Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוד השמש (שיש לו גם חמם) מפלה אותי (ואני לא שחור)

gsi16v
שימו לב! השרשור הזה בן 6321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברתי דירה , ישנו דוד שמש , הדוד עצמו נימצא בתוך הדירה במרחק 2 מטר מהמקלחת.

בימים אלו השמשמ לא מספיקה לחמם את המיים לכן נידרש השימוש בחמם שיש לדוד.

את החמם אני מדליק 20 דקות ויש מיים רותחים, אבל הבעיה שהם ניגמרים אחרי 5 דקות על השעון (אז זה מראה שהחמם כן מחמם מהר)

גם אם אני מדליק את הדוד למשך שעה, המיים החמים ניגמרים אחרי 5 דקות |קוקולוקו|

אז ליפני שאני מיתקשר לאחד מהחאפרים שהיו ביצאת צדיק (ולא יצאו צדיקים), יש פה מישהו שמכיר את סוגיית הדוד שמש והחמם?

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדוד יש טרמוסטט ולכן אם המים מגיעים תוך 5 דק' לטמפ' רתיחה זה לא יעזור לך שתשאיר אותו דולק למשך שעה ואף יותר.

המים נגמרים מהר היות ויש תחלופה של מים בזמן השימוש. אם הדוד באמת קטן תשאיר אותו עובד גם בזמן השימוש במים ואולי כך תתגדיל את כמות המים החמים.

לנו יש דוד של 250 או 150 ל' וחימום של שעה מספיקים לבערך חצי שעה של מים זורמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוד בגודל סטנדרטי כמו שרואים על גגות הבתים. (גדול מאוד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בבעייה דומה - ולבסוף פתרתי את התעלומה.

אם אתה מכיר את מבנה הדוד - בתחתיתו נמצא גוף החימום ולידו טרמוסטט. גוף החימום עטוף בשרוול פלסטיק שתפקידו לנתב את המים המחוממים ישירות לחלק העליון של הדוד (מבלי להתערבב במים הקרים מסביב) - "חמם מהיר". הסיבה שהמים נגמרים מהר היא שרק בחלק העליון של הדוד המים חמים (יציאת המים החמים היא מהחלק העליון).

הסיבה שהמים לא מתחממים גם אחרי שעה היא קרוב לודאי אבנית. לאחר כמה שנות שימוש (פחות כשהמים "כבדים" ועתירי מלחים) גוף החימום מתכסה באבנית. כתוצאה מכך, הטרמוסטט מחובר טרמית ישירות לגוף החימום ואיננו מודד את טמפרטורת המים, אלא את טמפרטורת גוף החימום. אתה תוכל לראות שגוף החימום מופעל - ומופסק לסירוגין כל כמה שניות / דקות.

הפתרון - ניקוי גוף החימום מאבנית או החלפתו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתרון פשוט מאוד.

לפי מה שאתה כותב (דוד שמש שמותקן בתוך הדירה והקולטים על הגג) יש לך מערכת מאולצת של משאבה ומחליף חום בתוך הדוד. כשאתה מחמם את הדוד אתה למעשה מחמם את הנוזל במערכת המאולצת ודרכו את הדודים של כל השכנים.

תסתכל בתחתית הדוד ותגלה שמחוברים 4 צינורות. על 2 מהם מותקנים ברזים שאם תסגור אותם תנתק את הדוד מהמערכת המאולצת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הפתרון שה"חמם" מציע ...מים חמים לאורך זמן קצר השרוול פלסטיק שמקיף את הגוף חימום מעלה את המים החמים מעלה .. ומעבר לכך הוא מחמם רק את כמות המים שעוברת בתוך השרוול במהירות מה שאומר כמות קטנה בכדי לקבל כמות גדולה תצטרך להמתין עוד הרבה הרבה זמן כמו כל גוף חימום שלא נעזר בשרוול פלסטיק

172 סוסים כבר לא מספיקים אז קנינו הונדה מצוננת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי דירה , ישנו דוד שמש , הדוד עצמו נימצא בתוך הדירה במרחק 2 מטר מהמקלחת.

שים דוד "זרימה חופשית"

בימים אלו השמשמ לא מספיקה לחמם את המיים לכן נידרש השימוש בחמם שיש לדוד.

זוג וונטות "ספאל" מחוזקות יעשו את העבודה...

אם עדיין אין מספיק מים חמים , אז אין מנוס . טורבו . רק טורבו . עזוב שיפורים אטמוספריים . סתם יקר ולא ממש מועילים .

מקווה שעזרתי .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז רגע , מה לעשות ? בשורה תחתונה.

ליסגור את הברזים ?

להוציא את החמם ולנקות אותו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הניחוש שלי שמדובר במערכת מאולצת (דוד עם 4 חיבורים של צינורות) סגור את הברזים. פתח אותם רק כשיש שמש ואח"כ סגור חזרה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז רגע , מה לעשות ? בשורה תחתונה.

ליסגור את הברזים ?

להוציא את החמם ולנקות אותו ?

מהקל לכבד... סגור את הברזים ותגלה שזה לא עוזר. תנקה את הגוף חימום ותגלה שזה עזר.

אם אתה מבין בחשמל - אתה יכול בקלות לבדוק את התאוריה שלי על ידי זה שתעקוף

ז מ נ י ת את הטרמוסטט. זהירות!!! סכנת פיצוץ הדוד אם הוא נשכח פועל. אפשר גם לבדוק עם טסטר

ולראות אם גוף החימום פועל רצוף או לא.

אם אתה לא מבין בחשמל - תזמין בעל מקצוע ואל תסתכן. אנחנו רק נותנים עצות. האחריות עליך.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לנו היתה בעיה דומה, הזמנו "דודאי" {ככה קוראים להם?}, את זה מיצאת צדיק.

הסתבר שיש לנו חור בין המערכת הכללית של הבניין {זאת עם הקולטים למעלה} לבין המערכת הביתית וכך, כשניגמרים המים החמים בדוד אנחנו מושכים מיים מהמערכת הזאת ובעצם מהבניין ו"גונבים מהשכנים". אומנם אנחנו מוציאים ממנה מים חמים אבל לא להרבה זמן וזה לא בריא כי אלה מים שלא מיתחלפים, הם נישארים שם קבוע, מיתחממים למעלה יורדים לדוד בביתת מחממים אותו וחוזרים קרים למעלה שוב ויש ברז שמוסיף למערכת הזו במידה והיא מאבדת מים, הברז הזה הוא כללי לביניין-של הוועד. הוא אמר שצריך להחלף דוד למרות שגם ככה זה עובד ויכול לעבוד עוד שנים.

ייתכן והבעיה אצלך היא אותה הבעיה.

http://www.benko.co.il

בנקו - יבוא תאורת לד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב , אני יגיע לבית ואבדוק כמה ברזים וכוליי, כנל מה קורה אם הם ניסגרים ואם הדוד עובד עם תרמוסטט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...