Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום כמעט שנה עם פיג'ו 108 1.2 ידני הטוב הרע והלא נורא

ay115

פוסטים מומלצים

הרכב אצלי מסוף מרץ, חשבתי לכתוב משהו קטן בסוף השנה הראשונה אבל בגלל מבצעי סוף השנה ועקב זה שאין יותר מידי מידע על הרכב הזה פה בפורום (בניגוד לרכבי מיני אחרים שדשו ודנו בהם ישר והפוך...)

אז פרטים,

פיג'ו 108 ידנית מנוע VTI 1.2

3 צילנדרים

82 כוחות סוס

12 קג"מ שמתקבלים כבר ב2,750 סל"ד

הרכב נרכש חדש והתקבל עם 12 ק"מ על השעון ורבע מיכל דלק,

לצערי הזמנתי את הרכב עם התקנות מקומיות של-

• חיישני רוורס
  • מצלמת רוורס
  • קודנית
  • ומרימי שמשות

וכבר מהיום השני יש זמזומים בנסיעה על כביש משובש... אבל לא משהו נורא מידי, נקווה שלא יתגברו בהמשך.

כיום הרכב עומד על קצת יותר מ9,000 ק"מ (אני נוסע כ15,000 ק"מ בשנה, אבל רוב הק"מ נעשה בין ספטמבר ליולי ככה שיצא שהוא עשה רק 1,000 בחודש)

הטוב

• חסכוני- בנסיעה שמתחלקת בין 20% עירוני ל80% בין עירוני אני מקבל כ20 ק"מ לליטר באופן עקבי (מדידה ע"פ המשאבה)
  • מאובזר- יחסית לרכב עם מחירון של 64,900 (בפועל יצא כ62,500 על הכביש) הוא מגיע עם:

1. מערכת מולטימדיה כולל USB+AUX+BT(עליה אפרט ברע)
  2. דיבורית מקורית
  3. שליטה מההגה
  4. מחשב דרך מפורט (כולל הצגה במסך המולטימדיה)
  5. חלונות חשמל (כולל שליטה מצד הנהג על צד הנוסע)
  6. חלונות אחוריים+שמשה אחורית משוחרים (כ40%)
  7. פנסי DRL
  8. חיישני לחץ אוויר בצמיגים
  9. גלגל רזרבי בגודל מלא
  10. מושבים אחוריים בקיפול של 50/50
  11. מגביל מהירות, לא (קרוז-קונטרול)

• "חזק" ביחס לרכב במשקל של 865 קילו הוא מרכבי המיני ו/או הסופר מיני הזריזים ביותר, גם במהירות בין עירונית, ועל כך אפרט בהמשך.
  • מושב נהג נוח, שגם מתכוונן לגובה

הרע

• הרכב רועש, מעל מהירות של 70 קמ"ש הרעש מתגבר- מאוד!, עיקר הרעש הוא רעשי כביש, רעשי המנוע והרוח נמצאים- אבל לא מפריעים במיוחד
  • כמו שאמרתי בהתחלה, היו כמה זמזומים בקבינה, הרעש הכי בולט הגיע מתא הכפפות- הוא לא היה נסגר מספיק הדוק, טיפה ספוג ודבק דו צדדי והבעיה נפתרה.
  • מערכת המולטימדיה- מציגים אותה כמערכת מתקדמת, אבל בפועל זאת מערכת מאוד ישנה ומוגבלת, מיוצרת על ידי פיאוניר לטויוטה- ואין תמיכה בעברית וככל הנראה לא תהיה. כאשר חוסר התמיכה מתבטא לא רק בחוסר שפה בתפריטים אלא בחוסר היכולת להציג עברית כלל, השפה העברית מוצגת כריבועים (אולי רק חסר גופנים...) וזה מפריע בהצגת שמות השירים ובעיקר באנשי הקשר, אין אפשרות לדעת מי מחייג או לחייג דרך המסך מגע. בנוסף המערכת גם תומכת בשיקוף מסך, אבל רק במכשירים מאוד מתקדמים- כמו "אייפון 4S וגלאקסי S3..."
  • פתחי המזגן, אין פתחי מזגן אמצעיים- בקיץ זה לא בעייתי, הרכב מתקרר מאוד מהר אבל בחורף זה יותר מורגש, הייתי רגיל לכוון את פתחי המיזוג לכיוון ההגה כך שהאוויר החם יגיע בדיוק לכפות הידיים, אבל בהעדר פתחים מרכזיים זה לא אפשרי וזה חסרון לא קטן במזג אוויר קר.
  • הגיר, אני לא מדבר על יחסי העברה או משהו כזה אלא על תפעול הקלאצ' וידית ההילוכים, הקלאצ' נוראי- חסר תחושה לגמרי, מאוד קשה למצוא את הנקודה ולזחול בפקקים. ידית ההילוכים- היא ארוכה מידי, וזה גורם לשתי תופעות לוואי- הידית מרגישה גבוהה מידי ומהלך הידית ארוך מידי.

לסיכום,

הרכב משמש אותי לנסיעות בין עירוניות, במהירות של 90 קמ"ש הוא נמצא על כ2,500 סל"ד ובמהירות של 110 על כ2,900 סל"ד כך שגם אם צריך להאיץ או לעקוף או לתפס עליה לא צריך לבחוש בהילוכים כי הרכב נמצא ב"sweet spot" בגלל ששיא המומנט מגיע בסביבות הסל"ד הזה, ולכן הוא גם שומר על חסכון יחסי במהירות הזאת.

אם למישהו יש שאלות ספציפיות אשמח לענות

נ.ב,

הרכב לא יכנס לטיפול לפני מרץ, אבל ברגע שיכנס אעדכן לגבי עלויות וכו'

1000 קמ.jpgIMG_20160321_134303.jpg

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על השיתוף. אכן רכב מעניין בתאוריה שלא מוזכר פה כל כך.

מה שחסר לי בסיכום אם תוכל לפרט, זה איך הוא מתנהג. ברור שלא מקבלים פה שייטת אוטוסטרדות, וגם ברור שכרכב עירוני מדובר כנראה בעסקה סבירה. השאלה אם יש כאן איזשהוא שילוב של משקל קל, טיפה כח ושלדה והיגוי סבירים שיאפשרו קצת כיף. לא כתחליף ל-124 ספיידר, לא לדריפטים מטורפים, רק מעט היזון חוזר וזוויות גלגול סבירות (במילים אחרות, האם זה תחליף 205 מודרני), או שאין מצב?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הוא מתנהג?

קטונתי,

לא התנסית במכוניות מעניינות במיוחד ובטח לא בסגנון קטנות וחמימות (205,106 וכו')

מושגים כמו היזון חוזר קצת זרים לי, אבל ההיגוי לכשעצמו לא רע- הגה חשמלי אבל עם פונקציה של הקשחה ע"פ מהירות כך שאפשר להרגיש את הכביש בצורה טובה משמעותית מדומות בקטגוריה.

לגבי חוות דעת יותר מקצועית, אולי הכתבה הזאת http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-32528-%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%A0%D7%98%D7%95-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%A4%D7%99%D7%92-%D7%95-108.aspx תיתן חוות דעת יותר מקצועית

נ.ב

לא ציינתי ברשימת האבזור את מערכת הHILL HOLDER, יש שיראו בה יתרון ויש שיראו בה חיסרון- אבל היא ישנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק מעולה,אשמח אם תעדכן לגבי עלות הטיפול.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מצוינת.

השאלה אם יש כאן איזשהוא שילוב של משקל קל, טיפה כח ושלדה והיגוי סבירים שיאפשרו קצת כיף.

בהחלט כן. ה-108 היא ממכוניות המיני המהנות לנהיגה, עם שלדה והיגוי לא רעים וכנראה הכי קרובים לקטנות ההן מבין המיני הקיימות כיום. ב-108 גם הביצועים לא רעים תודות למנוע ה-1.2, למרות שאפשר ליהנות גם מה-C1/אייגו החלשות יותר, כל עוד נמנעים מהתיבה הרובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון:

היום נכנסו לטיפול 15,000 (הק"מ בפועל טיפה פחות מ13,000)

השעה 7:30 מוסך היבואן באשקלון, רמר.

החליפו שמן, פילטר, ושייבה לבורג הריקון.

לאחר 10٪ הנחה (שאפילו לא ביקשתי)

התענוג עלה 585 כולל מע"מ.

לא מאוד זול, אבל בהתחשב שמדובר במוסך יבואן אני מניח שזה סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מחיר בסדר גמור,אצלי הספייס טיפול ראשון עלה כ720 שקל,לאבא שלי ב107 לפני 3 שנים בערך עלה 500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

אני מגיע מעולם הדו גלגלי, שם טיפול קטן (שמן פילטר ובדיקה כללית) עולה כ800 שקל (ובפועל משתמשים בכליטר שמן אחד...)

למי שתהה, צריכת הדלק עדיין נשארת סביב ה1\19.5

עם תלות למספר הפקקים והנסיעות העירוניות שיוצא לי לעשות.

אם למישהו יש שאלות ספציפיות,

אני אשמח לענות =)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הגרסה הרובוטית שנה, גם תכף נכנסת לטיפול 15 :)

נשמעת פחות כיפית ממה שאתם מתארים, כנראה בגלל הגיר הרובוטי הלא נחמד. מה שכיף בו זה שהוא מאיץ מאוד מהר במהירויות נמוכות, וגם מרגיש קליל מאוד בתוך העיר. מחוץ לעיר זה קצת יותר חסרון מאשר יתרון, אני הרבה יותר נהנה מרכב כבד ויציב על הכביש במהירות של 120 קמ"ש. עם הדרדסית הזאת הרגשתי שכל משב רוח יעיף אותי לשוליים, שלא לדבר על המנוע שמצריך אטמי אזניים במהירות הזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המע" המקורית שמגיע ברכב.

זה ידוע שאני "אנטי התקנות מקומיות". אבל לפעמים צריך "לוותר", ובמקרה הזה במיוחד היה עושה טוב יותר היבואן ומזמין את הרכבים הללו ללא המע" המקורית, ומתקין בארץ מע" תואמת מקור, הכוללת עברית ותאימות מלאה לכל הסלולריים, כולל BT, ספר טלפונים בעברית, שמות שירים וכו". אני בטוח שהיא לא הייתה נופלת מהמקורית, באיכות השמע, בעוצמה, ובפונקציות.

יש מצב שזה היה חוסך ליבואן גם לא מעט כסף, והלקוח הסופי היה נהנה מיתרונות רבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הגרסה הרובוטית שנה, גם תכף נכנסת לטיפול 15 :)

נשמעת פחות כיפית ממה שאתם מתארים, כנראה בגלל הגיר הרובוטי הלא נחמד. מה שכיף בו זה שהוא מאיץ מאוד מהר במהירויות נמוכות, וגם מרגיש קליל מאוד בתוך העיר. מחוץ לעיר זה קצת יותר חסרון מאשר יתרון, אני הרבה יותר נהנה מרכב כבד ויציב על הכביש במהירות של 120 קמ"ש. עם הדרדסית הזאת הרגשתי שכל משב רוח יעיף אותי לשוליים, שלא לדבר על המנוע שמצריך אטמי אזניים במהירות הזו

בגירסה הרובוטית גם המנוע חלש יותר 1.0 לעומת 1.2 בידנית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

היום נכנסו לטיפול 15,000 (הק"מ בפועל טיפה פחות מ13,000)

השעה 7:30 מוסך היבואן באשקלון, רמר.

החליפו שמן, פילטר, ושייבה לבורג הריקון.

לאחר 10٪ הנחה (שאפילו לא ביקשתי)

התענוג עלה 585 כולל מע"מ.

לא מאוד זול, אבל בהתחשב שמדובר במוסך יבואן אני מניח שזה סביר.

לפני חודשיים חבר שלי שילם 490 שקל כולל מע"מ לטיפול ראשון ל-208 110 כ"ס וזה היה אחרי מיקוח והורדת פילטר מזגן.

במוסך של לובינסקי כמובן

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...