Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכנת רכב 2X4 למירוצי ראלי - נתונים כלליים!

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 4283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגלל שהרבה פונים אלי בימים האחרונים החלטתי לפרסם פה מספר כללים ע,מ שכל אחד יעשה את החושבים עם עצמו ויחליט. בנוסף - אני לא חוזר בי - ועדיין כל מי שירצה עזרה או פרטים מעבר מוזמן להתקשר אלי ואשתדל לסייע לו (עדיף להתקשר בערבים אחרי 22:00).

אז מה יש לנו וכמה זה עולה בערך (כי אחרי שעבר החוק בוודאי יעלו המחירים עם הביקוש - או שתגבר התחרות והמחירים ישארו אותו דבר - לרדת - הם לא יירדו):

1. רול-באר: תקני (נתמך שלדה) - 6 או 8 נקודות - 5000 ש"ח.

2. כסאות: (הכי פשוטים) - 1500X2 כלומר 3000 ש"ח.

3. חגורות: כנ"ל, דהיינו 3000 ש"ח.

4. קסדות + מערכת שמע - פחות או יותר אותו דבר - 3000 ש"ח.

5. צמיגים מתאימים - לפחות 6 - 8 יעלו כ 4000 ש"ח תלוי בסוג.

6. שונות (מטף, נעילות וכו') - 2000 ש"ח.

7. מתלים (בולמים וקפיצים) שבלי זה הרכב מוכן למירוץ אחד בלבד - כ - 8000 ש"ח.

8. לבוש מינימלי - 2000 ש"ח.

אז יש לנו כ 30000 ש"ח בחישוב מהיר להשקיע על הגרוטאה בה נשתמש. זה לא כולל עבודה (למי שיש ידיים טובות יחסוך) לא כולל הנחות (לקבוצות שילחצו את יובל מלמד) ולא כולל טעויות קלות שבטח יש לי פה או עדכוני מחירים.

זה גם המינימום שבמינימום.

לגבי רכב - תלוי מה קונים. אבל היום ניתן לקנות רכבים מושבתים נניח 106 1.4 או 1.6 (עם קצת מזל) ב - 5000 עד 10000 ש"ח תלוי בדגם בשנה ובמצב המכה שקיבל הרכב. התיקון יעלה כסכום זהה - שוב בהתאם למכה. - אז אנחנו מדברים על כ 10000 עד 20000 ש"ח נוספים - אולי אפשר למצוא 106 נוסעת במצב טוב ולא להתעסק עם רכב לתיקון. (בטח ב 20000 ניתן למצוא).

סה"כ 40000 עד 50000 ש"ח ויש לך רכב ראלי בסיסי ביותר.

לזה יש להוסיף עלויות הובלה לכל מירוץ, תקלות, דלק, השתתפות ועוד לא אמרנו תאונות.

מניסיוני - עלות כל מירוץ (אם לא התהפכנו או דפקנו את הרכב) כ 3000 עד 5000 ש"ח. (כולל גרירה לאירוע וחזרה, דמי השתתפות , דלק וכו').

מי שיכול לעמוד בזה - זה הכיוון הכי זול.

אופציה נוספת:

לשכור רכב למירוץ - העלויות ינוע בין 1,000$ למירוץ ועד פי 10 - תלוי ברכב בסוג המירוץ (ספרינט או ראלי) וכו'.

אופציה נוספת:

לקנות רכב מוכן מחברה שמשתדרגים. (לקובי כהן יש רכב שאולי יעמוד למכירה - לניצן יש ויזה למכירה ויש נוספים). ד"א - ה 106S16 שלי - כבר לא למכירה עקב מעבר החוק. מצחיק - לפני שבועיים היה אפשר לקנות אותה ממני ב 10000$ - עבר החוק ותראו מה קרה...

זהו...

מי שירצה הכוונה ועזרה - באמת בכיף...

057-6661964.

אלון.

נ.ב.

טיפ אחרון - אם מתארגנים מספר חברה לגרופ מיוחד נניח 106CUP כזה... רכבים זהים וכו' - אולי ניתן להוזיל קצת את העלויות. בזמנו - ג'רמי ניסה לארגן קבוצה וזה לא צלח... היום אחרי החוק - זה כבר לא נראה כל כך דימיוני...

מי שירצה עזרה בזה - מוזמן גם לפנות אליי.

(יש כבר לפחות 2 חבר'ה רציניים שפנו אלי - ואני מוכן לקשר בינכם - חשבתי על שרשור פה בפורום - אבל אז ירשמו בטח גם מלא ילדים שלא מבינים במה מדובר - אז זה לא מתאים).

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי המלצה של דני לוי - אני מוסיף:

מי שחושב להכנס לתחום - כדאי שיפנה להוראות הטכניות שבאתר IRDA - שלא יקרה מצב שמישהו משקיע ובונה רכב שלא יהיה תקני או שלא יקבל רישיון מירוץ לעולם.

כדי לא לזרוק כסף לריק - שווה להתייעץ עם עמותת נהגי המירוצים - IRDA - אני משוכנע שכל מי שיפנה, יקבל תשובה הולמת.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל טוב ונחמד.... למי שרוצה דווקא להיות נהג במירוץ ראלי מקצוען.

מה עם כל שאר סוגי המירוצים.... DRAG, ג'ימקאנה, עבירות, MONSTER TRUCK, דריפטינג, קארט, טוגה , מסלולים אספאלט מפותלים, וכו' וכו' וכו'......?

או שבאמת החוק הזה שכולנו תמכנו היה אך ורק לטובת הIRDA וקבוצה קטנה של בעלי מכוניות ראלי group a !?

אותי , אישית - לא מעניין ראלי , אבל יש ביכולתי לבנות רכב ייעודי ל 400 מטר של סביב ה 10 שניות. ואני מתכנן עוד מכונית לג'ימקאנה כמו המיני מיינור הצהובה ולהתחרות בה מול כולם.

האם החוק שלכם גם מכיל סוג כאלו של מירוצים? אם כן, אבוא להרשם ב IRDA כבר בשבוע הבא. אם לא.........

(ואני לא שואל עדיין לגבי חובבנים שרוצים טרק-דיי במכונית היום יומית שלהם.)

http://www.scci.co.il/

The Sports Car Club of Israel

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MADMAX לא יפה...

עוד פעם מתחילים? מה זה החוק שלכם??? קודם כל החוק יאפשר כל סוגי המירוצים הנהוגים בעולם (או כמעט הכל) וגם בהמשך (הקרוב מאוד) ימי מסלול.

שוב פעם עם השטויות - קבוצה מצומצמת??? גם אתה מוזמן להקים קבוצה מצומצמת ולדאוג לאינטרסים שלך.

בינתיים, הקבוצה המצומצמת הזו של נהגי הראלי דאגה לכך שיהיו בארץ הקודש מירוצים חוקיים - ולא רק ראלי! אני באמת מתפלא עליך - כי אני מכיר אותך (נראה לי שנפגשנו בעבר) וגם מהפורום - ולא חשבתי שנושא זה יעלה שוב ועוד דרכך.

גם אם היו רק מירוצי ראלי חוקיים - לא היה זכות לאף אחד להתלונן - ובוודאי לא כשהמצב הפוך ויהיו גם מירוצים אחרים שיהנו מהם הרבה אחרים שלא תרמו כלום לעניין מעבר לביקורת (ולא ביקורת בונה).

אני באמת מכבד אותך, אבל ממליץ לך לקרוא שוב את החוק ואת השרשורים בנושא - בייחוד את התשובות של דני לוי בעניין שהעלית - אם זה לא יניח את דעתך - אתה מוזמן ליצור איתי קשר ולקבל הסבר מפורט.

אלון חלווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לאלון

איזה רכבים מתאימים לראלי 2*4

האם 205GTI נחשבת למתאימה לפי התקן

אם לא אז על איזה רכבים אתה ממליץ?

והאם אתה יכול לשפוך קצת אור כל הקטגוריות שיש "גרופ"

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל טוב ונחמד.... למי שרוצה דווקא להיות נהג במירוץ ראלי מקצוען.

מה עם כל שאר סוגי המירוצים.... DRAG, ג'ימקאנה, עבירות, MONSTER TRUCK, דריפטינג, קארט, טוגה , מסלולים אספאלט מפותלים, וכו' וכו' וכו'......?

או שבאמת החוק הזה שכולנו תמכנו היה אך ורק לטובת הIRDA וקבוצה קטנה של בעלי מכוניות ראלי group a !?

אותי , אישית - לא מעניין ראלי , אבל יש ביכולתי לבנות רכב ייעודי ל 400 מטר של סביב ה 10 שניות. ואני מתכנן עוד מכונית לג'ימקאנה כמו המיני מיינור הצהובה ולהתחרות בה מול כולם.

האם החוק שלכם גם מכיל סוג כאלו של מירוצים? אם כן, אבוא להרשם ב IRDA כבר בשבוע הבא. אם לא.........

(ואני לא שואל עדיין לגבי חובבנים שרוצים טרק-דיי במכונית היום יומית שלהם.)

אהלן, השרשור הזה שאלון פתח מיועד לאנשים שמעוניינים להנכס לתחום הראלי (כמוני), ובמקום שאנשים יפנו אליו בפרטי בשאלות הוא הציג את הנושא לשאר חברי הפורום. לא הבנתי מה הטענה שלך אליו פה? אלון בא מתחום הראלי ועל זה הוא ידע לפרט.

עריכה:

לבחור שמעלי, באתר של עמותת נהגי המירוצים יש את כל הפרטים שתצטרך תחת הכותרת "מידע טכני"

www.irda.co.il

שי. :wink:

שי אסרף - Team Kobi-Racing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי כל טענה לאלון, אני רואה בו כנציג ה IRDA כאן בפורום ואני לגמרי מעריך את עבודתם ... הוא פתח טרד עבור מי שרוצה לבנות רכב לראלי. ואני , בדרכי שלי , הכל כך לא פוליטיקלי קורקט - שאלתי מה עושה מי שרוצה לבנות רכב למירוץ מסוג אחר.

לא סתם הכינוי שלי MAD :wink: , אם פגעתי ברגשות העדינים של מישהו מקוראי הפורום.... get over it

http://www.scci.co.il/

The Sports Car Club of Israel

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ויש מי שיותר בקיאים ממני בנושא - וגם מספיק חשוב שתקבלו תשובה רצינית ממקור ראשון - ביקשתי מדני לוי להגיב פה לנושא - אני מעריך שהוא יעשה זאת בקרוב.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן, נשמע מטורף אני יודע, אבל יש לי שאלה

כמה אמור לעלות חיפושית + מנוע אימפרזה GT מוכנה לדראג ? (כולל סליקים, חיזוקים למיניהם, כלוב התהפכות, ועוד ועוד ועוד)

תודה לכל מי שעוזר !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן השאלות שעלו עד כה (חלקן בטלפון אלי - הרשיתי לעצמי לנסח מחדש):

1. מה הרכבים המתאימים ל 2X4 - אילו רכבים ניתן יהיה לעשות עבורם רישוי ואיך? (האם הורדה מהכביש? האם רכבים חדשים? וכדומה...).

פירוט עלויות בכלליות - אם זה אפשרי?

2. מה הדרישות הטכניות המינימליות מבחינת בטיחות?

3. מה הקטגוריות שיהיו קיימות בתחילה?

4. הכי חשוב - מתי מתחילים? (זה אני רוצה לדעת - :wink: )...

5. מי הנהג הכי טוב בארץ כיום??? סתאאאאאם - את זה ניתן לציבור להחליט בסוף הקיץ הבא...

תודה,

אלון חלווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה החלטתה שביגוד עולה מינימום 2000 שקל?

חליפת מירוץ שחורה מחברה מובילה עולה בEBAY

80 דולר.

קסדת MHR

לשטח עולה בארץ 400 שקל

מה עוד אתם לובשים שאתם נוסעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב לכולם!

מה השאלות? אשמח לענות לגבי כל השאלות הקשורות לחוק,רכבים,ושאר ירקות

דני לוי

שאלתי היא - רבע מייל. מה ההתייחסות בנושא? על-פי אילו תקנות יהיו/כשיהיו/אם יהיו/אם בתכנון? NHRA? FIA? מי יהיה הגוף אשר ימונה על קביעת קטגוריות/ליגות וכו'?

עוד כמה שאלות בדרך..אבל כמו שקודם עלה החוק ואח"כ יבואו התוספות, כך גם עם השאלות שלי...:wink: ...

תודה מראש,

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה החלטתה שביגוד עולה מינימום 2000 שקל?

חליפת מירוץ שחורה מחברה מובילה עולה בEBAY

80 דולר.

קסדת MHR

לשטח עולה בארץ 400 שקל

מה עוד אתם לובשים שאתם נוסעים?

מילת המפתח - תקן... יש המון אביזרים/לבוש וכו', השאלה היא באיזה תקן הם עומדים ואיזה תקן נדרש מהקטגוריה בה אתה מתחרה/תתחרה. יש גם חגורות ב-50 דולר, נראות כמו אלו שב-200, אבל לא עומדות בתקנים מסויימים למעט תקן "נראה ממש סבבה"...

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...