Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירים גבוהים של רכבים בחברות הליסינג

danilovo
שימו לב! השרשור הזה בן 4016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר שיטוט בפורום זמן מה בתור אורח, החלטתי לכתוב לכם על מנת לשתף אתכם בחוויות שעברתי בחברות הליסינג השונות ובנסיון לקבל ייעות לגבי התנהלות ומו"מ מול חברות הללו-

אז ככה -מחפש מה שנקרא "משפחתומטית" משנתון 09-10. עברו כמה וכמה שנים מאז שרכשתי רכב, ולפי מה שהבנתי וראיתי ממודעות אינטרנטיות, הרוב המוחלט של המודעות לרכבים הללו הם של סוחרים, כך שהחלטתי לפנות לסוכניות הליסינג המוכרות (אוויס,אלדן,אלבר,שלמה,פריים ליס וכו') על מנת לקבל הצעות לרכבים, ושמתי לב ל"שיטה" של סוכני המכירות: הם מתחילים ממחיר שהוא למעשה מחיר המחירון של הרכב לפני הורדת ליסינג, ואז, לאחר כמה הקשות במקלדת ולפעמים שיחה ל"בכיר" או "מנהל", עושים לך טובה ומאשרים 10% הנחה (שזה למעשה הורדה של מחירון משוקלל).

עכשיו, תארו לעמצכם את הסיטואציה הבאה: אני יושב מול הנציג עם טאבלט, נכנס און ליין למחירון לוי יצחק, ומקליד את הפרטים של הרכב שהוא מדבר עליו. כאשר אני מראה להם את המחיר שיצא לי (שנמוך לפעמים בעד 15% מהמחיר שאמרו לי) בחלק מהחברות הנציג אמר ש"זה המחירון אצלם במחשב" וחלק מלמלו משהו בסגנון "זה מה יש". אפילו לאחר שחזרו אליי כמה פעמים בטלפון, ואפילו לאחר שאמרתי להם שאני מביא את כל הסכום במזומן(ללא תשלומים, מימון וכו) לא הסכימו לרדת במיל..

השאלה שלי- האם למישהו באמת יצא לרכוש רכב מאחת החברות הללו בתקופה האחרונה, האם יש שיטות להוריד מחיר? או שבאמת המוני ישראל רוכשים בדיוק במחיר המחירון?! (והאם לדעתכם זה ריאלי בכלל לשלם מחירון על רכב נפוץ עם עבר ליסינג...?)

אגב, כדי לתת תמונה מלאה, התקציב שלי הוא כ 65K והתכונות החשובות לי: נוחות ומרווח, בטיחות, אמינות (צריכת דלק ואחזקה פחות מעניין כייון שאני מקבל החזר הוצ רכב מהעבודה)

והרכבים שאני מחפש:

מאזדה 3 (ראיתי שבפורום לא אוהבים אותה, אבל הייתה לי אחת 3 שנים בליסינג ודווקא אהבתי)

רנו פלואנס

I 30 CW (הבנתי שמומלץ פה, למרות שיצא לי לנהוג תקופה על I25 ולא היה לי ממש נח)

שברולט קרוז (לא ראיתי כמעט התייחסות בפורום?)

סליחה על החפירה :shock: הייתי חייב להוציא קצת קיטור, מקווה לשמוע עצות ודיון פורה.

חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 מפורסמת בחלק מהמקומות ב"הנחה" של 20000 ש"ח, שזה משקף יותר את השקלול הנכון לרכבים אלו יוצאי ליסינג.

לדעתי תמשיך לחפש, אין שום סיבה לרכוש במחירון או מחירון משוקלל את הרכבים שציינת, כיוון שמוצפים בשוק.

mx-5, audi a4, alfa 159.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"הנחה" היא ממחיר מחירון על רכב מהשכרה מעל 100 אלף קילומטר (כלומר ה 20K זו ההורדה בלווא הכי).

אגב, אולי לא הובנתי כהלכה:

השאלה שלי היא כללית, אני עדיןי מחפש לכן לא רשמתי הצעה קונטקרטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה כללית:

לוי יצחק החליט על הורדה של 12 אחוזים לרכב יוצא ליסינג נהג יחיד, הורדה אחידה לכל הדגמים. ברור לכולם שזה לא נכון, כי יש דגמים מבוקשים יותר ויש דגמים מבוקשים פחות.

חברות הליסינג בדרך כלל יוצאות מנקודת המוצא של מחיר המחירון ללא הפחתות ומשם מבצעים הפחתה בהתאם לפרמטרים כמו קילומטראז', מודל, תאונות שעבר הרכב וכמובן גם ביקוש בשוק המשומשות. בדרך כלל נקודת המוצא היא 10 אחוזים ממחיר המחירון ה"רשמי" אבל יש גם מקרים אחרים. על שברולט קרוז 2010 תוכל לקבל די בקלות יותר מ-10 אחוזי הנחה, על טויטה פריוס או פורד S-MAX לא תקבל אפילו 5 אחוזי הנחה.

אם אתה לקוח שחשוב לו לשמוע שהורידו לו הרבה אחוזים ממחיר המחירון, זה בסדר. יש גם לקוחות כאלו שמה שחשוב להם זה לא מה שהם קנו אלא כמה כסף הם הצליחו להוריד מהמוכר. אבל אם זה המצב אצלך, אתה צריך לחפש שילוב של כמה דברים:

1. רכב עם קילומטראז' גבוה מהממוצע בליסינג (יותר מ-25 אלף קילומטרים לשנה).

2. רכב לא מבוקש בשוק (ולא מאזדה/יונדאי/טויוטה/הונדה וכו').

3. רכב שהיה בחברת ליסינג שאינה קפדנית בנושא טיב אחזקת הרכבים.

4. רכב ששימש כרכב השכרה או כרכב טכנאים או כרכב שטח אבל נרשם כרכב "ליסינג נהג יחיד".

שילוב של כל אלו יבטיח לך לפחות 25 אחוזי הנחה מהמחירון גם בחברה היקרה ביותר, אם לא יותר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה לרכב בן 3 עם ק"מ ממוצע היא סביבות 20% מהמחירון הרשמי.

רכב עם קצת יותר ק"מ או עבר תאונתי יקבל בכיף גם 27% וגם 30%.

רכב בן שנה יקבל סביבות 10-15% הנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי מס' פעמים אפשרות לרכוש מכוניות מליסינג. פניתי לחברות רבות. רבות!

ההצעות היו מגוחכות, גבוהות הרבה יותר מהמחירים שניתן היה לקנות (וקניתי) את אותו סוג הרכב, אותו השנתון, מיד ראשונה פרטית, עם הסטורית טיפולים מפורטת במוסך היבואן, עם קלומטרז' דומה מאוד.

גם לי לא מובן למי הם מוכרים את הרכבים שלהם, מי קונה מהם , ומדוע. אבל עובדה, הם כנראה מצליחים.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה כללית:

על שברולט קרוז 2010 תוכל לקבל די בקלות יותר מ-10 אחוזי הנחה, על טויטה פריוס או פורד S-MAX לא תקבל אפילו 5 אחוזי הנחה.

4. רכב ששימש כרכב השכרה או כרכב טכנאים או כרכב שטח אבל נרשם כרכב "ליסינג נהג יחיד".

שילוב של כל אלו יבטיח לך לפחות 25 אחוזי הנחה מהמחירון גם בחברה היקרה ביותר, אם לא יותר.

האם השברולט קרוז פחות טובה באופן מהותי מהמאזדה או יונדאי?

יש אפשרות לדעת אם הרכב שימש למעשה טכנאי/סוכן מכירות?

מבחינתי, כל רכב שעשה מעל 30 אלף קילומטר בשנה ככל הנראה שימש סוכן/מנהל מכירות או טכנאי שטח.

אני באופן אישי "טחנתי" יחסית את רכבי הליסינג שהיו ברשותי ועדין החזרתי אותם אחרי 3 שנים עם פחות מ 90 אלף..

drsubaro - האחוזים שרשמת אולי נכונים, אבל אני לא חושב שסוכניות הליסניג משתמשות בסולם הזה :roll:.

האם יצא לך לרכוש רכב מלינסינג?

ושוב השאלה - האם מישהו רכש לאחרונה רכב מסוכנות ליסינג, ואם כן, האם במחיר מחירון או שהצליח להוריד?

(כמובן שלא תאונות וקילומטראז סביר).

אגב, תראו, זה שכל המטרה שלי היא להשוויץ אחרי הקניה שהצלחתי להוריד עוד 2% מהמחיר, אבל אני קורא כל הזמן על כך ששוק היד 2 מפוצץ ברכבים והמגרשים מלאים וההגיון אומר שבתנאי השוק הללו צריך להיות מחירי רצפה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הקרוז - דגמי ה-2009-2010 הם הדגמים הפחות מומלצים של הקרוז, דגמים שסבלו מהרבה בעיות ילדות כמו איכות חומרים בינונית.

לגבי מקוריות הרכב - אם אתה רוכש את הרכב ישירות מחברת הליסינג אז לרוב תוכל לשכנע את הסוכן להגיד לך אצל איזו חברה היה הרכב. משם זה עניין של לעשות 1+1 כדי לדעת את השימוש. למשל - סקודה רומסטר+שלמה סיקסט = רכב טכנאים של הוט, מאזדה 6 + בנק הפועלים = רכב של מנהל כלשהוא ודייהטסו סיריון + הוט = רכב של נציג מכירות.

ולגבי המחירים - בימים אלו אני עוזר לחבר לסגור עסקה על מאזדה 6 2008 יד ראשונה מליסינג עם 50,000 קילומטרים. מחיר מחירון של הרכב (לפני ליסינג) הוא בסביבות ה-80 אלף ש"ח ועל זה קיבלנו בערך 11 אחוזי הנחה ועדיין לא סיימנו משא ומתן.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה וכמה ניסיונות שלי מהעבר, מעולם לא הצלחתי להבין מה אטרקטיבי ברכישה מחברות הליסינג, רכבים שחוטים במחיר מופקע, אלה אם אתה מהמקורבים.

מדובר במערכות שלמות הפועלות לניפוח מלאכותי של מחיר רכב יוצא ליסינג - מחירון, יבואנים, בנקים, חברות ליסינג, חברות ביטוח, חברות אשראי ועוד. מערכות שכל אחת מהן עושה כסף ענק מניפוח המחירים, ללקוח הפרטי אין סיכוי, חוץ מלהחליט לא לרכוש מהם.

חבל שהרוב לא חושבים כמוני, אם היו, היו פחות התבכינויות על מחירי רכבים.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך, קשה למצוא סיבה מוצדקת לרכוש מחברת ליסינג, חוץ מהסיבה היחידה - אין רכבים בקטגוריה הזו בשוק הפרטי.

נסה למצוא בלוח אינטרנטי CW או מאזדה 3 במודעה שהיא לא של סוחר. אני ניסיתי בחודש ומשהו האחרון ללא הצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי מליסינג לפני כמעט שנה סיטרואן C4 2009 עם 81000 ק"מ ב-50000 ש"ח. הרכב היה מטופל במוסכי יבואן (30000 ו-60000), הבדיקה בקומפיוטסט היתה מושלמת, המחיר היה אטרקטיבי, וכולל אחריות לשנה על גיר+מנוע.

עבור מי שמבין ברכב כדאי אולי לחפש בשוק הפרטי, אבל זמן, מחיר בדיקות ו(היעדר) שקט נפשי בקנייה הם גם שווי ערך. כפי שנאמר פה, ההפרש בין המחיר המבוקש למחירון עשוי להיות תלוי דגם. כמו כן, ההפרש יכול להיות תלוי חודש בשנה ועשוי לגדול כשהחברות לחוצות להיפטר ממספר גדול של כלי רכב בפרק זמן קצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שזה שוק חופשי, המחיר הוא לא הפרמטר היחיד אלא גם הצרכים.

אם לפני הקניה אתה כבר חושב על המכירה, אז כן, לשלם מחירון משוקלל לרכב יוצא ליסינג לא ישתלם לך במכירה העתידית.

אבל הרכב בבעלותך 5-6 שנים, כך שבלוא הכי המחיר נשחק, הורדה של עוד 5% במכירה העתידית לא תהיה משמעותית.

אני אומר, אם הרכב במצב טוב, אין סיבה שלא לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש כרגע רכב לאחותי בתקציב דומה לשלך, ביררתי את המחירים גם בחברות הליסינג ואכן הורדת המחירים שהן מעניקות פשוט לא מצדיקה רכישת רכבים מהם.

מדובר בהנחות שניתן להשיג ברכישה של רכב בבעלות פרטית ובעל קילומטרז נמוך בהרבה.

ההפחתה שחברות הליסינג נותנות משקללת למעשה רק את ההפחתה הנובעת מעצם היות הרכבים רשומים בבעלות חברת ליסינג, אבל לא לוקחת בחשבון גם את הקילומטרז הרב שהם עוברים.

כמו כן הן לא לוקחות בחשבון את עובדת היות הרכבים בשימוש בגופים אשר יש לבצע בגינם הפחתה נוספת. בשלמה סיקסט הציע לי נציג המכירות יונדאי אקסנט במחיר של 51 אלף ש״ח במקום המחירון של 61 אלף ש״ח, 92 אלף ק״מ שנת 2010. לא רק שהפחתת המחיר מגוחכת לאור הקילומטרז הרב והיות הרכב בליסינג, כששאלתי מי השתמש בה, הוא ציין בנונשלנטיות שמשרד הבטחון, אבל מיד הוסיף שמה שמשנה זאת הבדיקה לרכב ורק הבדיקה, לא משנה שחצי גדוד נסע עליה באיזה דיונה בנגב כשהיא עמוסה פגזים. אותו דבר עם רכב שהיה בשימוש של חברת הוט, ששימש מן הסתם טכנאי מתוסכל ש״העמיס״ (תרתי משמע) על הרכב כל טוב או רכב של מגה (רשת הסופרמרקטים) שאני לא אתפלא למצוא ברכב איזה כמה תפוחי אדמה רקובים :)

גם ״מבצעי הכסאח״ שישנם כיום למאזדות 3, שנת 2009 של 25 אלף ש״ח בשלמה סיקסט למשל, הם של רכבים בעלי 150 אלף ק״מ ומעלה, הכסאח היחידי שיש כאן הוא הכסאח שעבר הרכב המסכן :-( וגם כל הרכבים הללו אזלו. כרגע ישנם מאזדות 3, סביב ה- 100 אלף ק״מ שנמכרים סביב 60 אלף ש״ח כאשר המחירון הוא 76 אלף ש״ח. המאזדה 3 זה הרכב שעליו מוענקת ההנחה הגדולה ביותר, שהופכת את כל שאר הרכבים האחרים הנמכרים, אפילו מקטגורית רכבי מיני, ללא אטרקטיביים.

אבל למרות המבצע האגריסבי הנ״ל כביכול, בקילומטרז כזה ניתן לדעתי למצוא רכבים מיד פרטית סביב ה- 15 עד 20 אחוז הפחתה ממילא, דהיינו במחיר קצת גבוה משל חברות הליסינג ולמרות שמדובר על המבצע האגרסיבי ביותר של חברות הליסינג.

אני יכול להעיד על עצמי, שלפני חצי שנה מכרתי מיצובישי לנסר יד ראשונה, בעלות פרטית שלי, ללא תאונות ובעלת קילומטרז נמוך, ב- 20 אחוז הפחתה מהמחירון ואני לא היחיד ( המחיר שלה כבר היה נמוך וההפחתה התבטאה ב- 8 עד 10 אלפים ש״ח תלוי אם מחשבים את המחירון המשוקלל). חבל שהעיתוי לא הסתדר, אחרת הייתי מוכר את הרכב לאחותי, זה ממש מציאה.

בנסיבות אלו אני עובר לחפש לאחותי רק רכבים מבעלות פרטית. אני אחכה עוד כמה ימים, לחודש אפריל, שהמחירון ירד עוד קצת :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנוןפורום - צודק ומזדהה.

הבעיה היא שאני בודק כבר למעלה מחודש את הלוחות האינטרנטיים, וגם התקשרתי כבר לכמה מודעות וכולם סוחרים(סמויים וגלויים)

או מגרשי רכב.

אגב מעניין אותי גם אם מישהו מחברי הפורום קנה/מכיר מישהו/שמע מישהו שרכש בשנתיים שלוש האחרונות רכב משפחתי חדש מסוכונת (כדוגמת מאזדה3, I30, פוקוס וכו).

לדעתי המספרים היום קרובים ל 100% ליסינג בסקטור הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה וכמה ניסיונות שלי מהעבר, מעולם לא הצלחתי להבין מה אטרקטיבי ברכישה מחברות הליסינג, רכבים שחוטים במחיר מופקע, אלה אם אתה מהמקורבים.

מדובר במערכות שלמות הפועלות לניפוח מלאכותי של מחיר רכב יוצא ליסינג - מחירון, יבואנים, בנקים, חברות ליסינג, חברות ביטוח, חברות אשראי ועוד. מערכות שכל אחת מהן עושה כסף ענק מניפוח המחירים, ללקוח הפרטי אין סיכוי, חוץ מלהחליט לא לרכוש מהם.

חבל שהרוב לא חושבים כמוני, אם היו, היו פחות התבכינויות על מחירי רכבים.

מסכים עם כול מילה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...