Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דירה להשקעה/השכרה עד כמיליון ש"ח, במצב טוב, באזור השרון/חיפה?

gadik6
שימו לב! השרשור הזה בן 2156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

יש בבעלותי דירה בדרום הארץ (דימונה, סיפור ארוך) שאני משכיר. מדובר בבית קרקע מעץ (בית "אמריקאי"), 64 מ"ר בנוי על שטח של כרבע דונם. הבית בן 20.

עלות הבית, להערכתי, כ-700 אלף ש"ח פלוס מינוס, והשכירות החודשית היא כ2500 ש"ח (כלומר תשואה שנתית של כ-4%).

מסיבות שונות (מרחק של שעתיים נסיעה ממני, קהל שוכרים "בעייתי" לרוב והעובדה שמדובר בבית עץ בן 20) אני מעוניין למכור אותו ולקנות דירה (או בית) באזור נתניה-חיפה (אפשר גם משהו באזור המרכז, יקנעם וכדומה), בעלות של כ-900 אלף עד מיליון ש"ח (יש אפשרות להגדיל מעט את התקציב, במידת הצורך), ולהשכיר אותה.

דרישות עיקריות:

1. דירה חדשה יחסית ובמצב טוב (רצוי לא בניין משנות ה-60 ולא דירה שצריך להשקיע בה מעבר לשיפוץ בסיסי/יישור קו).

2. אזור עם ביקוש סביר+ ושוכרים שמתנהגים כמו בני אדם (אני יודע שזה מאוד תלוי בשוכר הספציפי, אבל יש אזורים ויש אזורים).

3. תשואה דומה למה שיש לי כרגע.

4. רצוי אזור שצפוי להתפתח (הן מבחינת תשתיות והן מבחינת מחירי הדירות), אבל זה כמובן לא משהו שאפשר לחזות.

יש למישהו המלצה (רצוי על סמך ניסיון אישי) על אזור/שכונה שאפשר למצוא בהם דירה, בהתאם למחיר ולדרישות שציינתי?

לחילופין, הצעות טובות יותר למה לעשות עם סכום של כ-800-900 אלף ש"ח (רצוי לא הצעות להמר את כל הסכום על זכייה של נבחרת מצרים במונדיאל הקרוב)?

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את האזורים המדוברים אז לא אייעץ לך בתחום הזה אבל האם לקחת בחשבון את המס שתאלץ לשלם בגין המהלך הזה (מס שבח ומס רכישה)?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי, אני לא אמור לשלם מס שבח או מס רכישה, שכן הדירה היא דירה יחידה, ועלות הדירה החדשה לא אמורה לעבור את ה-1.6 מיליון ש"ח.

יש כמובן עלויות נוספות (עורך דין, עלויות תיווך וכדומה) שאני לוקח בחשבון.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק זורק רעיון...

למה שלא תפנה את המבנה הקיים ותשים במקומו מבנה חדש בבניה קלה? לדעתי יעלה לך בסביבות ה400 אלף ש"ח אך יכול להקפיץ לך משמעותית את עלות השכירות ואת שווי הנכס... אפשר אפילו לבנות נכס שתי קומות ולפצל אותו לשתי דירות וזה עניין של כמה חודשים בלבד ככה שלא תפסיד יותר מידי כסף.

גם כן לרוב נכס יותר איכותי סוחף אחריו קהל שוכרים יותר איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין חיפה והקריות, ניתן להשיג דירות איכותיות במיקומים איכותיים בתשואה טובה באיזורים מכובדים , גם בבניינים עם סיכוי גבוה להשבחה, תוך איתור שוכרים איכותיים לאחר בדיקה.

בנוסף, שלחתי לך בפרטי.

עריכה אחרונה על ידי דני זומרשטיין

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את השכונה החדשה בטירת הכרמל, נבנית בימים אלו.

לגבי אוכלוסיה, לא יודע להגיד, אבל העיר מנסה למשוך אוכלוסיה איכותית יחסית. האם זה יעבוד או לא, ימים יגידו.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התשובות. יש למישהו דעה לגבי השכונות החדשות בחדרה או באור עקיבא (השכונה החדשה שנבנית בקרבת כביש 2)?

המיקום יחסית לא רע (אמצע הדרך בין תל אביב לחיפה, עם גישה לכבישים ראשיים, ותחנות רכבת נוספות שעתידות לקום באזור חדרה מזרח וצומת אור עקיבא), עם אוכלוסיה צעירה ומבוססת יחסית (לפחות בשכונות החדשות)?

אני רק זורק רעיון...

למה שלא תפנה את המבנה הקיים ותשים במקומו מבנה חדש בבניה קלה? לדעתי יעלה לך בסביבות ה400 אלף ש"ח אך יכול להקפיץ לך משמעותית את עלות השכירות ואת שווי הנכס... אפשר אפילו לבנות נכס שתי קומות ולפצל אותו לשתי דירות וזה עניין של כמה חודשים בלבד ככה שלא תפסיד יותר מידי כסף.

גם כן לרוב נכס יותר איכותי סוחף אחריו קהל שוכרים יותר איכותי.

תודה על ההצעה, אבל בניה של בית (ועוד בדימונה) זה לא משהו שאני רוצה להיכנס אליו כרגע.

בנוסף, ייקח לי הרבה מאוד זמן להחזיר את עלות הבנייה, גם אם מדובר בבנייה קלה.

הייתי בודק את קרית ים

תודה. יש המלצה לשכונות ספציפיות?

4% קל להשיג בחיפה והקריות.

אפילו עם מרפסת ומעלית בבניין בן 18-20.

אשמח לשמוע המלצות לשכונות ספציפיות, אם אתה מכיר.

יש את השכונה החדשה בטירת הכרמל, נבנית בימים אלו.

לגבי אוכלוסיה, לא יודע להגיד, אבל העיר מנסה למשוך אוכלוסיה איכותית יחסית. האם זה יעבוד או לא, ימים יגידו.

אני לפעמים עובר שם באזור, ואני לא חושב שהתנאים שם יהיו טובים יותר מאשר בחיפה - מחירי הדירות די גבוהים ביחס לתשואה האפשרית, המיקום גם לא הכי אופטימלי (אלא אם עובדים בחיפה), ולגבי האוכלוסיה אני גם קצת בספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה לך למצוא דירה בחיפה \ קריות אשר תתן לך תשואה של 4%...

המחירים עדין גבוהים (אומנם במגמת ירידה) , היצע גדול של דירות להשכרה , והיצע ענק של דירות מקבלנים במוצקין \ ביאליק אשר חלק גדול מהם נקנו על ידי משקיעים במטרה להשכיר.

בקיצור, אלא אם כן אתה מוצא מציאה מבחינת עלות רכישה הקריות וחיפה זה אינו מקום להשקעה אם אתה מחפש תשואה סבירה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה המלצה אליפות ? קנה בנשר בחלק שקרוב לחיפה.

את שלי קניתי שם והיא עושה אחלה תשואה. היא אומנם ישנה יותר אבל שיפצתי לה את הצורה והיא ניראת כמו דירה שיצאה מקבלן.

בבניין יש מעלית, כ-90 מ"ר, 3 חדרי שינה + סלון, 2 שירותים, מקלחת אחת ובונוס רציני - מחסן. קניתי אותה ב-755 אלף שקל לפני כארבע שנים.

הארנונה על הרצפה בנשר (ביחס לחיפה) והסטודנטים עפים על הלוקיישן ככה ששכירות מהטכניון תמיד תהיה לך.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התשואה יחסית לשווי שלה היום?

מבדיקה ביד2 לגבי נשר, דירות 3 חדרים מוצעות ב950,000 ומושכרות ב2,700, תשואה ברוטו (לא כולל עלויות רכישה, תיקונים, החלפת דיירים וביטוח) של 3.4%

דירות 4 חדרים סביבות 1,200,000 ומושכרות ב-3,200-3,500 כלומר תשואה די דומה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שיפוצים הבית עלה כ-840, כיום מושכר ב-3600 והחוזה של הדיירים יסתיים השנה ושכ"ד יעלה ל-4100.

כ-5.8% לפי החישוב שלי.

אגב, בארה"ב אני עושה כ-13.5% תשואה על בית, אבל חוקי המשחק פה שונים לחלוטין.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...