Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע-מיצובישי כריזמה

eliSit
שימו לב! השרשור הזה בן 5409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!, ברשותי מיצובישי כריזמה מודל 99' והיום רכשתי לה שמן מנוע AGIP formula LL plus, 10w40 SL/CF חצי סינטטי באייס במחיר מבצע 100 ש"ח ל 4 ליטר במקום 180 ש"ח.

השאלה שלי היא כזאת, היה רשום בחנות בטבלה בצד את דירוג השנים של הAPI שהוא SL והיה רשום שהתקן זה מתאים לרכבים משנת יצור 2001 ומעלה. השאלה האם אין בעיה לשים את השמן במנוע? אולי זה אפילו טוב? האם השמן בכללי מומלץ? מישהו ניסה בכריזמה? והאם צריך להחליף מסנן שמן שהוחלף עם השמן הקודם? (והוא מקורי).

כרגע אני עם ליקווי מולי המתוסף-האפור, לא מרוצה כל כך.

אשמח לתגובות!

בעל ניסאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן המנוע AGIP formula LL plus, 10w40 SL/CF חצי סינטטי - איכותי ומתאים לתקן מנוע הכריזמה .

במידה ויש צריכת שמן ( מאחר והמנוע קצת ותיק :lol: ) בדוק אולי כדאי לעבור לשמן איכותי בצמיגות 15W40 .

אני מצרף דיונים קודמים בנושא טיפולים ברכב .

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=262353&highlight=%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%96%D7%9E%D7%94

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=240938&highlight=%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%96%D7%9E%D7%94

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם!, ברשותי מיצובישי כריזמה מודל 99' והיום רכשתי לה שמן מנוע AGIP formula LL plus, 10w40 SL/CF חצי סינטטי באייס במחיר מבצע 100 ש"ח ל 4 ליטר במקום 180 ש"ח.

השאלה שלי היא כזאת, היה רשום בחנות בטבלה בצד את דירוג השנים של הAPI שהוא SL והיה רשום שהתקן זה מתאים לרכבים משנת יצור 2001 ומעלה. השאלה האם אין בעיה לשים את השמן במנוע? אולי זה אפילו טוב? האם השמן בכללי מומלץ? מישהו ניסה בכריזמה? והאם צריך להחליף מסנן שמן שהוחלף עם השמן הקודם? (והוא מקורי).

כרגע אני עם ליקווי מולי המתוסף-האפור, לא מרוצה כל כך.

אשמח לתגובות!

מדוע אתה לא מרוצה ?יש תופעות לואי ? מה לא בסדר בשמן הזה ?? הוא אמור להיות שמן גרמני איכותי

גם הוא במבצע באוטו דיפו 120 במקום 200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע אתה לא מרוצה ?יש תופעות לואי ? מה לא בסדר בשמן הזה ?? הוא אמור להיות שמן גרמני איכותי

גם הוא במבצע באוטו דיפו 120 במקום 200

להגיד לך את האמת, מבחינת השקטת המנוע והרעידות השמןLM עשה את העבודה יפה אבל ביום ששמתי אותו המנוע כאילו "התעייף" קצת, התגובה לגז וההאצה נחלשו, אמנם ברמה מזערית,אבל כנראה יש קשר בין השניים. בכל אופן החלטתי לרענן את הרכב בשמן אחר נחכה ונצפה לשיפור...

תודה על העזרה

נ.ב בגלל המבצע הליקווי מולי נחטף מהמדפים, לא נשאר אפילו אחד....

בעל ניסאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן המנוע AGIP formula LL plus, 10w40 SL/CF חצי סינטטי - איכותי ומתאים לתקן מנוע הכריזמה .

במידה ויש צריכת שמן ( מאחר והמנוע קצת ותיק :lol: ) בדוק אולי כדאי לעבור לשמן איכותי בצמיגות 15W40 .

אני מצרף דיונים קודמים בנושא טיפולים ברכב .

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=262353&highlight=%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%96%D7%9E%D7%94

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=240938&highlight=%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%96%D7%9E%D7%94

אייל .

תודה רבה על העזרה.

הרכב עבר 110000, לא צורך שמן כמעט בכלל...

אגב, האם זה נכון שבקיץ עדיף 15w40 מבחינת הדלילות והסיכוך בחום? או שאין קשר לעונה?

בעל ניסאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגות המומלצת למנוע המצובישי (מהסוג כמו שלך) 15W40 חצי סנטתי.

איזה שמן היה לך לפני LM, שהרגשת שינוי לרעה?

יכול להיות בדקת שינוים גם בצריכת הדלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה להשיג חצי סינטטי 15W40 איכותי בכל מקום .

גם ה 10W40 טוב ומתאים לרכב - אצלי הוא היה כ 7 שנים , והמנוע תפקד מעולה ללא רעשים או צריכת שמן .

ו ב 4 השנים האחרונות , יצא שתמיד השתמשתי ב AGIP .

אין טעם להחליף בין חורף לקיץ - ה AGIP תפקד מעולה בכל עונה , הוא איכותי ועמיד ל 15,000 ק"מ לפחות

ומתאים לכל השנה .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי, שמן בדרגת צמיגות 15W/40 אינו חצי סינטטי, אלא מינרלי מתוסף עם חומרים אנטי אוקסידנטים. כמו גם ה - 15W/50. שמן חצי סינטטי מתחיל מצמיגות 10W/40. המקור הוא מגאזין של ליקווי מולי בו מוסברים צמיגויות ומאפיינים של השמנים בכל הצמיגויות.

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגות המומלצת למנוע המצובישי (מהסוג כמו שלך) 15W40 חצי סנטתי.

איזה שמן היה לך לפני LM, שהרגשת שינוי לרעה?

יכול להיות בדקת שינוים גם בצריכת הדלק?

השמן הקודם (לפני הל.מ ) זה שמן מחברת "מוביל" 10w40 ששמו לי במוסך, מהצינור לא מגלון.

בעל ניסאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...