Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם רכב כהה באמת חם יותר מרכב בהיר?

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 4246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה לחג: האם רכב כהה באמת מתחמם יותר מרכב בהיר?

רגע לפני ששיא החום של הקיץ עובר אותנו, יצאנו לבדוק את האמת שמאחורי המיתוס המפורסם. בשבוע האחרון של אוגוסט השאלנו

מחברת אוויס שלושה רכבים מדגם זהה אך בצבעים שונים, העמדנו אותם בשמש למשך יום שלם ובדקנו. והתוצאה? הרכב הכהה

באמת מתחמם יותר, אבל...

האם רכב כהה באמת מתחמם יותר מרכב בהיר?

Paint-1.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על הסקירה.

ההבדל זניח, אבל בארץ יש עדיפות לצבע בהיר כי הכהה יאבד מהר מאוד את צבעו(ראיתי כבר מכוניות שנת 2003-2005) עם צבע דהוי.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקו את זה ב - "MythBusters" וגילו שקיים הבדל של 10 מעלות פרנהייט (5 מעלות צלזיוס).

הניסוי - שתי מכוניות זהות אחת שחורה ואחת לבנה:

A fan wrote in and asked a follow up question: "Does the color of a car affect the way it heats up?". The MythBusters used two identical cars, one black the other white and left them both out in the summer heat with thermometers in both. By mid-afternoon the black car had heated up to a temperature of 135 °F while the white car topped off at 126 °F, almost 10 degrees cooler
.

126 °F = באיזור ה 52 מעלות.

135 °F = כמעט 58 מעלות.

5 - 6 מעלות זה המון ולא זניח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך טווח שגיאה של המד חום של +-מעלה.

ככה שאם ייצא לך 45 ו40 במדי חום זה יכול להיות 41 ו44 ככה שההפרש קטן.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי את הניסוי הזה בדיוק לפני 15 שנים עם שני רכבי VW GOLF,

שלנו- בצבע כחול מאוד כהה (בדוחות תמיד רשמו לי צבע שחור) והשניה לבנה.

הבדל של 2 מעלות בלחץ לטובת הלבנה. כשהטמפ' באוטו 50 מעלות ה-2 מעלות האלו זה ממש זניח!

אני לא מאמין שעד היום אנשים חושבים שרכב לבן מתחמם פחות וזה אחד השיקולים שלהם ברכישה, אנחנו כבר ב-2012! תתעוררו!!!

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין 5 מעלות ל-3.4 מעלות צלזיוס אינו בהכרח משמעותי. הניסוי האחרון נערך באמצעים פשוטים, הבקרה היא פנימית אולם אין בקרה על שטף הקרינה מהשמש, שיתכן שהיה שונה מזה שבניסוי של myth busters. כמוכן יש הבדלים בדגמי הרכב וצבעי הרכב שנבדקו (בניסוי היוכחי לא היה שחור) ולכן בשטח החלונות, אולי קוון החלונות, שלט המכירה בניסוי הנוכחי ועוד - ולכן לא הייתי משווה את התוצאות באופן ישיר. עם זאת העקרון דומה ולכן המסקנות תואמות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מבחן,באמת היו פה כמה דיונים על זה,ועשיו כשיש עובדות לא יהיו ייכוחים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד למערכת קארספורום על היוזמה :-D , אך אין להתעלם כי לניסוי הנ"ל הייתה בעיה מטודולוגית אשר יתכן וגרמה להטעיית התוצאות בפועל.

בעיה באיזון הסקאלה: סקאלת צבעי הרכב שנבחרה איננה מאוזנת. אפור כהה זה לא ההפך המוחלט מלבן, לכן היה צורך להוסיף גם רכב בצבע שחור פחם לא מטאלי במקרה של 4 רכבים או לחילופין להחליף את הרכב בצבע אפור עכבר לרכב שחור פחם במקרה של 3 רכבים.

לדעתי איזון צבעי הסקאלה היה גורם לתוצאות מהותיות יותר בניסוי הנ"ל .

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התאור הניסוי נערך ברכבים שאויס העמידו לרשות המערכת, וכנראה שזה המבחר באותו מגרש מכירות. אז אולי הניסוי לא בוצע בתנאים האופטימליים, אבל בהחלט נותן אינדיקציה על משמעות הצבע לקליטת חום ברכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאנשים שוכחים שצבע ריפוד המושבים משפיע הרבה יותר על טמפ' הרכב מאשר צבע הרכב עצמו.

ריפוד שחור מתחמם הרבה יותר מריפוד בהיר.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה..

הטמפרטורה הסופית לאחר שהייה ממושכת בשמש תהיה דומה (כביכול הפרש זניח),

אך המכונית הכהה תתחמם מהר יותר ותגיע לחום המקסימלי מוקדם יותר מהמכונית הבהירה.

לדוגמא לאחר שהייה בשמש של 20 דק' הפרש הטמפרטורות יהיה כ-10 מעלות צלזיוס, ואילו רק אחרי שעתיים הטמפרטורה תתאזן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיתוס נכון לגמרי ואת זה יגיד לך כל טכנאי זוטר העובד במעבדות יצרני מערכות מזוג אויר אוטומטיביות.

א. רכבים כהים מתחמים יותר ותא הנוסעים חם יותר בזמן עמידה בשמש, ההבדלים היו יותר גבוהים אם היו בודקים קצת יותר באמצע הקיץ, בימים בהם הקרינה היא המקסמילית בעונה ולא בסופו (בקלות היו עוברים את ה 55 מעלות צלזיוס בצהריים) .

ב. מערכת המיזוג ברכב הכהה תעבוד קשה יותר והזמן שידרש למערכת לצנן את תא הנוסעים לטמפ' סבירה של 22 מעלות עלול להתארך בדקות ואני מדבר על 3-10 דקות תמימות שאתה יושב ברכב וממשיך להזיע (תלוי באופי הנסיעה לאחר תחילת הנסיעה), לעומת אם היית יושב באותו רכב רק בעל צבע בהיר יותר. לאחר מכן על המערכת להחזיק טמפ' נעימה ברכב ואם הרכב עדיין חשוף לשמש, המשתמש יפעיל יותר חזק את המזגן. יש לזה אפקט ישיר על צריכת הדלק כמובן.

חשוב לזכור שיש לזה קשר ישיר לעוצמת הקירור של מערכת מיזוג שיש ברכב וכיום, בעידן של זיהום אויר וחסכון, לא נדיר למצוא רכבים עם מזגן "בסדר" כמו שאומרים, בהם ההבדלים האלו של הטמפ' בין רכב כהה לבהיר, הם בדיוק הגבול בין רכב עם מזגן מקרר או עם מזגן "פושר".

גם אופי הנסיעה משפיעה, אם אתה גר בעיר פקוקה וחנייה בה הרכב חונה רוב הזמן חשופה לשמש ישירה, צבע שחור או כהה, יתגלה כסיוט בימים החמים של הקיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...