Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - וולוו V40 T3

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעוד המכוניות הגדולות של וולוו קנו לעצמן מעמד לאורך השנים, הניסיונות השונים שלה להתברג לתחום הקומפקטיות לא עלו יפה למרות שאלו קיימות בגלגול זה או אחר מאז שנות ה-80.

הדור הנוכחי של ניסיון זה הוא ה-V40, האצ'בק קומפקטית נאה ואיכותית עם מנועים מתקדמים ששוב מנסה לשים את וולוו במקומות בהן מסתובבות מתחרות ותיקות כמו אודי A3, אלפא ג'ולייטה או ב.מ.וו סדרה 1.

ניצלנו את העובדה שהיא התחדשה במנוע 1.5 ליטר טורבו ותיבת הילוכים פלנטרית חדשה ושלחנו את חן פרחי לסיבוב.

את מה שהיה לו לספר תוכלו לקרוא כאן

P1010078.jpgP1010084.jpg4.jpg9.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחלה כתיבה.

בנורווגיה קיבלתי V40 D3 CC ונהגתי עליה המון בכל סוגי הכבישים.

אהבתי את הנוחות, ואת פשטות התפעול (למרות עיצוב שמוזר לי קצת).

זווית הגלגול לא זכורה לי כ"מינימאלית" אבל חשוב לזכור שנהגתי בגרסת הקרוס קאנטרי המוגבהת, אז זה די מסתדר. עדיין, המכונית שידרה בטחון מלא בכל פניה ופניה. על החסכון של הדיזל, בשילוב תיבה ידנית, בכלל אין מה להוסיף.

מכונית נוחה ולא מעייפת, בטיחותית, חזקה.

עסקה מצויינת לדעתי.

9DC_1335.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה מצויינת, מבחן מעניין מאוד + ההתייחסות להיסטוריית המותג קצרה וקולעת.

תודה רבה חן.

אם אני זוכר נכון, וולבו ירדו עם מחיר ה-V40 לפני כשנה ל-142 אש"ח, מעניין אם גם במקרה הזה יגיעו לרמת מחיר דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחן כתוב שצמיגי מישליין אנרגי לא אחזו טוב ולא הצליחו להוריד ביעילות את הכוח לכביש.

האם לפי דעתכם, כדאי לשדרג את הצמיגים אחרי קניה של רכב חדש עם אותו הספק , לצמיגים יותר אוחזים כמו מישלין פרמסי 3 או קונטנטל פרימיום קונטאקט 5?

אני לא מתכוון לקרוע את האוטו ולהגיע למצבים קיצונים, אבל אני כן רוצה לקבל אחיזה גבוהה בסיבובים חדים בכביש רטוב ויבש וגם לפעמים לנצל את הכוח של הרכב בזינוק מהמקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרשה משובחת מרב הפורום!

אהרוני,

אילו איכויות יש ב A3/ ג'ולייטה בדגמים שמתומחרים בהתאם (160K ש"ח) שעושה אותן כאלה עדיפות?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיכויות הדינאמיות של האלפא עדיפות. לגבי ה-A3, היא הכי מרווחת בקטגוריה.

לגופו - אחלה כתיבה, וגם מכונית טובה בסך הכל.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרסת ה T4 נראית כדאית יותר מבחינת שדרוג המנוע ומערכת השמע בתוספת 10K.

אכן נוחות בעיר נוקשה,"גרמנית". גם רעש הכביש לא מספיק מוחרש בנסיעה מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיכויות הדינאמיות של האלפא עדיפות. לגבי ה-A3, היא הכי מרווחת בקטגוריה..

נתחיל מזה שבהשוואת מחירון מול מחירון, פשוט אין ג'ולייטה שנכנסת לתקציב של 160K ש"ח, אבל גם אם נחפף על 5K ש"ח, במה הדינמיות של ה 1400 ידנית (120 כ"ס) כ"כ עדיפה על הוולבו הנ"ל?

בהשוואה נכונה של דינמיות ובהתייחס לעובדה שהוולבו אוטומטית, נידרש לתוספת מינימלית של 19K ש"ח ואז באמת הג'ולייטה אולי עדיפה, אבל כבר תאלץ להתמודד עם ה T4 וייתכן שתהיה טובה יותר, אבל זה כבר לא קשור לעסק שבפניינו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנהגות אותה התנהגות והיא עדיפה. כמו כן, למיטב זכרוני אם כבר מחפפים בחמישיה, אתה יכול לקבל 170 בסיסית.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחן כתוב שצמיגי מישליין אנרגי לא אחזו טוב ולא הצליחו להוריד ביעילות את הכוח לכביש.

האם לפי דעתכם, כדאי לשדרג את הצמיגים אחרי קניה של רכב חדש עם אותו הספק , לצמיגים יותר אוחזים כמו מישלין פרמסי 3 או קונטנטל פרימיום קונטאקט 5?

נורא פשוט. תנהג קצת ותראה בעצמך. ייתכן שהאחיזה של האנרג'י על הרכב שלך תהיה מעל ומעבר למה שאתה צריך, וייתכן שלא. אם לא - תחליף צמיגים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המבחן. גם אני לא מבין איך הרכב מציג זוויות גלגול אפסיות. מה שזכור לי - סיבובים זה לא ממש הבית שלה (בית אורן). בנוסף, אני לא חושב בכלל שהיא חלופה ראויה ל- A3 או גו'לייטה, היא ממש - אבל ממש - לא במגרש הזה. אני לא רואה אף נער מתבגר או בחור צעיר (או צעיר ברוחו) מחליף A3 בוולבו של "זקנים", וכנ"ל לגבי ג'ולייטה. ל- A3 ערכים נוספים משלה וגם לג'ולייטה. הוולבו פשוט זקנה. אולי זריזה, אבל זקנה. וככזו, אני לא יודע במי היא מתחרה. גם מבחינת "משפחתית" היא לא ממש מרווחת מספיק מאחור ונופלת (לדעתי) אפילו מול הגולף 150, למעט אולי בעיצוב הדשבורד. מה שכן, במנוע ה- T5 היא כבר משהו אחר, במחיר אחר, מול מתחרות אחרות, ולו היתה מגיעה עם בולמים אחרים - ועיצוב קצת יותר קרבי - גם היתה מציעה איזשהו יתרון.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר מה זה "זקנה".

היא זקנה בגלל אופיה ?

אז ממש לא, אבל ממש.

היא זקנה כי היא וולוו ?

כן, אם וולוו נקשרת אצלך אוטומטית למתנחלים ב 240 סטיישן בדרך מקרית ארבע לרחלים.

בכל קנה מידה מדובר במכונית מצויינת, איכותית מאד שגם מבצעת מצויין.

אין מדובר ברכיכה, רחוק מאד מזה, ויכולת השלדה גבוהה מאד בכל קנה מידה.

וסביר להניח שעם צמיגים ראויים ההתנהגות תשתפר עוד.

מצד שני, היא זולה ב 20K מדגם הבסיס של ה A3 והג'ולייטה, וזה לא מעט.

ועוד משהו.

אם הדור החדש של התיבות הפלנטאריות יתפקד כמו התיבה המעולה בוולוו (וגם בפיג'ו 308, אגב), אזי כל תיבות ה DSG, TCT וכל שאר שילובי האותית, ימצאו עצמם עד מהרה בפח האשפה של ההיסטוריה המוטורית.

אין בהן עוד צורך.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...