Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה ראשונה - קאפה טורבו 1997

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 4199 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברה שנה מקניית הרכב והגיע הזמן לקיים את מסורת הפורום ולהעלות סיכום שנתי.

עלות הרכב כולל הכול (תיקונים, טיפולים, ביטוח, דלק, רישוי שנתי, ירידת ערך) בשנה זו 32,291 ₪. ללא ספק שנה ראשונה קטסטרופלית מבחינה כלכלית ובוודאי שלא משתלם להחזיק את הרכב בקילומטרז' שאני נוסע.

הרכב ביצע רק 4,663 קילומטר מכיוון שאני עובד קרוב לבית והולך ברגל לעבודה.

האוטו לא למכירה אך בהחלט להחלפה ב-X 1/9 נפח 1.5 בלבד.

לא ניתן לצרף אקסל?

250940_3444033262357_1120505560_n.jpg

389770_3444053302858_1167682271_n.jpg

560147_3444048062727_934625760_n.jpg

599628_3444030622291_1421887542_n.jpg

הוצאות רכב מעודכן ל-22.09.2012.zip

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

32,291 ש"ח בשנה? ואתה נוסע מעט?

מה עשית ברכב? שהוצאת כזה סכום?

אני לא מצליח לפתוח את הקישור

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית ישור קו של 20K,אני מאמין שבשנה הבאה יהיה לך רק הוצאות של דלק.

don't drive faster than your guardian angel can fly

ההונדה סיויק מטוס.

הונדה סיויק שנת 97 אוטומטית,, מאוד מהירה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

32,291 ש"ח בשנה? ואתה נוסע מעט?

מה עשית ברכב? שהוצאת כזה סכום?

אני לא מצליח לפתוח את הקישור

יש אקסל מצורף מכווץ בזיפ. אם אתה לא מצליח לפתוח אותו תוריד WINRAR.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להסתכל על זה גם אחרת- כל רכב חדש ברמה של הקאפה טורבו{אלפא 159 טורבו לדוגמא} רק ירידת הערך בשנה הראשונה היתה עולה לך יותר....

מבלי לראות מוסך דקה .....בעצם טיפול אחד בשנה הוא חובה אז תוסיף עוד כמה מאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אכן מסתכל על כך וזו הסיבה שאף פעם לא קניתי רכב שהמחירון שלו למעלה מ30 אלף ש"ח, יותר מדי כאב לב על ירידת ערך. התמה שקדמה לה ירדה כ-2500 ש"ח בשנה, קבוע.

הודעה 1,000 ב7 שנים, הגיע הזמן לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ליסינג משפחתומטי משעמם יעלה לך יותר מ-35K לשנה והחל מינואר עוד יותר.

לפחות רוב הכסף יצא על השקעה ברכב שהוא מיוחד ומעניין יותר מ-I30 או פורד פוקוס 1.6 אוטומטיות ולפחות חלקו יחזור לידך כשתמכור את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקאפה שלך עדיין עם מנוע 2.0 ששולח את שורשיו לאמצע שנות ה 60', שם הופיע לראשונה בפיאט 125 וכונה מנוע TC.

מנהיגה בתמא טורבו זכור לי מנוע חזק מאד אך בעל השהיית טורבו ארוכה מאד, וכוח ברוטלי שהופיע די בפתאומיות.

בשנת 98' הופיעה גירסת טורבו שהשתמשה במנוע ה 5 בוכנות שהיה טוב בהרבה.

הקאפה היתה מכונית טובה למדי שהופיעה בעיתוי בעייתי; בשנת 95' הוצגו הב.מ.וו סדרה 5 החדשה (E39) ומעט אחריה המרצדס E החדשה (W210) ומולן לא היה לקאפה הרבה מה להציע, ובמשך 6 שנות ייצורה נמכרו 80,000 מכוניות בלבד.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שזו הסיבה ששמו לקאפה טורבו קטן יותר שייכנס מהר יותר לעבודה ויהיה פחות ברוטאלי.

מנוע ה5 בוכנות פחות טוב לשיפורים. אצלי יש את הטורבו של התמה :twisted:.

ההרגשה של הבעיטה שמתקבלת בכניסה של הטורבו שווה הכול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול - לא מופרך בכלל. חלק נכבד מההחלפות יזומות וחלק בהחלט יכול לקרות ברכב ישן - רדיאטור חימום למשל (אגב, בליאנה של אשתי ההחלפה עלתה לי יותר!). מחירי הטיפולים סבירים ביותר. איפה אתה מטפל?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השהיית טורבו ארוכה איפיינה את מרבית המכוניות המוגדשות עד כניסת האלקטרוניקה למנועים והבקרות הממוחשבות שביטלו אותה (כמעט) כליל.

פיאט השקיעו סכומים לא מבוטלים על מנת למנוע את התופעה באונו טורבו, וזו היתה אחת המכוניות הראשונות שהיו לה מערכת ניהול מנוע ממוחשבת.

השהיית הטורבו פוגעת בנהיגה תובענית מאחר והמנוע פועל ב ON\OFF ולעיתים הכוח מגיע כשלא צריך אותו ולהפך.

גם המנועים המוגדשים של היצרניות השוודיות, וולבו וסאאב, לא סבלו מהתופעה, ואכן ב 9-5 וב 850 T5 השהיית הטובו לא היתה מורגשת.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף שלא לחשוף את שמו של המכונאי מכיוון שהוא לא אוהב את פרסום שמו באינטרנט. אם תרצה שלח הודעה פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ליסינג משפחתומטי משעמם יעלה לך יותר מ-35K לשנה והחל מינואר עוד יותר.

לפחות רוב הכסף יצא על השקעה ברכב שהוא מיוחד ומעניין יותר מ-I30 או פורד פוקוס 1.6 אוטומטיות ולפחות חלקו יחזור לידך כשתמכור את הרכב.

כך גם אני רואה את זה וגם אני נוסע ברכב דומה (אלפא 166).

לפותח השירשור,

איזה יופי של אוטו!

גם אני השקעתי ב 166 השקעה דומה עם החלפת משולשים/בולמים וקפיצים קדימה ואחורה. בגילאים האלה זו חובה...

למה הגנט הזה? העדפת גנט 15? למיטב זכרוני המקורי הוא 16, לא? לדעתי המקורי גם יותר יפה (של 97 ומעלה).

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'אנט הזה הגיע עם הרכב בקנייה והוא 15 כמו המקורי.

להחליף ג'אנט לא נמצא בסדר העדיפויות הנוכחי. מעבר ל 17" + צמיגים נורמלים R1R :? יגיע לעלות של כ 6-8 אלף.

עם זאת, אם יש למישהו ג'אנטים במידה 17" 108*5 נורמלים במחיר מציאה אני פתוח להצעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4199 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...