Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כריזמה 98 - תיבת הילוכים מתחממת בנסיעה ארוכה

יגאל
שימו לב! השרשור הזה בן 5465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

הרכב המדובר הוא כריזמה 98 אוטומטית.

לאחרונה שמתי לב שאחרי נסיעה ארוכה, הצד השמאלי של תיבת ההילוכים מתחיל ממש להתחמם.

הרכב עם 210,000 ק"מ - אני נוסע באופן קבוע בין פעמיים לשלוש בשבוע (הלוך חזור) מירושלים לת"א ובסוף כל נסיעה התיבה כבר ממש חמה.

עברתי טיפול לפני כחודש ונאמר לי שבפעם הבאה אולי נצטרך להחליף שמן בגיר, כך שלפני חודש התיבה נבדקה (לפחות מבחינת השמן).

האם למישהו יש רעיון מה עלול לגרום לזה והאם נשמע כמשהו חמור?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה אומר שהתיבה מתחממת הכוונה לגוף התיבה בתוך הרכב (איפה שאתה מעביר הילוכים) או לתיבה עצמה שמתחת למיכסה המנוע? יכול להיות שהשמן כבר התבלה ולא מקרר את התיבה כמו שצריך. בתיבה שלך יש פילטר שמן גיר יש להחליף אותו יחד עם החלפת החלפת השמן בתיבה. למה לחכות לטיפול הבה החלף כבר את השמן.

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבה חייבת להתחמם ,השאלה מה הטמפ' , היות ואין מד חום לגיר ניתן בעזרת סורק למדוד את טמפרטורת השמן של הגיר , עשה זאת לפני שתיכנס "לקבלה"

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון שבסיס ידית ההילוכים מתחממת לאחר נסיעה ארוכה יש לבדוק את מצב הבידוד מתחת לידית ושלמות מסיטי החום של צינור הפליטה והממיר קטליטי. יכול להיות שמדובר בטמפ' נורמלית שמפתחת שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

אם הבנתי נכון אתה מדבר על התחממות של בורר ההילוכים,וייתכן מאוד כי הוא מתחמם עקב הדלקת אורות,בכל מקרה אני לא מוצא קשר בין מצב השמן לבין התחממות המורגשת בתוך הרכב.

בנוגע להחלפת שמן גיר בקילומטרז' גבוהה כל כך אני מציע לך להיוועץ במומחה לגירים מאחר ושמעתי כי החלפה שכזו עלולה להרוס את הגיר.

בברכה:עופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן החלפת שמן גיר אחרי עשרות אלפי ק"מ הוא דבר מסוכן כי כל המשקעים ינועו עם השמן לתוך בית השסתומים ויגרמו להתפסותם ולאחר מכן להרס הגיר ( אני קורא לזה "אפקט הקפה" , בדומה לשתיית קפה שחור בבת אחת אחרי שהגרגירים יצרו משקעים בתחתית הכוס ).

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

החלטתי לצלם ולסמן את החלק המדובר על מנת לוודא שאתם מבינים את כוונתי.

החלק המסומן הופך להיות ממש חם אחרי כשעת נסיעה (חם כמו כוס תה לפחות ולא טיפה חמים :|)

שוב תודה

ידית הילוכים.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבו לך את זה כבר, אבל תבדוק, אם זה מתחמם גם כשאתה נוסע עם אורות כבויים.

יש מכוניות, בהן התאורה של בורר ההילוכים ממש מחממת את הפלסטיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

אם הבנתי נכון אתה מדבר על התחממות של בורר ההילוכים,וייתכן מאוד כי הוא מתחמם עקב הדלקת אורות,בכל מקרה אני לא מוצא קשר בין מצב השמן לבין התחממות המורגשת בתוך הרכב.

בנוגע להחלפת שמן גיר בקילומטרז' גבוהה כל כך אני מציע לך להיוועץ במומחה לגירים מאחר ושמעתי כי החלפה שכזו עלולה להרוס את הגיר.

בברכה:עופר

אתה צודק עופר.

כבר ביום חמישי רציתי לנסוע בלי אורות אבל מזג האויר הפתיע, הבוקר נסעתי בלי (כנראה לראשונה מזה המון זמן) ובאמת האורות הם אלו שגורמים לחום.

אז קודם כל תודה, כנראה שהיה לוקח לי די הרבה זמן לעלות על זה בלעדיך :beerchug:

בכלליות, האם זו תופעה ידועה ומוכרת? ספציפית בכריזמה או בכלל?

האם לדעתכם שווה להתרגש? לבדוק אצל חשמלאי?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לפרק את הכיסוי פלסטיק - ולבדוק את עוצמת המנורה (W)- אולי בעבר היא נשרפה , והתקינו מנורה חזקה יותר ( לכן היא מחממת את האיזור )

אם הרכב טופל בעבר במוסך מורשה - לפחות 3 שנים - כנראה החליפו שם נוזל בממסרה האוטומטית .

הנוזל הנדרש - SP III מקורי , או תואם סינטטי .

הנוזלים עומדים בדרישות היצרנים הבאים ( יש לבדוק קודם , בדפי המפרט הטכני בקישורים )

FORD, DAIHATSU, BMW, HONDA, GM-DAEWOO, HONDA, HYUNDAI, MAZDA, MB, MAN

MITSUBISHI, RENAULT, SUBARU, SUZUKI, TOYOTA, VOLVO, VW http://www.delkol.co.il/subs_info.as...AA%D7%98%D7%99

http://www.pazlub.co.il/PDF/ZQV92bpaz_oil-pdf.pdf

צריך לבדוק כי הנוזל בממסרה עדיין קצת אדמדם ולא סמיך מאוד .

הנוזל ( שמן ) הממסרה ברכב הנ"ל , הוא סינטטי , ולכן עומד יפה במאמצים לאורך זמן .

להחליף רק בנוזל סינטטי תואם - ומספיק החלפה חלקית , כל 45,000 ק"מ - ריקון דרך בורג הניקוז באגן הממסרה ( כ 4 ליטר )

ומילוי נוזל סינטטי תואם .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל שלום

כשכתבת שאת הגיר מרוקנים בעזרת בורג הנקוז שבאגן הממסרה אתה יכול לדייק במיקום בבקשה

הרמתי את הרכב על שני ג'קים מקדימה זחלתי תחתיו ולא ראיתי שום בורג ניקוז , בטח שלא על הקרטר של הגיר.

הקרטר בכריזה שלי 99 אוטו' יושב בצד שמאל של הגיר כשהוא מאונך לגיר ולא כמו אחרים מתחת לגיר

אודה לך על מיקום מדויק יותר

דויד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה מצאתי את הפקק הסורר, בקשר לשמן נכון שמיצובישי ממליצים על שמן מיוחד אבל בשום מקום לא מצאתי אותו DIA-QUEEN ATF-SP II בשיטוט באינטרנט הבנתי שהרבה הבדל בינו לבין דקסרון 3 אין, נסעתי לחולון למוסך מיצובישי ושם הודו בפני שלא לציטוט שהם ממלאים בגיר (מתוך חבית )דקסרון 3 . מה שכן רק היפנים הקטנים האלה עם האצבעות הקטנות שלהם יכולים לפרק את המסנן של הגיר ,קרעתי את הידים עד שהצלחתי לפרק אותו ושוב תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...