Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה יטי או ניסן קשקאי

kalda01
שימו לב! השרשור הזה בן 4490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו שוקלים להחליף הונדה CR-V דגם 2002 בג'יפ עירוני חדש יותר.

אישתי נוהגת רוב הזמן לבדה ברכב, ולמרחקים קצרים בתוך העיר.

ההעדפה כרגע נוטה לכיוון הקשקאי אבל אין החלטה סופית.

מבחינת אמינות, עלות אחזקה, צריכת דלק בעיר, ורמת זיהום, יש יתרון משמעותי לאחד על פני השני ?

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הזמנתי יטי - אז לא כל כך אוביקטיבי... אבל אוהב את שתי המכוניות

אם נתעלם מה 15K הבדל במחיר בין הדגמים הבסיסיים ומהעיצוב הלגמרי שונה אז שניהם לדעתי רכבים מוצלחים.

צריכת דלק - ליטי יש את השילוב של ה TSI וה DSG שאמור להביא לחיסכון בדלק וכמו כן מביא לרמת זיהום פחותה.

אמינות - לא בטוח שיש מספיק נסיון עם היטי, אך יש מספיק עם האוקטביות TSI שמסתמנות כאמינות. יש לנו בחברה 2 יטי ליסינג ואחרי כשנה אין בעיות אמינות והצריכה המשולבת בין 1:12 ל 1:13. קצין הרכב והנהגים ממליצים בחום.

צמפיון מוטורס מול קרסו - על שניהם תמצא הרבה שרשורים.

עלות אחזקה - אומרים שהאירופאיות (וצמפיון בפרט) יותר יקרות מהיפניות. לא ראיתי עוד מספרים בפועל לגבי היטי מלבד שרשורים על צריכת השמן בקילומטרים הראשונים במנוע TSI. אני מניח שיש יתרון לקשקאי כאן.

נתון נוסף וקצת מפתיע היטי לדעתי יותר מרווח ויותר נוח לגבוהים (מקדימה ומאחור).

לסיכום העדפתי יטי בתקציב 135K. בתקציב 150K אפשר לבחון גם אופציות נוספות מלבד הקשקאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם הבסיסי של יטי מאובזר מספיק ? מה מקבלים תמורת תוספת של 10K בדגם היקר יותר ?

האמת שאם נלך לכיוון קשקאי אז רק יד שנייה עד גיל שנתיים. אין לי כוונה להוציא 170K על רכב.

135K כבר מתקרב לעלות של רכב משפחתי רגיל. מצד שני רק שנתיים אחריות? מה קרה ? אין תחרות בשוק ?

אני אקח את אשתי ביום שישי לעשות סיבוב ביטי, ונראה איך תתרשם.

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את יטי אבל מכיר את קשקאי ואגיב לגביו בלבד.

קשקאי רכב מאוד פונקציאונאלי וגדול יותר פיזית מיטי. יש לו תא מטען מכובד הבולע את רוב צרכים של משפחה ממוצעת. מנוע 2.0 ליטר אמין מאוד אבל לא פורץ דרך בתחום הטכנולוגי. 140 סוסים עושים את העבודה ללא בעיה. צריכת דלק בכביש בינעירוני הינה לליטר כ-11 קילומטר ובעיר לליטר כ-8.5 קילומטר. כמובן תלוי בסגנון הנהיגה!

איכות ההרכבה טובה, הרכב שנסעתי עליו לא פעם אחד (של חבר) עבר בשנתיים 70000 קילומטר ולא נשמעים קרקושים או ציוצים חריגים. לדעתי בהחלט רכב שנותן תמורה למחיר.

שימו לב מחיר בסיס של קשקאי הינו 160K ש"ח שזה יקר ב-25K ש"ח מיטי בסיס אשר מחירו 135K.

Renault Captur 2018 1.5 dCi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם הבסיסי של יטי מאובזר מספיק ? מה מקבלים תמורת תוספת של 10K בדגם היקר יותר ?

האמת שאם נלך לכיוון קשקאי אז רק יד שנייה עד גיל שנתיים. אין לי כוונה להוציא 170K על רכב.

135K כבר מתקרב לעלות של רכב משפחתי רגיל. מצד שני רק שנתיים אחריות? מה קרה ? אין תחרות בשוק ?

אני אקח את אשתי ביום שישי לעשות סיבוב ביטי, ונראה איך תתרשם.

היטי מאובזר יחסית בבסיסי. התוספת של 10K נותנת צמיגי 17 במקום 16, מערכת משוכללת יותר עם ציינגר וכדומה, חיישני רוורס קדמיים ואחוריים, מצלמת רוורס, 8 כריות אויר במקום 6.

האמת שחלק מסיבות הבחירה זה שנמאס מהמשפחתיות הרגילות ורוצים משהו שונה.

לגבי השנתיים - לך תתוכח עם צמפיון ופולקסווגן - ככה זה כל המשפחה והאמת לא שמעתי ולא מצאתי שרשורים על לקוחות שאכלו קש דווקא בגלל השנה השלישית החסרה. הבנתי שזו הנחתה מחו"ל ובמקרה וכן קורה משהו הם כן מגלים גמישות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היטי מאובזר יחסית בבסיסי. התוספת של 10K נותנת צמיגי 17 במקום 16, מערכת משוכללת יותר עם ציינגר וכדומה, חיישני רוורס קדמיים ואחוריים, מצלמת רוורס, 8 כריות אויר במקום 6.

האמת שחלק מסיבות הבחירה זה שנמאס מהמשפחתיות הרגילות ורוצים משהו שונה.

לגבי השנתיים - לך תתוכח עם צמפיון ופולקסווגן - ככה זה כל המשפחה והאמת לא שמעתי ולא מצאתי שרשורים על לקוחות שאכלו קש דווקא בגלל השנה השלישית החסרה. הבנתי שזו הנחתה מחו"ל ובמקרה וכן קורה משהו הם כן מגלים גמישות.

יתכן שזו הנחתה מחו"ל, אלא שקשה לי להאמין שVW יעיזו בגרמניה להציע פחות אחריות ממרצדס, BMW או אופל.

יותר נראה לי הגיוני שהיבואן בארץ יודע שישראלים אפשר לזמבר אותם והם גם אומרים תודה.

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי להשיג בטלפון את סוכנות סקודה ברחובות אבל לא חזרו אלי.

מישהו יודע אם בכלל יש בארץ כרגע דגמי בנזין של יטי לאספקה מיידית?

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שפורסם פה לאחרונה אין זמן הגעה משוער של הייטי בנזין ואף לא לוקחים הזמנות חדשות.

זו כנראה גם הסיבה שביצעו הוזלה על דגמי ה-4*4 היקרים יותר.

mx-5, audi a4, alfa 159.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שפורסם פה לאחרונה אין זמן הגעה משוער של הייטי בנזין ואף לא לוקחים הזמנות חדשות.

זו כנראה גם הסיבה שביצעו הוזלה על דגמי ה-4*4 היקרים יותר.

זה קצת מוזר כשמדובר בדגם שקיבל ביקורות טובות ויש עוד 5 חודשים עד סוף שנת הדגם.

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת מוזר כשמדובר בדגם שקיבל ביקורות טובות ויש עוד 5 חודשים עד סוף שנת הדגם.

לסקודה יש מחסור בכל ה TSI ולא רק ביטי. קציני רכב עומדים בתור לקבל אוקטביות TSI ואין בנמצא...

המכירות כרגע על בסיס הזמנות שמתבטלות.

היצרן לא מקצה מספיק רכבים לישראל.

אכן זו הסיבה שפתאום TDI 4*4 במבצע אטרקטיבי ואם תרצה יש גם סופרב סטיישן או את הפביה שבמבצע.

כל היתר - לא ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסקודה יש מחסור בכל ה TSI ולא רק ביטי. קציני רכב עומדים בתור לקבל אוקטביות TSI ואין בנמצא...

המכירות כרגע על בסיס הזמנות שמתבטלות.

היצרן לא מקצה מספיק רכבים לישראל.

אכן זו הסיבה שפתאום TDI 4*4 במבצע אטרקטיבי ואם תרצה יש גם סופרב סטיישן או את הפביה שבמבצע.

כל היתר - לא ברור.

האמת שאני אחפש גם ביד2. לפעמים יש מציאות שמישהו מוכר לרגל נסיעה רכב ללא קילומטרז'.

מה לגבי קשקאי, יש מלאי בארץ ?

ביד2 יש מלא קשקאי עם פחות מ10K ק"מ, אבל אנשים מבקשים מחיר כמעט כמו חדש על רכב בן שנתיים.

כנראה שזה דגם מבוקש.

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שיש דיונים למכביר בנושא, אבל שורה תחתונה,

אם צריך לבחור בין ספורטאג' לקשקאי, איזה מהם עדיף מבחינת אמינות, עלות אחזקה, ורמת השרות של היבואן ?

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשקאי מאוד מבוקש בשוק המשומשות ועד כמה שאני יודע (אני לא מוכר רכבים חדשים) גם כחדש הוא זוכה לביקש גבוה וזמני האספקה לפעמים ארוכים. קשקאי שנכנסות אלינו מידי פעם לטרייד אין נמכרות במהירות שיא, לפעמים אפילו משוריינות לפני שהרכב מגיע פיזית לסוכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשקאי מאוד מבוקש בשוק המשומשות ועד כמה שאני יודע (אני לא מוכר רכבים חדשים) גם כחדש הוא זוכה לביקש גבוה וזמני האספקה לפעמים ארוכים. קשקאי שנכנסות אלינו מידי פעם לטרייד אין נמכרות במהירות שיא, לפעמים אפילו משוריינות לפני שהרכב מגיע פיזית לסוכנות.

מה האמת בטענות שהמזגן של הקשקאי לא מתאים לאקלים בארצנו ולא מקרר את הרכב כראוי ?

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקשקאי מזגן מצוין ,לאבי יש אותה בגרסת האבזור האמצעית(אסנטה),לה יש בקרת אקלים,מזגן מפוצל ליושבים מקדימה.

הרכב עצמו נהדר,מפגין אמינות .

מה שקצת עומד לרעתו הוא אבזור הפנים ואיכותו שאינם מרהיבים,ציפוי פלסטיק(דמוי מתכת) מתקלפים,יאמר לזכות קרסו כי הכל הוחלף במסגרת האחריות גם כאשר הרכב היה בן שנתיים (הוחלפו ידיות פנימיות,דמוי ניקל שהתקלפו והגה חדש מצופה עור בשל התקלפותו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...