנהג השני עשה פרסה. ועכשיו לדילמה - הסרטון חד משמעית מראה שהוא יצא לפרסה , רגע אחרי שעברה מכונית מהצד השני , על קו לבן וכשמשני הצדדים מגיעות מכוניות , והוא נהג שצריך להוריד מהכביש. מצד שני הסרטון מראה שנהגתי מהר ,ושאני אדיוט לא קטן. אחר כך ראיתי שאפילו לא יצאתי משטח עירוני. האם שוטר יכול לתת לי דוח על מהירות רק על פי סרטון ? אני מניח ששופט שיראה את הסרטון יפיל עלי אשמה תורמת כלשהי לתאונה, שלא לדבר על עלות של עורך דין שאצטרך ובלאגאן שלם. אם אני מגיש הצהרה בלי הסרטון , זה המילה שלי כנגדו. עם הסרטון - פוטנציאל להסתבכות. להשאיר את המצב שכמו שהוא - מאיפה אני מוצא את פרטי הנהג בשביל הביטוח של החברה? אשמח לשמוע מה דעתכם , מקבל כל ביקורת ורעיון. כמה זה קריטי שהתאריך ושעה לא מכוונים בסרטון? 2020_0207_232245.MP4
  12. שלום רב, רכב ללא ביטוח מקיף או צד ג נכנס בי מאחורה . לצערי היה לי רק צד ג. הרכב שנכנס בי רשום על שם הסבתא' חמותו של בעל הרכב' אישה מבוגרת מאוד. הרכב משמש עסק שלו אבל רשום על שם אישה בת 75 שאיני יודע את מצבה הבריאותי. בהתחלה הוא היה מוכן לשלם על הנזק וענה לטלפונים. לאחר כשבועיים לא ענה לטלפונים או הודעות. הביטוח שלי כתב מכתבים רישמיים ושלח לבעלי העניין דרישת תשלום אך ללא תגובה. אני לא בטוח אם המכתב מגיע ליעדו או שבעל הרכב ובת זוגתו משמידים המכתבים. בעקרון פתחתי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. מה עליי לעשות , איך אני שולח מכתב ומנסה להגיע לפשרה ? עצתכם ? תודה נדב
  13. שלום, יש לי רכב בשווי של כ 5000 ש"ח שעבר תאונה( צד ג), שבר של הפגוש ופנסים. הרכב יכול ליסוע אך די בטוח שעלות התיקון תהיה יותר מ 60% מהשווי. במצב כזה, מתי מורידים את הרכב מהכביש? מיד כאשר אני ניגש למוסך ומביאים שמאי או שיהיה ניתן להמתין עם ההשבתה עד שהביטוח של הנהג הפוגע ישלם? תודה רבה
  14. מצאתי רכב ממישהו שנשמע אמין, וכששאלתי על תאונות הוא סיפר שהייתה אחת. לפי דבריו התאונה הייתה לפני 3.5 שנים וכללה רק נזקי פח (שתוקנו). מצד שני תיאור התאונה כולל אלמנטים קצת מלחיצים כמו החלקה בכביש מהיר. - החשש העיקרי שלי הוא אמינות - מי יודע אם נפגע משהו מבפנים. האם זה חשש מוצדק או שאני סתם פרנואיד אחרי 3.5 שנים בלי בעיות? - מה עוד כדאי לבדוק ולשאול - כדי לוודא את סוג הנזק וכדי לוותר מראש ולחסוך את הבדיקה אם מדובר על משהו משמעותי? - בהנחה שהנזק תוקן, האם דבר כזה מצדיק הורדת מחיר? - כמה נזק כזה יקשה עלי בעתיד למכור את הרכב?
  15. שלום. לפני כארבעה ימים אחותי נסתה בכיכר הצמודה לקניון הזהב בראשון לציון, הכיכר בעלת 2 נתיבים. אחותי נסעה בנתיב הימני בכיכר בעוד הפוגע נסע בנתיב השמאלי, משם ניסה לפנות ישירות ליציאה מהכיכר. הפוגע פגע בדלת הנהג של אחותי, כתוצאה מהפגיעה לא ניתן לפתוח את הדלת. הפגיעה אצלו היא באזור הפנס הימני ,מצורפות תמונות. מיד לאחר התאונה הפוגע (אדם מבוגר בסביבות גיל 55-60) יצא מהרכב וצעק על אחותי שהיא אשמה מכיוון שאסור היה לה לנסוע בנתיב הימני אם היא לא התכוונה לפנות ימינה. היום הוא מוסיף לראשונה וטוען שהיא סטתה מהנתיב ולכן התאונה, מה ששקר מוחלט מכיוון שאפשר לראות את זה לפי מקום הפגיעה. לאחותי יונדאי I20 בצבע שחור, שנת 2016, ביטוח חובה ומקיף בתוקף. לפוגע יונדאי I35 בצבע שחור, שנת 2015, ביטוח חובה בתוקף, לא ידוע אם קיים צד ג' או מקיף. אנחנו לא יודעים איך להתנהל עכשיו. הפוגע לא ממש משתף פעולה וגם הצעקות שלו בכל שיחה לא מוסיפות. האם ללכת למשטרה? תודה רבה. הרכב של אחותי: הרכב הפוגע:
  16. עשיתי תאונה שהייתי בלי מלווה, בכל מקרה מהלחץ חתמתי שאני אשם ( למרות שאני לא הייתי אשם ) והוא כנראה ניצל את המצב, עכשיו הוא יודע שהוא אשם אז הוא איים עליי שהוא ילך למשטרה אם אני לא ישלם לו השתתפות עצמית, שילמתי לו והרכב שלי נכנס למוסך. השאלה שלי זה אם אני משלם כסף למרות שהוא הפעיל את הביטוח תודה רבה לעוזרים ( וכן הייתי מפגר שהייתי בלי מלווה.)
  17. שלום, נסעתי בכביש דו מסלולי כאשר בנתיב שלי היה רכב חונה שהעמיס סחורה.(כאשר התנועה זוחלת בגלל רמזור) התחלתי להשתלב שהרמזור התחלף לירוק (לא הייתי קרוב אליו). נהג המשאית שלא ראה אותי משתלב פגע לי בדלת של הנהג כאשר השתלבתי לנתיב שלו(התחיל לנסוע מעט אחרי). מי אשם? אין בינינו הסכמה ואני מתלבט אם לתבוע אותו(בנתיים הוא לא תבע אותי). תודה,אורי
  18. שלום לכולם. בן זוגי עשה תאונה בכביש מהיר, הוא התלבט עם לפנות ימינה או שלא, וברגע האחרון האט כדי להשתלב בנתיב הימני, משאית כבדה נכנסה באוטו, ובנס היא היתה בהאטה ואנחנו בחיים. זו תאונה ראשונה, והוא עשה טעויות של מתחילים , הנהג נתן לו הרגשה שזו האשמה הבלעדית שלו, ומרוב לחץ, ובלבול (של בן זוגי), הוא הצליח להחתים אותו על דף , שבו כתוב פרוט התאונה - שהוא בלם והנהג לא הצליח לעצור בזמן , ובנוסף , הצהרה שבעלי הוא האשם הבלעדי. היינו גם לחוצים בזמן, ולא הגיעה משטרה ולא היה תיעוד אחר חוץ מזה (ותמונות שצולמו) הרכב היה שכור , יש השתתפות עצמית אפשרית של 2000 שח, בנוסף יש תקנון בחוזה השכירות שאסור לנהג להצהיר בתאונה כי הוא האשם . שאלותי - האם יש מצב שנקבל את ההשתתפות העצמית חזרה? או שנשלם רק אותה ? או יותר? האם יש מצב שבו סוכנות הרכב תתבע אותנו שהפרנו את התנאי בחוזה?
  19. שלום לפני כחצי שנה הייתה לי תאונה עם אופנוע. בקצרה הסיפור הוא כזה: הייתי בנתיב הימני והוא בשמאלי. הוא נכנס לי לנתיב שפשף לי את השמאל ולאחר שניה כבר היה בימני. בלמתי בכל הכוח כדי לפגוע בו כמה שפחות. מכיוון שהמהירות הייתה נמוכה לא היו נפגעים, אך נגרם נזק גדול. סה"כ הנזק הסתכם ב-19 אלף ש"ח. הסיפור הסתבך כי לאופנוען לא היה ביטוח וגם לא כסף, כך שנאלצתי להפעיל את הביטוח המקיף. ברצוני לשאול: 1. עד היום סטאטוס התיק "בחקירה". הבנתי שרוב התיקים נסגרים בסוף "מחוסר עניין לציבור" - האם כך? אציין כי הוא היה מעוניין לשלם, אך ברגע ששמע את גודל הנזק, אמר שיפעיל עו"ד שאולי יצליח להגיד שיש לי כאן אשמה תורמת.. 2. שילמתי השתתפות עצמית ובקרוב הפרמיה תעלה לי. השאלה אם אין לי דרך לתבוע או לעשות משהו בנדון? לא הגיוני שהוא עבריין שנוסע בלי ביטוח ואני ישלם מכיסי כסף.. ועוד יהיה לי כתם בביטוח!! בביטוח אמרו שאין לו כסף ועד שהתביעה מולו לא תסגר ה"כתם" הזה ישאר אצלי. בנתיים תבעתי תביעת הפסדים, אך הסיכוי שאראה ממנו כסף הוא קלוש (ילד בן 18 שאין לו כסף וההורים לא מתערבים).. 3. האם תיהיה לי בעיה במכירת הרכב? כל התיקון היה קוסמטי, כך שלא קיבלתי ירידת ערך. הבעיה שברגע שקונים אופציונליים יידעו על התאונה כנראה שאצטרך להוריד במחיר. נכון? אשמח לשמוע אם יש לי מה לעשות בכל הסיפור הזה.
  20. נכון, תאונה זה לא נעים. אבל זה לא אסון! ואם היא כבר קרתה לכם, אני מזמין אתכם לטפל בה על הצד הטוב והמקצועי ביותר. השוואת תנאים לכל מוסך הסדר 1,000 ש"ח הנחה מעלות ההשתתפות העצמית שלכם (בתאונה מעל 5,000 ש"ח) רכב חליפי מיידי "מפתח תמורת מפתח" מחלקת פחחות וצבע מקצועית צבע איכותי מבית "סיקנס" ומוחיות בצבעים מיוחדים (פנינה, 3 שכבות) ניהול כל שלבי התביעה בתביעות לצד ג' ע"י המוסך עד לסיום התביעה מוזמנים לפנות בפרטי/בנייד בכל שאלה: עדי 053-3405179
  21. שלום לכל העונים, נסעתי בלילה ברכבי, וכשהגעתי למחסום מכבים בסמוך למודיעין יש שם 2 נתיבי נסיעה ובשעות הלילה רק מחסום אחד פועל, אז נכנסתי לנתיב שהיה פתוח שהוא היה משמאלי ועז כשאני כמעט גומר את ההשתלבות היה שם אוטובוס עם נהג לא סמפטי והוא כעס עלי ש"נדחפתי לפניו" ונגח אותי עם האוטובוס תוך שהוא מוחץ לי את צד שמאל של האוטו בצמוד לדלת שמאל וכן את הדלת האחורית משמאל, מבדיקה שערכתי מדובר בנזק של מינימום 800 ש"ח בתיקון בשטחים. הוא יצא וכעס וצילם וטען שיש לו מצלמת דרך והכל מצולם. אני התקשרתי לחברה וביקשתי את צילום המקרה והם לא הסכימו להביא לי אותו וטענו שלא כדאי לי לתבוע וכו' התקשרתי לביטוח שלי והם אמרו שמכיון שאני נכנסתי לנתיב שלו אז הם לא יעזרו לי בתביעה כזו ואני יכול לפנות לבית משפט. כעת התקשרו אלי מחברת האוטובוסים שהתיקון של הנזק שהוא נכנס בי עלה להם 1800 ש"ח והם שואלים אם אני רוצה לשלם או שהם יתבעו את הביטוח. סכום ההשתתפות שלי גבוה מזה כך שאני לא ירויח כלום. השאלה אם יש לי מה לעשות בגלל שהוא זה שנכנס בי בצד שמאל מאחורה בהתחלה וח"כ המשיך לנגוח אותי קדימה , מה שאומר שלא תקעתי אותו אלא היה לי אופציה להיכנס. מה עושים?
  22. שלום, לפני מספר ימים, מישהי נהגה ברכב שלי, ומישהו התנגש בה. האזור שבו התרחשה התאונה נראה ככה (צילום מסך מגוגל מפות): מי שנהגה ברכב שלי (הכחול) עלתה והחלה לפנות שמאלה ואז הרכב הכסוף פגע בה. לרכב הכחול תמרור תן זכות קדימה משולש (301) בדרכה. בגדול, הראות שם באזור די בעייתית, גם לנהגת שפנתה שמאלה (רכבים חונים בפינות וקשה לראות) וגם לנהג הפוגע (ניתן לראות שהרחוב שלו מתעקל ומקשה עליו לראות את הצומת באופן מלא, עד שהוא כבר ממש קרוב). לי יש חובה וצד ג' בלבד (הנהגת מכוסה תחת הפוליסה), לנהג הפוגע יש מקיף. הנהג הפוגע טוען שזו אשמת הנהגת, מכיוון שלו זכות הקדימה. הנהגת טוענת שנכנסה לצומת בזהירות ולאחר שווידאה שאין רכב באזור הקרוב, ושהנהג הפוגע הגיע במהירות גבוהה. אני הגעתי לאזור כמה דקות לאחר מכן, וכמה עדים לתאונה ניגשו אלי ואמרו שגם לדעתם, הנהג הפוגע הגיע במהירות ולאחר שהנהגת כבר התחילה לפנות ורק צפר במקום להאט. אין מצלמות באזור או באחד הרכבים. להבנתי, הנהג הפוגע כבר הגיש תביעה לביטוח צד ג' שלי. להלן הנזק לשני הצדדים: הרכב שלי: הרכב הפוגע: כעת, אני צריך עזרה כדי להחליט מה לעשות. א. לגבי הנזק לרכב שלו, אם קראתי את הפוליסה שלי נכון, יש לי ביטול השתתפות עצמית (וגם אם לא, אני עדיין יכול לחיות עם זה), לכן הנזק היחיד הוא אבדן ההנחה לשנים הבאות. מכיוון שאין לי היסטוריה (זה הביטוח הראשון שלי), זה לא נזק משמעותי. ב. לגבי הרכב שלי, הנזק קצת יותר משמעותי. שווי הרכב לפי מחירון הוא 15k~ ומשיחה עם מוסך, הבנתי שייתכן מאוד שהרכב טוטאל לוס. (לצורך העניין, אפשר להוציא את הנהגת מהמשוואה. אם זו אשמתה, אני סופג את ההפסד) דיברתי עם סוכן הביטוח שלי והוא לא נשמע נלהב לתבוע את הביטוח של הנהג הפוגע ולא מבין למה שאחשוב שיש לי סיכוי, מכיוון שהיה לרכב שלי תמרור תן זכות קדימה. מצד שני, קראתי קצת פסקי דין והבנתי שהזכות קדימה לא לגמרי פוטרת מאחריות. נ.ב. למען הסר ספק, פחות מעניין אותי מי אשם באמת (אני נוטה להניח שיש פה אשמה תורמת משני הכיוונים) ויותר איך זה נראה מהצד ומה האפשרויות שלי. השאלה היא, מכיוון שיש לו מקיף, אני מניח שאם אתבע אותו, זה יהיה אני מול הביטוח שלו, מה שלא נשמע לי כמו חוויה מי יודע מה. אז מה האפשרויות שלי? מה הסיכוי שלי להוציא משהו מהנהג הפוגע או מהביטוח שלו? נניח שזה יגיע לבית המשפט, מה המשקל של דברי העדים (שגם ככה, אני בספק אם הם יגיעו להעיד (יש דבר כזה להעיד בכתב?)) ומה המשקל של דעתם ש'הנהג הפוגע אשם', אם בכלל? אשמח לקבל את עצתכם. אשמח לקבל גם המלצות לעורך דין שמתמחה בתאונות. תודה לכולכם!
  23. אחרי חודשים של חיפוש מצאתי קורבטי C4 יפיפיה ב 3000 דולר. מאחר וזה היבוא הראשון שלי לבד, אני חושש שאיני עומד בתקנות היבוא והרכב יתקע בנמל. בהיסטוריה של ה VIN באתר CARFAX מופיעות שתי הערות: צורך בריקול לפני 20 שנה שאין לי תיעוד אם בוצע או לא. תאונה אחורית (לא SALVAGE ולא TOTAL LOSS) שהבעלים אומר שזאת היתה תאונה קלה מאד. בתקנות כתוב בהתאמה: לא הוכרזה ע"י יצרן הרכב "קריאה חזרה" (RECALL). לא עבר הרכב כל תאונה משמעותית שדווחה לרשויות שני סעיפים אלו נכללים גם בהצהרה לקבלת רשיון יבוא ניסיוני בענף הרכב הוא שלרוב הרכבים מוכרזים ריקולים ולרוב הם בכלל לא בטיחותיים מבקש עצה מהירה מה לעשות, אני חושש שאאבד את ההזדמנות לקנות את הקוברט ביום שני הקרוב האם רק רכב נקי מהיסטוריית ריקול ותאונה יכול להתאים לייבוא???? תודה!
  24. בוקר טוב, רציתי בבקשה ייעוץ לגבי המקרה הבא: קניתי רכב חדש מחברת טיוטה לפני חודש (לא ליסיניג). אתמול נסעתי בכביש ונאלצתי לבלום בפתאומיות (רכב שלפניי בלם) ורכב אחר נכנס בי מאחורה כך שנפתחו לו כריות האוויר ומכסה מנוע עקום. ואצלי הפגש נפגע. הלכתי למוסך מורשה תוך פתיחת תיק תביעה ע"מ שיתקנו את הרכב. בא שמאי ומכונאי טיוטה ואמרו לי בגדול יש נזק רציני. הפגש נפגע בצורה רצינית כך שהשאסי נפגע , התעקם עד לגלגל הרזרבי. ויש בנוסף ירידת ערך לעוד חלקים כמו פח אחורי עקום לגמרי. עלות תיקון כ30000 שקל. ואקבל ירידת ערך (בגמר הטיפול) השאלות שלי: 1. האם הפוגע תמיד אשם ע"פ חברת ביטוח ולא ינסו לשחק משחקים? אני נסעתי תקין כאמור ונאצלתי לבלום (אני דווקא כן שמרתי מרחק) 2.אחרי ששמעתי שיש פגיעה בשאסי מאחור אישתי כבר לא רוצה את האוטו (אוטו חדש) בגלל עניין הבטיחות, מן הסתם (זה באמת נכון?) ולכן יש אפשרות לעשות טרייד אין על הרכב החדש שלי לרכב חדש או רכב ישן יותר אבל אני אפסיד מזה (כמו כל טרייד אין). חשבתי לקחת רכב 2016 וכך ייצא לי אותה עלות (מה שאקבל תמורת הרכב החדש שלי + כסף מירידת ערך). השאלה שלי האם זה כדאי ומשתלם לי? מה האלטרנטיבות? תודה רבה לכל העונים.
  25. שלום רב נהג רכב פגע ברכב של המשפחה וברח עלינו עליו באמצעות מצלמות שהיו באזור ועזרה מאנשים שמכירים אותו שהשיגו את הייד של הפוגע לאחר שיחה איתו הוא אמר שהוא לא מוכן להפעיל את הביטוח של הרכב אלא מוכן לשלם על הנזק וציין גם מוסך שיטפל לי בכל הנזק. בהתחלה שקלתי לפנות למשטרה אבל השתכנעתי בסופו של הדבר שהדבר הנכון לעשות זה לתקן את הנזק במוסך ושהוא ישלם על כל שקל שצריך לשלם. השאלה שלי יש למישהו נוסח של זכרון דברים להחתים אותו ?
  • תוכן חדש...