Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

מצב שמפחיד אותי כל פעם מחדש, והאמת היא שקשה מאד להמנע ממנו. שילוב של כביש רב נתיבים עם שדה ראיה מוגבל במראות, הצורך בהשתלבות מנתיב השתלבות, ושני נהגים ש"מתחרים" על נתיב, גם אם הסטיה של כל אחד לכשעצמו לגיטימית.

שדה ראיה מוגבל במראות קיים ברכבים ישנים או אצל אנשים שלא יודעים לכוון את המראות.

בסרטון הנ"ל רואים שני נהגים מאוד עירניים שמנעו תאונה, כל הכבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, שדה הראיה מוגבל בכל רכב. אין מראה שתתן לך שדה של 2 נתיבים במרחק מספיק קצר, זו בעיה גיאומטרית.

במצבים כאלה צריך ערנות כפולה ומכופלת והצלה מעבר לכתף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סנטימטרים ספורים מתאונה אתמול על איילון צפון (00:40 בסרטון):

[video=youtube;FXN4-IwGaBw]

כשקלטתי אותו לראשונה וראיתי שהוא מאט, חשבתי לעקוף אותו, אבל אז ראיתי שהוא מאותת שמאלה, אז חשבתי לתת לו לעבור ולהמשיך ישר. כמעט מאוחר מידי הבנתי שהוא האט עד כדי עצירה מוחלטת באמצע הכביש, ואז ירדתי על הבלמים עד הסוף ועצרתי כמה סנטימטרים מאחוריו.

שמעתי אנשים מדברים על אפקט של האטת זמן ברגעים כאלה, וזה אמיתי. בסרטון רואים אותו מתחיל לנסוע עוד לפני שסיימתי לעצור, אבל באותו הרגע זה הרגיש כאילו נעצרתי, ועברו איזו שניה-שתיים לפני שהוא נסע. הייתי די בהלם, אם לאמר את האמת.

הדבר היחידי שיצא מזה טוב הוא שאני יודע שהצמיגים, הבלמים, וה-ABS אצלי עובדים תקין...

זה אחד מהסרטונים שלצופה מהצד נראים פשוטים יותר לפעולה, אבל השיתוף שלך במה שעבר עליך באותם רגעים מראים שזה לא כזה פשוט.

כמו כן, פשוט מחרפנת אותי האנדרלמוסיה בנתיבים, בעיקר בקטע כביש זה, שדורשת ממך לזגזג מימין לשמאל וחוזר חלילה כל 2 רכבים, כי אף אחד לא יודע באיזה נתיב הוא אמור להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סנטימטרים ספורים מתאונה אתמול על איילון צפון (00:40 בסרטון):

[video=youtube;FXN4-IwGaBw]

כשקלטתי אותו לראשונה וראיתי שהוא מאט, חשבתי לעקוף אותו, אבל אז ראיתי שהוא מאותת שמאלה, אז חשבתי לתת לו לעבור ולהמשיך ישר. כמעט מאוחר מידי הבנתי שהוא האט עד כדי עצירה מוחלטת באמצע הכביש, ואז ירדתי על הבלמים עד הסוף ועצרתי כמה סנטימטרים מאחוריו.

שמעתי אנשים מדברים על אפקט של האטת זמן ברגעים כאלה, וזה אמיתי. בסרטון רואים אותו מתחיל לנסוע עוד לפני שסיימתי לעצור, אבל באותו הרגע זה הרגיש כאילו נעצרתי, ועברו איזו שניה-שתיים לפני שהוא נסע. הייתי די בהלם, אם לאמר את האמת.

הדבר היחידי שיצא מזה טוב הוא שאני יודע שהצמיגים, הבלמים, וה-ABS אצלי עובדים תקין...

לא הבנתי למה לעזעזל הוא עוצר בכביש מהיר.

ומי אמור להיות אשם במידה והיתה תאונה?

חצי חצי בין שניהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דילמה לשופט ; תיאורטית אתה אמור לשמור מרחק במידה כזו שתכסה אותך אם וכאשר הנהג שמלפנים דופק בלימת חירום.

אממה.. לבלימת חירום הזו צריכה להיות הצדקה, מה שבבירור לא נראה בסרטון. הטמטום של הנהג/ת הוא זה שהביא אותו/ה לבצע בלימת חירום (או מספר לא נכון במשקפיים, או גם וגם).

Sent from my Tricorder

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצירה לא ברורה בעליל וללא כל הצדקה.

אני בטוח שאם היה מכשול בדרך, הנהג המצלם היה בולם חזק יותר מלכתחילה שכן יש סיבה לעצירה מוחלטת.

ברגע שהנהג ממולך בולם ואין משהו מלפניו, סביר להניח שהוא פשוט מאט טיפה ולכן גם אתה מאט את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או טלפון או ניקור.

היה לי ארוע דומה (בתפקיד זה ששמר על הנתיב) ב-1990 בכביש אבא חושי בחיפה, שבאותם ימים היה חד מסלולי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני תחילת הסרטון, הנהג המככב עמד בין שני נתיבים ואותת לפניה אבל לא נסע. צפרתי לו שיסע כבר, והוא נכנס לפאניקה או לא יודע מה וזה מה שקרה:

פשוט התפרץ פנימה בהתעלמות גמורה מהאור האדום והולכת הרגל. החיוך ומשיכת הכתפיים המזדהות מצד הולך הרגל השני היו כתגובה לתנועות הידיים שעשיתי של "אידיוט! מה נסגר איתך?".

מה עוד שכשהגיע התור שלו לנסוע, הוא החליט לנמנם. לא יודע מי מחלק ליצורים האלה רישיונות.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...