Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסאב החדש שלי - עולים מדרגה

שימו לב! השרשור הזה בן 6232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב שלום לכולם ,

אחרי כמה וכמה חודשים עם הסאב שלי מדגם COMPVR12 החלטתי שהגיע הזמן להמשיך הלאה .

היו לי כמה דברים שהפריעו לי:

ראשית , היתה לי בעייה לשמוע את הסאב בטווח תדרים דיי רחב, הוא פשוט הייה הולך לי לאיבוד באיזשהוא שלב , בגדול זה הייה בגבוהים (לקראת ה60-70 הרץ) ובטווחים הקרובים לשם .

שנית , הוא לא עמד במכות מהירות מידי , לדוגמא דאבל-פדאל של מתופפים (שזה משהוא שאני מאוד אוהב) או טראנס פסיכודלי שמגיע לידי "פירפורים" בבאס (סורי , לא יודע לתאר את זה אחרת..) - או בעברית , לא הייה "זריז" מספיק .

שלישית , הרגשתי יותר מידי "מריחות" ביותר מידי סגנונות גם כאשר לא דובר על "זריזות" אלה פשוט על מעברי "פרטלס" או "משיכות בס" שונות (אם כלפי מעלה ואם כלפי מטה , תחשבו על באסיסט מזיז את היד שעל צוואר הגיטרה במשיכה מכיוון אחד למישנהו)

רביעית , חתמתי ויתור על תא המטען שלי בשביל התיבה שגל ואני הכנו רק כדי לסחוט כל טיפה של הרץ ועצמה אפשריים מהאלמנט הזה. :shock:

אז הוחלט להמשיך הלאה ,

רציתי סאב זריז , חזק ומדוייק - אחרי חודשיים של חיפושים וקריאת הפורום הגעתי למסקנה שמדובר יהייה במשכנתא ולכן אאלץ לחפש משהוא שמתאים יותר לאנשים עובדים כמוני ולא לבנים של שרי הריסון .

הרעיון היה L7 בגודל 10 אינץ' שגם יהייה חזק (600W RMS ב1 אום) וגם יחסית קטן באינצ'ים וע"י כך אולי יהייה מהיר יותר מהCOMPVR שלי.

מהר מאוד הובהר לי ע"י היחס המגעיל של אנשי אפריל טק-ליין שסיכוי לקבל דבר כזה מהשנתיים האחרונות הוא אפסי , לא רק שהם ניסו לעבוד עלי (כי לא ידעו מי אני ואיך ולמה) והביאו לחנות שבה נעזרתי סאב מ2004 אחרי שהמחסנאי נשבע באוגר שלו שזה 2006 , גם לכל שאלה שהעליתי לא ממש היה מי שיענה , בין אם זה מנהל מכירות כלשהוא או מנהל המחסן .:?

בביקור באותה חנות המוזכרת לעיל ישבתי עם הבעלים לטכס עיצה לגבי מה אני עושה לעזאזל אחרי שגם היבואן של JL הודיע חגיגית כי נצטרך להמתין די הרבה ולשם עוד יותר כדי להשיג סאב איכותי שעונה לדרישות - 10 אינץ' עם שני סלילים של 2 אום.

ראיתי בפינה L7 בתיבה מקורית של קיקר , משנת 2006 ! אמנם 12 אינץ' אבל החיים בנויים מפשרות קטנות לא ?

פתחנו את הסאב וברגע שראיתי שמדובר בשני סלילים של 2 אום , כל מה שנשאר להחליף את החיווט שם מטורי למקביל (כדי לרדת ל1 אום) ולחבר למונו שלי לסדרת בדיקות .

אז נכון שזה לא שיא הדיוק בתחום האודיו לרכב והחלקים שלי ברכב זזים כמו רדקניות בריו אבל יש שיפור מורגש מהסאב הקודם ,

טווח התדרים המנוגן השתפר בהרבה , תאמינו או לא הוא יותר מדוייק ואפילו זריז יותר מהCOMPVR .:-)

פרטים אחרונים : התיבה מקורית עם פורט ובניגוד למה שרשום עליה (שתראו בתמונות) הסאב מוגדר על 1 אום ולא 4 אום .

בנוסף החלפתי היום את כל החיווט הפנימי בסאב והחיצוני לחוטים בעובי 2.5 מ"מ של קולנוע ביתי ואני אמשיך לכוון עוד בימים הקרובים (כרגע יש משחק כדורגל) , התמונות מובאות לכם .

תהנו ונתראה במפגש צפון הבא,

:-P

תומר.

זה מה שהייה קודם..

workingday217cn6.jpg

ולעבודה הערב ..

dscf0855oe8.jpg

dscf0856dy3.jpg

dscf0857no6.jpg

dscf0861zk5.jpg

dscf0864zs9.jpg

dscf0867mg4.jpg

dscf0870mv5.jpg

dscf0860yu9.jpg

dscf0871wf9.jpg

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

נשמע במפגש

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! ה-L7 הכי יפה שראיתי בחיים :-)

תהנה ממנו. גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר'ה

אשמח להשמיע למי שיחפוץ .. במפגש צפון הבא (במידה ולא אוכל להגיע למפגש המרכז בפסח)

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אלייך:

המונו שלך, כמה הוא מוצהר ב-1 אוהם? והאם הוא מגביר ומוציא מהסאב את כל מה שהסאב הזה מסוגל להוציא מבחינת העוצמה שלו?

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אלייך:

המונו שלך, כמה הוא מוצהר ב-1 אוהם? והאם הוא מגביר ומוציא מהסאב את כל מה שהסאב הזה מסוגל להוציא מבחינת העוצמה שלו?

גיא.

המונו מוצהר 1000W RMS ב1 אום , הסאב מוצהר 750W RMS ב1 אום .

היום עף לי אום מהמראה במהלך הבדיקה (אני רציני) והייה עוד מה לתת שם , אבל אני לא יודע אם ניצלתי מקסימום .

קח בחשבון שיש לי ליין דרייבר מחובר למונו שלי , מה שעושה מהסאב הזה חייה רעה.

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

הסאב והתיבה וגם במיוחד הגריל נראים חבל על הזמן!

הייתי רוצה לשמוע איך זה נשמע וגם את הקסנון שלך גיא :roll: (כי אני חושב שהתיבה שלי לא משהו) אבל לצערי התבטל התכנון של לבוא למפגש בשבת כי אני נוסע לכנרת. אז כנראה בהזדתנות אחרת.

גיא במידה באתה באזור המרכז תשלח לי לפני ה"פ כי אני חייב לשמוע את הסאב אצלך! (במידה ותהיה מוכן כמובן :wink: )

בברכה, יוני.

מה זה הגלון *קבל* הזה בין המגברים ?
:shock:

המגברים האלה מממנים אירגוני טרור:onfire:

אחד החזקים! :rofl:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Super_T

תתחדש, תהנו ממנו כמה שאתה רק יכול וגם בשבילי.

תתחדש!

הסאב והתיבה וגם במיוחד הגריל נראים חבל על הזמן!

הייתי רוצה לשמוע איך זה נשמע וגם את הקסנון שלך גיא :roll: (כי אני חושב שהתיבה שלי לא משהו) אבל לצערי התבטל התכנון של לבוא למפגש בשבת כי אני נוסע לכנרת. אז כנראה בהזדתנות אחרת.

גיא במידה באתה באזור המרכז תשלח לי לפני ה"פ כי אני חייב לשמוע את הסאב אצלך! (במידה ותהיה מוכן כמובן :wink: )

בברכה, יוני.

ומי אמר שהתיבה שלו מתאימה?

צר גיא, אבל....

בעזרת השם עוד מעט אני אתכנן לו תיבה, או שאני אשים לו את התיבה ה-1.0 פיט של הפיוניר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Super_T

תתחדש, תהנו ממנו כמה שאתה רק יכול וגם בשבילי.

ומי אמר שהתיבה שלו מתאימה?

צר גיא, אבל....

בעזרת השם עוד מעט אני אתכנן לו תיבה, או שאני אשים לו את התיבה ה-1.0 פיט של הפיוניר.

מישהו אמר שהתיבה אצלו מתאימה? לא ידוע לי.

אני בניתי לו תיבה שאני לא כל כך מרוצה ממנה ולכן מכיוון שאני יודע שגיא מרוצה מהתיבה שיש לו ומכיוון שיש לו את אותו הסאב כמו שלי אז אני רוצה לשמוע איך הסאונד אצלו.

במידה ויש לך את הסאב פיניקס גולד קסנון ותיבה "מתאימה" אני יותר מישמח לבוא ולשמוע אותו ואולי אפילו לבנות את אותו דגם של תיבה.

בברכה, יוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הסאב המופלא והגריל היפיפה שלו.

מחכה לשמוע במפגש צפון הקרוב אני מקווה.

ד"א הבגז' שלך אטום או שסתם יוצא מהמקום בכל מכת באס?

<-- זה היעד :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני, שמתי את הקסנון ב-70 ליטר פתוחה :lol: :lol: :lol:

לא קשור בכלל. הפורט גם לא קשור כי הוא לכל גובה התיבה ולכ האורך. הסאב צריך תיבה פתוחה של 78 ליטר עם פורט שהקוטר שלו 9.3 ס"מ והאורך 18.64 ס"מ. אני עושה ממנו סאב SQL אימתני מוציא ממנו כמה שיותר SPL כי במילא הוא מדוייק :lol: .

אבל זה שאני אוהב אותו לא משנה איפה הוא זה משהו אחר. הסאונד שהוא מוציא, מ-ע-ו-ל-ה, הבאס פשוט נפלא, ואני רציני. מבסוט רצח.

דרך אגב, חבר שלי אמר לי שהוא קרא באתר של פיניקס גולד שבו רשום על הסאב שיש לו מאין מחשב בתוכו שמתאים את עצמו לתיבה שבה הוא נמצא. מעניין.

גיא.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני, שמתי את הקסנון ב-70 ליטר פתוחה :lol: :lol: :lol:

לא קשור בכלל. הפורט גם לא קשור כי הוא לכל גובה התיבה ולכ האורך. הסאב צריך תיבה פתוחה של 78 ליטר עם פורט שהקוטר שלו 9.3 ס"מ והאורך 18.64 ס"מ. אני עושה ממנו סאב SQL אימתני מוציא ממנו כמה שיותר SPL כי במילא הוא מדוייק :lol: .

אבל זה שאני אוהב אותו לא משנה איפה הוא זה משהו אחר. הסאונד שהוא מוציא, מ-ע-ו-ל-ה, הבאס פשוט נפלא, ואני רציני. מבסוט רצח.

דרך אגב, חבר שלי אמר לי שהוא קרא באתר של פיניקס גולד שבו רשום על הסאב שיש לו מאין מחשב בתוכו שמתאים את עצמו לתיבה שבה הוא נמצא. מעניין.

גיא.

אה הבנתי. אז מה שאתה בעצם אומר לי שהפקרת את הבגז' שלך בשביל הסאב א?:twisted: :twisted: :twisted:

:lol:

בכל זאת הייתי רוצה לשמוע אותו כי אצלי הסאב לא נותן בכלל מכות אלא רק מכות רעד של כל המכונית וזהו. (לא שומעים אותו בכלל בכלל מחוץ למכונית כאילו היא עברה איטום! מה שלא קרה) ולא תגיד שהוא לא מוגבר טוב, הוא מוגבר בריא בהחלט! 8.0:1 שזה 800 RMS ב2 אום והוא 2 סלילים והוא יורד לזה.

לגבי במחשב, מה? בחיים שלי לא שמעתי על דבר כזה! (מנהלים השלוש נקודות זה כאילו מחשבה שלי בבקשה לא לתת התראה! תודה. [תוקנו מפחד:p])

*אני כבר חי בפחד ממה או מאיך שאני רושם פה*

בברכה, יוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה תומר יא נקניק! ככה אתה מדבר איתי על הרץ, על פירלס, על דיוק... ובסוף הולך על L7 ועוד 12"? ועוד עם תיבה פתוחה???? "טטבייש לחה!!"

סתם גבר!... אני מבין שאתה מרוצה ממנו רצח (אפילו שלא מאותן סיבות שרצית מלכתחילה)... ואם אכן פירקת אום מהמראה, אז המצב חמור... מאוד חמור. 8)

בקיצר, העיקר שאתה מרוצה! (תמיד ידעתי שדם SPL זורם בעורקייך - הSQ זה סתם מהדודה הרחוקה :twisted:).

אגב, אנחנו חולקים את אותו הגריל! רק שלי זה של הגירסה העגולה. (אין מה לעשות, אין על גרילים של קיקר).

03072006(002).jpg

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

JMG - איזה סאב זה שבתמונה? האדייר אודיו שיבה? או שאני טועה?

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...