Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע 1.6 חסכוני בדלק(פטור ממס 90% )

dr-house
שימו לב! השרשור הזה בן 4766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

לפני מספר ימים פרסמתי את ההודעה:http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=363958

נוסף פרמטר נוסף ,אשר ישפיע גם הוא על בחירת הרכב הבא שלי,גובה קצבת הניידות המשולמת כל חודש.

עשיתי בירור בביטוח לאומי,גובה הקצבה תלוי ישירות בנפח המנוע,כיום אני עם רכב בעל מנוע 1.6 ,אם נפח המנוע היה

1.8 חוץ מפטור גבוה יותר ממס ברכישה,הייתי נהנה מקצבת ניידות גבוהה יותר (אין לי כרגע סכומים מדוייקים).

כידע,אליה וקוץ בה,רכב עם מנוע 1.8 יעניק פטור יותר גבוה וקצבת ניידות יותר גבוהה (אהיה יותר חכם בהמשך השבוע כאשר אברר סכומים מדוייקים) אך מצד שני,קרוב לוודאי תשלום עבור הביטוח יגדל (מנוע 1.8 מכניס את הרכב לקבוצה 4) וגם תגדל צריכת הדלק.

המועמדת המובילה לרכישה היתה הונדה JAZZ החדשה (לא היברידית),בהמשך השבוע אברר כמה קצבה אני אפסיד במידה וארכוש את הJAZZ.

כמו כן,אתמול בקרתי במספר סוכנויות,הרכב שהכי אהבתי היה סקודה אוקטביה ,מבחוץ הרכב נראה מאוד סולידי (לטעמי)

בפנים תנוחת הישבה מאוד נוחה ,הכניסה לרכב נוחה,ליושבים מאחורה (באזור גובה 175 ס"מ) יש מספיק מקום.

בררתי את גובה המס לגבי מנוע 1.4 (מנוע 1.4 נפסל בגלל פטור קטן מדי ) אך שכחתי לברר לגבי מנוע 1.6 ומנוע 1.8 כולם מנועי TSI המבטיחים צריכת דלק הכי טובה בקבוצת הרכבים 1.6-1.8 .

רכבים שפסלתי לאחר הביקור אתמול הם:

1.קיה סול.

2.קיה פורטה.

3.טויוטה אוריס.

פרמטרים נוספים הם סחירות טובה ,עלויות אחזקה סבירות.

חוסר הוודאות לגבי תיבת TSI ,אמינותה והצלחתה בארץ קצת מפריע,גורם נוסף שמפריע הוא תקופת אחריות של סקודה

הקטנה בשנה מאשר בהונדה.

אני מנסה להמנע מלהצדיק את רכישתה של ה JAZZ ,אגב הפטור הנמוך יחסית על הJAZZ והעובדה שאקבל קצבת ניידות מופחתת יכולים להוריד מהרלוונטיות של הרכב מבחינתי.

הייתי רוצה לשאול לגבי טיפול שוטף של הסקודה,האם בתקופת האחריות אני חייב לטפל במוסך מורשה יבואן (שיהיה יקר משמעותית ממוסך שאיננו מורשה יבואן) או שאפשר לעבור טיפולים במוסך לווא דוקא מורשה יבואן בו מכירים את המנוע TSI ויודעים איך בדיוק לטפל ברכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר שתפרט מדוע פסלת כל רכב?

האוקטביה אגב לא מגיעה עם 1.6 אלא עם מנועי TSI בנפח 1.2, 1.4 ו-1.8 שהוא חזק משמעותית.

אם אהבת את האוקטביה א נסה את אחותה הג'טה שכן מוצעת עם מנוע 1.6 במחיר של 120 אלף שקלים.

אם אתה בוחר ברכב עם מנוע TSI לא הייתי מתפשר על טיפול מחוץ למוסכי היבואן. מדובר במערכת מורכבת וחדשנית שקשה לי להאמין שתקבל טיפול מיטבי מחוץ למוסכים שעוברים השתלמויות והסברות בנוגע למנועים ולתיבות ההילוכים. יצא דופן הוא אולי מוסך רון שמקבל פה בפורום הרבה המלצות והוא מתמחה בטיפול ברכבי קונצרן פולקסוואגן.

אם מנוע 1.8 הוא הכי מתאים לך מבחינת ההחזרים אז בדוק את ההונדה סיויק האצ'בק/סדאן שמצויידים במנוע כזה שידוע כחסכוני ביחס לנפח.

בהצלחה ושבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה סול מבחוץ נראית הכי מיוחד מכל הרכבים שראיתי,הפנסים האחוריים משתלבים ממש טוב

מבפנים הריפוד האדום ממש לא יפה ,נותן תחושה זולה לרכב,הפלסטיקים מאוד קשיחים,המושב מרגיש רחב מדי

לא הרגשתי את אותה תחושת תמיכה לגב התחתון שאני מרגיש בטידה ,לעומת זאת התמיכה הורגשה מייד באוקטביה.

לאחר 3.5 שנות נהיגה על הטידה אני רוצה לשוב לתנוחת ישיבה רגילה,לא לשבת גבוה.

הפורטה מגיעה ב2 רמות גימור,EX די יפה ,המושב בדומה לסול רחב מדי ולא מעניק תחושת תמיכה טובה לגב התחתון.

תא המטען בפורטה מאוד מרווח.

הטויוטה נפסלה כי הפטור ממס קטן מדי,האוריס השחורה נראית ממש סולידי הסלון מתוכנן נכון ,תנוחת הישיבה מאוד נוחה

הכל נמצא במקום הנכון.

אם הייתי מקבל פטור גבוה יותר ,האוריס היתה נכנסת לרשימת המועמדות לרכישה.

הג'טה אינה חדשה על כבישי ארצינו,אודה לבעלי הרכב אם יוכלו להגיב ולציין מחירי טיפולים שוטפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים האחרונים,מופיעה יותר ויותר נק' החולשה העיקרית של האוקטביה והיא,תקופת האחריות .

אני חושש שהשילוב עם טכנולוגיה שעדיין לא הוכיחה את עצמה (ובעוד כ3.5 שנים יכולה להתברר כלא שיא האמינות) הוא הרסני

ויחד עם זאת שצריכת הדלק( לפי נתוני היצרן) של האוקטביה הא טובה,במכירה העתידית אני יכל להתקל בקשיים.

במידה ופיאט בראבו תכנס כמועמדת לרכישה,מה הערך המוסף של הבראבו על פני הונדה ג'אז ? או מה החסרונות של

הג'אז על פני הבראבו?

אבקש להשוות בין הבראבו לג'אז מכל הבחינות למעט נושא התיבה הרובוטית,אני מודע לכך שהבראבו מגיעה עם תיבה רובוטית

את נושא נוחות התפעול אבחן בעצמי אם וכאשר הבראבו תומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים האחרונים,מופיעה יותר ויותר נק' החולשה העיקרית של האוקטביה והיא,תקופת האחריות .

אני חושש שהשילוב עם טכנולוגיה שעדיין לא הוכיחה את עצמה (ובעוד כ3.5 שנים יכולה להתברר כלא שיא האמינות) הוא הרסני

ויחד עם זאת שצריכת הדלק( לפי נתוני היצרן) של האוקטביה הא טובה,במכירה העתידית אני יכל להתקל בקשיים.

תקופת האחריות בסקודה היא שנתיים, עם זאת האוקטביה הוא רכב אמין באופן מופלג.

אל תדאג לטכנולוגיה שלא הוכיחה את עצמה.

טורבו יש עשרות שנים ברכבים - זה כבר הוכיח את עצמו, וה-DSG בטח ובטח הוכיח את עצמו.

ותאמין לי שבעוד 3.5 שנים את האוקטביה תמכור בקלות ובטח ובטח במחיר גבוה יותר מזה של הבראבו.

בכל מקרה, לא שזה משנה לי כל כך, אבל למה שלא תתמקד בקטגורית המחיר של ה-1.8 אם זה מה שנותן לך את התמורה הכי גבוהה?

אין קשר בין נפח המנוע למחיר הביטוח וגם לא בין קבוצת הרישוי למחיר הביטוח.

והדבר היחידי שקבוצת הרישוי משפיעה עליו זה גובה האגרה השנתית - שממילא אם אתה משלם אגרת נכה ההפרש הוא אולי אולי 20-30 ש"ח בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא הייתי מודאג מתקופת האחריות של האוקטביה.

כיום זהו אחד הרכבים הסחירים והאמינים ביותר (אלפי נהגי מוניות כנראה לא טועים).

הביקוש לדגם החדש כל כך גבוה שתקופת ההמתנה לאוקטביה 1.2 עומדת על 3-4 חודשים וליטי אף יותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבראבו לא צפויה לשמור על ערכה בתום 3.5 שנים,היא איננה רלוונטית .

רכב עם מנוע 1.8 נותן הנחה גדולה יותר (בדמות פטור ממס) אבל עולה יותר ,אם לקזז עלות והנחת פטור ,היתרה לתשלום די דומה ליתרת תשלום על הג'אז שעל הנייר נראית כרכב מאוד מרווח שמציג צריכת דלק ממש טובה.

עדיין לא יצא להתרשם מהג'אז החדשה כי היא עדיין לא נמצאת בסוכנות הרכב.

לפני עליית המחירים הגדולה בדלק,רציתי רכב שיציג שיפור מסויים מבחינת צריכת הדלק לעומת הטידה ,הסקודה נתנה פתרון טוב לסוגיה ,כעט כאשר מחירי הדלק עולים בקצב כ"כ מהיר וצפויים לעלות אפילו יותר ,השאיפה היא לרכוש רכב ממש חסכוני בדלק

וכאן ההונדה ג'אז נותנת פתרון טוב.

חוץ מצריכת הדלק עלויות אחזקת הרכב משחקות תפקיד גם הן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אהבת את האוקטביה יתכן שהאוקטביה עם המנוע 1.6TDI עשויה להיות השילוב המנצח מבחינת ניצול הפטור וחסכון בעלויות אחזקה דלק ותיקונים.

מה גם שיש בצנרת חוק שיקנה החזרי בלו למוגבלים בניידות דבר שיגדיל את כדאיות רכישת רכב מונע דיזל.

כל החסכון שתחסוך ע"י קניית הג'אז תחסוך למדינת ישראל כי הקצבה שתקבל תקטן משמעותית.

להזכירך לבראבו יש תיבה רובוטית עם מצמד יחיד שאינה מומלצת לנכים (במיוחד אם הם משתמשים במנגנוני נהיגה)

בדוק גם את הסיוויק שהינה הדגם המייצג של ביטוח לאומי ודי חסכונית בדלק.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אהבת את האוקטביה יתכן שהאוקטביה עם המנוע 1.6TDI עשויה להיות השילוב המנצח מבחינת ניצול הפטור וחסכון בעלויות אחזקה דלק ותיקונים.

מה גם שיש בצנרת חוק שיקנה החזרי בלו למוגבלים בניידות דבר שיגדיל את כדאיות רכישת רכב מונע דיזל.

כל החסכון שתחסוך ע"י קניית הג'אז תחסוך למדינת ישראל כי הקצבה שתקבל תקטן משמעותית.

להזכירך לבראבו יש תיבה רובוטית עם מצמד יחיד שאינה מומלצת לנכים (במיוחד אם הם משתמשים במנגנוני נהיגה)

לבראבו יש רק מינוסים ,גם תיבה רובוטית וגם חוסר יכולת לשמור על מחיר .

בדוק גם את הסיוויק שהינה הדגם המייצג של ביטוח לאומי ודי חסכונית בדלק.

לגבי הג'אז,

כנראה שהמידע ברתר ביטוח לאומי לא נכון או שאני לא כ"כ מבין אותו,רשום שרכבים עם מנוע "עד 1800"

נותנים קצבת ניידות 2103 ש"ח ומנוע "עד 1300" נותן קצבה בגובה 1544.

כמו שאני מבין את הכתוב,מנוע 1400 נכנס לקטגוריה "עד 1800".

כל הנושא קצבת הניידות ייבדק בקפידה ,כמובן ,אם הג'אז שייכת לקטגוריה השניה או בצורה אחרת כלשהי קצבת הניידות תרד

הג'אז תרד מן הפרק באופן סופי.

לגבי מנוע דיזל באוקטביה,

האם מנוע דיזל ישפיע על עלויות הטיפולים או הביטוח?

סך החסכון בדלק יכל להיות שווה אן קטן יחסית מאשר שאר עלויות האחזקה .

האם מנוע דיזל משפיע על צורת הנהיגה או על תחושות בזמן נהיגה (רעשים מוגברים מהמנוע ) ?

מנוע דיזל גם עלול להקטין את קבוצת לקוחות היעד בעתיד או להשפיע על שמירת ערך הרכב בצורה שלילית,האם אני צודק?

לגבי חוק הבלו,

בחיפושיי נתקלתי בהמלצות לרכב דיזל לנכים בשנת 2003,2005,אז כנראה היה חוק דומה או עלויות הסולר היו ממש קטנות ביחס לעלויות בנזין.

היה גם אתר שמצאתי בו דנו לגבי החוק הנוכחי,בעתיד אם וכרשר החוק ייכנס לתוקפו ,רכישת רכבי דיזל לנכים באמת תהיה משתלמת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לשתף בחויה שעברתי היום.

נסעתי בסיאט לאון 2 ליטרים שנת 2002,העיצוב החיצוני לא מעיד על משהו מיוחד

בפנים הסיפור שונה לגמריי,כל הפלסטיקה מוקפדת,העיצוב די נאה ,אם אני לא טועה ,המזגן היה עם בקרת אקלים .

והמנוע ממש חוויה,כל לחיצה על גז מוציאה ממנו קולות של צ'וטה עצבנית.

השילוב של מזג האוויר הגשום והלאון פשוט עשו לי את היום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הפרמטרים שטרם קיבל התייחסות כלשהי הוא ,נוחות הנסיעה.

הטידה שלי נוחה בנסיעה בינערונית,בעיר לא כל כך.

הטידה נבחרה לאחר נסיעת מבחן,רכב בו נעשתה נסיעת המבחן היה רך בצורה מספקת ,נסיעה בכביש טיפה משובש לא השאירה את אותותיה בגב,הגב לא כאב ולא הורגש שוני במעבר על פני פסי האטה.

כסא הנהג הורגשה תמיכה מלאה בגב התחתון .

הרכב שהגיעה הביתה ,היה שונה מבחינת הנוחות כמעט לחלוטין,כסא הנהג עדיין תומך בצורה טובה בגב אך נסיעה בכביש עירוני מורגשת בגב כל פעם מחדש,לפני מעבר על פני פסי האטה,ההאטה לא כ"כ עוזרת.

לטידה יש הרבה יתרונות אך החסרון הבולט ביותר הוא חוסר הנוחות עליו דברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...