Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור Volvo 850 T5

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 5818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשעה טובה רכשתי וולוו מהדגם הנ"ל במצב מעולה ודי שמור,

מודל 96 וקילומטראז' סביר (130,000).

את הבדיקה היא עברה בהצטיינות, עם דוח נקי יחסית,

ומספר מועט של ליקויים לא משמעותיים, כפי שגם אישרו במוסך של וולוו.

בכל זאת, אני מרגיש שהשנים עשו את שלהן,

וחלק מסויים מ-225 כוחות הסוס המקוריים כבר לא מוצאים

דרכם אל הגלגלים..

די הייתי רוצה להחזיר "עטרה ליושנה" ואפילו קצת יותר.

איזה שיפורים הייתם ממליצים לעשות? (אם בכלל).

תקציב: עד 10,000 ש"ח

דרישה: שיפור המומנט וההספק באופן משמעותי, אבל לא כזה שיסכן מדי

את הגיר או יקצר באופן מוגזם את חיי המנוע,

וגם לא יעלה את צריכת הדלק באופן דרסטי.

(250-260 כ"ס נשמע הגיוני? מה המומחים אומרים?)

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

תתחיל ביישור קו במידה וצריך, זה הדבר הראשון.

אחרי שתהיה בטוח שהרכב מסודר מכל הכיוונים מבחינת טיפולים, אז תעבור לשיפורים.

מומלץ בתור התחלה סט צמיגים איכותי, שישפר את האחיזה, בנוסף ניתן להוסיף הקשחה והנמכה.

מכיוון ששאלתך נגעה בעיקר לכוח - צ'יפ אמור להעיר כ-40 כ"ס~ מהמנוע, כך שאתה יכול לצפות לסביבות 260 כ"ס בממוצע.

צנרת מלאה תעזור גם היא, וההבדל בהחלט יורגש.

במידה ואתה רוצה להקצין אל כיוון ה-300 כ"ס, תצטרך טורבו ומשאבת דלק גדולים יותר (של S70).

הגיר אמור להיות אמין עד סביבות ה-350 כ"ס, ללא בעיות מיוחדות.

עם זאת, שים לב שלמרות הכל הגיר הוא סוג של נק' תורפה ברכב, ולכן כדאי למתן ביציאה מהמקום,

שכן גם כ"סטוק" הוא חופר ביציאה מהמקום, על אחת כמה וכמה כמשופר,

ואתה פשוט טוחן את הגיר.

הייתי ממליץ לנסות את הרכב לבינתיים כמקורי, ולאחר מכן לשקול שיפורים היכן שתרגיש (כח זה לא מה שחסר לה).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו, תודה !!

לא ציפיתי לתגובות "טורבו" כאלה זריזות וענייניות.. ;)

נכון, באמת לא חסר לה כח בגדול, יש רק מעט תחושה של "כבדות"

בסל"ד נמוך למרות שלפי הפרסומים היא אמורה להיות די גמישה - שיא מומנט בסביבות 2000 סל"ד!

רק אחרי שסוחטים את הגז, והטורבו נכנס לפעולה (אולי קצת מאוחרת?), כל העסק משתחרר.

בקשר ליישור קו, האמת שאני גם חשבתי על זה בכל מקרה, ובלי קשר לשיפור העתידי,

אבל הח'ברה מהמוסך של וולוו בהרצליה התעקשו שלפי מה שהם רואים "לא צריך לגעת".

תוספת של 40 כ"ס נשמע לי מעולה, אם כי אני לא בטוח שהתוצאה תהיה 260 כ"ס.

נקודת המוצא שלי הרי נמוכה מ-225 כ"ס, האוטו לא חדש...

בכל מקרה, אם אני יגיע למשהו כמו 6-7 שניות מ-0-100 קמ"ש (שזה אומר - להריח מקרוב

את האגזוז של אימפרזה.. :-) נראה לי שזה בהחלט יספיק.. אני לא מחפש להדביק את תאוצת הנפילה בקו ישר!

בקשר לצמיגים, יש כבר חדשים. בקשר להקשחה - אני לא בטוח שזה חיוני, גם ככה המתלים מכויילים די קשיח.

ולגופו של עניין! - במידה שאשקול להוסיף צ'יפ, איפה מומלץ לעשות את זה? מה בערך המחיר? מעדיף לשלם יותר

בשביל חלקים יותר איכותיים ועבודה יותר מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון הנתון של 225 כ''ס הוא כשהמנוע במעבדה, מחוץ לרכב.

גם כחדש מספרם בגלגל קטן יותר, ובטח כרכב שנת 96

עצתי לך - קודם כל תלמד את הרכב,רק הגעת לבריכה ואתה רוצה לקפוץ פליפ-פלופ,תירגע,

תיסע עליו מעט, תכיר אותו,תוודא תקינות כלל המכלולים,גם ככה אני בטוח שכוח לא חסר,

אולי תחושה מעט שונה מרכב אטמוספרי (LAG)

porsche 914,2.0,1970

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, אם אני יגיע למשהו כמו 6-7 שניות מ-0-100 קמ"ש (שזה אומר - להריח מקרוב

את האגזוז של אימפרזה.. :-)

אני מעריך שאת האגזוז של האימפרזה את האימפרזה מעל 140 לא תריח, מהסיבה הפשוטה שתהיה לפניה. :) הגדולה של הרכב הזה היא אחרי 140, אז נגמר ההילוך השני, ואיתו החפירות.

זה לפחות מניסיון עם וולבו S70 T-5 סטנדרטית שהייתה לבוס שלי ואמפרזה WRX בחזרה מירושלים.

אגב, לידע כללי (אתה לא חייב לענות): כמה שילמת על הרכב +-?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הנתונים הם "על הנייר".

מבחינתך, אתה מתחיל מנק' מוצא של 225 כ"ס, ומשם מתקדם,

אע"פ שאתה יודע שכיום הנתון הנ"ל לא מדויק.

במידה ואתה רוצה להתמיד בשיפורים ולהגיע לתוצאות גבוהות (ולא לשפר מבלי לדעת מה קורה מעשית),

אתה יכול לגשת לדינו, לבצע הערכת מצב נוכחית, ולקבל את הנתונים הנוכחיים.

כך תדע מאיפה אתה מתחיל, מה ההפרש בין הנתון שהיה ביום היציאה מהמפעל (לא לשכוח שמדובר בנתון שמדבר על הספק במנוע ולא בגלגלים).

אני לא בטוח לגבי ה-850 מול ה-WRX (יש הפרש של 25 כ"ס במקור בין ה-850 ל-S70), אבל לאחר שיפור אין ספק שמול אחת סטנדרטית אתה תפתח פער,

אך ביציאה מהמקום לאימפרזה יש יתרון של משקל נמוך יותר ומערכת AWD.

הרכב מרגיש כבד מפני שהוא קודם כל רכב סלון ורק אחר כך חזק.

הוא לא משפחתית ספורטיבית דוגמאת ה-WRX, אלא רכב סלון מהיר.

בכל מקרה, עם הזמן תלמד מה חסר לך (כח, התנהגות) ותדע מה לשפר.

לשפר ביום הקניה הראשון זה לא ממש הדבר הנכון לעשות, מכיוון שאתה עלול לשפר דברים שיכלו להספיק לך במקור.

צ'יפ לרכב ניתן לבצע אצל גיא פרילינג (חיפוש).

אגב, 7 שניות ל-100 זה פחות או יותר הנתון המקורי, 6 שניות או פחות אמור להיות היעד שלך במידה ואתה מבצע שיפורים.

כמו כן, בוסט קונטרול יוכל לעזור לך במקרה הזה, כך שתוכל לשלוט על הגדישה - להעלות אותה ברגעים שתחפוץ בה, או להנמיכה בנסיעות מנהלתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מתעלק על השרשור.

אבל במידה והינך רוצה לעלות קצת את הביצועים ע"י

בוסט קונטרול,זה הדבר היחיד שצריך או שזה אפשרי רק לאחר

שיפור דברים נוספים?

זאת אומרת האם אפשרי להתקין בוסט קונטרול וישר לעלות גדישה

בעדינות זאת אומר נגיד מ 0.5 ל 0.7 באר סתם לדוגמא,

ללא צורך בשיפור של חלקים שונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי ברכב המדובר.

רכבים שונים מסוגלים לספוג העלאת גדישה שונה.

בחלקם ניתן להעלות גדישה לא מעט יחסית, ולנסוע באמינות על מנוע סגור,

וחלק מהרכבים ידרשו ממך חיזוקים כדי להעלותה.

יש צורך לבדוק ספציפית בנוגע לרכב המדובר, כדי למנוע נזקים,

ולדעת בדיוק איזו גדישה הרכב מסוגל לספוג ללא שיפורים מסביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ח'ברה, תודה לכולם על העיצות המלומדות והמועילות!!

קודם כל, לזה ששאל על המחיר, אין לי בעייה לענות משום

שהעיסקה כבר בוצעה ואין כאן איזו חשיפה של צנעת הפרט ...

34K (שזה בסביבות 10K מתחת למחירון של דגם זה).

נדמה לי שזה פחות או יותר משקף את השוק החלש של ה-850.

האמת, שבפורום NETCAR גם שאלתי שאלה דומה,

אבל קיבלתי תשובה שונה משל אנשים פה, ואפילו עם טון קצת נוזף.

הבנתי שב-NETCAR קצת פחות מחבבים את ציבור המשפרים.. 8)

(הומלץ לי להסתפק ב"יישור קו" ולנסות להחזיר את המצב המקורי של המנוע

בטיפול מקיף.)

אני מניח שהמסקנה היא איפושהו באמצע: טיפול "יישור קו" בכל מקרה כדאי לעשות,

עם או בלי שיפורים. נטפל, נחייה עם זה קצת נבדוק איך התחושה,

אולי גם כמה מבחני תאוצה והאצות ביניים יעזרו לעקוב אחרי התהליך.

רק אם אחרי תקופה עדיין אני ירגיש שחסר כח, נשקול שוב.

אגב, אם מישהו צריך - יש לי את גליון 121 של "אוטו" (3/1996) עם מבחן-דרכים מפורט

של הדגם הנ"ל... בזכותו בחרתי דווקא את הדגם הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

34 מחיר נחמד ביותר.

אני אגיד לך, אם אני מקבל ג'וק (וסיכוכיים גבוהים שזה יקרה בקיץ) אני קונה S70 T5. יש פה באשקלון אחת בצבע טורקיז שנת 97, ממש שמורה של איזה מבוגר - איך שהוא שם שלט אני מזיז עניינים ;-)

נסעתי (בתור נוסע) המון על הרכב הזה. אמא שלי צריכה רק אוטומטי, קניתי לה איזו סיוויק ואני מאוכזב.

מה שזכור לי מהרכב של הבוס זה המון תקלות קטנות ומעצבנות (כמה פעמים לא הניע בבוקר, חיישנים מחשבים וכד' - בעיקר אלקטרוניקה). זה מה שמפחיד אותי.

34 זה אחלה מחיר לרכב כזה. למרות שלדעתי ה-S70 יותר מודרנית, והרבה יותר יפה. וגם יותר מהירה. אני מאמין שאפשר למצוא ב-45אלף S70. (ובלי להכנס לך לכיס, זה מה שהייתי עושה לו הייתי במקומך).

רק צריכת הדלק היא הנקודה הבעייתית. אני אשמח אם תעדכן בהמשך (אפילו בה"פ) מדידות של צריכת דלק לא בנסיעה חוליגנית. (ה-S70 שהכרתי ננהגה קבוע חזק, ככה שצריכת הדלק שם לא אינדיקציה למשהו).

אה, וקבל טיפ: כל היצרנים ממליצים כל 10K ק"מ להחליף בין הצמיגים הקדמיים והאחוריים. אין לך מושג כמה זה חשוב ב-T5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

34 מחיר נחמד ביותר.

אני אגיד לך, אם אני מקבל ג'וק (וסיכוכיים גבוהים שזה יקרה בקיץ) אני קונה S70 T5. יש פה באשקלון אחת בצבע טורקיז שנת 97, ממש שמורה של איזה מבוגר - איך שהוא שם שלט אני מזיז עניינים ;-)

נסעתי (בתור נוסע) המון על הרכב הזה. אמא שלי צריכה רק אוטומטי, קניתי לה איזו סיוויק ואני מאוכזב.

מה שזכור לי מהרכב של הבוס זה המון תקלות קטנות ומעצבנות (כמה פעמים לא הניע בבוקר, חיישנים מחשבים וכד' - בעיקר אלקטרוניקה). זה מה שמפחיד אותי.

34 זה אחלה מחיר לרכב כזה. למרות שלדעתי ה-S70 יותר מודרנית, והרבה יותר יפה. וגם יותר מהירה. אני מאמין שאפשר למצוא ב-45אלף S70. (ובלי להכנס לך לכיס, זה מה שהייתי עושה לו הייתי במקומך).

רק צריכת הדלק היא הנקודה הבעייתית. אני אשמח אם תעדכן בהמשך (אפילו בה"פ) מדידות של צריכת דלק לא בנסיעה חוליגנית. (ה-S70 שהכרתי ננהגה קבוע חזק, ככה שצריכת הדלק שם לא אינדיקציה למשהו).

אה, וקבל טיפ: כל היצרנים ממליצים כל 10K ק"מ להחליף בין הצמיגים הקדמיים והאחוריים. אין לך מושג כמה זה חשוב ב-T5.

45 אלף ? S70 ? אולי מהשכרה ושנת 97 שזו השנה הראשונה ליצור הרכב הזה. ואם תשאל אותי, שילמת יותר מדי על ה850, 34 נשמע לי מוגזם, תקווה שהיא מלוקקת בתמורה למחיר - זאת לפחות היתה תיקוותי אם הייתי מביא 850 במחיר כזה, שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק את המחירון, וכמה רוצים ביד2.

אין לאוטו הזה שוק, בכלל. מניסיון של הבוס שניסה למכור תקופה ארוכה.

תאמין לי שאני לא אומר סתם, ומבלי לבדוק את האתר ובמחירון אני אומר לך שזה לא המחיר, לפני 4 שנים (נכון..המון זמן..) היתה לי התלבטות האם לקנות את ה940 או S70, בוא נגיד שדאז ה940 היתה שווה משהו כמו 40K, הS70 היתה מעל ה100K, המון כסף. ולא מזמן בדקתי שוב (משהו כמו שבועיים -ויש לציין שמשום מה המוכרים שלה הם אנשים עקשניים)והחלטתי שאם אני אחליף את שלי לS70 זה יהיה אולי בטרייד אין של סוכנות וולוו, שם אולי יתנו לי מחירון על ה940 ויורידו קצת מהS70.

ולגבי השוק - נכון, אין שוק, מה לעשות שהישראלים לא אוהבים וולוו, אבל הבעלים לרוב לא כל כך לחוצים למכור את רכבם, יש פה אחד באשדוד עם S70 מלוקקת ומפוארת מאוד SE 2.4 T5, מושבי עור, וילונות וכו'. הבנאדם ניסה למכור את הרכב מעל 100K עוד לפני שקניתי את ה940, כן כן, היום אני חושב שהוא רוצה 50 - 60. הצעתי לא החלפה ותוספת מצידי כמובן של 10K, וכן, ניחשתם נכון - הוא צחק עלי ולא הראה לחץ למכור אותו, בקיצור, אין שוק, המוכרים עקשניים (כמובן שלא מכליל) ואפילו בסכנויות לא רוצים להיתפטר מהם כל כך מהר, יודעים שיבוא לבסוף הבנאדם שיתן הכסף.

תם ונשלם נושא הS70 - בואו לא נחרוג מהנושא שאליו נפתח השרשור (ואשמח אם יפתח שרשור לגבי הרכב הזה ד"א:-))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...