Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רמקולים לרכב אספנות

ido135
שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב אספנות מסוג וולוו 240 1984

כרגע יש את הרמקולים המקוריים מקדימה ואני מעוניין להחליף אותם

המידה בדלת היא 4" אבל אפשר גם להכניס 5.25 לפי מה שהבנתי (יש בעיית עומק ומגבלה)

חשבתי להוסיף גם רמקולים אחוריים 6X9 אבל זה מצריך לקדוח חורים במגש האחורי וזה יהרוס אותו

במידה ואני לא מתכוון להתקין ברכב מגבר אצטרך רמקולים כמה שיותר נצילים

הרדיו קסטות ברכב יוחלף לALPINE UTE-92BT (החלטתי ללכת הפעם על אלפיין אחרי כמה דגמים של פיונר ואותנטיות גם לא ממה משנה לי)

חשבתי ללכת על רמקולים של הרץ מדגם

ECX 130.5

נצילות - 93DB (ככול שהמספר יותר גבוה הרמקולים יהיו יותר נצילים?)

אשמח לחוות דעת על הרמקולים

עריכה אחרונה על ידי ido135
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לענות רק לגבי הנצילות - כן, מספר גבוה יותר משמע נצילות גבוהה יותר.

יש לשים לב כיצד בוצעה המדידה - האם לפי 1 וואט או 2.83 וולט. אם האחרון, הפחת 3db כדי להשוות לראשון (בהנחה ומדובר ברמקולים עם התנגדות 4 אוהם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לענות רק לגבי הנצילות - כן, מספר גבוה יותר משמע נצילות גבוהה יותר.

יש לשים לב כיצד בוצעה המדידה - האם לפי 1 וואט או 2.83 וולט. אם האחרון, הפחת 3db כדי להשוות לראשון (בהנחה ומדובר ברמקולים עם התנגדות 4 אוהם).

מדובר ברמקולים עם התנגדות 4 אוהם.

חשבתי אולי לשקול גם הוספת רמקולים במגש האחורי אבל זה יהרוס את המגש וקצת חבל

רמקול 6.5 אינץ' גם יכול להיכנס בדלת בתנאי שהעומק לא יפריע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ראיתי איזה סרטון או שניים ביוטיוב.

נראה שהרמקולים יושבים על דופן דקה למדי.

הייתי ממליץ לחזק מעט את הדופן עם קצת יריעות בידוד, זה יעזור קצת נגד קרקושים, אולי. ויעזור קצת לסאונד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ראיתי איזה סרטון או שניים ביוטיוב.

נראה שהרמקולים יושבים על דופן דקה למדי.

הייתי ממליץ לחזק מעט את הדופן עם קצת יריעות בידוד, זה יעזור קצת נגד קרקושים, אולי. ויעזור קצת לסאונד.

כלומר אתה ממליץ להוסיף לאיטום של הדלת מבפנים?

האם כדאי להוסיף טבעות מעץ על הדיפונים של הדלת כדי שלא יהיו בעיות עם הסאונד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אם יש אפשרות לשים שם טבעות שיחזיקו את הרמקולים כנגד פח הדלתות, עדיף לטעמי.

שימוש, אפילו מינימלי, בחומרי בידוד גם יכולים כמובן לעזור, אבל זה גם ענין תקציבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקח בחשבון שרמקול מידבאס שהוא גם נציל וגם באמת מסוגל לרדת נמוך לרוב יהיה אלמנט בסדרת היי אנד של יצרן כזה או אחר ויעלה הון קטן ולפעמים הון גדול.

בד"כ רמקול מידבאס נציל משמעו יכולת מעוטה ביותר לרדת מתחת לאזור ה120-100 הרץ דוגמא טובה לכך אלמנטים של ציוד PRO לרכב.

אם אין הגברה ואתה תוכל לנצל את הסט היטב על הגברה פנימית של יחידת הראש - סביר להניח שתרגיש חוסר מובהק בתדרי באס.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אם יש אפשרות לשים שם טבעות שיחזיקו את הרמקולים כנגד פח הדלתות, עדיף לטעמי.

שימוש, אפילו מינימלי, בחומרי בידוד גם יכולים כמובן לעזור, אבל זה גם ענין תקציבי.

אני מניח שעדיף להוסיף טבעות שיחזיקו את הרמקולים בצורה יציבה

ראיתי שיש טבעות כאלה שאפשר לקנות גם באיביי

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=MDF+6.5&_sacat=0

הגרילים המקוריים של הרכב לא יתאימו בגלל שהם מתאימים לאלמנט בגודל 4 אינץ' אבל זה פחות קריטי

לפי הסרטון ניתן להתקין בדלתות רמקולים 6.5 אינץ'

תיקח בחשבון שרמקול מידבאס שהוא גם נציל וגם באמת מסוגל לרדת נמוך לרוב יהיה אלמנט בסדרת היי אנד של יצרן כזה או אחר ויעלה הון קטן ולפעמים הון גדול.

בד"כ רמקול מידבאס נציל משמעו יכולת מעוטה ביותר לרדת מתחת לאזור ה120-100 הרץ דוגמא טובה לכך אלמנטים של ציוד PRO לרכב.

אם אין הגברה ואתה תוכל לנצל את הסט היטב על הגברה פנימית של יחידת הראש - סביר להניח שתרגיש חוסר מובהק בתדרי באס.

קראתי פה מה בעצם אומרים תדרים בתחום הרמקולים

אם התדרים שהרמקולים מפיקים הם 50Hz - 20kHz ±3 dB

זה אומר שאצטרך סאבוופר

התדרים הנמוכים עדיף שיהיה כמה שיותר גבוה?

הנתונים של ההרץ

ECX 130.5

70 ÷ 23k

נתונים של דגם אחר של הרץ

ECX 165.5

60 ÷ 23k

הדגם הראשון בעל יכולות בס עדיפות?

אם אני הולך על הרץ מהן הסדרות הטובות של היצרן?

עדיף להשקיע בסט קומפוננטים מאשר רמקולים קואקסלים?

עריכה אחרונה על ידי ido135
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף בעקרון כמה שיותר נמוך כשמדובר בבאס אבל גם זה עניין של טעם וסוג הבאס שאתה מחפש - בדלתות נורמטיביות בהתקנה נורמטיבית קשה מאוד לקבל תוצאות טובות בד"כ מתחת ל80-70 הרץ בכל מקרה וגם אם תרד מתחת ל60 לרוב הרמקולים שהם בקוטר 6.5 כבר יהיה קשה מאוד לתפקד וזה ישמע רע.

הסאב וופר נועד לתת לך כיסוי בצורה טובה יותר באזור התדרים בין 20-90 הרץ והסט הקידמי אמור להמשיך ולהשלים אותו רצוי כבר לפחות איפשהו מאזור ה90 עד 120 הרץ

לסטים נצילים מאוד ועוד בקוטר קטן יחסית כמו 5.25 יהיה קשה מאוד לתפקד מתחת ל120 הרץ ברוב המקרים לכן אני באופן אישי בכל מקרה רואה כאן שילוב של הגברה וסאב ובמידה ואתה לא רוצה סאב וופר אז לפחות ללכת על סט קצת פחות נציל, כן לשלב מגבר ולהנות מסט שמסוגל לרדת לאזור ה70-90 הרץ בצורה יחסית אפקטיבית בכדי שכן תוכל להנות גם מתחום הבאס.

סאב וופר ללא ספק מוסיף FUN לאווירה אבל בין סתם לזרוק סאב לבין לחבר אותו "נכון" לסט הקידמי יש עוד כברת דרך והאבן הראשונה לשם היא ביצוע בידוד אקוסטי בדלתות הקידמיות - שאת זה בעיני זה MUST גם אם אין סאב. תריץ חיפוש ותקרא כאן על "איטום" שזה בעצם בידוד אקוסטי בדלתות הקידמיות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף בעקרון כמה שיותר נמוך כשמדובר בבאס אבל גם זה עניין של טעם וסוג הבאס שאתה מחפש - בדלתות נורמטיביות בהתקנה נורמטיבית קשה מאוד לקבל תוצאות טובות בד"כ מתחת ל80-70 הרץ בכל מקרה וגם אם תרד מתחת ל60 לרוב הרמקולים שהם בקוטר 6.5 כבר יהיה קשה מאוד לתפקד וזה ישמע רע.

הסאב וופר נועד לתת לך כיסוי בצורה טובה יותר באזור התדרים בין 20-90 הרץ והסט הקידמי אמור להמשיך ולהשלים אותו רצוי כבר לפחות איפשהו מאזור ה90 עד 120 הרץ

לסטים נצילים מאוד ועוד בקוטר קטן יחסית כמו 5.25 יהיה קשה מאוד לתפקד מתחת ל120 הרץ ברוב המקרים לכן אני באופן אישי בכל מקרה רואה כאן שילוב של הגברה וסאב ובמידה ואתה לא רוצה סאב וופר אז לפחות ללכת על סט קצת פחות נציל, כן לשלב מגבר ולהנות מסט שמסוגל לרדת לאזור ה70-90 הרץ בצורה יחסית אפקטיבית בכדי שכן תוכל להנות גם מתחום הבאס.

סאב וופר ללא ספק מוסיף FUN לאווירה אבל בין סתם לזרוק סאב לבין לחבר אותו "נכון" לסט הקידמי יש עוד כברת דרך והאבן הראשונה לשם היא ביצוע בידוד אקוסטי בדלתות הקידמיות - שאת זה בעיני זה MUST גם אם אין סאב. תריץ חיפוש ותקרא כאן על "איטום" שזה בעצם בידוד אקוסטי בדלתות הקידמיות.

אין כוונה להתקין סאבוופר ברכב

אני מודע לכך שכל הגדלים של הרמקולים עד 6.5 אינץ' אין סיכוי להפיק מהם בס כמה שיותר נמוך בגלל גודל האלמנט

6X9 ירדו נמוך יותר אמנם לא ברמה של סאבוופר אבל עדיין יורגש בס עמוק יותר

אני אישית התקנתי ברכב של אחי רמקולים של רוקפורד בגודל 5.25 אינץ' ולא מרגישים מהם באס בגלל גודל האלמנט אבל ששמעתי שירים ברכב הצלילים נשמעו מצוין ללא מגבר

אבל נראה לי ההתקנה לא בוצעה בצורה תקינה כי הרמקולים הותקנו ישר על פח הרכב ובלי הפלסטיקים שגיעו באריזה על מנת להפריד בין פח הרכב לרמקול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...