Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: גדישת 106

106devil
שימו לב! השרשור הזה בן 5246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משהו מפריע לי בשרשור ,

הבחור עושה כמעט לבד את כל הדברים אצלו ברכב . כמעט לבד . זה משהו שלא רואים יומיום .

הוא השתיל בחצר מנוע 1.6 16V בעזרת עץ . מצחיק ? וואלה כן . אמה-מה , הוא השתיל .

פחחות צבע והפיכת צורה מ 106XS ל 106GTI , אמנם הוא לא היה הפחח אבל הבחור דאג לחלקים וראה בחזונו את הנולד .

אז בהתחלה יצאה חרא של פחחות . אבל הבן אדם ע-ש-ה !

הפחחות בפעם השנייה יצאה הרבה יותר טוב .

כרגע הבחור החליט לגדוש . פשוט כך .

מה קורה ? הוא מפרק כמו בן זונה , תסלחו לי , את המנוע ומתחיל לשפץ בסיסית ולהרכיב .

אז נכון , סביבת העבודה לא אידיאלית . וואלה . אבל פאקינג הבחור עושה !!!

צחקו עליו כשהוא הראה בפורום אחר כמדומני כשראו עץ מופיע ליד הרכב ומנוע תלוי באוויר . מגניב . לאחר כמה ימים הוא היה עם מנוע 16V מושתל והוא נסע לאחר מס' משחקים חזק יחסית ונתן בראש למספר רכבים מוגדשים .

יקיריי ,

הבחור החליט לגדוש וכרגע הוא בדרך .

האם המנוע יחזיק ? אללה יודע .

האם ינסע חזק ? אללה יודע .

מה שבטוח שאצלי יש לבחור פינה חמה , הוא עושה ולא מדבר .

הוא מסוג האנשים שאני ממש מבסוט שיש כאן בפורום . עד כדי כך .

אני מפרגן לפרוייקט .

:mm_yeah:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 516
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מבלי לפגוע באף אחד(אני מקווה)

לא רציני.

סימני בריחת גזים על חצאיות הבוכנה,סימני תפיסה על חצאיות הבוכנה,מעיד על טבעות בוכנה שלא אוטמות כתוצאה מהרצה לא נכונה,או בלאי גדול,מה שמבטיח שחיקה אובלית של הצילינדר,ככה שהרכבת רינגים חדשים היא כמו כוסות רוח למת,ובכלל,רינגים חדשים שהורכבו בצילינדר שלא בוצע בו ליטוש(האונינג) לא יתאימו את עצמם לצילינדר בחיים.

סימני אכילה בטלטלים ועוד צרות.

לפותח השרשור,מבלי להוציא את המנוע,לחרוט לאוברסייז,להחליף בוכנות לבוכנות חזקות יותר ויחס דחיסה נמוך יותר,לבדוק ליין לטלטלים,והרכבה מדוייקת(שמצריכה אומנות לדעתי) המנוע הזה לא יחזיק הרבה זמן,ואם כן,הוא יהיה מנוע חלש/יצרוך שמן

אורן

היי אורן,גם שמי הוא אורן (:

המנוע הזה הוא מנוע דיי חדש מייבוא,הוא עמד משהו כמו 5 שנים לפני שהרכבתי אותו אצלי,מצב הצילינדר הוא ח-ד-ש וכנראה שסימני דליפת הקופרסיה היא בגלל שהמנוע עבד והרינגים כנראה קצת נתפסו ולקח להם זמן לאטום שוב בשנית (המנוע הזה נוסע כבר שנתיים ללא דליפות קומפרסיה ואכילת שמן ממש ממש מזערית בגלל מנתק ב7800 סל"ד)

אין שריטות בטלטלים כלל,יש שחיקה מזערית (הסימן השחור בטלטל) כתוצאה מ2 שניות של מנוע שעבד ללא שמן לפני שנתיים (עליתי על אבן ששברה את הפילטר שמן,מיד כיביתי את הרכב) כל מקרה,הטלטלים נבדקו בחומרה והם יחזיקו לנצח,מצבם טוב מאוד,וגם הקראנק חדש.

זה לא המנוע הראשון והמוגדש שחבריי ואני התעסקנו בו,אם חלקים במצב הרבה פחות טוב,והם גודשים גבוהה עד היום באמינות מופלגת.

כמובן שכל החלקים ינוקו כאילו אין מחר,שום גרגיר של חול או אבק לא יכנס למנוע שלי!!:arrow:

הצילינדר יעבור האונינג כמובן.

שמר,ציינת משהו בקשר לסעפת יניקה,הנחתי את הראש הפוך על הסעפת יניקה רק כדי לצלם את התמונה,תאמין לי שאני לא עד כדי כך דביל.

בקשר למגדש,יש לי זוג טורבואים ביד :

VF35 שירד מ STI חדשה.

ו TD04 שירד מאימפרזה GT שנת 99.

95% שאני מרכיב את ה TD04 של האימפרזה,ובהמשך הדרך כשאני אמצא בוכנות וטלטלים במחיר סביר אני אשתדרג.

ואורן,המנוע הזה יחזיק הרבה מאוד זמן,מניסיון עם עוד מנועים מוגדשים של פיג'ו,תתפלא מה הTU יכול להחזיק.:twisted:

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אורן,

אני לא מתכוון להעיר הערות מקצועיות לטוב או לרע,

אבל אני פשוט מאוד מעריך ביצועיסטים כמוך ואת ההשקעה העצומה שלך ברכב,

מאז שהוא היה עוד XS עם ג'אנט לבן.

כל הכבוד ובהצלחה!

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד ליוזמה ,אני מסכים עם אורן ESI , באנלוגיה מתחום אחר : באימוני כח בחדר כושר , המדריכים מדגישים את החשיבות של ביצוע מושלם של תרגיל , גם במחיר של ויתור על משקל גבוה.

עדיף להתחיל בקטן ולסגל הרגלי עבודה נכונים החל מהטיפול הפשוט ביותר ולעלות בהדרגה במורכבות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא טוען שלא עדיף להרכיב הכל במקום אידיאלי נטול אבק .

אבל בין הרצוי למצוי יש הבדל ומבחינתי עצם העובדה שפותח השרשור לא מפחד , תופס יוזמה ועושה את מה שרוב חברי הפורום הזה חושבים ומעוניינים ולא מעיזים , זה מבחינתי לפחות שווה הכל .

חוץ מזה , הבחור התחיל מקטן . השתיל לבד מנוע ואף שיפר אותו . הגיוני שהשלב הבא יהיה להגדיש .

:wink:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה שאורן עושה אין עירעור... מה שעבר על ה106 הזאת מאז שהיא הגיעה לאורן רק אללה באמת יכול לספר ולהבין

העניין הוא שיש את המרווח בין חאפר גמור לפדנט ששם רוב האנשים נמצאים הבעיה שאורן תמיד נוטה חזק לכיוון חאפר עם תיקוני מוסך מדרכה אז נכון שהוא השתיל כבר 10 מנועים באוטו הזה עם קורת עץ אבל זה עדיין לא עושה את זה תקין.

עדיף לפתוח מנוע במקום שאין רוח שיכולה להעיף דברים לתוך המנוע שאולי לא נראים לעין וזה לא ממש המלצה אלא יותר חובת עשיה.

1969 Pontiac Firebird

:twisted:

בעבר:Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב - אורן:

בהצלחה. עדכן אותנו במפרט הטכני ובתוצאות. פרוייקט יפה.

אל תשכח לחזק את הדיפרנציאל.

מתכון נהדר לפגיעה בסעפת היניקה, או לשבירה שלה. :idea:

שמר: ממילא סעפת פלסטית שתצטרך שידרוג בקרוב.

סליחה מראש

אבל נראה לי מטופש לגדוש 106

בהצלחה!

ירון: ברור. הרכב הזה נולד למצערות... "106 מקסי"?

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IMG_0933.jpg

כמו יאשה, גם אני מעריך את יכולתך לבצע את מלאכתך, ורוצה להצטרף לאיחולי ההצלחה שקיבלת פה.

דבר אחד שהפריע לי: זה שעליך להתפשר מבחינת תנאי העבודה - ניחא. מאידך, על בטיחות אין ואסור שיהיו פשרות.

עבודה על רכב שעומד על ג'ק ולא על בוקים זה האמא של הפשרות הבטיחותיות. נא הסק את המסקנות.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא טוען שלא עדיף להרכיב הכל במקום אידיאלי נטול אבק .

אבל בין הרצוי למצוי יש הבדל ומבחינתי עצם העובדה שפותח השרשור לא מפחד , תופס יוזמה ועושה את מה שרוב חברי הפורום הזה חושבים ומעוניינים ולא מעיזים , זה מבחינתי לפחות שווה הכל .

חוץ מזה , הבחור התחיל מקטן . השתיל לבד מנוע ואף שיפר אותו . הגיוני שהשלב הבא יהיה להגדיש .

יאשה, זה שאנשים לא רצים להכניס את הפרוייקט שלהם לפורום לא אומר שהם לא עושים. יש פה אנשים שעשו דברים שהשתיקה יפה להם.

לא זכור לי בפורום הזה או אחר (פתוח לציבור) פרוייקט של אף אחד מה10 החזקים בארץ, למעט שמועות ואיזו תמונה.

את הדביל כולם מכירים, ולרשום בפורום הזה את הפרוייקט שלו, גם בלי מספר הרכב, זה דבילי. הרי אורן בכל מקום נמצא.

הבעייה היא, שבליישם פרוייקט בתנאי סביבה כמו שאורן עושה, לא רק שלא נראה טוב לאורן, אלא יכול לגרום לכך שאחרים יחשבו שגם הם יכולים.

אני לא הייתי רוצה לדעת מה היה קורה אם כל ילד עם פיאסטה ואונו ינסו לגדוש.

אז אולי לדעתך זה יעלה את התרבות המוטורית בארץ ואת ממוצע הכוח לטון, אבל לדעתי זה רק ידרדר את המצב הקיים, יראה את האיכות הנוראה של הסחורה פה, ויגרום לנפגעים מעבר.

לגדוש זה לא הכל בחיים. יש עוד הרבה מסביב.

ואורן, כל הכבוד שאתה עושה את זה, ויופי שאתה רושם על זה בפורום, אבל יש לזה היבט שלילי, נעזוב את החוקיות בדבר, ונמשיך לבטיחות ולאיכות.

אל תקח את זה רע, זה יופי שיש לך חזון לאוטו ותעשה ממנו בובה, אבל לפחות תעבוד כמו בספר.

יש הרבה יותר מלהחליף אטמים ולשייף דבר או שניים, כשאתה גודש, ובטח עם טורבו של STI או אחרים, אה, על מנוע של 106, כשאתה רוצה לעבור את הרף ה"אטמוספרי" של יאשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבין, במוסכים אין חול ואבק?

אני לא יודע מתי אתם נכנסתם למוסך לאחרונה אבל תיכנסו ותציצו שם ברצפה, תציצו על הקירות והמדפים תעבירו את האצבע ותראו מה זה לכלוך. אני מבטיח לכם שהעבודה שאורן עושה תהיה נקיה מליכלוך פי כמה מהעבודה ברוב המוסכים בארץ כי במוסך אף אחד לא יבריק לכם את הבוכנות או כל חלק אחר.

כמו אורן גם אני מנסה לעשות מה שאני מסוגל בבית ונמנע מכניסה למוסך, כל עוד מקפידים שלא לזרוק את הכלים והחלקים ברצפה סתם ככה, אני לא רואה שום בעיה. אין סיבה שיכנס חול למנוע אם עוטפים את המנוע עם ניילון ואבק לא יצטבר שם בכמויות אדירות ככה שניקוי קליל מסדר את הבעיה לפדנטים שבניכם.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי זוג בוקים ידידי אלעד,התמונה הזאת צולמה רגע לפני הורדה של הרכב לרצפה :-)

אם כך, קבל ביטול על מה שכתבתי.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים פה מדברים כאילו הוא מבצע ניתוח מוח (למרות שכמות הכפפות הזרוקות שם מתאימה לאחד כזה), זה רכב ולא בנאדם, לא צריך רמת סטיריליות של חדר ניתוח.

חוץ מזה, מה אתם חושבים?! שהוא יכנס למוסך ויגיד "שלום, אפשר להשתמש בליפט שלכם לשים טורבו על הרכב שלי?", הבנאדם בונה לבד בחצר אחורית כמו "משפר" אמיתי, יש כאלו שמשחקים רק עם הברז גדישה ובודקים "שמן מים" ויש כאלו שבונים הכל לבד וצריך להעריך אותם על זה.

בקשר למגדשים שפותח השירשור ציין, אצלי ברנו מותקן TD04 כמו שיש לך, המנוע אצלי 1.4 והזמינות טובה, אם אתה מחפש כמה שפחות "לאג" תתקין את הTD04.

אם אתה רוצה לראות את הזמינות על מנוע קטן, תגיד לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה מראש

אבל נראה לי מטופש לגדוש 106

בהצלחה!

לי זה דווקא נראה מצויין- כן יירבו השבלולים בארצנו.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...