Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוקי מרפי בקניית רכב משומש

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

רציתי לבדוק האם רק אני נתקלתי במקרים האלו, או שזה מצב די נפוץ.

לעיתים בקניית רכב משומש, יש מוכרים (או סוחרים בעיקר) שמסתירים תקלה כלשהי ברכב, לפעמים עושים לה תיקון 'זמני' (כמו למשל למלא גז במזגן דולף), ולפעמים התקלה מתרחשת בלי הקדמה, והבעלים הקודמים גם כנראה לא ידע עליה (וגם זו תקלה שלא ניתן לבצע לה תיקון זמני).

אתן דוגמאות לביש המזל שאני נתקלתי בו:

אקסנט הראשונה שקניתי - המזגן כנראה דלף ורק מילאו גז לפני הקניה

גטס שקניתי - אחרי שבוע מהקניה נקרע הטיימינג והלך ראש מנוע (המוכר היה אדיב והשתתף בתיקון)

גטס שחבר קנה - במהלך הנסיעת בדיקה לא היה שום דבר משונה, איך שביצענו העברת בעלות נדלקה נורת לחץ שמן והרכב הושבת עד ניקוי בוצה.

פיקנטו שידידה קנתה - שום תקלה לא נראתה במהלך הנסיעת מבחן, הכל פיקס. למחרת העברת בעלות אחד מכפתורי החלונות לא מרים אותו (שוב, בזמן הבדיקה הכל היה תקין)

פנדה - בזמן הבדיקה הכל תקין, שבוע לאחר מכן נדלקו נורת HILL HOLDER ESP ABS ובלם יד, עד עכשיו לא ידוע מה התקלה שם.

I30 - שבועיים אחרי הקניה נדלקת נורה של תערובת עשירה

208 - נורה על תקלה במערכת תזמון השסתומים נדלקת לסירוגין

ואני בטוח שיש עוד לא מעט מקרים ששכחתי, כמובן שזה לא תוקף רק קוריאניות אלא הן נפוצות מאוד :) מה שכן, ברוב המקרים מדובר בתקלה שדורשת 'ישור קו' ואז יש שקט מהרכב...

האם גם לכם יש ניסיון במקרים כאלו?

מזל ביש או מוכר לא אמין?

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לי היה מקרה שקניתי 2009 C4 שעל הנייר ומבחוץ נראתה מצוין, קניתי אותה כרכב מעבר עד שאמצא מה שאני באמת מחפש ותיכננתי להעביר לאשתי כשזה יקרה

בכל מקרה, לאחר שבוע ומשהו הלך מצבר, לאחר שלושה שבועות נתקעתי באמצע הדרך בגלל אלטרנטור דפוק ולאחר חודשיים הגיר הפסיק להגיב והיה צריך להחליף את המוח או משהו כזה

כל הסטיגמות של ה-C4 שלכאורה טופלה ושמורה נפלו עליי - לא יכולתי לסמוך עליה ומכרתי אותה לראשון שנתן הצעה רצינית כלשהי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביך - מצבר יכול לההרס מהאלנטטור הדפוק שיש בC4 מהשנים האלו, ואז 2 התקלות האלו זו באמת המחלה של הרכב (גם אם תשים אלטרנטור מפירוק תוך כמה חודשים הוא ילך גם)

וגיר גם כן יש שם בעיה, הוא נתקע על הילוך שלישי וצריך לכבות ולהניע מחדש בשביל שיעבוד.

בגלל זה החרגתי מקרים כמו זה שהלך לי המצבר באקסנט, כי זה תכלס קרה כי הגיע זמנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את האימפלה Back in 2010, המוכר היה בחור טוב, רופא שיניים מנהריה, הרכב עבר בדיקה בלי שום ממצאים חשודים. בנסיעה הארוכה חזור מנהריה לב"ש בכניסה לעיר הגיר התחיל לדפוק לי בהעברת הילוכים, חשבתי בהתחלה שהנה נדפקתי ושהגיר גמור, בסוף התיקון לא היה זול (1700 ש"ח אז) וכלל החלפת סולנואיד לחץ שמן (עלות עבודה גבוהה), אבל עדיין עדיף משיפוץ\החלפת גיר.

היום דרך אגב יש שוב את התקלה, כבר חצי שנה בערך נוסע ככה, הזמנתי את סולנואיד מאיביי הפעם אבל היום רוצים רק על העבודה 1700, בינתיים לא תיקנתי כי הרכב עושה 90% בינעירוני והתקלה מורגשת רק כשהמערכת חמה לגמריי, ז"א בעיקר בכניסה חזרה לעיר כשאני חוזר מהעבודה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ב3 מתוך המקרים שציינתי מדובר ברכבים שטופלו בחברה, היו חדשים יותר (בין 5-7 שנים על הכביש), ידיים פרטיות, היסטוריה מלאה... ודווקא שם היו תקלות שצצו כבר למחרת (מדובר על הפנדה, 208 ופיקנטו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה הפוך- במכירה דווקא

בעת מכירת רכבי הראשון, פיניתי את כל החפצים שלי מכל הכיסים והמחבואים למיניהם. כל מיני דברים שוליים ולא חשובים.

דווקא את הדברים המשמעותיים, לרבות מספר מסמכים, משקפי שמש, פריט אספנות, ועוד דברים שכחתי לפנות מהמגירה הקדמית.

נזכרתי בדברים רק כעבור יומיים.

למזלי, הקונה גר קרוב אלי. ניגשתי אליו, ומתברר שהוא שם את הכל בשקית וקיבלתי אותם בחזרה. אבל היתה לי תחושה, לא בלתי מבוססת, שהוא רצה לאמץ לעצמו את הפריטים הרלוונטיים) וקיווה שאשכח מהם... בכל זאת- הוא ניקה, לדבריו, את הרכב באופן יסודי כבר ביום המכירה, ומן הסתם הבחין בהם, ויומיים שתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את האימפלה Back in 2010, המוכר היה בחור טוב, רופא שיניים מנהריה, הרכב עבר בדיקה בלי שום ממצאים חשודים. בנסיעה הארוכה חזור מנהריה לב"ש בכניסה לעיר הגיר התחיל לדפוק לי בהעברת הילוכים, חשבתי בהתחלה שהנה נדפקתי ושהגיר גמור, בסוף התיקון לא היה זול (1700 ש"ח אז) וכלל החלפת סולנואיד לחץ שמן (עלות עבודה גבוהה), אבל עדיין עדיף משיפוץ\החלפת גיר.

היום דרך אגב יש שוב את התקלה, כבר חצי שנה בערך נוסע ככה, הזמנתי את סולנואיד מאיביי הפעם אבל היום רוצים רק על העבודה 1700, בינתיים לא תיקנתי כי הרכב עושה 90% בינעירוני והתקלה מורגשת רק כשהמערכת חמה לגמריי, ז"א בעיקר בכניסה חזרה לעיר כשאני חוזר מהעבודה.

כמדומני תקלה כרונית ברכבים האלו, אצל אבא שלי מאליבו LTZ מאותה שנה, הגיר עשה את אותן הבעיות בדיוק היה נתקע בהילוך בין היתר והוחלף סלונואיד וחצי גיר וקלאצ'ים, מחלה ב 6T40 וב 6T70 באימפלה.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הרכב הכי מוצלח שקניתי שזו היתה האוונסיס - זה בפועל היה הרכב עם הכי הרבה פוטנציאל להיות טוטל לוס.

הותקן בה מנוע חדש מהניילונים אצל הבעלים הקודם והרכב מתישהו עבר תאונה לאורך כל צד ימין - נסעתי עליה 5 שנים בלי אף תקלה בעצם וכאשר מכרתי אותה לטרייד היא פשוט היתה מלאה בבלאי וחיישני חמצן שכבר כדאי להחליף.

הלאנוס שקניתי - זה היה מסוחר שהיה לא פחות מאשר נוכל שפשוט ניצל את התמימות שלי וגם של אבא שלי.

כל שאר הרכבים תכלס - קניתי אותם במצב מכאני מדוגם והתקלות יותר נכון בלאי פשוט הצטברו עם הזמן וגם - לא משהו רציני באף אחת מהן.

ואז אני מגיע לדודג' שהבעלים הקודם שלה - אבא של אחת הילדות שהיתה עם הבת שלי בגן (היום כבר בבית ספר) - באמת שלא ציפיתי לזה.

היו דברים שפשוט לא בדקתי עד הסוף ונפלתי עליהם כמו מנגנוני חלונות אחוריים, חישוק מגנזיום שדרש שיפוץ, חלקי פלסטיקה שבורים

והיו דברים שהוא אמר "לא יודע" והיה ברור לי שהוא משקר אבל עוד לפני שנפגשתי איתו לסגירה על הרכב כבר היו לי את כל החלקים בעגלת קניות באמאזון ומיו-טיוב כבר ידעתי עד כמה קל יהיה לתקן את הכל אז לא היה לי איכפת.

אבל דבר אחד הוא פשוט הסתיר וזה היה רדיאטור עם הלחמות דוד רקובות - ולא יכלתי לעלות על זה כי החום מהמנוע שם כל כך גבוה שהמים מתאדים לפני שהם מגיעים לרצפה. והוא מילא מים ושיקר במצח נחושה.

לפחות באמת ההזעת שמן שיש לי שם זה לא משהו שלא אני ולא במוסך שמו לב אליו בכלל וזה באמת מינורי אבל אין ספק שהדודג' בשבילי זה פשוט בית ספר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדומני תקלה כרונית ברכבים האלו, אצל אבא שלי מאליבו LTZ מאותה שנה, הגיר עשה את אותן הבעיות בדיוק היה נתקע בהילוך בין היתר והוחלף סלונואיד וחצי גיר וקלאצ'ים, מחלה ב 6T40 וב 6T70 באימפלה.

סורי הפוסט שלי קצת מבלבל, האימפלה 2005, קניתי אותה ב 2010 (אימפלה 2010 אין בארץ אלא אם ייבוא אישי).

הגיר באימפלה אצלי שונה 4T65E אבל נשמע כמו אותה מחלה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף כפי ציינו למעלה , אם רכב מתוחזק כמו שצריך הבעלים לא יהיה מוכן להתגמש ואפילו ידרוש מעבר למחירון. על רכב שבור בעלים לרוב יהיה הרבה יותר גמיש וגם יותר לחוץ למכור. לרוב את זה כבר אפשר לסנן במהלך שיחת טלפון ראשונית. אם בעלים עונה יןתר מדי "לא יודע , זה היה אצל בעלים הקודים " אז אין בכלל טעם לראות כזה רכב.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ייצא לי ליפול ברכישת רכב יד2.

זה תמיד רכבים בני שנתיים עם 30-50 אלף ק"מ.

מבאס לקנות רכב ואחרי שבוע לראות בלוחות רכב עם ק"מ עוד יותר נמוך באותו מחיר או בצבע שרציתי יותר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מעט מוכרים שמגלים לרוכש את הבעיות שהם יודעים או חושדים שיש ברכב ויש הרבה מאד דברים שבבדיקה לא מגלים.

הולכים לבדיקה ומה שמגלים מגלים מה שלא מגלים המוכר בטח לא יגלה לרוכש.

לכן הדברים האלה נופלים על הרוכשים.

לא צירוף מקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...