Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת בעלות לרכב ללא טסט

bmw3000
שימו לב! השרשור הזה בן 6246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

לכולם אני זקוק לעזרתכם הדחופה...

אני מעוניין ללכת מחר לעשות העברת בעלות על הרכב שלי שיהיה רשום על שמי.

לפני כחצי שנה הלכתי עם בעל הרכב הקודם והעברנו את הרכב במשרד הרישוי לקטגוריית "רכב אספנות", רצינו לבצע העברת בעלות על שמי אך פקידת משרד הרישוי בפ"ת לא איפשרה זאת בטענה ש"חייבים לשלם את אגרת הרישוי ולבצע טסט".

קראתי כמה שרשורים שאומרים שזה לא נכון ואפשר לעשות העברת בעלות לרכב שמוגדר כ"רכב אספנות" גם אם אין לו טסט.

האם זה נכון אני יכול מחר ללכת להעביר בעלות בכל משרד רישוי או רק בסניף מסויים?

והאם קיים איזה מסמך רשמי של משרד הרישוי שאני אציג לפקידה אם היא לא תסכים להעביר בעלות?

תודה תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הסניפים המרכזיים של משרד הרישוי מכירים האת הנוהל של העברת בעלות על רכב אספנות ללא טסט. אתה כנראה "נפלת" על פקידה שלא יודעת.

אם זה קורה מחר, תתעקש לדבר עם מנהל הסניף, ואם זה לא יעזור תבקש מהם להתקשר לגב' בלהה טל, מנהלת תחום המיחשוב בהנהלת משרד הרישוי בירושלים. היא תסביר להם מה לעשות (בעיקרון הם צריכים להוריד את החסימה).

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לכולם אני זקוק לעזרתכם הדחופה...

אני מעוניין ללכת מחר לעשות העברת בעלות על הרכב שלי שיהיה רשום על שמי.

לפני כחצי שנה הלכתי עם בעל הרכב הקודם והעברנו את הרכב במשרד הרישוי לקטגוריית "רכב אספנות", רצינו לבצע העברת בעלות על שמי אך פקידת משרד הרישוי בפ"ת לא איפשרה זאת בטענה ש"חייבים לשלם את אגרת הרישוי ולבצע טסט".

קראתי כמה שרשורים שאומרים שזה לא נכון ואפשר לעשות העברת בעלות לרכב שמוגדר כ"רכב אספנות" גם אם אין לו טסט.

האם זה נכון אני יכול מחר ללכת להעביר בעלות בכל משרד רישוי או רק בסניף מסויים?

והאם קיים איזה מסמך רשמי של משרד הרישוי שאני אציג לפקידה אם היא לא תסכים להעביר בעלות?

תודה תומר

גש בבוקר עם בעל הרכב או עם תעודת הזהות שלו למישרד הרישוי הקרוב לביתך ובקש מהפקידה אגרת רישוי חדשה לטסט.

באופן אוטומטי משתחררת ההגבלה לשם העברת הבעלות אבל רצוי לבקש מהפקידה לוודא שאין הגבלה לצורך העברת בעלות.

ממשרד הרישוי גש ישר לדואר הקרוב ובצע העברת בעלות ללא כל צורך בתשלום האגרה וללא צורך בהעברת טסט לרכב.

העברת הבעלות חייבת להתבצע אם תבצע תהליך זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הסניפים המרכזיים של משרד הרישוי מכירים האת הנוהל של העברת בעלות על רכב אספנות ללא טסט. אתה כנראה "נפלת" על פקידה שלא יודעת.

אם זה קורה מחר, תתעקש לדבר עם מנהל הסניף, ואם זה לא יעזור תבקש מהם להתקשר לגב' בלהה טל, מנהלת תחום המיחשוב בהנהלת משרד הרישוי בירושלים. היא תסביר להם מה לעשות.

הוא חייב להוציא אגרת רישוי חדשה או לחילופין לומר לפקידה במישרד הרישוי שתסיר את ההגבלה.

אופצייה נוספת היא לחייג לרשיופון ולהזמין אגרת רישוי לרכב בדואר.

במידה ואין הגבלה המענה הממוחשב אומר רישיונך ישלח בהקדם ואז אין הגבלה וגש מחר לבצע העברת בעלות.

במידהוהמענה אומר שלא ניתן להוציא אגרה אין מנוס מהאופצייה שהסברתי בהודעה הקודמת ללכת בבוקר למשרד הרישוי ו.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה הלכתי למשרד הרישוי (להסיר את החסימה) לאחר מכן לדואר (כדי לשלם אגרת רישוי) ואז שוב פעם חזרתי למשרד הרישוי (בגלל שאני קטין) והאוטו נרשם על שמי.

עכשיו מה שנשאר לי ללכת להחליף לוחיות רישוי "רכב אספנות" לסדר עוד כמה נורות ברכב ולבצע טסט...

ואז מתחילה העבודה על הב.מ.וו 3.0S

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל חובה לבצע הח' לוחיות רישוי מיידית, כן יש חובה לבצע זאת במסגרת הטסט הראשון.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל חובה לבצע הח' לוחיות רישוי מיידית, כן יש חובה לבצע זאת במסגרת הטסט הראשון.

שימו לב - יש חובה מיידית להחליף את המספרים ל"אספנות" נהיגה ברכב אספנות (ברשיון), עם מספרים רגילים זו עברה פלילית.

אילן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי (אההה, של 'חבר' שבמקרה מאוד דומה לי ;-)) לא בודקים/מקפידים/יודעים לבדוק התאמה בין סטטוס אספנות ולוחות זיהוי אספנות בזמן טסט. נסעתי כמה שנים בסטטוס אספנות עם לוחיות רגילות, לא מתוך שום כוונה לניצול, אלא רק מחוסר ידע ועצלנות (כלומר, לא נסעתי בין 7-9, לא השתמשתי לאוטו לעבודה, וכו', פשוט לא החלפתי את הלוחיות).

מצד שני, אף פעם לא נכשלתי בטסט מסיבות אחרות באותה תקופה, גם אף פעם לא עצרו אותי לבדיקת רשיון או על עבירה אחרת, כך שאינני יודע מה יכול להיות באותם מצבים.

בקיצור, אני לא ממליץ לאף אחד לעבור על החוק או לשחק עם המזל, אבל גם אם יש פער מסויים בין מועד שינוי סטטוס ומועד החלפת הלוחות, זה כנראה לא מזיז לאף אחד.

אם יש מישהו שכן היו לו בעיות בגלל אי-החלפת לוחות, נא לפרסם, שלפחות אחרים ידעו שהם לא יכולים לסמוך על המזל שלי . . .:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי (אההה, של 'חבר' שבמקרה מאוד דומה לי ;-)) לא בודקים/מקפידים/יודעים לבדוק התאמה בין סטטוס אספנות ולוחות זיהוי אספנות בזמן טסט. נסעתי כמה שנים בסטטוס אספנות עם לוחיות רגילות, לא מתוך שום כוונה לניצול, אלא רק מחוסר ידע ועצלנות (כלומר, לא נסעתי בין 7-9, לא השתמשתי לאוטו לעבודה, וכו', פשוט לא החלפתי את הלוחיות).

מצד שני, אף פעם לא נכשלתי בטסט מסיבות אחרות באותה תקופה, גם אף פעם לא עצרו אותי לבדיקת רשיון או על עבירה אחרת, כך שאינני יודע מה יכול להיות באותם מצבים.

בקיצור, אני לא ממליץ לאף אחד לעבור על החוק או לשחק עם המזל, אבל גם אם יש פער מסויים בין מועד שינוי סטטוס ומועד החלפת הלוחות, זה כנראה לא מזיז לאף אחד.יצויין רק שזו עבירה על החוק

אם יש מישהו שכן היו לו בעיות בגלל אי-החלפת לוחות, נא לפרסם, שלפחות אחרים ידעו שהם לא יכולים לסמוך על המזל שלי . . .:wink:

אפשר גם לנסוע בלי טסט, בלי בטוח, או עם מספרי "אספנות" בין 7-9 ולחילופין, גם לשדוד בנק - אם לא יתפסו - הנ"ל על הסוס. אבל אם רוצים לקיים את החוק אז כל הקומבינות בטלות, ביחוד כיום, שאף אחד לא יודע בברור מתי בטוח החובה "תופס" ומתי לא, עובדה שיכולה, חס ושלום, במקרה תאונה, לגרום לסבוכו של הנהג בצורה קשה, ולתקופה ממושכת, דבר שודאי לא שווה את הקומבינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב - יש חובה מיידית להחליף את המספרים ל"אספנות" נהיגה ברכב אספנות (ברשיון), עם מספרים רגילים זו עברה פלילית.

אילן.

אילן,

רצוי שתחזור ותקרא את קובץ התקנות לרכב אספנות(יש אותן במועדון) לפני שאתה בוחר לתקן בנחרצות כזאת.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר דשים בעניין הזה, מישהוא יכול להסביר לי את האיסור על העברת בעלות לרכב ללא טסט?

מה בדיוק ההגיון כאן?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק ההגיון כאן?
הגיון? איפה? במשרד התחבורה? :???:

בטח יש בהעברת בעלות לרכב ללא טסט איזה שהוא פתח לקומבינות שהתבצעו בעבר, ובמשרד התחבורה מעדיפים לחתוך בצורה גורפת כדי להלחם בקומבינות במקום להעיף קיבינימט את המעכרים שמרחפים כמו זבובים מסביב לחרא מסביב לפקידים במשרדי רישוי בלי טיפת בושה.:evil:

אז מה התוצאה? האזרח הפשוט נתקל בתקנות שרירותיות שונות ומשונות בבואו להחזיר רכב לכביש או לרכוש רכב לשיפוץ, אבל בעזרת מעכר יכול האזרח המושחת לעשות הכל, תמורת תשלום הוגן כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...