Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חייבים לשלם על שעות נוספות 125% או יותר?

מיכו
שימו לב! השרשור הזה בן 4233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

חברה שלי עובדת במשרד שהעובדים שם מקבלים משכורת לפי שעות. הם עושים שעות נוספות כמעט בכל יום ולפעמים גם בשישי.

המעסיק משלם להם על כל השעות הנוספות מעבר ל- 186 שעות החודשיות רגיל, כלומר על כל שעה נוספת הם מקבלים את אותו השכר השעתי ולא 125% וכו' על כל שעה מעבר.

האם יש מצב שזה בסדר או שמשהו פה מסריח?

בגלל שזה משרד די גדול ושקיים הרבה זמן אני מניח שלא נעשה פה דבר אסור.

קראתי כל מיני חוקים ברשת וזה לא הכי ברור.

אשמח להסבר, מותר או אסור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לא תקין, יש דו"ח שעות מסודר ?

כמה שעות בשבוע (בניכוי הפסקות) היא עובדת ?

האם היא שאלה את מחלקת שכר למה משלמים להם על שעות נוספות מחיר של שעה רגילה ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשרד ללא מחלקת שכר :-P הבוס מטפל בשכר :|.

יש דוח שעות מסודר. חודש קודם היא עשתה 225 שעות כאשר היא קיבלה את המשכורת בסיס לפי 186 השעות, וכל שאר השעות משולמות (בתלוש) כתוספת שכר.

פה מצאתי מידע על זה אבל הוא לא הכי ברור http://www.moit.gov.il/NR/exeres/9B2A7A53-F67C-4F3A-8F81-0D23338B3F48.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק מחייב לשלם עבור שעות נוספות אלא אם אתה מקבל גלובלי או אתה בדרג מנהל .

אפשרות הטיפול

פניה לבוס , סיכוי שזה יהיה החודש האחרון לעבודתה או

שמירה של כל התלושים ודו"ח השעות וכאשר תעזוב לדרוש את כל ההפרשים !!

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבשלב ראשון כדאי לפנות למעסיק ולעדכן אותו על ה"טעות" בתלוש ולראות איך הוא מגיב...

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם במשרד מפחדים לפנות לבוס לגבי העניין הזה. הם מתכננים לתת לעובדת החדשה לשאול את הבוס את השאלה הזו בתמימות :twisted: ולתפוס טרמפ על זה.

מה לגבי מה שרשום בלינק שצירפתי:

"הערה: המעביד אינו רשאי לקבוע שכר רגיל הכולל בתוכו את תשלום השעות הנוספות אלא אם נקבע אחרת בהסכם קיבוצי שאושר בידי שר הממ"ת."

זה לא מסביר את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי שיש כאן הסכם קיבוצי מאושר הוא אפסי.

האם קיבלה פירוט תנאי העסקה כנדרש בחוק היום,

מניח שלא.

איציק לא מדובר "בטעות" אלא בניצול

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חוקי ולמען מדינת ישראל התקינה, עדיף שהבוס הזה יהיה בכלא.

מכיוון שלרוב האנשים זה מעט קיצוני מידי, עדיף אולי להתקשר קודם להסתדרות, קו לעובד או כל אירגון אחר שיכול לסייע משפטית (כי לדעתי אין תשובה אחרת, כל העובדים צריכים לתבוע לקבל את מה שמגיע להם).

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק לא מדובר "בטעות" אלא בניצול

ברור לכולנו כאן שלא מדובר בטעות, לכן מלכתחילה השתמשתי במרכאות על המילה :)

דבר אחד לא ברור לי מכל הסיפור הזה: עד כמה הבוס הזה יכול להיות דפוק בשביל שהוא יעשה כזה דבר מבלי לחשוב, אפילו לשניה, שיום יבוא ומישהו ירים אותו על טיל בגלל זה - ובסופו של דבר הוא ישלם את הכל עם ריבית ד'ריבית.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב השעות הנוספות הוא יומי - כלומר מגיעות לה שעות נוספות על כל יום שבו עבדה למעה מ-8 שעות. יש כרגע יוזמה בכנסת לשנות את החוק לחישוב חודשי, אבל היא בשלבים מוקדמים של חקיקה ונכון להיום החישוב יומי - לכן על זוגתך להחזיק רישום יומי של נוכחותה.

אם מישהו מתכוון לפנות לגופים חיצוניים (הסתדרות או ארגון מקביל) או לרשויות (תמ"ת) - עדיף שיהיה בשיתוף כל העובדים, כך ש"בעל הבית" יתקשה להתמודד עם סכנה לאובדן כל עובדיו. מעבר לכך - ביקורת "פתע" של התמ"ת עלולה להעמידו במצב מאוד לא נעים. אבל אין לי מושג איך מארגנים ביקורת כזו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד לא ברור לי מכל הסיפור הזה: עד כמה הבוס הזה יכול להיות דפוק בשביל שהוא יעשה כזה דבר מבלי לחשוב, אפילו לשניה, שיום יבוא ומישהו ירים אותו על טיל בגלל זה

זה גם מה שלא מובן לי. זה משרד שקיים כבר הרבה זמן ובנוסף עובדים איתו הרבה אנשים וגופים ונראה לי די דפוק להכין את הגרדום שלך (של הבוס) במצב כזה שאין סיכוי שיושתק כי בזמן כלשהו זה יצוף, לכן הנחתי שנעשה פה משהו על פי אופציה קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בשכר שעתי וגם בגלובלי חיייבים לשלם שעות נוספות

לשעתיים הראשונות מעבר לשעה ה8 בכל יום השכר הוא 125%

כל שעה מעבר לשעתיים אלו (כלומר השעה 11 ואילך) השכר הוא 150% וזה גם השכר לשעה בשבת או חג ויש גם איזה סעיף לגבי משמרת לילה

בשכר גלובלי חייבם לשלם גם כן נוספות

השכר הגלובלי הינו ל 186 שעות, כל שעה מעבר לכך הינה שעה נוספות

אם משולמות ״שעות נוספות גלובאלי״ חייב להיות יחוס לשה בהסכם העבודה שבו רשום עבור כמה שעות הוא

כל שעה מעבר לשעות נוספות גלובלי הינה שעה שיש לקבל בעבורה תשלום

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי עובד ב5/8 משרה (כן, עד כמה שזה נשמע מוזר),

וכל פעם שהייתי עובר את ה8 שעות, הייתי מקבל 125%, אחריי שעברתי את ה10 שעות כמובן קיבלתי 150%.

או בקיצור - לא חוקי מה שעושה הבוס של חברה שלך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוקי בטח ובטח שהבוס רושם את זה כתוספת שכר,

שעות נוספות לעובד שעובד 6 ימים בשבוע משולם ע"פ 125% לשעתיים הראשות אחרי 8 שעות ולאחר מכן תעריף של 150%

לעובד שעובד 5 ימים בשבוע זה החל מהשעה ה9 ע"פ אותו נוסח.

בנוסף לכך בשבוע מותר לעבוד מקסימום 43 שעות רגילות ז"א שאם עבדה 6 ימים 8 שעות כל יום שזה סה"כ 48 שעות יש לשלם 5 שעות נוספות (שבועיות) ע"פ 125%

מעבר לכך כמובן שאם עבדה יותר מ186 שעות רגילות גם על כך מגיע לה תשלום בגין שעות נוספות.

דבר ראשון עליה לשמור את כל תלושי השכר ובייחוד את תלושי הנוכחות ורצוי שיהיו חתומים.

למרות שאם זה יגיע למשפט ע"פ סעיף 24 על המעסיק להציג את כרטיסי הנוכחות (אך לא אתפלא אם גם שם ה"בוס" עושה קומבינות).

בכל מקרה לפני כחודשיים נכנס החוק להגברת אכיפת דיני עבודה שבא לאכוף בדיוק קומבינות כאלו - תלונה למשרד התמ"ת והנושא מטופל תוך זמן קצר

אך לפני שעושים את כל הטררם שתלך לברר מול הבוס את פשר הנושא מדוע זה לא משולם ייתכן שע"י פניה מצד חברתך ישולם לה המגיע לה.

היום זה המחר שדאגת לו אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...