Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יוצאים במאבק נגד עליית מחירי הדלק!! [עודכן תאריך הפגנה]

wolf107
שימו לב! השרשור הזה בן 4630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 311
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני רוצה להבין אתה קורא לי להצטרף אליך למחאה ומציע להעניש אותי כי יש לי שני רכבים ? ככה אתה רוצה לייצר מחאה ?

ולא רק היא שאתה מבקש להגדיל קנסות במאות אחוזים לגולשים בפורום חובבי רכב ?

האם זו טבעה של ועדת התנגדות לגזרות ?

מחד לבקש אותנו להצטרף לועדות התנגדות ומאידך להכניס לנו מהצד השני ?

"להעניש אותך?"

קודם כל,

כמו שרשמתי.

אני אשמח לשמוע על רעיונות אחרים שיש לך על מנת לצמצם את השימוש שלך ושלי בכלי רכב פרטיים.

כי זאת לא חוכמה לבוא בטענות ולא לתת פתרונות חלופיים.

המדינה אומרת לך עכשיו, אני רוצה להגדיל את הכנסותיי ממיסים במיליארד ש"ח (הסכום המוערך מעליית מחירי הדלק). סה טו.

בוא ותציע חלופות. ככה יקל עלינו לנטרל התנגדויות, לא כך?

אני לא נציג המדינה בפורום ואני לא נגדך. גם אני יכול לומר, אני רוצה את מחיר הדלק על 4.50 ש"ח לליטר ומעניין לי את ה:bad-word: מהיכן המדינה תביא את הכסף שהיא רוצה.

נ.ב

גם לי יש שני רכבים. ואני מתכוון להיפטר מאחד מהם.

וכן! אני כן חושב שאדם פרטי שמחזיק בשני רכבים ויותר, יכול וצריך לשלם עליהם יותר. הרבה יותר. אתה רוצה לקרוא לזה "עונש"?

אני מעדיף לקרוא לזה 'איזון'.

וסליחה, מדוע שלא תשלם 5,000 ש"ח על רמזור אדום? אהה, אתה לא יכול לשלם? גם אני לא.

תמכור את הרכב או אל תעבור באדום. אם אני לא טועה, כמו שכתבת, זהו פורום של "חובבי רכב". לא פורום עברייני תנועה.

ישנן מדינות שעל בדל סיגריה או מסטיק על המדרכה אתה תשב בכלא.

המחאה שלי ושלך היא כנגד עליית מחירי הדלק. לא? אנו לא חייבים להסכים בשאר הנושאים. למה להתנות את זה בזה?

שוב, אם יש לך רעיונות טובים יותר. אשמח להחליף את שלי בשלך.

רועי5.

כשכתבתי "קיבעון מחשבתי מיושן" לא התכוונתי למס עצמו, אלא לכך שמאז קום המדינה ואולי עוד מימי המנדט וחוקיו (שחלקם עדיין קיימים תחת חוקי מדינת ישראל) ועד עצם היום הזה. המדינה רואה בכלי הרכב 'מותרות'. משהו שבהחלט אפשר לוותר עליו.

וההתייחסות הכללית היא בהתאם, בכל היבט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח לשמוע על רעיונות אחרים שיש לך על מנת לצמצם את השימוש שלך ושלי בכלי רכב פרטיים.

איך העלאת קנסות תוביל לזה?

יש לי רעיון מצויין, זה סטרטאפ שאני עובד עליו, קוראים לו תחבורה ציבורית, זה עדיין בפיתוח

אבל בגדול כלי רכב גדולים כאלה שיכולים להסיע בין 50 ל 500 אנשים בערך, לחלקם יהיו כבישים משל עצמם, כנראה נקרא לזה מסילות :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, תחבורה ציבורית מפותחת ויעילה היא הקטליזטור האמיתי להפחתת השימוש ברכב פרטי והורדת הגודש בכבישים. נראה שחלק מהמגיבים פה, כולל אותו אחד שהעלה את ההצעה ההזויה להעניש כאלה שלא שפר עליהם מזלם לקבל רכב ממקום עבודתם ובשיא חוצפתם מחזיקים בשתי מכוניות, מעולם לא עשה שימוש בתחבורה ציבורית כזאת, אחרת הוא היה מבין עד כמה הפתרון הוא קל, פשוט ונמצא מעבר לפינה.

הבעיה היא שיישום הפתרון הזה מצריך זמן וכסף. אף ממשלה לא עושה את זה מפני ש:

1. עד שהוא ייושם בפועל, תסתיים הקדנציה שלה ואף אחד לא יזכור מי הם שרי התחבורה, האוצר, התשתיות, פיתוח הנגב והגליל, שקר כלשהו, המשנה לרה"מ, סגן רה"מ ורה"מ האחראים לפרוייקט המפואר, והרי כל בר-דעת יודע שאם לא זוכרים אותך, כנראה שלא אתה עשית.
  2. בימים שבהם מה שנמצא בראש מעייניה של הממשלה והעומד בראשה הוא הישרדות עד הבחירות הבאות, נקל להבין מדוע תקציבים מופנים למטרות שונות ומשונות שכל קשר בינן לבין צרכיה האמיתיים של המדינה ואזרחיה מקרי בהחלט.

בהתקיים התנאים הנ"ל, נראה שאין מנוס מהעלאת הבלו אותה כולנו חווינו. אתם מבינים, זה לא שאין פתרון אחר - הוא בהחלט קיים ובר-השגה. הבעיה היא שהאימפוטנציה שאחזה במקבלי ההחלטות שלנו הובילה לכך שלא זאת בלבד שהפתרון הנכון ביותר אינו מיושם, אלא שאנחנו גם משלמים על זה את המחיר - הן מבחינה כספית, הן מבחינה בריאותית והן מבחינת ירידה באיכות החיים.

תחי מדינת ישראל!

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוע באחד מהימים שמעתי דידי הררי והוא דיבר על הנושא, ואז הוא העלה לשידור אם אני לא טועה את המנחה של לילה כלכלי בערוץ 10, והם דיבור על הנושא של עליית מחירי הדלק וגם דיברו על המחאה הזאת שבפייסבוק ודידי הררי אמר שהוא מוכן להוביל את זה אם זה יתפוס תאוצה ויהפוך לרציני. צריך לעשות אם זה כבר חמישי הקרוב (ראשון יהיה יותר כדאי, אבל מעכשיו לעכשיו אין אפשרות לארגן כזה דבר) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"להעניש אותך?"

קודם כל,

כמו שרשמתי.

כי זאת לא חוכמה לבוא בטענות ולא לתת פתרונות חלופיים.

המדינה אומרת לך עכשיו, אני רוצה להגדיל את הכנסותיי ממיסים במיליארד ש"ח (הסכום המוערך מעליית מחירי הדלק). סה טו.

בוא ותציע חלופות. ככה יקל עלינו לנטרל התנגדויות, לא כך?

אני לא נציג המדינה בפורום ואני לא נגדך. גם אני יכול לומר, אני רוצה את מחיר הדלק על 4.50 ש"ח לליטר ומעניין לי את ה:bad-word: מהיכן המדינה תביא את הכסף שהיא רוצה.

נ.ב

גם לי יש שני רכבים. ואני מתכוון להיפטר מאחד מהם.

וכן! אני כן חושב שאדם פרטי שמחזיק בשני רכבים ויותר, יכול וצריך לשלם עליהם יותר. הרבה יותר. אתה רוצה לקרוא לזה "עונש"?

אני מעדיף לקרוא לזה 'איזון'.

וסליחה, מדוע שלא תשלם 5,000 ש"ח על רמזור אדום? אהה, אתה לא יכול לשלם? גם אני לא.

תמכור את הרכב או אל תעבור באדום. אם אני לא טועה, כמו שכתבת, זהו פורום של "חובבי רכב". לא פורום עברייני תנועה.

ישנן מדינות שעל בדל סיגריה או מסטיק על המדרכה אתה תשב בכלא.

המחאה שלי ושלך היא כנגד עליית מחירי הדלק. לא? אנו לא חייבים להסכים בשאר הנושאים. למה להתנות את זה בזה?

שוב, אם יש לך רעיונות טובים יותר. אשמח להחליף את שלי בשלך.

רועי5.

כשכתבתי "קיבעון מחשבתי מיושן" לא התכוונתי למס עצמו, אלא לכך שמאז קום המדינה ואולי עוד מימי המנדט וחוקיו (שחלקם עדיין קיימים תחת חוקי מדינת ישראל) ועד עצם היום הזה. המדינה רואה בכלי הרכב 'מותרות'. משהו שבהחלט אפשר לוותר עליו.

וההתייחסות הכללית היא בהתאם, בכל היבט.

את כוונתך הבנתי גם קודם ובהתאם לכך נוסחה תגובתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הצדק למחיר שכזה על דלק .

חבל שזה נעשה בצורה כזאת ...

בברכה

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מדי דיבורים מסביב וקצת מדי על ההפגנה עצמה.

בסוף היא תהיה ביום שני?

היא תדחה בשבוע?

* אני אישית חושב שעדיף לדחות בשבוע כי לא יגיעו מספיק אנשים. כמו שאחד מקודמי בשרשור כתב: צריך לתת לזה עוד קצת זמן לחלחל לתודעת הציבור.

Bimmer

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, תחבורה ציבורית מפותחת ויעילה היא הקטליזטור האמיתי להפחתת השימוש ברכב פרטי והורדת הגודש בכבישים. נראה שחלק מהמגיבים פה, כולל אותו אחד שהעלה את ההצעה ההזויה להעניש כאלה שלא שפר עליהם מזלם לקבל רכב ממקום עבודתם ובשיא חוצפתם מחזיקים בשתי מכוניות, מעולם לא עשה שימוש בתחבורה ציבורית כזאת, אחרת הוא היה מבין עד כמה הפתרון הוא קל, פשוט ונמצא מעבר לפינה.

הבעיה היא שיישום הפתרון הזה מצריך זמן וכסף. אף ממשלה לא עושה את זה מפני ש:

1. עד שהוא ייושם בפועל, תסתיים הקדנציה שלה ואף אחד לא יזכור מי הם שרי התחבורה, האוצר, התשתיות, פיתוח הנגב והגליל, שקר כלשהו, המשנה לרה"מ, סגן רה"מ ורה"מ האחראים לפרוייקט המפואר, והרי כל בר-דעת יודע שאם לא זוכרים אותך, כנראה שלא אתה עשית.
  2. בימים שבהם מה שנמצא בראש מעייניה של הממשלה והעומד בראשה הוא הישרדות עד הבחירות הבאות, נקל להבין מדוע תקציבים מופנים למטרות שונות ומשונות שכל קשר בינן לבין צרכיה האמיתיים של המדינה ואזרחיה מקרי בהחלט.

בהתקיים התנאים הנ"ל, נראה שאין מנוס מהעלאת הבלו אותה כולנו חווינו. אתם מבינים, זה לא שאין פתרון אחר - הוא בהחלט קיים ובר-השגה. הבעיה היא שהאימפוטנציה שאחזה במקבלי ההחלטות שלנו הובילה לכך שלא זאת בלבד שהפתרון הנכון ביותר אינו מיושם, אלא שאנחנו גם משלמים על זה את המחיר - הן מבחינה כספית, הן מבחינה בריאותית והן מבחינת ירידה באיכות החיים.

תחי מדינת ישראל!

שאלוהים יעזור לי

מישהו ניסח יפה את המחשבות שלי

מס הבלו הוא הוא אכן המחיר שאנו משלמים על האימפוטנציה של מנהיגינו בטיפול בנושא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מהפייסבוק

יוצאים לדרך!!!! (שלב א')

חימום קנים והצהרת כוונות!

ביום שני הקרוב מתכנסים בשעה 6:00 בבוקר במתחם החניה של סינמה סיטי צומת גלילות .

בשעה 6:30 יוצאים בנסיעה דרך כביש איילון לעבר ירושלים.

שלטים ודגלים יחולקו לתלייה על הרכבים והמשאיות.

בבירה נעבור דרך משרדי האוצר ונחזור בחזרה לת"א דרך כביש 1

נוכחותכם חשובה והיא זו שתשפיע על הצלחת המאבק.

בהצלחה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שחלק מהמגיבים פה, כולל אותו אחד שהעלה את ההצעה ההזויה להעניש כאלה שלא שפר עליהם מזלם לקבל רכב ממקום עבודתם ובשיא חוצפתם מחזיקים בשתי מכוניות, מעולם לא עשה שימוש בתחבורה ציבורית כזאת, אחרת הוא היה מבין עד כמה הפתרון הוא קל, פשוט ונמצא מעבר לפינה.

אלעד,

בבקשה הסבר נא להדיוט כמוני מה הקשר בין אי קבלת רכב מהעבודה לאחזקת שני רכבים. ובכלל, מה לדעתך היא סיבה טובה לאחזקת שני רכבים מלבד "כי בא לי"? (אגב, אני לא מתייחס למספר רכבים למשפחה אלא לאדם).

תקן אותי ואני בכיף אומר -וואלה צודק, טעיתי.

ובאשר לתחבורה ציבורית.

האמן לי, אם למדוד באחוזים. אני ביליתי בתחבורה ציבורית בימי חיי לא מעט, אולי אפילו יותר ממך.

הלוואי והיתה לנו תחבורה ציבורית מפותחת.

כזאת שגם אם הגעתי מהעבודה למשרדי בנצרת עלית ב-2 בלילה וזה קורה דיי הרבה, אוכל לחזור לביתי שבחיפה.

אם לסבתא שלי היו גלגלים היא היתה וואחד אטרקציה בפורום...

תכל"ס זה לא קיים. לצערי לא קיימת אופציה אחרת מלבד רכב פרטי, או מונית ספיישל. והיות ובמחיר של חמישה ספיישלים אתה כבר יכול לקנות רכב, האופציה הזאת יורדת מהפרק.

אופיר,

העלאת הקנסות תכניס יותר כסף למדינה.

לא יודע אם מיליארד ש"ח, אבל בהחלט תכניס יותר כסף. זה יכול לבוא על חשבון מיסים אחרים. בוא נגיד הבלו?

אני יודע שאני לוחץ פה על נקודות רגישות לכל נהג בעל רכב (או שניים ויותר:oops:).

וגם אני אסבול מהם אם יופעלו.

אבל אני מתאר לעצמי שאף אחד לא ימהר למכור את רכביו במידה ויש לו יותר מאחד, רק כי המדינה ביקשה יפה.

ולעבור לתחבורה ציבורית כל מתי שיוכל. ובו בזמן לתרום חצי ממשכורותו לליב"י ולמדינת ישראל רק כי בא לו.

האמת? שגם אני לא קונה את תירוציה של המדינה אודות דאגתה לאיכות הסביבה. אני מהמר יותר לכיוון חמדנות האוצר.

כך או כך הפתרונות הללו אולי כואבים ומרושעים, אבל אני בטוח שהם גם יעילים. ואני אומר את זה, כי אני הראשון שאסבול מהם ועליי זה בהחלט ישפיע. אני ממש לא צדיק.

אבל אם ברשותך רכב אחד ואתה לא עובר עבירות תנועה חמורות, אין סיבה שתסבול מהגזרות הללו.

אבל מההעלאה המטורפת של מחיר הדלק, גם 'צדיקי הכביש' שנוסעים ברכב אחד קטן ולא מזהם ולא עוברים עבירות תנועה, יסבלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסביר לך את זה בצורה הכי פשוטה שאני יכול.

אם הכסף שלי לא היה מושקע כרגע בדברים אחרים, הייתי קונה שני רכבים.

הראשון סביר להניח שהיה סוזוקי אלטו או סמארט או משהו כזה, והשני היה יכול להיות וולוו סטיישן או טרנזיט.

למה?

כי לכל רכב יש שימוש שונה.

אחד זה בשביל שאני אוכל לעשות יותר מ20 קילומטר לליטר ביומיום כשאני לבד (ולא כמו עכשיו, שאני גורר כל הזמן טון וקצת של ברזל עם 4 מושבים ריקים).

השני הוא בשביל סופ"שים עם החברים, כשאני צריך להוביל משהו, כשמתחשק לי לנסוע במשהו טיפה יותר רציני וכשאני יוצא עם החברה שלי ולא רוצה להגיע למסיבה עם רכב צעצוע.

בנוסף לאלו גם הייתי קונה איזה רכב ספורטיבי נחמד בשביל לנהוג בו כשמתחשק לי לעשות קצת פוזה.

כן, זה לגיטימי ואתה לא תגיד לנו כמה רכבים מותר שיהיו.

אם צריך לעשות איזושהי תקנה שתגביל קניה של רכבים, צריך לחייב נהגים של ג'יפונים להעביר מינימום של 48 שעות בשטח בשנה בשביל שיחדשו להם את הרישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה לגיטימי ואתה לא תגיד לנו כמה רכבים מותר שיהיו.

:lol::lol::lol:

יוסי, אין ספק שאתה מצליח להעלות על פניי חיוך.

מצידי, שיהיה לך גם רכב מיוחד בשביל לנסוע למכולת ועוד אחד בשביל להעביר בין לולים תרנגולת.

רכב לכל מידת גלגל ורכב שהיה בשימוש סיירת מטכ"ל.

אני בהחלט לא יאמר לך כמה רכבים להחזיק ברשותך. זה עניינך.

ואני יודע שלא תאמין לי אם אחזור שוב ואומר לך שאני בעדך.

אבל אם מדינת ישראל רוצה לצמצם את מספר הרכבים על הכבישים, לעניות דעתי אחת מהדרכים היא להכביד על אזרחים את הלוקסוס להחזיק יותר מרכב אחד לאדם.

ובנתיים, עוד לא הוסבר לדביל שכמותי מדוע זה רע כל כך.

מה שאירוני בעיניי, זאת העובדה שאפילו במסגרת התיאורטית לחלוטין אני לא מצליח לשכנע אותך לוותר על הרכב הנוסף שעוד לא קנית. כשכל מה שרציתי להציע זה את הרע במיעוטו.

איך בדיוק תשכנע אותך מדינת ישראל לוותר על הרכב הנוסף? :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא ברור לי, זה איך הגבלה שכזאת (לאדם ולא למשפחה) תקטין את כמות הרכבים הנעים על הכביש?

הרי בן אדם לא יכול לנסוע על שלושה הרכבים שלו בו זמנית, נכון?

רק תחבורה ציבורית תפתור את הבעיה, לא מיסים כאלה ואחרים.. והיא חייבת לפעול גם בשבת.

ואני די בטוח שאם תהיה כאן תחבורה ציבורית יעילה (ז"א לא "רקבת ישראל"), המדינה גם תרוויח עליה יפה מאוד.

הבעיה שוב, כמו בהמון אספקטים אחרים, הם הפוליטיקאים בעלי ראיה לטווח קצר בלבד.

עד שלא יהיה פה מנהיג בעל חזון אמיתי, נמשיך לסבול ורמת החיים תרד לה לאט לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...