Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוסק פטור- פרוצדורה ושאלות.

ya_pl
שימו לב! השרשור הזה בן 4414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אחרי שדגרתי על המחשב בשביל לחקור את העניין, ושאלות בסיסיות עם רואה חשבון (שנראה לי משוחד מפני שהוא רוצה שאפתח אצלו תיק) ואחרי קריאת השרשור מלפני כשבועיים, נותרו אצלי מספר שאלות המטרידות את מנוחתי לגבי עוסק פטור:

1. לפי מה שהבנתי מהרו"ח ומכאן שצריך לפתוח תיק במס ההכנסה. פתיחת התיק עולה כסף אם אני עושה זאת עצמאית מול המס ההכנסה (רו"ח מציע שירות זה בעלות של 2000 ש"ח+ 200 ש"ח לחודש על ניהול התיק = מוגזם ומרתיע מבחינתי)?

2. עבודה עם קבלות- איך אני מנפיק קבלות? בבית דפוס? לא הבנתי כ"כ מה נדרש ממני שיופיע בקבלה.

3. הדיווח בסוף השנה- הוא פשוט או בעייתי מבחינת כאבי הראש?

4. כמה זמן נמשכת הפרוצדורה של פתיחת תיק? ומתי אני יכול כבר להתחיל לתת שירות ולתת קבלות ללקוחות?

5. הוצאות של העסק- האם ישנם החזרי הוצאות כלשהם שקשורים בעסק? נניח ההוצאות על הסולר (החזר על הבלו/ מע"מ או מה שזה לא יהיה) של הרכב בדרך ללקוח ובחזרה. וכן יהיו הוצאות על כלי עבודה וחומרים מתכלים.

העניין הוא כזה- אני רוצה ליצור לעצמי הכנסה נוספת, ויש לי מלגת קיום במהלך הלימודים, ומותר לי לעבוד עד 1650 ש"ח בחודש ללא פגיעה במלגה או עד 2240 ש"ח עם ניכוי של כ100 ש"ח מהמלגה- זניח מבחינתי.

עד היום חיפשתי עבודה של מס' שעות מצומצם בשבוע, אך בגלל מבנה שבוע הלימודים שלי זה בעייתי. אז חשבתי על לפתוח עסק פטור ולנסות להרוויח בו. העניין הוא שאין לי מושג איך העסק הזה יתפוס ויעורר עניין וימשוך לקוחות, אז אני מאוד מעדיף להימנע מהוצאות שלא לצורך, וגם כדי להעריך מה הסיכון הנדרש ממני מבחינת ההשקעה בפתיחת העסק ובמה זה כרוך. בסבירות גבוהה שאם העסק יעבוד (גם 400- 600 ש"ח בחודש בממוצע- יהיה מבורך מבחינתי) הוא ימשיך להיות קיים עד לסיום הלימודים ואז ייסגר. באופן כללי- מדובר בהתחלה באפס הוצאות ראשוניות, כמעט, למעט כלי עבודה שעלותו 1200 ש"ח (חד פעמי)+ 500 ש"ח על פרסום (פליירים צבעוניים). השאלה היא אילו עוד הוצאות יש לקחת בחשבון?

אם זה משנה- העסק הזה יפעל בחודשים יבשים בלבד- מעריך שהחל מחודש אפריל עד ספטמבר/ אוקטובר (לא חורפיים).

תודה.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אענה לך לפי שאלותיך

1) אתה יכול לבד , לא עולה אגורה לפתוח תיק הכל על חשבון הבית . אתה צריך לפתוח תיק ב 3 מקומות מס הכנסה מע"מ וביטוח לאומי.

4 ) בבוקר אחד אתה סוגר את הרישום בכל אותם מוסדות מכובדים.

2) אחרי שנרשמת אתה הולך לבית דפוס , הוא יראה לך מספר נוסחים , המתאימים לעוסק פטור , וידפיס לך מספר פנקסים. אתה צריך לפחות מקור נתלש והעתק שנשאר בפנקס המהדרים עושים עם העתק נוסף נתלש שילך להנהלת החשבונות שלך .

3) כמו כל בעל עסק קטן אתה זורק לתוך שקית / מגירה את כל העתקי הקבלות שהוצאת , ואת כל ההוצאות שהוצאת בבמהלך אותה שנה. אם אתה חרוץ בסוף כל חודש אתה ממיין את החומר , אם אתה לא , בסוף כל שנה. בגליון אקסל אתה מרכז את ההוצאות לפי סוגים כמו הוצאות דפוס הוצאות רכב וכו'. גם מקליד את סכומי הקבלות וכך יש לך דו"ח של הכנסות והוצאות.

והדרך למילוי הדו"ח מוכנה. מילוי הדו"ח השנתי למס הכנסה הוא לא מסובך ואתה יכול להיעזר כמובן גם בפקידי המס שנותנים ייעוץ בחינם בחודשים של הגשת הדו"ח פירסום על הזמנים תמצא באתר רשות המיסים. יש גם סימולוטור שיראה לך כמה מס יהיה עליך לשלם.

5) כיוון שאתה עוסק פטור אתה לא משלם מע"מ וגם לא מזדכה על המע"מ שיש לך על הוצאותיך. הוצאות רכב אתה תזדכה על חלק מהן , תצטרך לרשום בתחילת השנה מד אוץ ובסוף השנה , כפתיח , ושוב תשמור על כל הקבלות תדלוק ,טיפולים ,טסט ,ביטוח וכו'

בהצלחה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אחרי שדגרתי על המחשב בשביל לחקור את העניין, ושאלות בסיסיות עם רואה חשבון (שנראה לי משוחד מפני שהוא רוצה שאפתח אצלו תיק) ואחרי קריאת השרשור מלפני כשבועיים, נותרו אצלי מספר שאלות המטרידות את מנוחתי לגבי עוסק פטור:

1. לפי מה שהבנתי מהרו"ח ומכאן שצריך לפתוח תיק במס ההכנסה. פתיחת התיק עולה כסף אם אני עושה זאת עצמאית מול המס ההכנסה (רו"ח מציע שירות זה בעלות של 2000 ש"ח+ 200 ש"ח לחודש על ניהול התיק = מוגזם ומרתיע מבחינתי)?

2. עבודה עם קבלות- איך אני מנפיק קבלות? בבית דפוס? לא הבנתי כ"כ מה נדרש ממני שיופיע בקבלה.

3. הדיווח בסוף השנה- הוא פשוט או בעייתי מבחינת כאבי הראש?

4. כמה זמן נמשכת הפרוצדורה של פתיחת תיק? ומתי אני יכול כבר להתחיל לתת שירות ולתת קבלות ללקוחות?

5. הוצאות של העסק- האם ישנם החזרי הוצאות כלשהם שקשורים בעסק? נניח ההוצאות על הסולר (החזר על הבלו/ מע"מ או מה שזה לא יהיה) של הרכב בדרך ללקוח ובחזרה. וכן יהיו הוצאות על כלי עבודה וחומרים מתכלים.

העניין הוא כזה- אני רוצה ליצור לעצמי הכנסה נוספת, ויש לי מלגת קיום במהלך הלימודים, ומותר לי לעבוד עד 1650 ש"ח בחודש ללא פגיעה במלגה או עד 2240 ש"ח עם ניכוי של כ100 ש"ח מהמלגה- זניח מבחינתי.

עד היום חיפשתי עבודה של מס' שעות מצומצם בשבוע, אך בגלל מבנה שבוע הלימודים שלי זה בעייתי. אז חשבתי על לפתוח עסק פטור ולנסות להרוויח בו. העניין הוא שאין לי מושג איך העסק הזה יתפוס ויעורר עניין וימשוך לקוחות, אז אני מאוד מעדיף להימנע מהוצאות שלא לצורך, וגם כדי להעריך מה הסיכון הנדרש ממני מבחינת ההשקעה בפתיחת העסק ובמה זה כרוך. בסבירות גבוהה שאם העסק יעבוד (גם 400- 600 ש"ח בחודש בממוצע- יהיה מבורך מבחינתי) הוא ימשיך להיות קיים עד לסיום הלימודים ואז ייסגר. באופן כללי- מדובר בהתחלה באפס הוצאות ראשוניות, כמעט, למעט כלי עבודה שעלותו 1200 ש"ח (חד פעמי)+ 500 ש"ח על פרסום (פליירים צבעוניים). השאלה היא אילו עוד הוצאות יש לקחת בחשבון?

אם זה משנה- העסק הזה יפעל בחודשים יבשים בלבד- מעריך שהחל מחודש אפריל עד ספטמבר/ אוקטובר (לא חורפיים).

תודה.

1. פתיחת תיק באופן עצמאי לא יעלה לך שקל.

2. בבית דפוס- תאמר שאתה עוסק פטור, הם יודעים בדיוק מה צריך לעשות.

3. הדוח השנתי מאד פשוט, באופן כללי- שמור את כל ההכנסות וההוצאות בעסק (ערוך רשימת אקסל מסודרת), גש עם החומר למס הכנסה ושם ישנם פקידים שיעזרו לך למלא את הדוח, (ברר לפני שאתה ניגש מתי הפקידים האלה נמצאים) בכך חסכת גם את עלות הדוח השנתי.

4. ברגע שאתה ניגש למשרדי מע"מ לפתיחת תיק הם יאמרו לך כמה זמן יארך לקבל את תעודת ע.פ.- לפני כן אסור לך להוציא קבלות.

5. לגבי הוצאות- אם אתה עוסק פטור אינך רשאי לקזז מע"מ על הוצאות כלשהן,

ההוצאות תבואנה בחשבון בדוח השנתי למס הכנסה, ע"י הקטנת ההכנסה החייבת, (הכנסות - הוצאות = הכנסה חייבת)

* דע שברגע שאתה פותח תיק עצמאי תידרש להגיש הצהרת הון במוקדם או במאוחר,

** גם לאחר שתפסיק את הפעילות העצמאית תזכה לכל מיני דרישות שלום מהחברים במע"מ ומס הכנסה.

*** בהצלחה!

לנצ'יה דדרה

קרייזלר וויאג'ר למשפחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים! :-P

* דע שברגע שאתה פותח תיק עצמאי תידרש להגיש הצהרת הון במוקדם או במאוחר,

** גם לאחר שתפסיק את הפעילות העצמאית תזכה לכל מיני דרישות שלום מהחברים במע"מ ומס הכנסה.

*** בהצלחה!

לגבי ההערות שלך- מה זה הצהרת הון? זה נשמע כמו להצהיר: "יש לי רכב כזה וכזה וכן סכומי כסף בחשבון" וגם להצהיר מאיפה הכסף להכל? וכמה זה מערב גם את המשפחה? (הרכב על שם אבי, אך נקנה על ידי וכל הוצאותיו עלי- משיקולי זכאות לחנייה).

לגבי דרישות השלום- מישהו כתב בשרשור אחר שהרשויות עושים קשיים בסגירת העסק. עד כמה זה נורא?

הוצאות רכב אתה תזדכה על חלק מהן , תצטרך לרשום בתחילת השנה מד אוץ ובסוף השנה , כפתיח , ושוב תשמור על כל הקבלות תדלוק ,טיפולים ,טסט ,ביטוח וכו'

בהצלחה

על מנת להנות מהחזרים והזדכות על הוצאות הרכב- הרכב צריך להיות רשום על שמי דווקא או שגם על שם ההורים זה תקין? ואם לא- ועד כמה זה משמעותי ההזדכות עצמה (אל מול החשבון בהוספת יד, העברת בעלות וכו')? הרכב לא הולך ליסוע כמעט לצורך העסק.

...

ובאופן כללי- מה אם אחליט לפרסם כדי לראות את תגובת השוק, ואז אראה שיש לזה סיכוי להתפתח- ורק אז לפתוח תיק עוסק פטור- זה תקין? או שיכול להיות בעייתי? כמובן בפרסום קטן באמצעות מספר קטן של פליירים לקבלת כיוון.

ושוב תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה עוסק פטור, לא תוכל להזדכות על שום הוצאה,

אבל אתה עדיין מחויב לרשום הוצאות הקשורות לעסק,

במידה והוא יהפוך פתאום לעוסק מורשה.

דרישה להצהרת הון לא תגיע בקרוב, אל דאגה.

מכיוון שבכל מקרה בנאדם נורמלי שומר פחות או יותר על קבלות של דברים שהוא קונה,

זאת לא טרחה נוספת.

עוד דבר חשוב שאתה צריך להכניס לשיקול: ביטוח לאומי יעלה לך כ-470 ש"ח לחודש,

אלא אם כן אתה עובד במקביל כשכיר ומקבל תלוש (אז המעביד משלם / משתתף בהוצאה).

לפחות בירושלים, עובדי מס הכנסה בסניף הראשי נחמדים ועוזרים,

כולל ייעוץ עם פקיד שומה.

אז לפי הסדר:

1. ניגש למע"מ ופותח תיק עוסק פטור.

2. יורד/עולה קומה ונרשם אצל פקיד השומה כעצמאי.

3. ניגש לביטוח לאומי ומשנה סטטוס.

4. מזמין קבלות של עוסק פטור בבית דפוס. (אתה יכול להזמין גם עכשיו אם בא לך)

5. בהצלחה.

אצלי התהליך של 1 ו-2 נמשך בסה"כ חצי שעה, החל מאותו רגע אתה יכול לחלק קבלות.

- - - - -

לגבי השאלה האחרונה - קצת בעייתי משום שלא תוכל לרשום קבלות,

ועדיף לא להיתפס על רישום קבלות פיקטיביות...

- - - - -

בנוגע להצעה הנדיבה של רואה החשבון הנחמד - שיילך לחפש את החברים שלו במקום אחר.

בנאדם עם קצת יושרה היה מסביר לך שאין צורך ברואה חשבון עבור עוסק פטור.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה עוסק פטור, לא תוכל להזדכות על שום הוצאה,

אבל אתה עדיין מחויב לרשום הוצאות הקשורות לעסק,

.

עוסק פטור אינו יכול להזדכות על המע"מ בחשבונית שהוא מקבל אבל לצורכי מס הכנסה הוא מוריד את ההוצאות שהיו לו מההכנסות שהיו לו וכך מתקבל הרווח שעליו הוא חייב מס הכנסה.

אפשר לדרוש גם הוצאות על רכב שרשום על מישהו אחר , אבל אם כפי שאתה אומר הנסועה לצרכי העסק שלך קטנה הייתי נמנע מכך וחוסך את הכאב ראש.

הצהרת הון זהו טופס שבו אתה מפרט את כל נכסיך ואת כל ההתחיבויות שיש לך , גם לא משהו שצריך להיבהל ממנו , רק קצת כאב ראש לאסוף את כל הניירת.

ואם העסק שלך יפעל לתקופה לא ארוכה הסיכוי כי תקבל אחד כזה למילוי הוא קטן.

סגירת התיק היא גם לא בעיה . תקבל דרישות גם לאחר הסגירה , בעיקר ממס הכנסה וביטוח לאומי שאצלם תהליך הוצאת שומות הוא תהליך ארוך.אבל מבחינתך לאחר הודעה על סגירת העסק לא תצטרך לדווח להם אלא עבור הדו"ח השנתי עבור אותו חלק מהשנה שהעסק פעל.

לדוגמה אם סגרת את העסק ביוני 2013 תצטרך להגיש דו"ח שנתי בשנת 2014 עבור שנת 2013, עבור הפעילות שהייתה לך באותה שנה.

מע"מ נסגר במיידי.

ביטוח לאומי אם אתה גם שכיר אתה עשוי לשלם שקלים בודדים ברמת ההכנסה שנקבת בהודעה הראשונה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר חשוב שאתה צריך להכניס לשיקול: ביטוח לאומי יעלה לך כ-470 ש"ח לחודש,

אלא אם כן אתה עובד במקביל כשכיר ומקבל תלוש (אז המעביד משלם / משתתף בהוצאה).

- - - - -

לגבי השאלה האחרונה - קצת בעייתי משום שלא תוכל לרשום קבלות,

ועדיף לא להיתפס על רישום קבלות פיקטיביות... לא התכוונתי לרישום קבלות פיקטיביות, אלא לכך שלא אתן שירות כלל כל עוד אין עסק (רק לראות את כיוון הסיכויים) השאלה היא האם זה עלול לגרור את חשדם של פקידי המס?

- - - - -

ביטוח לאומי אם אתה גם שכיר אתה עשוי לשלם שקלים בודדים ברמת ההכנסה שנקבת בהודעה הראשונה.

לגבי ביטוח לאומי- זה כבר מכניס אותי לדילמה.

כמו שכבר ציינתי- אין לי כוונה לעשות "בוכטות של כסף". גם 400- 600 ש"ח תוספת להכנסה הקיימת זה כבר מבורך. וממילא אני אגביל את עצמי ל2240-1650 ש"ח לחודש (בממוצע). העניין הוא- אני לא שכיר, אך יש לי בין היתר קצבה מבטל"א שממנה הם מורידים את הסכום דמי הביטוח לאומי. השאלה היא כמה אני הולך לשלם על בטל"א באם אחליט לפתוח את העסק? 470 ש"ח לחודש זה כבר מהווה הרתעה מסויימת (אם כי ייתכן ואראה שאני טועה אחרי תחילת הפרסום). או שמפני שיש לי כבר הכנסה מבטל"א אז זה מתמתן?

דווקא אלה שהציעו לי לנסות לפתוח עסק קטנטן זה בטל"א, אך הם לא אמרו לי מילה על העניין של תשלומי בטל"א.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין איזה קצבה אתה מקבל מהם, אבל הטוב ביותר תתחיל את הסיבוב אצלם ואז תבדוק מה העלות הנוספת של ביטוח לאומי שעליך לשלם.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. אבדוק איתם (ואעדכן כאן לטובת המתלבטים האחרים).

הקצבה המדוברת היא קצבת שיקום (שנקבעת לפי אחוזי נכות ונועדה לכסות עלויות הכשרה מקצועית). היא מתבטלת אוטומטית ברגע סיום הלימודים וקבלת התואר, ולצורך העניין היא מוכרת גם בהסדר "חוק לרון" שמאפשר לי לעבוד כשכיר/ לפתוח עסק קטן בסכום של עד כ2000 ש"ח לחודש מבלי שהקצבה תיפגע/ תתבטל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין גדול בקצבאות, אבל עד כמה שאני יודע כל עוד לא הכנסת שקל מהעסק שלך אתה לא חייב לפתוח תיק במס הכנסה/מע״מ. אתה יכול עם קמפיין חוצות, מודעות בגוגל ושלט על מטוס בים בשבת בצהריים - כל עוד לא קיבלת תשלום מהלקוח הראשון שלך הכל חוקי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה

פקודת מס הכנסה סעיף 134 לא בדיוק מסכימה עימך

אדם שבשנת מס פלונית פתח עסק או החל לעסוק במשלח-יד או החל לנהל את עסקו או משלח-ידו במקום נוסף או במקום אחר או ששינה את סוג עסקו או משלח-ידו, יודיע על כך בכתב לפקיד השומה שבתחום סמכותו נמצא העסק או מתנהל משלח-היד, לא יאוחר מיום ההתחלה או השינוי כאמור.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אתה צודק ב-100 אחוז ואין שום ויכוח עם החוק היבש,

אבל במציאות, עבודות ב"שחור" לתקופה קצרה בהיקפים קטנים

אינן מעוררות את גלאי המכ"ם של הרשויות.

תמיד יימצא כמובן ביש-מזל שישר "יעלו" עליו בעבודה הראשונה שביצע בחייו, כן? :wink:

- - - -

אפשר גם לקבל תשלום בלי שום פתיחת עסק, אם אתה מספק שירות לחברה/מוסד

עם מס' תיק ניכויים. במקרה הזה אתה ניגש לבצע תיאום מס עבור סכום מסוים במס הכנסה,

והמוסד/חברה משלמים לך בלי שתצטרך לטפל באיזו שהיא ניירת.

ככה זה עובד אצל אמנים (מוסיקאים בעיקר) וספקי שירות שונים כגון מתרגמים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חברים, אתם מבלבלים אותי עם המושג עסק פטור. האם יש סיכוי שאתם מתכוונים לעסק זעיר? כי אם כן עסק זעיר כן משלם מע"מ. הוא לא יכול להזדכות על מע"מ, הוא לא יכול להזדכות על קבלות והוצאות שהיו לו עבור העסק והוא גם לא משלם מס הכנסה כל עוד הוא לא עבר סכום כולל של 66 או 76 (לא בטוח בסכום בדיוק) אלף ש"ח בשנה. כמו כן, עסקים שמקבלים קבלה מעסק זעיר לא יכולים להזדכות על המע"מ כאשר הם מציגים את החשבונית מטעמם כהוצאה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושג של עוסק זעיר חלף עבר

והיום יש עוסק פטור או עוסק מורשה(ע)

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...