Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לכול בעלי ה9887 - האימפרינט, הסבר מפורט.

roeiav
שימו לב! השרשור הזה בן 4728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עקב הביקוש האדיר.

"מה האימפרינט עושה?"

אני מעלה שרשור מסודר של האימפרינט.

אז כך זהו מכשיר יעודי ל9887\9887R\9886.

מה שהוא עושה זה: מכוון את המערכת בצורה מושלמת. וזה אומר במה,חיתוכים,טיים קורקשין מושלם אני חייב להגיד.

זה בעצם איקולייזר עם 300 בנדים זה אומר שהוא יכול להגיע לכיוונים מטורפים,שהמכשיר עצמו לא יכול להגיע כי אין לו את כל הכיונים כמו שיש לאימפרינט.

מי שלא יודע באיקוליזר מפותח מאוד יש בסביבות 20-25 בנדים וזה נחשב לאיקוליזר מאוד מפותח,כמו שאמרתי לאימפרינט יש 300.

אז איך זה עובד?!

המכשיר מגיע עם מקרופון מיוחד שלו (מאוד מאוד רגיש)

ותוכנה של מחשב שאותה צריך להתקין על מחשב נייד.

בנוסף מקבלים בתוך הערכה קופסת פיקוד שאותה מחברים עם חיבור מיוחד לפאנל(מקדימה אתם יכולים לראות שיש לכם חיבר דומה לUSB זה של האימפרינט.)

אז כך אחרי שחיברתם את כול הציוד הנדרש:מקרופון,קופסת פיקוד,HU,התכנת התוכנה.אפשר להתחיל.

התוכנה "שואלת" אותך מה אתה רוצה לכוון? את כול הקדימה,רק את הכיסה של הנהג כסה של ליד הנהג או מאחורה.

אחרי שהגדרתם לו מה אתם רוצים מתחיל הבדיקה שלו התוכנה שולחת צלילים "מיוחדים" ומוזרים (אפשר לשמוע את חלק מהצלילים)

והמיקרופון קולת את האותות והצלילים שהתוכנה מפיקה,כך הוא עושה 6 בדיקות שונות,בסוף של הבדיקה הוא מראה לך מה הייה לפני ומה הוא מצא(ע"י גרפים)

הוא נותן לך 3 אופציות של סגנונות כיוונים שונים ואתה יכול לבחור מתוכם 2.(אחד מהם זה ליניארי ואחד הוא שם דגש על המיד רינג' ועוד כיוון אחד שהוא לא ליניארי הוא הררי.)

אתה בוחר 2 אופציות.

בסופו של דבר אתה מנתק את הכול וע"י לחיצת כפתור אתה יכול לשלוט בין שני האופציות ששמרת על הHU וגם אופציה שלישית היא לבטל את האימפרינט לגמרי.(כמובן עם אפשרות להחזירו ע"י לחיצת כפתור)

סה"כ מכשיר מעולה,עושה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב שיש(כי זה מחשב)

חשוב להדגיש שעושים את האימפרינט צריך מחשב נייד,מקום שקט מאוד(אני עושה את זה בבית הקברות) כי עם המקרופון קולת רעשים הוא יכניס לכם את זה לתוך החישוב של החיתוכים\במה.

כל שאלה תענה בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחלה הסבר רועי =] תודה רבה...הבאת לי חשק לאחד כזה:-)

ד"א המיקרופון ושאר הדברים ביחד עם ההד יוניט ?

Alpine 9887 | 300/4 Jl Audio | 165v1 Focal | Havoc 12" Ascendant Audio | SAE-1000D Sundown Audio

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שזוג האוזניים שברשותי יהפכו להיות בתצורת מיקרופון מעוצב סטייל אלפיין אוכל להבין את זה , עד אז, אין תחליף לכיוון עפ"י אוזניים מיומנות בלי 12 מצבי כיוון ו36 נקודות חיתוך לינאריות.

אין ספק שאיקולציה טובה היא אם ובסיס לאיזון אבל לצערי כאשר מתערבים בזה מנגנוני השוואת\תיקוני זמנים מדובר על גריעה מהסאונד ופגיעה בשחזור המקור, ואם זה פוגע בשחזור אז מה הפואנטה?

בכיוון מתייחסים למיקום האלמנטים,זוויות התקנה,נקודות חיתוך מתאימות והרמוניות בין האלמנטים,כיוון והתאמת עוצמות בין האלמנטים השונים,תיקון פאזות אקוסטיות בהתאם לרכיבים וכמובן איקולציה זה הדברים שצריך כדי להעמיד מערכת שראויה לשחזור במה ותמונה אמיתית(ולא מזוייפת ע"י דיליי בין ערוץ ימין ושמאל סטייל טיים קורקשיין).

קחו את הבסיס הזה ובצעו זאת ברכב וגם מערכת של דוטק\אנרג'י על Z4200 ודומיו תישמע פנטסטי.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה של השקע מר.רועי =) בחור כארז .

בהחלט מכשיר מצויין לפי מה ששמעתי עד עכשיו .

תגיד רועי יש לך אכזבות כולשהם מהמכשיר ?

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע...:roll:

הפסדת,:wink:

אני חייב ששמעתי כל שלב במערכת של רועי ואני אומר שסופסוף יש לו את הציוד הנכון .

בנוגע לחיסרון במיד זה יחסית שולי ממה שחשבתי ...

והטויטרים הם הטובים ביותר ששמעתי ברכב !

האם את מרגיש את הTC שכיוונתי לך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז דבר ראשון כן יש משהו שמפריע לי, וזה שאם אתה רוצה לכוון עוד משהו קטן, סתם איזה חיתוך אחד אתה לא יכול, המכשיר לא נותן לך.

אבל ע"י לחיצת כפתור אתה מבטל את האימפרינט, ואז אתה עושה את אהבת נפשך.

זה מה שיפה במכשיר הנ"ל, אתה יכול לבטל אותו מתי שאתה רוצה והלחזיר אותו מתי שאתה רוצה.

מתן,כן אני מרגיש ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרין, יכול להיות שלא הבנתי אותך, אבל מה שאמרת על טיים אליימנט/קורקשן כרגע די "ניפץ לי את הבועה" בכל מקום שקראתי בפורום הזה ומחוץ לו, ואני מתכוון בכל מקום, טוענים שהאפוציות הנ"ל הן-הן הדרך "למרכז במה" ולקבל צליל מדויק יותר. אני לא מבין כל כך איך אפשר לבצע כיוונים במערכת ללא האפוציות האלו על מנת למרכז את הצליל אל נקודה רצויה. נכון, בקשר לחיתןך אלמנטים, רק האוזן שלך (וזה נכון לכל אדם) יכולה לקבוע איפה הנקודות חיתוך שמתאימות לך, כי זה בסופו של דבר מסתכם בטעם אישי (נראה לי :-P) אבל האימפרינט לא קובעת לך שרירותית את נק' החיתוך וכל שאר הירקות, אתה יכול לשנות את הדברים הללו, ובעצם, לשנות הכל.

אני בטוח במאה אחוז שאיש מקצוע מוכשר יכול לעשות את הדברים שאימפרינט עושה, אולי אפילו מעבר, חברת אלפיין אפילו לא מתכחשת לעניין, היא רק אומרת בפשטות, "לעשות בדקות מה שאיש מקצוע עושה בשעות ואפילו ימים" (תרגום די חופשי). מעבר לכך שלא כולם יכולים להרשות לעצמם לשים רכב במוסך, ולסמוך על איש המקצוע שיכוון את המערכת כמו שהם רוצים, ועוד כשהם לא שם, האימפרינט נותן לך להרגיש א-לה איש מקצוע, ולכוון את המערכת לבד בעניין של שעה שעתיים את כל העסק.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחטיין על המאמר, יתוסף ל FAQ!

אגב, האם המכשיר מסוגל למדוד SPL? יש פונקציה כזאת בתוכנה?

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, תודה רבה, אני מבין שזה ה"קוסם" החדש לבעלי 9887 ושות':wink:, אבל אם כבר, אם מישהו יוכל להסביר תכל'ס איך זה עובד מבחינה טכנית? איך זה "יודע" אילו רכיבים יש לך ומה "מתאים" להם? מיקומים של רכיבים אני מבין שהתוכנה "יודעת" בעזרת המיקרופון, אבל מעבר לזה, מה קורה שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרין, יכול להיות שלא הבנתי אותך, אבל מה שאמרת על טיים אליימנט/קורקשן כרגע די "ניפץ לי את הבועה" בכל מקום שקראתי בפורום הזה ומחוץ לו, ואני מתכוון בכל מקום, טוענים שהאפוציות הנ"ל הן-הן הדרך "למרכז במה" ולקבל צליל מדויק יותר. אני לא מבין כל כך איך אפשר לבצע כיוונים במערכת ללא האפוציות האלו על מנת למרכז את הצליל אל נקודה רצויה. נכון, בקשר לחיתןך אלמנטים, רק האוזן שלך (וזה נכון לכל אדם) יכולה לקבוע איפה הנקודות חיתוך שמתאימות לך, כי זה בסופו של דבר מסתכם בטעם אישי (נראה לי :-P) אבל האימפרינט לא קובעת לך שרירותית את נק' החיתוך וכל שאר הירקות, אתה יכול לשנות את הדברים הללו, ובעצם, לשנות הכל.

אני בטוח במאה אחוז שאיש מקצוע מוכשר יכול לעשות את הדברים שאימפרינט עושה, אולי אפילו מעבר, חברת אלפיין אפילו לא מתכחשת לעניין, היא רק אומרת בפשטות, "לעשות בדקות מה שאיש מקצוע עושה בשעות ואפילו ימים" (תרגום די חופשי). מעבר לכך שלא כולם יכולים להרשות לעצמם לשים רכב במוסך, ולסמוך על איש המקצוע שיכוון את המערכת כמו שהם רוצים, ועוד כשהם לא שם, האימפרינט נותן לך להרגיש א-לה איש מקצוע, ולכוון את המערכת לבד בעניין של שעה שעתיים את כל העסק.

טיים קורקשיין\טיים אליימנט או כל מנגנון השוואת(תיקון) זמנים נועד לאנשים שמתקינים סט קומפוננט במיקום המקורי ברכב וע"י דיליי בין האלמנטים יוצרים "במה" ו"תמונה" מדומים.

כל הרעיון במערכות אודיו הוא להיות כמה שיותר נאמן למקור, אף אחד לא אמר שזה קל, אבל האפקט שנוצר ע"י שימוש במנגנונים הללו לבסוף גורע מהסאונד בצורה משמעותית, תדרי באס נמרחים,המיד-היי ותדרי ההיי הופכים להיות עמומים יותר ואפילו ישנם תדרים מסוימיים שמקבלים הנחתות לרמת הכמעט בלתי שמיע.

ישנם אנשים שפתרון זה נותן להם מענה מצויין והם אינם חוששים מהגריעה הזו, אך למי שמכוון גבוה זה לא פתרון כלל.

אם עושים התקנה עם מחשבה ועבודה מתאימה על מיקום האלמנטים וזוויות האקססים הנכונות זה פוטר את 80% מתכנון נכון של הבמה ותמונת הסאונד, כי אם המיקום והזווית נכונים עבודת כיוון הנקודות חיתוך,פאזות אקוסטיות,השוואת עוצמות ואיקולציה זה ממש לא הבעיה.

בסופו של יום, תמיד עדיף משמע אוזן אנוש מאשר מיקרופון רגיש ככל שיהיה.

אך תשכח שגם לא תמיד מה שנכון תיאורטית הוא נשמע טוב לאוזן, להיפך לפעמים העיוות נשמע לחלקנו טוב יותר:).

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...