Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השיפור הטוב ביותר של הרכב הוא הנהג

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 2265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו יכול לפרט ולהרחיב לגבי הדיבר הראשון?

איך נהג מיומן יכול לשפר את האוטו בעוד שנהג חסר ניסיון שאינו מיומן ייגרע מהיכולות/ביצועים של הרכב? מישהו יכול לתת דוגמה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

נהג שלא מכיר את מגבלות הרכב יפחד להתקרב אליהן ולנצל את יכולות הרכב בצורה מיטבית, כמו למשל הנהגים שבולמים בהגזמה לפני פניות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא מושלמת מאתמול בפצאל. בחור עם סוויפט 2008 אוטומטית סטנדרטית לחלוטין. אני מאחוריו עם ב. מ. וו 118 ולא מצליח להתקרב ולעקוף. הבנאדם פשוט נוהג מושלם.

לעומת זאת בחור עם לאון ישנה 20vt, עם 180 כ"ס(חזק מהב.מ.וו. ב-40 סוסים) ואני מגיע בכל מקצה למצב שהוא מעכב אותי ואני נאלץ לעקוף אותו(ספציפית פעם ראשונה שלו בפצאל).

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד:

לרכב יש מעטפת יכולות שמרבית הנהגים אפילו לא מתקרבים אליה. נהג אשר יודע לנצל את מעטפת היכולות כראוי, ינהג בטוח יותר בכל מצב מנהג שאינו יודע.

שים לב שנהג מיומן לא באמת משפר את האוטו ונהג שאינו מיומן לא באמת גורע מהיכולות של הרכב. המשפט הנכון הוא: נהג מיומן יודע לנצל טוב יותר את היכולות של הרכב ונהג לא מיומן, לא.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסיין בולט ירוץ יותר מהר בנעלי עקב מאשר אנחנו בנעלי ריצה.

ברור?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב, אנו אומרים את ההיגד הזה מנקודת מבט דינמית.

יש הבדל בין מגבלת האחיזה של הרכב לבין קצה מעטפת הביצועים. נהג לא מיומן, שעושה שימוש בטכניקה לא יעילה, "יבזבז" חלק גדול מאחיזת הרכב ויגיע מהר מאוד למגבלת האחיזה, אבל כנראה שלעולם לא יגיע לקצה מעטפת הביצועים.

נהג מיומן בטכניקה יעילה, ינצל את ביצועי הרכב טוב ככל האפשר ויגיע למגבלת האחיזה במהירות גבוהה בהרבה מהנהג הלא מיומן. למעשה, ברוב הזמן הוא יוכל לנצל את ביצועי הרכב מספיק טוב כדי להשיג ממנו את מבוקשו מבלי להתקרב למגבלת מעטפת הביצועים כלל, ויתר הביצועים יישארו בתור רזרבה למצבי קצה לא צפויים.

יתרה מזאת, לא כל מעטפת הביצועים זמינה לנהג בכל נקודה במסלול, אלא אם הוא מבצע רצף פעולות מסוים, למשל בלימה נגררת במהלך כניסה לפניה במהירות. נהג מיומן יידע, היכן שצריך, כיצד לנצל את החלקים הללו של מעטפת הביצועים, בעוד שנהג לא מיומן ייאלץ לנהוג מבלי להשתמש בהם.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב אוטונומי.

קרוב לודאי שהרכב האוטונומי יהיה מוגבל תוכנתית ולא ינל את יכולותיו. נהג שיקח את המושכות :-D* יעשה פלאים.

* להזכירכם, גם המעבר מכרכרות נגררות סוסים לרכב מונע מיכאנית היה לא פשוט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר רכבים אוטונומיים, אז לדעתי זה כמו יציאת מצרים - כדי להשלים את המעבר, צריך שיגדל דור שלא הכיר את הטכנולוגיה הקודמת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב אוטונומי.

קרוב לודאי שהרכב האוטונומי יהיה מוגבל תוכנתית ולא ינל את יכולותיו. נהג שיקח את המושכות.

אני חושב שההיפך.

מיצוי מיטבי של ביצועי הרכב אינו רק סוגיה של נהיגה ספורטיבית (שגם ככה לא באה בחשבון ברכב אוטונומי) הוא גם רלוונטי ליומיום: אם אתה מנצל את ביצועי הרכב באופן המיטבי ביומיום, אתה משאיר לעצמך את הרזרבה הגדולה ביותר האפשרית לקראת כל רעה שלא תבוא. זה משהו שרכב אוטונומי יכול לעשות בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם נהיגה מנהלתית. דברים כמו לדעת כמה כח המנוע נותן בכל סל"ד ואיך הגיר מנצל אותו (כן, גם גיר אוטומטי), איך להאיץ (כן, גם עם גיר אוטומטי), עם כמה גז ובאיזה הילוך לעלות איזה עליה (כן, גם בגיר אוטומטי), כמה גז לתת בפניה (הרבה גז - תת היגוי, תזרוק את הגז - תעוף מהכביש), תנוחת ישיבה נכונה, אחיזה בהגה, הכרת מערכות הרכב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שההיפך.

מיצוי מיטבי של ביצועי הרכב אינו רק סוגיה של נהיגה ספורטיבית (שגם ככה לא באה בחשבון ברכב אוטונומי) הוא גם רלוונטי ליומיום: אם אתה מנצל את ביצועי הרכב באופן המיטבי ביומיום, אתה משאיר לעצמך את הרזרבה הגדולה ביותר האפשרית לקראת כל רעה שלא תבוא. זה משהו שרכב אוטונומי יכול לעשות בקלות.

שאלה לגבי רכב אוטונומי: הגיע למצב של קונפליקט בעקיפה. האם הוא יאיץ מעבר למהירות המותרת?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה. הרבה יותר בטוח לבלום ולבטל את כל המהלך, גם כנהג רגיל. מה שכן, לנהג רגיל זה די מסובך הקטע הזה של בלימה מאוד חזקה תוך כדי הפניית הגה בתזמון הנכון - משהו שרכב אוטונומי יבצע תוך כדי פיהוק.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם יהיה לו איזה אינפוט מחיישן מהצד או מאחור שיסתור את המהלך.

קיימת בכלל שאלה האם לתכנת את הרכב האוטונומי לפי התקנות או לאפשר גם גמישות. שאלה שאין לה עד כה תשובה.

בוא נעלה שאלה אחרת: הרכב האוטונומי נוסע כחוק בנתיב הימני. לפתע מופיע מולו רכב שסטה מהנתיב הנגדי. האם ירד לשוליים? האם ינסה לעקוף את הרכב הסורר משמאל (אם אינו מזהה רכב אחר).

עוד שאלה שהתשובה עליה לא ברורה לי: אחד החיישנים הנפוצים הוא מכ"מ. כיצד נמנעות הפרעות הדדיות בין המכ"מים של מספר כלי רכב על הכביש?

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה. הרבה יותר בטוח לבלום ולבטל את כל המהלך, גם כנהג רגיל. מה שכן, לנהג רגיל זה די מסובך הקטע הזה של בלימה מאוד חזקה תוך כדי הפניית הגה בתזמון הנכון - משהו שרכב אוטונומי יבצע תוך כדי פיהוק.

בדיוק.

אפשר להוריד מהירות הרבה יותר מהר מאשר לצבור אותה, ולכן הפתרון המתבקש כאן הוא בלימה, לא האצה. ובעוד שנהג אנושי עשוי להסס במקרה שכזה, רכב אוטונומי - לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...