Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על הצעת מחיר של שיפוצניק

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 5331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

מדובר על החלפת מטבח. הצעת המחיר הנ"ל היא לשם פירוק המטבח הישן, החלפת צנרת המים (צינור אחד, מהכניסה לדירה אל הכיור), הכנה למדיח, והדבקה של כמה מ"ר בודדים של קרמיקה (אפילו לא 3 בחישוב גס).

מדובר במטבח קטן, 3.2 מטר. להלן המחירים לפני מע"מ:

950 - פירוק מטבח.

1,100 - החלפת צינור מים.

850 - פירוק בלטות מטבח + סגירה.

850 - החלפת ביוב.

650 - הכנה למדיח.

1,600 - קרמיקה מעל השיש.

250 - צבע למטבח.

500 - קרמיקה מעל הכיריים.

450 - פירוק משקוף + טיח + שליכט (תהרגו אותי מה ההבל ביניהם).

1,200 - טיח לאחר עבודת חשמלאי + שליכט + שפכטל.

סה"כ 8400 לפני מע"מ (9,800 אחרי).

לדעתי האישית, המחירים האלה מופרזים בעליל. מעבר לזה נראה לי שהוא ניסה לבצע חיוב כפול על חלק מאותה העבודה כמו קרמיקה מעל הכיריים וקרמיקה מעל השיש. בסה"כ יש אולי 3 מטר רבוע, על מה 2,100 ש"ח?!

אני גם לא מבין מה זה ההכנה למדיח, המדיח יושב צמוד לסיפון של הכיור, וחצי מטר מעליו יש הזנה של מים. שני צינורות עולים 650 ש"ח? גם החלפת הביוב נראית לי תמוהה, לא ברור לי בכלל בשביל מה צריך, הכיור החדש יושב באותו מקום של הכיור הישן.

גם לגבי הטיח-אחרי-חשמלאי אני לא מבין על מה הוא מדבר, יש צורך בנקודה חדשה אחת וזהו.

בקיצור, נראה לי שהוא מצא אישה מבוגרת תמימה וניסה להשחיל לה את כל האלמנט. עם זאת, אני לא מתמצא במחירי השיפוצניקים ורציתי לדעת מה דעתכם. איכות העבודה של השיפוצניק הנ"ל בסדר גמור, ראינו וקיבלנו המלצות על עבודתו מחברים קרובים.

תודה,

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי באדום.

שלום לכולם.

מדובר על החלפת מטבח. הצעת המחיר הנ"ל היא לשם פירוק המטבח הישן, החלפת צנרת המים (צינור אחד, מהכניסה לדירה אל הכיור), הכנה למדיח, והדבקה של כמה מ"ר בודדים של קרמיקה (אפילו לא 3 בחישוב גס).

מדובר במטבח קטן, 3.2 מטר. להלן המחירים לפני מע"מ:

950 - פירוק מטבח. תוודא שהמחיר כולל גם פינוי שלו. אחרת תשאר עם הריסות המטבח אצלך ותצטרך למצוא מישהו שיפנה. תוודא שההצעה כולל פינוי של כל שאריות הבניה (גם בבניה נוצרת פסולת) והשארת "אתר" נקי ללא פסולת.

1,100 - החלפת צינור מים. איזה צינור ? חמים + קרים ? פקסגול ? SP ? איזה צנרת ? כמה מטר אורך ? כולל חיבורים למרכזיה + ברזי ניל ?

850 - פירוק בלטות מטבח + סגירה. בלטות מהריצוף ? מחיפוי קיר ? מה זו סגירה ? יציקה מעליהן ? כולל פינוי של הפסולת !.

850 - החלפת ביוב. כמה מטר אורך צנרת ? כולל חציבה בקיר ? פינוי צינור ישן ? חיבור לתשתית קיימת ? במטבח הצנרת היא אינה ביוב. צנרת המטבח היא "מי דלוחין" ואסור לחברה לביוב !

650 - הכנה למדיח. יקר. מסובר בסה"כ לברז המתחבר לאספקת המיים הקיימת של צינור המטבח + חיבור לניקוז. מה עם נקודת חשמל למדיח ? במעגל נפרד ? שקע כח ?

1,600 - קרמיקה מעל השיש. איזה אריחים ? קרמיקה ? אבן טבעית ? כולל סילר באבן טבעית ? כולל רובע בין האריחים ? המחיר לחומר ועבודה ?

250 - צבע למטבח. עבודה וחומר ? זול. כולל קירות ? כולל תקרה ? איזה צבע ? סיד ? סופרקריל 2000 ? צבע רחיץ ?

500 - קרמיקה מעל הכיריים.למה היא שונה מהקרמיקה שמעל המשטח / שיש ?

1,200 - טיח לאחר עבודת חשמלאי + שליכט + שפכטל. תוודא שמצויין בגמר "הכנה לצבע" או אפילו כולל צבע.

מי מתקין את ארון המטבח ? מי דואג למשטח (אבן קיסר / שיש / ניירוסטה). את המשטח כדאי לעשות לפני שעושים חיפוי קרמיקה על הקיר, כדי להסתיר חיבור לא יפה שיווצר בו סדק ויעברו בו מיים למטה אל הארון. אם לא הוא עושה את המשטח הוא צריך להגיע להשלים את החיפוי לאחר שהמשטח יותקן ע"י אחר. מי מתאם לו"ז בינו לבין שאר בעלי מקצוע ? כגון חשמלאי ? איש משטח ? מתקין ברז (לאחר החיפוי קיר) וכו' ?

ברזים ? כיור (חרס / ניירוסטה / קוריאן) ? נקודות חשמל מעל המשטח ? (לקומקום / טוסטר / מיקרו / בלנדר / קולט אדים וכו') נקודות חשמל מתחת למשטח בתוך הארון (חשמל לכיריים, לתנור, למדיח כלים, למסנן מיים). נקודת מיים למקרר (במקרה שיש או יהיה בעתיד מקרר עם ברז + קרח).

תיקונים בריצוף ?

בכמה ימי עבודה הוא מעריך שיסיים ?

סה"כ 8400 לפני מע"מ (9,800 אחרי).

לדעתי האישית, המחירים האלה מופרזים בעליל. מעבר לזה נראה לי שהוא ניסה לבצע חיוב כפול על חלק מאותה העבודה כמו קרמיקה מעל הכיריים וקרמיקה מעל השיש. בסה"כ יש אולי 3 מטר רבוע, על מה 2,100 ש"ח?!

אני גם לא מבין מה זה ההכנה למדיח, המדיח יושב צמוד לסיפון של הכיור, וחצי מטר מעליו יש הזנה של מים. שני צינורות עולים 650 ש"ח? גם החלפת הביוב נראית לי תמוהה, לא ברור לי בכלל בשביל מה צריך, הכיור החדש יושב באותו מקום של הכיור הישן.

גם לגבי הטיח-אחרי-חשמלאי אני לא מבין על מה הוא מדבר, יש צורך בנקודה חדשה אחת וזהו.

בקיצור, נראה לי שהוא מצא אישה מבוגרת תמימה וניסה להשחיל לה את כל האלמנט. עם זאת, אני לא מתמצא במחירי השיפוצניקים ורציתי לדעת מה דעתכם. איכות העבודה של השיפוצניק הנ"ל בסדר גמור, ראינו וקיבלנו המלצות על עבודתו מחברים קרובים.

תודה,

איתמר.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכחול:

950 - פירוק מטבח. תוודא שהמחיר כולל גם פינוי שלו. אחרת תשאר עם הריסות המטבח אצלך ותצטרך למצוא מישהו שיפנה. תוודא שההצעה כולל פינוי של כל שאריות הבניה (גם בבניה נוצרת פסולת) והשארת "אתר" נקי ללא פסולת. אין לי מושג, אני מאמין שכולל פינוי כי יש לו עוד עבודה גדולה באותו בבניין. יתוחקר.

1,100 - החלפת צינור מים. איזה צינור ? חמים + קרים ? פקסגול ? SP ? איזה צנרת ? כמה מטר אורך ? כולל חיבורים למרכזיה + ברזי ניל ? כן, חמים וקרים עד לכיור. הצנרת המקורית עוברת בתוך הקיר, טרומי, משהו כמו 4 מטר סה"כ. הוא דיבר על SP.

850 - פירוק בלטות מטבח + סגירה. בלטות מהריצוף ? מחיפוי קיר ? מה זו סגירה ? יציקה מעליהן ? כולל פינוי של הפסולת !. הוא לא ידע איפה עוברת הצנרת, הוא חשב שברצפה. ביררתי והיא עוברת בקיר, ככה שאו שהסעיף הזה יתבטל או שהסעיף מעלה יתייקר משמעותית עקב החציבה בקיר.

850 - החלפת ביוב. כמה מטר אורך צנרת ? כולל חציבה בקיר ? פינוי צינור ישן ? חיבור לתשתית קיימת ? במטבח הצנרת היא אינה ביוב. צנרת המטבח היא "מי דלוחין" ואסור לחברה לביוב ! הצנרת משותפת לכל הבניין. אני בכלל לא מבין מה יש לעשות שם, אולי רק סיפון חדש לכיור החדש. אין שום סיבה להחליף את הצנרת הישנה.

650 - הכנה למדיח. יקר. מסובר בסה"כ לברז המתחבר לאספקת המיים הקיימת של צינור המטבח + חיבור לניקוז. מה עם נקודת חשמל למדיח ? במעגל נפרד ? שקע כח ? יש היום מדיח, החדש ימוקם בסטייה של מטר. יש חשמל, הזנת מים וניקוז. אני משער שהשיפוצניק רוצה לשנות את מיקום ההזנה והניקוז.

1,600 - קרמיקה מעל השיש. איזה אריחים ? קרמיקה ? אבן טבעית ? כולל סילר באבן טבעית ? כולל רובע בין האריחים ? המחיר לחומר ועבודה ? קרמיקה, לא ידוע עדיין איזה. עבודה לא כוללת רובע? אתה חושב שהוא עלול רק להדביק ולהשאיר חריצים ללא רובע?

250 - צבע למטבח. עבודה וחומר ? זול. כולל קירות ? כולל תקרה ? איזה צבע ? סיד ? סופרקריל 2000 ? צבע רחיץ ? בטח זול, אין כמעט מה לסייד :wink: צד אחד הכל ארונות וקרמיקה, בצד השני יש כמה מ"ר בודדים. דיברנו על צבע מסויים, ככה שאני מניח שהצבע יהיה אקרילי. כולל סיוד של התקרה.

500 - קרמיקה מעל הכיריים.למה היא שונה מהקרמיקה שמעל המשטח / שיש ? היא לא. פשוט הכיריים נמצאים במקום אחר, לא ליד השיש. עדיין, המחיר נשמע לי מופרז.

1,200 - טיח לאחר עבודת חשמלאי + שליכט + שפכטל. תוודא שמצויין בגמר "הכנה לצבע" או אפילו כולל צבע. זה לא נשמע לך מחיר בלתי-מחובר-למציאות-בעליל?

מי מתקין את ארון המטבח ? מי דואג למשטח (אבן קיסר / שיש / ניירוסטה). נגר, מהזן הזה שהולך ונעלם. את המשטח כדאי לעשות לפני שעושים חיפוי קרמיקה על הקיר, כדי להסתיר חיבור לא יפה שיווצר בו סדק ויעברו בו מיים למטה אל הארון. אם לא הוא עושה את המשטח הוא צריך להגיע להשלים את החיפוי לאחר שהמשטח יותקן ע"י אחר. מי מתאם לו"ז בינו לבין שאר בעלי מקצוע ? כגון חשמלאי ? איש משטח ? מתקין ברז (לאחר החיפוי קיר) וכו' ? השיפוצניק אמר שכל התיאומים עליו. השיפוצניק והנגר עושים שניהם עבודה אחרת בבניין, ככה שיהיה בניהם סנכרון.

ברזים ? פרפר כיור (חרס / ניירוסטה / קוריאן) ? סיליקון קוורץ? יש לזה שם אחר? נקודות חשמל מעל המשטח ? (לקומקום / טוסטר / מיקרו / בלנדר / קולט אדים וכו') יש נקודות חשמל מתחת למשטח בתוך הארון (חשמל לכיריים, לתנור, למדיח כלים, למסנן מיים) אין, צריך אחת אבל בהחלט אפשר להסתדר גם עם נקודה יותר רחוקה. נקודת מיים למקרר (במקרה שיש או יהיה בעתיד מקרר עם ברז + קרח) לא צריך.

תיקונים בריצוף ? לא צריך.

בכמה ימי עבודה הוא מעריך שיסיים ? יישאל.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שאין עוד שניים בדרך :wink:

פשוט הוא ספציפית מאוד מומלץ עם הוכחות בשטח.

לדעתי הוא די יקר אבל נראה איזו הצעה יתנו שיפוצניקים אחרים. אם ההפרשים יהיו זניחים ניקח את הבחור הזה.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...