Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קצת נוסטלגיה

שימו לב! השרשור הזה בן 1129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשהייתי ילד, אי שם בשנות ה90 העליזות, אבא שלי הפתיע אותי יום אחד עם משהו שממש רציתי: מכונית על שלט עם מנוע בנזין (נו, ניטרו): Kyosho 405 T16. הרכבתי אותה, הסעתי אותה ואחרי שנים היא הפכה לערימת חלקים איפשהו בבית שבתורה הלכה מתישהו לפח באחד הנקיונות של המחסן. לימים הצטערתי שלא שמרתי עליה יותר, גם בגלל שהיא מגניבה לאללה וגם בגלל הקטע הסנטימנטלי.

היום אני אבא בעצמי, ואמרתי שאני חייב לתקן את העוול ההיסטורי הזה. איביי וקצת מזל, ותראו מה מצאתי. כמובן שקניתי באותה שניה, ועוד מעט הקיט יגיע לארץ... אז יש לי מכונית אספנות על שלט! מגניב, לא?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה נוראית, אחרי זמן וכמה מכלי דלק היא לא היתה מניעה וקבל ההתנעה, היה נשאר ביד קרוע.

אחרי כמה התנעות שהפלאג היה נרטב מהדלק, היה צריך להחליף לאחד יבש בשביל שהיא תניע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגבי כבל ההתנעה, אבל הקיט הזה הגיע עם שני מנועים שונים - היה ה11GX או משהו כזה של קיושו עצמה שהיה בעייתי (מה שהיה לי בקיט המקורי), והיה את הOS 10FP (מה שיש בקיט שקניתי עכשיו). לא יודע מה הגיע קודם אגב.. לימים היו לי מספר דגמי ניטרו (מכוניות ומסוקים) והתחלתי להבין אותם יותר. מקווה שהפעם אפשר יהיה לשמור על הכל בחתיכה אחת לאורך שנים.

מעבר לזה, אבל? קיט מעולה ואני לא זוכר בעיות מיוחדות בכלל.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש לי RC10GT FACTORY TEAM מתחילת שנות ה2000 שאני הולך לשפץ, ביחד עם NTC3... החלטתי לקחת את זה כהובי ולשפץ מכוניות ניטרו ישנות. עצוב לראות שתחום הניטרו גוסס, למעשה כמעט ואין מבחר מנועים מתחת ל21. לשמחתי יש לי 12TR, 15CVR-X ו18CVR, חלקם במצב טוב יותר וחלקם פחות. אני מנסה לאסוף עוד כמה OS-ים ישנים כאלו באיביי עכשיו.

אז יש לי את ה405T16 שהגיעה ותיבנה; יש את הRC10GT שתשופץ כמו שהיא; יש את הNTC3 שתעבור הסבה לראלי; ובשביל שיהיה גם משהו שנוסע ויתן סיפוק מיידי בלי להרגיש שאני שובר חלקי וינטאג', אתמול הזמנתי את זה:

Kyosho-Readyset-4WD-Mad-Crusher-Nitro-Monster-Truck-1.jpg

זה Mad Crusher GP של קיושו, סקייל 1:8 עם מנוע ניטרו כמובן.

תכלס כל זה הקדמה לזה שאני אחיה את צי המטוסים שלי, וגולת הכותרת לבנות את הEDGE 74" שיושב לי בארגז חמש שנים לרבות כל הציוד הנלווה שלו (סרבואים, מנוע OS33GT וכו').

זה אחלה תחביב, באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי שלום,

איזה תחביב נהדר.

קיושו Mad הייתה מאנסטר טראק מאוד לא מוערכת בזמנה, היריבה שלה, הtmax של טרקסאס הייתה הרבה יותר נמכרת.

לי בעצמי היה revo של טקסס.

אשמח לתמונות כאשר תקבל את הקיט, כמה קיט כזה עלה לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'וני, נראה לי שאתה מדבר על דגם ישן יותר - היה משהו בשם Mad Kruiser שאכן נראה פחות מוצלח. הMad Crusher זה דגם חדש לגמרי מ2017. הנה קישור למקום בו קניתי.

העלות הייתה 439 דולר לקיט ועוד 40 דולר משלוח - זול במפתיע למשהו בגודל כזה (זו עדיין מכונית באורך 60 ס"מ, ללא כל חומרי האריזה וכו). זה גם מגיע RTR - שים דלק וסע.

לגבי הטימקס והריבו, הייתי בתחביב כשהן יצאו - היו מכוניות מרשימות ולקחו את טרקסס ישר לקדמת הבמה. מה שכן, הן יותר מדי בלינג בשבילי ופחות מדי סקייל, וכמובן שהן 1:10 ולא 1:8 כמו הקיושו. כשראיתי תמונה של הקיושו הזו אמרתי שאני חייב לקנות. ואגב, הקיטים של קיושו די מאכזבים עד שמגיעים כמובן לאינפרנו - מקווה שהקראשר שלי לא תהיה נפילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משפץ RC10 ישנים בגרסאות ישנות(שנות ה80), בהזדמנות העלה תמונות.

כרגע בונה זחלנים וקלוד בסטר מיושן של טמייה. אבל מאוד קשה למצוא זמן לעצמי ולתחביב.

אחלה תחביב ללקט באי ביי חלקים ולבנות לאט לאט.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים, הפורום שלנו צמא לתמונות/סרטונים של דגמי RC. אני אשמח מאד אם תשתפו...

ל BIGMIK , מה בדיוק ההגדרה של זחלן? ביוטיוב יש סרטונים גם של רכבי ספורט עם הנעה מרובעת וגם רכבי שטח.

מה זה בדיוק זחלן?

כרגע בשלבי תכנון של שלדה 8X8 של משאית שטח. האם זה נקרא זחלן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SILENCE זחלן הוא, רכב שמיועד לנסיעת שטח קשה ומסולעת מאוד שמהלך המתלים שלה אמור

להיות ארוך מהרגיל והנסיעה איטית מאוד... 5 קמש עד 10. כשהקטגוריה מלאה ברכבי

שטח יותר מהירים ופחות אבל מהלך המתלים הוא ארוך וגדול. סרוואים חזקים והיגוי קדמי

וגם אחורי והגיר יכול להיות גם נמוך מאוד וגם שני הילוכים ועוד כל מני פטנטים לנהיגת שטח.

ישנם זחלנים כמו שלך בנייה עצמית, שבה מלקטים חלקים לאט לאט ובונים מחלקי שלדות

שקימות בשוק או שבונים לבד...ישנם קטנים 1/32 סקייל 1/10 1/12 1/8...בכל הגדלים.

אני אוהב ללקט חלקים ולבנות לבד, גם אם לוקח שנה.20180720_221456.jpg20180720_221018.jpg20180720_220927.jpg20180720_221446.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאיות 8X8 נחשבות לסוג של רכב שטח, אבל לא זחלן.

את הרוב אתה יכול לבנות לבד,שלדה מקרבון או מתכת, אבל גיר חזק צריך לקנות מוכן

וסרנים חזקים צריך לקנות. היום אפשרי לבנות חלקי פלסטיק שונים, אם יש מדפסת

תלת מימד למי שיש זמן, אבל מוסיפה המון לתחביב. ישנו גם התחביב החדש שנכנס

לתחום ונקרא "סקייל" ראליסטי, כמה יותר קרוב למציאות של רכב שטח מהעולם האמיתי...

קפיצי עלים, סליל וכו.

כנס לפורום וקבל אינפורמציה קצת ופרופורציות.

http://www.scale4x4rc.org/forums/showthread.php?t=83018

סתם דוגמה לבנייה וקבלת רעיונות. כנס לתת פורומים וראה גם מהסוג שלך SILENCE.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bigmik, הזחלנים האלו נראים פצצה. מגניב מאוד.

אגב זחלנים, לפני כמה ימים הדבר הבא הופיע באיביי והיה לי קשה לעמוד בפיתוי - במיוחד שהם נדירים מאוד:

img3836_19012007142215_2_1100_.jpg

אבל זהו, עכשיו אני באמת מפסיק לקנות קיטים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bigmik תודה על ההסבר!

דרך אגב אחלה תמונות. נראה איכותי ביותר. אני מזהה את הסרנים של הדגם הגדול יותר. זה demon sg4 נכון?

גם אני כמוך, אוהב לתכנן לבד וללקט חלקים. גם אם בסופו של דבר זה יוצא יקר יותר מדגם איכותי של טמייה ודומיה. אני נהנה מעצם התכנון.

הדגם שלי הוא 1/16. השלדה היא פלסטיק אבל די חזקה. כרגע בחיפושים אחר סרנים גלי הניע מנוע תמסורת וצמיגים רכים.

קפיצים הזמנתי בגדלים שונים. זרועות לסרנים יהיו ממוטות הברגה עם תפוחים בקצוות (אני אבנה בעצמי). כמובן שאשתף ברגע שאתחיל בהרכבות. אבל יש עדיין זמן...

עריכה אחרונה על ידי silence
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
ג'וני, נראה לי שאתה מדבר על דגם ישן יותר - היה משהו בשם Mad Kruiser שאכן נראה פחות מוצלח. הMad Crusher זה דגם חדש לגמרי מ2017. הנה קישור למקום בו קניתי.

העלות הייתה 439 דולר לקיט ועוד 40 דולר משלוח - זול במפתיע למשהו בגודל כזה (זו עדיין מכונית באורך 60 ס"מ, ללא כל חומרי האריזה וכו). זה גם מגיע RTR - שים דלק וסע.

לגבי הטימקס והריבו, הייתי בתחביב כשהן יצאו - היו מכוניות מרשימות ולקחו את טרקסס ישר לקדמת הבמה. מה שכן, הן יותר מדי בלינג בשבילי ופחות מדי סקייל, וכמובן שהן 1:10 ולא 1:8 כמו הקיושו. כשראיתי תמונה של הקיושו הזו אמרתי שאני חייב לקנות. ואגב, הקיטים של קיושו די מאכזבים עד שמגיעים כמובן לאינפרנו - מקווה שהקראשר שלי לא תהיה נפילה.

באמת התבלבלתי קראו לרכב Mad Force

Revo זה באמת לא סקייל, זה ג'יפ עם מערכת מתלים של פורמולה 1 :roll:

אבל זה חלק מהסיבות שקניתי ג'יפ אמיתי עכשיו רק עם מערכת מתלים יותר דומה לMad, אבל לא מערכת 5 לינקים רק 2 :-D

האם הMad כבר הגיע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הMad Crusher בדיוק שוחרר היום מהמכס, לכאורה (לכאורה כי הוא כבר שוחרר ממכס, חזר למכס ועכשיו שוחרר שוב - לפי אתר הדואר). הוא RTR כלומר עם שלט וכו, אז חשבתי שאולי יהיה לי קצת כאב ראש עם משרד תקשורת אבל בנתיים לא נראה ככה.

בטח יהיה אצלי עד סופ"ש הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...