Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חווית רכישה - מיאטה nc 2006

cabrio
שימו לב! השרשור הזה בן 1902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זו לא הסיבה. כלומר זו כן הסיבה - שאין שום דבר אחר. אין בארץ אף רכב אחר שהוא רודסטר דו מושבית הנעה אחורית זולה לקנייה ולאחזקה. אבל יותר מזה - הפסיקו את הייבוא בין 2011 ל-2016 (או 2017, לא זוכר), מה שיצר חור של 5+ שנים שבהן לא היה כלום. זה איפשר לבעלי מיאטות לעשות מה-בראש-שלהם עם המחירים...

בדיוק

אבל כעת יש את הND, ובמקביל כמה שנים של שיווק הברז - כך שאם הייתי צריך לנחש, ההימור שלי היה שהחגיגה נגמרה... סביר להניח שהערך הולך ״להדחף מלמעלה״.

מה שמשחק לטובת המיאטיונרים זה שלמרות שיש כלים חדשים, ההיצע עדיין יחסית נמוך יחסית (אין המון אנדיס וברזים).

עניין המיאטות צריך להופיע בכל קורס ׳מבוא לכלכלה׳ בתור דוגמא קונקרטית לגרף ביקוש והיצע.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עניין המיאטות צריך להופיע בכל קורס ׳מבוא לכלכלה׳ בתור דוגמא קונקרטית לגרף ביקוש והיצע.

לצד בועת ה-S2000 :-D

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור

כמות ה nd שנמכרה פה לא אמורה ליצור זעזוע במחירי ה nc יותר מידי.

מה גם שבמידה וזה יקרה, ייקח עוד כמה וכמה שנים טובות עד ש nd יימכרו פה במחירים שפויים.

מעניין לראות מה יהיה עם ה GT וה - BRZ בשנים הקרובות.

למרות שזה לא כוחות.

זה לא רודסטר וזה כבר מאבד הכל מבחינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור

כמות ה nd שנמכרה פה לא אמורה ליצור זעזוע במחירי ה nc יותר מידי.

מה גם שבמידה וזה יקרה, ייקח עוד כמה וכמה שנים טובות עד ש nd יימכרו פה במחירים שפויים.

מעניין לראות מה יהיה עם ה GT וה - BRZ בשנים הקרובות.

למרות שזה לא כוחות.

זה לא רודסטר וזה כבר מאבד הכל מבחינתי.

כאמור

מה שמשחק לטובת המיאטיונרים זה שלמרות שיש כלים חדשים, ההיצע עדיין יחסית נמוך יחסית (אין המון אנדיס וברזים).

אבל צריך לזכור: אמנם אין היצע רב, אבל בהחלט יש היצע כלשהו.

המחיר של ND משומשת אמור לדחוף מטה את המחיר של NC משומשת, כי קרוב לוודאי שרוב הלקוחות הרציונליים שיראו את שני הרכבים זה כנגד זה, יעדיפו את החדשה אם ההפרש השקלי אינו גבוה.

וכך, היתרון של בעלי האנסי (אפס תחרות) מגיע לקיצו, ומכאן הטענה כי זה עניין של זמן עד שהחגיגה תסתיים...

אני מבין למה אתה טוען שהאקסטרה גג מוציא עבורך את הברז מהתחרות, אבל זה אתה - לרבים אחרים היא יושבת כמעט על אותה משבצת (אטמוספרית אחורית אמינה ידנית(?)) ולכן אי אפשר להתעלם מההשפעה שלה על השוק. כשיש לך ברז בת 3 כנגד אנסי בת 10 באותו מחיר, זה אמור (לכאורה) לדחוף מטה את מחירה של האנסי.

נחיה ונראה...

בכל מקרה, אין לך יותר מדי מה לדאוג, גם אם ״החגיגה נגמרה״ (קרי: הערך של האנסי יתחיל לדעוך, בניגוד לסטגנציה / עליה של השנים האחרונות) זה עדיין רכב שאמור להחזיק ערך בצורה נהדרת תודות ליתרונות שלו בשוק הישראלי, ולהיות זול לתחזוקה יחסית לספורטיביות אחרות.

בפן הכלכלי נטו, מיאטה היא חד קרן בארוות הרכבים בישראל.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור

אני לא אומר את זה מתוך דאגה או משהו.

אני גם יודע שה nd תדחוף אח המחירים מטה. אני פשוט חושב שזה ייקח קצת יותר זמן.

אם האוטו שלי יעלה עוד שנה שנתיים פחות או יותר, זה פחות מטריד אותי.

אין לי בעיה לשלם כסף על הנאה.

אבל בגדול אני מבין את כוונתך.

נחכה כמה שנים ונשדרג ל ND :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניה מצוינת.

אני מכיר את הרכב שקנית, ולפני שקנית אני זוכר את הבעלים רושם בקבוצה על כל מה שהוא סידר לה, ואפילו זכית בגג חדש שהוא התקין ממש לאחרונה.

אני בעצמי גם מחזיק NC כבר שנה וחצי.

אין מה להגיד, רכב מאוד מהנה לנהיגה.

תתחדש ותמשיך להנות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר

אכן הוחלף בחודשים האחרונים:

גג חדש.

רביעיית צמיגים R888

פנסים חדשים מהחברה קדמיים ואחוריים NC2

ברקסים

ריפודי עור בהתאמה אישית

ועוד כמה שטויות.

אשמח אם מישהו עם Nc עם מתלים סטנדרטיים מאיזור המרכז יצור איתי קשר בפרטי.

אני עם קויילאוברים ויש לי הרגשה שאפילו יש פה בושינגים ו/או תושבות מנוע מוקשחות.

האוטו פשוט קשה כמו בטון.

לא מאמין שזה רק בגלל הקוילאוברים.

זה מעולה מבחינת תחושות ומינון נכון של גז והגה בדריפטים אבל זו לא המטרה העיקרית שלשמה נקנה האוטו.

זה רק חלק מהרעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור - תהנה ממנה! מכונת נהיגה כיפית שגורמת לך להרגיש כמו ילד לפעמים. בזהירות בכניסה לחניונים :-D

מזל טוב! אני נורא מתגעגע ל-NC 2006 שהייתה לי. מצחיק שבעולם המיאטות הישראלי שום דבר לא משתנה. לא יודע מה רמת המחירים הנוכחית אבל יש לי תחושה שהיא לא רחוקה מאוד מכמה שאני מכרתי את האוטו לפני 6 שנים. עלות הביטוח המקיף דומה...

הרכב הזה בארץ בשנים האלה, אפשר להתייחס אליו כהשקעה. אני מכרתי את שלי לפני כשנתיים, ומאז אני רואה אנשים מפרסמים את אותו שנתון במחיר גבוה יותר! קניתי אותה לפני חמש, הייתה בבעלותי כשלוש שנים, ואז מכרתי באותו המחיר. הזוי.

עריכה אחרונה על ידי .tommy g

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף לקרוא את השרשור :) גם אני מחזיק NC בדיוק מאז שרוני מכר את שלו (היא אצלי :lol:) לפני כן הייתה אצל חבר משותף אחר. אוטו כיפי ברמות.

כמה דברים שיש לי לתורם לפות"ש:

1) חפש את מועדון הרודסטים הישראלי - תמצא הרבה אנשים עם מכנה משותף וגם המון ידע. יש מפגשים ותוכל לנסוע ולהשוות עם בעלי מיאטות אחרים.

נקודתית לגבי הקוילאוברים - האם אתה יודע איזה קוליאוברים יש לך? אני לאחרונה החלפתי לאוהלינס + בושינגים של סופר-פרו והרכב פשוט חלום - גם ביום יום (מצב רך וגם במסלול

2) ביטוח מקיף (ללא גג) אמור להיות זול יותר, אני (40+ :cry:) משלם קרוב יותר ל-3500.

לעניין המחיר, זה קצת פחות הזוי ממה שנדמה. זה נכון ששמירת הערך היא מצויינת, אבל זה בתנאי שהרכב מתוחזק ותחזוקה טובה וקפדנית עולה כסף. אני לא חושב שהמחירים עבור ה-NC מאוד ירדו. יכול להיות ששנתונים מאוחרים יותר ירדו קצת לכיוון ה-100 בגלל הלחץ של ה-BRZ מלמעלה (לחץ חלקי, כי זה לא רודסטר) אבל השנתונים הנמוכים לא ירדו יותר מידי עבור רכבים שמורים. אין אני יודע? כי אני מכיר את השוק כבר למעלה מ-20 שנה (זו גם המיאטה השניה שלי, הייתה לי גם NB) ומעולם מיאטות טובות (משום דור) לא ירדו מתחת ל-70-80 אלף. גם NA או NB עם נתונים טובים (מס' ידים נמוך, ק"מ נמוך יחסית ומצב מצויין) תקבל סכומים כאלו.

אני ככול הנראה ישחרר עוד כמה חודשים את המיאטה כי דיי, צריך לגוון קצת ואני יכול לומר שלמצוא לה מחליפה זה לא פשוט בכללללל (שלא לדבר על יקר).

תמונה לרוני :):

5l7fDu.jpg

עריכה אחרונה על ידי BobbyMiata
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואנה, אם הייתי גר בארץ יש גם מצב שהייתי קונה אותה בחזרה ממך (בטח באותו מחיר ששילמת :-D ). לצערי אני גר במדינה שבה אין שום סיבה להחזיק רכב ספורט אז היי - לפחות זה חוסך לי קצת בעלויות התחבורה :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותיהנה :-)

שאלה: משהו לא מסתדר לי פה בכל הקשור לאחיזה.

נכתב שהישבן יוצא בקלות עם הגז, ואני מניח שזה פועל יוצא

מההקשחות למיניהן של המתלים, שלמעשה גורעות מהאחיזה.

אם המטרה היא להוציא ישבן, אז מה הטעם בצמיגים קיצוניים? על הנייר זה נשמע כמו כיול שמטרתו היא *הקטנת* אחיזה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב

Bobby - לגבי מועדון הרודסטרים, אני כבר שבוע רצוף קורא את השרשור של miata FAQ.

זה לא יאומן כמות המידע שיש שם.

לגבי הקויילאוברים - אין לי מושג. ניסיתי לראות מה רשום כשהאוטו היה על הליפט אבל לא הצלחתי לזהות כיתוב כלשהו. אני אעלה תמונה ואולי משם נבין.

2. לגבי המקיף- קיבלת מחיר מצויין.

אשמח לקבל טלפון של הסוכן הנ"ל.

Hans - מסכים איתך לחלוטין. אני גם חושב שעדיף צמיגים רגילים ולא כאלו. עם רגילים אתה גם נהנה מהשקט, האוטו יותר רך, ומבחינתי זה שהוא פחות אוחז זה בונוס.

אני לא נוסע במסלולים (בינתיים..) ולדעתי זה מיותר כל ההקשחות למיניהם והצמיגים המוגזמים.

אבל זה מה יש.

אני לאט לאט מתרגל לזה.

חבר טוב אמר לי : עוד שבוע ולא תרצה שיהיהו לך בולמים מקוריים. אחרי שמתרגלים לקשיחות זה מצויין.

נראה בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי

בדיוק רשמתי שאני מתחיל להתרגל לזה.

לא חשבתי להוריד אלא להרגיש איך זה סטוק.

יכול להיות שזה ירגיש לי רך מידי.

אני רק אומר באופן כללי שרכב דיילי , קצת קשה לחיות איתו כשהוא מוקשח.

אין ספק שיש יתרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...