Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם SUV יותר בטיחותי מרכב פרטי?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 4839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעבר לסיכוי גדול יותר להתהפך, מעבר לאחיזה פחות טובה בסיבובים (ל-SUV אמיתי, אני לא מדבר על קרוסוברים כמו X5), גם בהתנגשות החזיתית הממצאים מאוד מעניינים.

הנה סירטון (בסגנון כמו פעם היה בין רנו מודוס לוולבו 940):

http://www.youtube.com/watch?v=rIKu1UDoa6s דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

רכב גדול + שלדת סולם = בטיחותי? תלוי איך מסתכלים על זה.

המסקנה שלי: הבטיחות של ג'יפ זו סטיגמא.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פתחתי את השרשור בגלל שמרבית אנשים חושבים שרכב SUV בטיחותי יותר מפרייבט. רציתי להראות שההפך הוא הנכון.

אני ידעתי שזה המצב, אבל לפני שראיתי את הסרטון לא הנחתי לעצמי ששלדת סולם ככה קורסת בחבטה.

בהחלט כבוד לרנו, אני לא ציפיתי לכאלה תוצאות, מסתבר שרכב עם מרכב אחוד עושה בית ספר לרכב עם שלדת סולם, למרות הגובה שהוא לטובת הלנד רובר.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם רנו אספאס זה לא בדיוק רכב קטן וקל.

הייתי רוצה לראות תאונה חזיתית בין GMC יוקון כמו של פותח השירשור, לבין רנו מגאן חדשה, ולראות מה יישאר מהמגאן. לא חושב שאי פעם ניסו דבר כזה, כי איפה מוכרים GMC ואיפה רנו...

עדיין יש את הפונקציה של משקל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משקלה של רנו הזאת שלפי מיטב הבנתי מבוססת על מגאן הוא 1490ק"ג. דיסקו בגירסא הבסיסית שוקל 1905 ק"ג.

לכן יש הבדל של 400מעל קילוגרם - זה המון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה אפשריות:

רכב גדול ומודרני מוך רכב קטן ומודרני-הגדות מנצח.

דוג' דומה מאוד: (שני רכבים עם 5כוכבים)

http://www.youtube.com/watch?v=L4k0FWvGoSM

והפרשים פחות גדולים:

http://www.youtube.com/watch?v=7GKCAQCcdEA&feature=related

רכב גדול ומיושן מול רכב קטן ומיושן- הקטן מנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שרכבים פרטיים קוטפים ציונים יותר טובים מרכבי SUV (ברוב הפעמים) אבל צריך לזכור גם שבמבחן ריסוק מול קיר הרכב בעצם מדמה התנגשות בעצמו מה שלא כל כך משקף את המציאות שבה יש יותר סיכוי שהרכב שבו ה-SUV יתנגש יהיה רכב פרטי\קטן יותר (במידה ומדובר פה על התנגשות רכב מול רכב ולא רכב מול עצם כלשהו), פה אני מאמין יהיה יתרון מובהק לרכב הגדול והגבוה יותר (בהנחה ששניהם חדישים יחסית) בדיוק כמו היתרון שיש בסרטון של המרצדס C-CLASS נגד הסמארט.

חוץ מהדברים האלו, אני מאמין שלרעת SUVים וגבוהים למיניהם מרכז הכובד שכמו שאמרו לא ממש עוזר באחיזה ומגדיל את הסיכוי להתהפכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד ייתרון לרכבים גבוהים שעלה לי כרגע, שאתה בSUV גבוה, ופרייבט באה מולך, לא מחייב שהרכב שלך יתרסק בצורה מלאה.

מכיוון שהטמבון גבוה יחסית לפרייבט, יש סיכוי גבוה שהSUV "יתפס" על הפרייבט, והמכה לSUV תפתח בצורה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה אפשריות:

והפרשים פחות גדולים:

http://www.youtube.com/watch?v=7GKCAQCcdEA&feature=related

הפרשים פחות גדולים? האם יש הפרש גדול בין "מת לגמרי" בסמארט, ולבין "מת אחושקשוקי" ביריס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצח במובן של מקבל את ה72 בתולות מהר יותר? :roll:

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משקלה של רנו הזאת שלפי מיטב הבנתי מבוססת על מגאן הוא 1490ק"ג. דיסקו בגירסא הבסיסית שוקל 1905 ק"ג.

לכן יש הבדל של 400מעל קילוגרם - זה המון.

האספאס לא מבוסס על מגאן, זה מיניוואן בגודל מלא עם פלטפורמה עצמאית, ששוקל בין 1,700 ל-1,900 ק"ג (תלוי בגרסה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שהפער בתוצאות נובע מהגישה של היצרן לנושא הבטיחות, תכנון המרכב, תכנון אזורי ספיגה וקריסה.

יש סיבות להבדלים בדירוג הבטיחות גם בין מכוניות שהן בדיוק באותה קטיגוריה.

הגודל לא תמיד קובע וגם המשקל לא. זו לא הדגמה של תאונה בין רכב פרטי למשאית אלא בין שני רכבי נוסעים.

לפני שנה בערך היה בפורום שרשור על נושא כזה של תאונה בין רכבים פרטיים צקטיגוריה שונה.

כאשר בחרתי בסניק, לפני לא מעט שנים, השיקול היותר מכריע היה אבזור הבטיחות, וגם דירוג הכוכבים. זה קיבל חיזוק מחוות הדעת שקבלתי מבעלי רנו שרכבם עבר תאונה קשה והם (בני האדם ברכב) יצאו ללא פגע.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה שלי: הבטיחות של ג'יפ זו סטיגמא.

המסקנה שלי - כשרוצים להגיע למסקנה - ניתן לבחור את המבחן המתאים ו"להוכיח"

הסיבה שגיפ יותר בטיחותי הוא בעיקר בשל הפרש המשקל. גיפים שוקלים היום כ 2000 ק"ג מול 1200 ששוקלים רכבים פרטיים. בהתנגשות המשקל משפיע בשני אופנים:

1. תנע. הרכב הכבד יותר ימשיך קדימהויגרור את הרכב הקל יותר אחורה - זה בעצם יחמיר את מצב הרכב הפרטי יותר מאשר התנגשות בקיר וייקל על מצב הגיפ.

2. חוזק מבני, כל רכב מיועד להחזיק את משקלו בנסיעה ובתאונה. כאשר מתרחשת תאונה בין שני רכבים בעלי משקלים שונים מאוד, הרכב הקל יקרוס ויישבר יותר כתוצאה מהפגיעה.

במבחן המדובר לקחו שני רכבים במשקלים דומים (אולי הפרש של 100-200 ק"ג), כאשר לאחד מהם (הרנו) יש חמישה כוכבים במבחן ההתרסקות. זה די ברור מה תהיה התוצאה במבחן שכזה.

קח גיפ חדש שנת 2010 ותכניס אותו ברכב פרטי 2010 מה אז תהיה התוצאה? רוצה להמר??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב SUV הכל מתבסס על שלדת הסולם, לפי מה שרואים - לאותו לנדר רובן אין כלוב שמגן על תא הנוסעים.

senda, עדיף לא להמר על דברים כאלה כמו תאונות. עדיף שהן פשוט לא יקרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...