Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ווספה ראלי 69'- פרוייקט שיפוץ ושחזור.

simon377
שימו לב! השרשור הזה בן 5749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

*** ההודעות הראשונות מועתקות ממקום אחר בו העלתי את הנושא.***

(19.03.08 )

שלום לכולם.

שמי סימון ואני לקראת תהליך שיפוץ של ווספה ראלי 69'. נפח מנוע 200CC.

הווספה של אבי והוא די מרוצה מהרעיון.

קצת היסטוריה:

אבי קנה אותה לפני כ-30 שנה והעמיד אותה לפני כ-25 שנה.

אחת הנסיעות האחרונות שלו הייתה למסיבת האירוסין שלו ובדרך לארוסתו (להלן "אמא") שקע בבוץ עמוק כי רצה לקצר דרך השטח.

לאירוסין (תיאור של דוד שלי ) הוא לא הופיע, לפחות לא בתצורה המקורית. במקומו הגיע גוש בוץ עם 2 עיניים, פנס ו2 גלגלים.

את שאר המסיבה הוא העביר (אחרי מקלחת) בטרנינג.

הוא גם נכנס איתה במשאית ושבר את היד. עם יד אחת תקינה הוא דחף קרש בין הגלגל למרכב ע"מ ליישר את הווספה וחזר הביתה. מעמק יזרעאל. (אני תושב קריית גת)

לאחר 25 שנים לפחות שהווספה עמדה ולפני 4 חודשים לערך אבי הניע אותה. (אני הייתי בחדר ו...)

לפתע שמעתי רעש מהגינה. שיצאתי ראיתי עננה כבדה של עשן סמיך. שהתפזר העשן היא עמדה שם בגאון, על בלוק בקצה הזנב.

אז מה יש לנו (לי)?

ווספה אחת שלמה (בשיחה עם חבר פורום אחר שאני כותב בו עלה כי הווספה-) במצב סביר מבחינת חלודה (שטחי בלבד למעט מס' נקודות).

מנוע אחד תקין (!?- עובד)

כבל קלאץ' קרוע (הסיבה שהווספה עמדה על בלוק)

ידית גז תקועה (עובדים על זה, היא שוכבת על הצד ומקבלת מנות הגונות של ספריי שמן.)

מעט כסף (בהקצבה חודשית (0-2000 ש"ח- השלב הראשוני הוא להביא אותה למצב נסיעה, להחזיר אותה לכביש [בסטטוס אספנות, כמובן] ולהעביר אותה טסט ע"מ להתחיל לנסוע בה. ) בחודש שלא יהיה כסף ההתמקדות תהייה בעיקר בפירוק והרכבה, ניקוי וטיפולים קטנים, שחזור חשמל וכד'.

הרבה רצון (היא תשוחזר, בוודאות. קצב השחזור יהיה תלוי בקצב אגירת החלקים, סכום הכסף שיהיה לי באותו חודש לטובת הסיפור ומצב הרוח)

יכולת סבירה + (מה שאני יודע אני אעשה, מה שלא , אבא יעזור לי..)

תמונות בהמשך.

אשמח לכל טיפ ועזרה בנושא, מבעלי מקצוע עד איסוף ניקלים...

סימון.

מחפש ווספה לחלקים\חלקים לווספה לטובת פרוייקט.

כשאין סוס, גם חמור טוב. (רק שלא יהייה פרד)

לא בשביל כולנו הנשימה הבאה מובנת מאליה- לחץ לפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בהצלחה !

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

23.03.08

היום (שוב) הפחנו חיים (עשן) במנוע הווספה. (פעם אחרונה לפני 4 חודשים, פעם לפני זה-לפני 25 שנה)

כבל המצערת קרוע, אז מחברים כבל למקום המתבקש בקרבורטור.

בדיקת ניצוץ- יש. ניקוי של הפלג והחזרתו למקום.

ניסינו קצת עם הקיק סטארטר אך ללא הצלחה (מחליק כאילו אין מחר), מוזר, פעם שעברה דווקא הלך.

טוב, דוחפים. אבל... הכבל של ההילוכים קרוע.

ביד מיומנת ומברג אבא משלב להילוך ועולה על הווספה, אני ברחבה, דוחף... אבא מרפה מהקלאץ' ואני חוזר ליימי הצבא העליזים לשיעור מיסוך עשן...

אבא מתקדם כמה מטרים ובולם ו...נופל! אני כמובן שאוכל סרטים קשים ורץ אליו בטירוף. המנוע חשוף וה"זה שמסתובב" (עוד מעט אהיה בקי בשמות החלקים, נראה לי ששם החלק הוא "מניפה") 5 מ"מ מהקרסול שלו. אני בזריזות מרים את הווספה (שעדיין מונעת, אגב) מדומם ומעמיד אותה. (מעניין היה לגלות שכפתור דימום המנוע עדיין עובד.) אבא בסדר, למעט שפשופים קלים במרפק ובכף הרגל.

לאחר סקירה קצרה של אבא (אני חובש במד"א, מכאן ההבנה בפצעים והלחץ המטורף שהוא נפל...) והגעה למסקנה כי הוא תקין עוד נסיון התנעה, הפעם בזהירות.

אתם חושבים שגם לאריאל זילבר הייתה ווספה ישנה? אחרת מאיפה הוא הביא את השורה "אנחנו במסך עשן.."?

ניסיון שני מוצלח, אבא עוצר, הפעם בעמידה. אני רץ אליו והוא קם מהווספה תוך כדי שאני מרים את הגלגל האחורי באוויר. הוצאה מהילוך והווספה משתעלת החוצה את כל מה ששמרה בבטן. (גם אחוז השימון הייה גבוה מהוראת הייצרן, לדברי אבי המנוע עמד בלי שימון ולכן כדאי, כמובן לא באופן קבוע, להעלות את אחוזי השמן בתערובת, משהו כמו 5%.)

כל השכנים יוצאים לראות את "2 המטומטמים שקופצים כאחוזי דיבוק וצווחים בהתלהבות מול מכונת עשן פרמיטיבית ורועשת תוך החלפת צ'פחות הדדיות..."

פה אני אעצור ואתן לתמונות לדבר בעד עצמן, לא לפני המשך סקירת מלאי:

אז מה יש לנו (לי)2?

מנוע אחד תקין, מעשן כבד.

קרבורטור תקין.

גיר (אם אפשר לקרוא לו כך) תקין.

כבל קלאץ' תקין, זקוק למתיחה. כבל הילוכים אחד קרוע.

ידית גז תקועה. שותה בממוצע 1/4 מיכל WD40 ליום.

כבל גז קרוע.

כפתור דימום מנוע תקין.

חור באגזוז.

חור בראש וחיוך שלא יורד מהבוקר.

ואחרי שחפרנו, נעבור לקטע האומנותי:

23Mar_000.jpg

23Mar_0001.jpg

23Mar_0002.jpg

23Mar_0003.jpg

23Mar_0004.jpg

23Mar_0005.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיימון שלום רב!

למרות שאיני חוסס כלים דו גלגליים, נהנתי לקרוא את חוויותיך.

אך נדמה לי שהשמטת פרט חשוב, שבקטנוע קיים פלג מתוצרת בוש, שמורכב שם מלפני 25 שנה, מה שיכול להעיד על איכות מצתי בוש.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

23.03.08

ועוד קצת... (התקנתי אזעקה לווספה דגם BOXER...)

מצטער על האיכות הירודה ב-2 מן התמונות- חרא מצלמה במכשיר הנ"ל + נפילה מתחת לאגזוז המעשן קשות...

23Mar_0006.jpg

23Mar_0007.jpg

23Mar_0008.jpg

0323080936.jpg

23Mar_0010.jpg

0323080936b.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד חוויות מהיום.

אחרי משמרת לילה 12 שעות נסעתי יחד עם חבר למוסך שמשון. בזמן שהרכב היה בטיפול הספקתי לקנות כבלי מצערת וגיר לווספה ולישון כמה שעות טובות.

אתמול פורקו הגלגלים מהווספה לטובת ניקוי חול של החישוקים (ג'אנטים) והיא הועמדה אחר כבוד על בלוק. (תמונות מצורפות) בבוקר, לפני היציאה למוסך התזתי מעט WD40 בין הצמיג לחישוק לאחר שהתברר לי שהם חזרו בתשובה וקיימו את המצווה "על כן יעזוב איש(צמיג) את אביו(ונטיל) ואת אמו(פנימית), ודבק באשתו(ג'אנט), והיו לבשר אחד(חלודה)."

כשחזרתי מהמוסך הושלמה מלאכת ההפרדה בין הצמיג לג'אנט לטובת ניקוי חול (האמת שזה ניקוי סיגי מתכת, לא ממש חול אבל מילא.)

כמו כן, 2 מגני הכנפיים (מכסה המנוע והגלגל) הובאו לניקוי.

בשלב זה התכנון הוא לנקות ולצבוע את הג'אנטים והמגנים בצבע יסוד שלא יחלידו, ולטובת הרכבת צמיגים כהכנה לטסט. הווספה תובא (אם ירצה ה'. לא ירצה- לא נורא) למצב נסיעה תקינה ובטוחה ותוחזר לכביש בסטטוס "אספנות", אז יתחיל תהליך ארוך ומייגע של איסוף מל"מ וחשור"ש (מלא מתכות וחלקים של ווספה ראלי שווה) שבו אני מתכוון להשתמש בווספה ולהשקיע בעיקר בתחום המכונאות והחשמל. לכשישולם תהליך איסוף החלקים תפורק הווספה לגורמים ותשלח לפחחות וצבע.

אז תורכב מחדש ותהווה את פיסת ההיסטוריה המוטורית שלי.

מבטיח לעדכן. בינתים, קצת תמונות של לפני ניקוי החול (נו טוב- סיגי מתכת):

סיימון שלום רב!

למרות שאיני חובב כלים דו גלגליים, נהנתי לקרוא את חוויותיך.

אך נדמה לי שהשמטת פרט חשוב, שבקטנוע קיים פלג מתוצרת בוש, שמורכב שם מלפני 25 שנה, מה שיכול להעיד על איכות מצתי בוש.

בברכה

צביקה

צודק! אני מתנצל, לא יקרה שנית.

פרט חשוב ששכחתי להכניס בסיפור ההתנעה. הפלאג מתוצרת BOSCH שהיה מורכב על הווספה 25 שנה (!!!) הוא זה שסיפק ניצוץ לטובת התהליך.(לאחר ניקוי קל ומתבקש)

24Mar_0001.jpg

24Mar_0002.jpg

24Mar_0003.jpg

24Mar_0004.jpg

24Mar_0006.jpg

24Mar_0007.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד תמונות לפני הניקוי שממחישות את מצב החלודה, תמונות של "אחרי"- ברגע שתושלם המלאכה:-)

בנוסף, תמונה (לא כ"כ ברורה, אמרתי לחבר שלי שיחליף ווישרים) של ווספה עם סירה שצולמה בדרך לשמשון.

קישור להודעת "אובד העצות" שלי: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=175542

24Mar_0008.jpg

24Mar_0009.jpg

24Mar_0010.jpg

24Mar_0005+1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנאדם לא יודע מה הוא עושה!

מהיכרות קצרה איתו אני יכול להעיד כי סימון לא יודע מה משמאלו ומה מימינו!

(ראה ערך: "החליף לי ברקסים ונכנסתי בקיר")

בקצור, הבנאדם לא חובש ולא נעליים, פלסטר לא הייתי נותן לו לשים לי!

אך מאחר ואנוכי שקרן פתולוגי אני חייב לציין כי כל מה שנאמר לעיל הינו בערבון מוגבל ביותר, יבחר מי שיבחר להתייחס לדברי חסרי השחר.

למען הגילוי הנאות:

אנוכי (להלן אדיוט) מכיר את המשפץ הנוצץ (להלן סימון) כבר יותר משבע שנים בצורה הקרובה ביותר (לא, לא ככה) ואני מתכננן להיות הראשון שעולה על הוספה ראלי לאחר שתשופץ (טוב נו, אחריו ואחרי אביו)

אז מה היה לנו?

1 שקרן פתלוגי.

2 משפצים מקצועיים חלקית (זה בסדר שניהם משלימים אחד את השני)

ואחרון חביב, 1 שמחכה לסוף השיפוץ על מנת שיוכל "להשאיל" את הוספה לסיבוב "קצר" (חוצה ישראל או משהו כזה, לא משהו רציני...)

אז יאללה חברה, מי שיודע - יכול לעזור - להציף...

ונחזיר וספתה ליושנה...

205 94' 1.4, שלוש דלתות אדומות, שני פגושים שחורים והזרקה אחת, מצחיק איך שהאהבה עיוורת... :inlove:

205 1.4 94' 3 דלתות לפניות. :twisted:

KLE 500 2004 לשיוט בקו ישר. :cool:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנאדם לא יודע מה הוא עושה!-מעולם לא טענתי שכן.

מהיכרות קצרה איתו אני יכול להעיד כי סימון לא יודע מה משמאלו ומה מימינו! יש לי בעייה בתפיסה סביבתית אני מודה

(ראה ערך: "החליף לי ברקסים ונכנסתי בקיר") בדגש על "החליץ לי" אחרי 3 שעות של נסיון

בקצור, הבנאדם לא חובש ולא נעליים, פלסטר לא הייתי נותן לו לשים לי! בגלל זה אתה עובר קורס נהגי אמבולנס תחת פיקוחי.

אך מאחר ואנוכי שקרן פתולוגי אני חייב לציין כי כל מה שנאמר לעיל הינו בערבון מוגבל ביותר, יבחר מי שיבחר להתייחס לדברי חסרי השחר. אופס :)

למען הגילוי הנאות:

אנוכי (להלן אדיוט) מכיר את המשפץ הנוצץ (להלן סימון) כבר יותר משבע שנים בצורה הקרובה ביותר (לא, לא ככה) ואני מתכננן להיות הראשון שעולה על הוספה ראלי לאחר שתשופץ (טוב נו, אחריו ואחרי אביו) מתלה קדמי חלש- תוריד קודם איזה 17 קילו.

אז מה היה לנו?

1 שקרן פתלוגי.

2 משפצים מקצועיים חלקית (זה בסדר שניהם משלימים אחד את השני)

ואחרון חביב, 1.5 שמחכה לסוף השיפוץ על מנת שיוכל "להשאיל" את הוספה לסיבוב "קצר" (חוצה ישראל או משהו כזה, לא משהו רציני...)עד סוף החצר, בלחץ.

אז יאללה חברה, מי שיודע - יכול לעזור - להציף...מצטרף לבקשה.

ונחזיר וספתה ליושנה... אמן כן יהי רצון.

ועכשיו נעבור ליומן השיפוץ:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שיחקתי עם הווספה. שיחקנו יחד "קפד ראשו"

אני ניצחתי.

לאחר שידית המצערת הסוררת החליטה לדבוק בכידון ללא כל כוונה להשתחרר בקרוב פורק הכידון לטובת טיפול.

"לוח המחוונים" פורק והוצא ממקומו לארגז החלקים לא לפני ששירטטתי תרשים של החיבורים.[מצורפת תמונה ] גם מד האוץ.

"צמת החשמל" שיותר נראית כמו ראסטה של עידן רייכל הוצאה בעדינות המתבקשת, לא לפני מלחמה עיקשת. (חרוז :-P)

[מצורפת תמונה ]

כבלי ההילוכים הקרועים נשלפו לאחר קרב עקוב מדם (חור קטן באצבע), גם כבל המצמד והמצערת לא עשו לי חיים קלים.

הווספה הושכבה על צידה לאפשר גישה נוחה. ניתן להתרשם ממצב החלודה- שטחית בלבד- למעט הזנב. הכתמים הכהים במרכז הם הצטברות של WD40 שנזלו מהכידון עת הפרזתי בכמוייות ההתזה.[מצורפת תמונה ]

הווספה עכשיו עומדת על כמה בלוקים מאחור ועל מיחם ודלת של מיקרו (אלקטרה, אם מישהו מתעניין) במרכז.[מצורפת תמונה ]

הסבל, שאף הוא פורק היום הצטרף לחבריו- פסי המיגון והחישוקים לטובת ניקוי. (אתמול עקב מחסור בדרי-בלאסט[מצורפת תמונה של החומר] לא נוקו האביזרים, אני מקווה שהיום זה יקרה.)

ידית המצערת התגלתה כתפוסה הרבה יותר חזק ממה ששיערתי. נראה שהילת העמידות האבסולוטית של הווספה לא מאירה לכיוון הידית... או שמא להיפך? [מצורפת תמונה- בעיגול אדום- מקום התקיעה]

מכל מקום, אני נותן לה עוד צ'אנס אחד (יומיים של מקלחות WD40) באם תמשיך לשחק איתי בקקה אאלץ לנקוט בצעדים אלימים הכוללים חיתוך ועקירת הידית והחלפתה באחרת. (הזכרתי שאני מחפש ווספה לחלקים או חלקים לווספה?)[כשאמצא, תצורף תמונה]

ונעבור לשאלות:

א. יש לי את ספר הרכב (ספר הווספה?!), אין שם מי יודע מה אינפורמציה חשובה. הוצע לי לקנות "מדריך היינס". מה זה?

ב. צמת החשמל זקוקה להחלפה עקב בלאי ופגעי זמן ומז"א. חשבתי לקנות חוטי חשמל איכותיים בצבעים מתאימים ולשחזר אותה לבד. עד כמה מסובך, אם בכלל? (יש לי סבלנות)

ג. האם הכידון שונה מווספה לוווספה (המדובר הוא על ווספות דומות- פנס חזית על הכידון ולא על מגן הבוץ) לטובת החלפת ידית המצערת וקופסאת הפיקוד? (בהעדר שם מתאים יותר-הכוונה היא למתגי האור, הצופר והכיבוי)

אז מה יש לנו (לי)2?

כידון אחד מפורק.

ידית מצערת (עדיין) תקועה.

ראסטת חשמל-זה כמו צמת חשמל רק שלא חפפו אותה.

3 שאלות.

אור בעיניים ושחור ביידים.

ואחרי ששטפנו ידיים נעבור לתמונות:

25Mar_0001.jpg

25Mar_0004.jpg

25Mar_0006.jpg

25Mar_0007.jpg

25Mar_0008.jpg

25Mar_0009.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשך תמונות:

25Mar_0010.jpg

25Mar_0011.jpg

25Mar_0012.jpg

25Mar_0013.jpg

25Mar_0014+1.jpg

25Mar_0015.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהיר:

תמונות של תהליך הניקוי חול (לייתר דיוק- ניקוי ג'יי בלאסט). -החומר השחור בתמונה באחת ההודעות הקודמות ותוצאות הניקוי:

שימו לב למיגון אותו לובש העובד, כמו כן למצב הקרש (משטח העבודה) לפני ואחרי.

בתמונה 18 ניתן לראות הייטב את פגעי החלודה. למזלי הם די שטחיים ככה שלא תידרש החלפה. עם זאת, אני לא רוצה לתאר לעצמי מה הייתה החלודה מעוללת להם אלמלא היו מטופלים בזמן...

החישוקים, המסגרות והסבל ייצבעו צבע 95% אבץ למניעת חלודה(באופן זמני עד תום שלב איסוף החלקים ופחחות וצבע כלליים).

אשמח לכל טיפ ועזרה בנושא, מבעלי מקצוע עד איסוף ניקלים...

סימון.

אין כאן אף אחד שמבין\ יכול לעזור?:cry::cry:

26Mar_0001.jpg

26Mar_0012.jpg

26Mar_0013.jpg

26Mar_0016.jpg

26Mar_0017.jpg

26Mar_0018.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...