Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טרייד-אין או רכישה פרטית ומכירה עצמאית?!?

Moran.adler
שימו לב! השרשור הזה בן 2166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם (כן, שוב אני)

בהמשך לשאלות ששאלתי כאן, הגענו להחלטה לקנות פיג'ו 2008 שנתון 2016 1.2 טורבו אוטו'.

לנו יש דייהטסו סיריון שנתון 2009, 1.3 אוטו', 154 אלף ק"מ (עלתה בדצמבר 2009 אם זה משנה), מטופלת במוסך מורשה בלבד ועם ספר טיפולים. בקיצור, שמורה ביחס לגילה.

מצאנו פיג'ו אחת בחברת טרייד מוביל שעונה לכל הסטנדרטים שלנו (כמובן שלא בדקנו אותה עדיין), ומצאנו 2 פרטיות במחיר של עד 79 אלף שקל.

לנו יש בלחץ בסביבות ה55 אלף שקלים מלבד הסיריון.

בטרייד אין נאלץ לחפש ולהוסיף עוד 8 אלף למה שיש לנו, ולא נצטרך להתעסק במכירה עצמאית של הסיריון. אבל זה אומר שנקבל על הסיריון בסביבות ה16-17 אלף שקל.

ואם נקנה בפרטי, נצטרך להשיג עוד 20 אלף שקל לפחות ולנסות למכור את הסיריון לבד כדי להחזיר למשפחה את הכסף, שזה גם לא הכי נעים...

הכל שאלה של מה עדיף יותר? אם נצטרך לבד אז נתמודד איכשהו... אבל האם זה מה שהכי עדיף?

תודה רבה :)

עריכה אחרונה על ידי Moran.adler
לא כתב מה שכתבתי בהתחלה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב שבבעלותך סחיר אז מכירה פרטית מן הסתם, אם הוא הרפתקאה למכירה אז עדיף טרייד-אין בידיעה שקשה מאוד לקבל על הרכב סכומים הקרובים לאזור המחירון. הכל תלוי באיזה רכב יש לך, בשנתו והקילומטראז' שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב שבבעלותך סחיר אז מכירה פרטית מן הסתם, אם הוא הרפתקאה למכירה אז עדיף טרייד-אין בידיעה שקשה מאוד לקבל על הרכב סכומים הקרובים לאזור המחירון. הכל תלוי באיזה רכב יש לך, בשנתו והקילומטראז' שלו

הקילומטראג' של הרכב שלנו הוא 154 אלף. שזה נמוך מאוד לשנתון שלה. היא גם שמורה יחסית לשנים. מצב מכני מעולה. ולהבנתח הסיריון נחטפות. הבעיה היא שכולם מנסים להוריד לה במחיר בגלל השנתון שלה ואז זה מגיע למחיר בדיחה... מזה החשש שלנו. גם לא בהכרח היא תמכר מהר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם בשוק הפרטי תקבלו באזור ה17-18 אלף.

ביד 2 רכבים ממודל 2009 עם ק״מ דומה לשלכם ןחלקם עם טוב יותר מוצעות באזור ה 20 אלף.

לכן אם הטרייד מציע לכם 17 אלף הייתי הולך על זה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ מלכתחילה לקנות רכב בכסף שאין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ מלכתחילה לקנות רכב בכסף שאין.

נכון, אבל כשהמחשבה היא על 3-4 השנים הבאות, משפחה, נסיעות ארוכות לעבודה... לא רצינו משהו בפחות מהשנתון הזה. ולצערנו, רכבים טובים נמכרים כך ולשמחתנו אחרי כל התחקירים, הדגם שהחלטנו עליו מספק הכל ואנו נהנים גם מירידת הערך שהדגם חווה. אז צריך מעט להתגמש, להתאים, להלוואת ולהגיע ליעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם בשוק הפרטי תקבלו באזור ה17-18 אלף.

ביד 2 רכבים ממודל 2009 עם ק״מ דומה לשלכם ןחלקם עם טוב יותר מוצעות באזור ה 20 אלף.

לכן אם הטרייד מציע לכם 17 אלף הייתי הולך על זה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

גם אנחנו נוטים לזה. השאלה היא עד כמה באמת טוב הרכב שמצאנו בטרייד מוביל ועד כמה החברה הזו אכן תספק את האמינות לה היא מתחייבת. כי שמענו אודותיה הרבה, גם לטובה אבל גם לרעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסו לשלוח מישהו לטרייד מוביל שיתעניין ברכב לרכישה במזומן - נראה לי שתגלי שהמחיר ירד, ומה שאת מקבלת בטרייד נמוך יור ממה שנדמה לך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסו לשלוח מישהו לטרייד מוביל שיתעניין ברכב לרכישה במזומן - נראה לי שתגלי שהמחיר ירד, ומה שאת מקבלת בטרייד נמוך יור ממה שנדמה לך.

אכן בסוכניות רכב נוטים לתת הנחה כלשהיא למישהו שמגיע ללא טרייד אין, וההנחה הזו מגולמת במחיר של הטרייד..

אגב אני מכרתי לפני חודשים ספורים סריון 2008 עם קילומטראז' דומה ב 17K, תוך זמן קצר יחסית (בערך חודש)..

ההמלצה שלי היא למכור בפרטי ולהגיע עם הכסף לסוכנות רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בסוכניות רכב נוטים לתת הנחה כלשהיא למישהו שמגיע ללא טרייד אין, וההנחה הזו מגולמת במחיר של הטרייד..

אגב אני מכרתי לפני חודשים ספורים סריון 2008 עם קילומטראז' דומה ב 17K, תוך זמן קצר יחסית (בערך חודש)..

ההמלצה שלי היא למכור בפרטי ולהגיע עם הכסף לסוכנות רכב

אין לי ספק שהרכב יימכר, בכל זאת, סיריון היא דיי רכב מבוקש יחסית, בעיקר לצעירים. אבל, האם זה שווה את הכאב ראש כשאפשר לעשות טרייד אין?

על אף, שזה באמת מאכזב אם מקבלים פחות מהמחירון, לפחות 6 אלף פחות.

בנוגע למחיר ללא טרייד -אין ובמזומן, יש מחיר זול יותר, אבל כשעושים טרייד-אין אז הם קודם כל לוקחים את המחיר מחירון וממנו מורידים את שווי הרכב שלך על פי השקלול והאחוזים שלהם בו. ואז הסכום שמתקבל הוא לא כזה רחוק מהסכום שמתקבל אם מגיעים ללא טרייד-אין. הבעיה פה זה שאנחנו לא יכולים להישאר יום אחד בלי רכב נייד בבית, אחרת היינו מוכרים ופשוט באים לרכוש במגרש או בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאת תופתעי כמה אפשר להוריד מהמחיר מחירון של ה-2008 בעסקת מזומן.

כמו שאמרו לך - אם הסיפור הוא להיות בלי רכב - קחי הלוואת גישור על סך הערך של הסיריון. היא כנראה תימכר די מהר. ואז תסגרי אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לכולנו שהצד שלנו הוא הקל - אנחנו רק ממליצים.

אתם אלו שצריכים להתמודד עם סוחרים ועם קונים פוטנציאליים והכאב ראש של המכירה.

כלכלית - עדיף לכם למכור לבד ולקנות רכב כשכל מה שאתם צריכים מהמוכר זה רכב.

לא הלוואה, לא טרייד-אין, רק רכב.

ואכן, כמו שציינת, לא הכל זה כסף, ויש פה עניין של נוחות - הנוחות הזו עולה כסף, וחשוב להיות מודע לזה ולקבל החלטה ממצב של ידע, להבין את האלטרנטיבות ולהבין את המחיר האמיתי של העסקה. אחרי שאת יודעת מה המחיר האמיתי של הנוחות הזו, אתם ילדים גדולים, ההחלטה היא שלכם. אין החלטה נכונה או לא נכונה, יש מה אני צריך ומה אני מוכן לשלם עבור זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ספק שהרכב יימכר, בכל זאת, סיריון היא דיי רכב מבוקש יחסית, בעיקר לצעירים. אבל, האם זה שווה את הכאב ראש כשאפשר לעשות טרייד אין?

על אף, שזה באמת מאכזב אם מקבלים פחות מהמחירון, לפחות 6 אלף פחות.

בנוגע למחיר ללא טרייד -אין ובמזומן, יש מחיר זול יותר, אבל כשעושים טרייד-אין אז הם קודם כל לוקחים את המחיר מחירון וממנו מורידים את שווי הרכב שלך על פי השקלול והאחוזים שלהם בו. ואז הסכום שמתקבל הוא לא כזה רחוק מהסכום שמתקבל אם מגיעים ללא טרייד-אין. הבעיה פה זה שאנחנו לא יכולים להישאר יום אחד בלי רכב נייד בבית, אחרת היינו מוכרים ופשוט באים לרכוש במגרש או בפרטי.

לדעתי קודם כל תבקשו שיפרידו בין 2 המחירים - כמה הם מבקשים עבור הרכב מול כמה הם מוכנים לתת עבור הסריון ומשם תביני את הפערים ותעשי את השיקול האישי של עלות תועלת.

(תוודאו שהם לא לוקחים לך משני הצדדים - כלומר גם מבקשים מחיר מחירון מחד וגם מציעים מחיר התחלתי של 30% פחות על הרכב שלך מאידך..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לכולנו שהצד שלנו הוא הקל - אנחנו רק ממליצים.

אתם אלו שצריכים להתמודד עם סוחרים ועם קונים פוטנציאליים והכאב ראש של המכירה.

כלכלית - עדיף לכם למכור לבד ולקנות רכב כשכל מה שאתם צריכים מהמוכר זה רכב.

לא הלוואה, לא טרייד-אין, רק רכב.

ואכן, כמו שציינת, לא הכל זה כסף, ויש פה עניין של נוחות - הנוחות הזו עולה כסף, וחשוב להיות מודע לזה ולקבל החלטה ממצב של ידע, להבין את האלטרנטיבות ולהבין את המחיר האמיתי של העסקה. אחרי שאת יודעת מה המחיר האמיתי של הנוחות הזו, אתם ילדים גדולים, ההחלטה היא שלכם. אין החלטה נכונה או לא נכונה, יש מה אני צריך ומה אני מוכן לשלם עבור זה.

תודה רבה על הסובלנות והתשובה :)

נכון שאפשר ללכת ולהשכיר רכב, נכון שאפשר להתגמש ולמכור את הסיריון לקונה הראשון שמגיע ולקחת את המזומן, אפילו שהוא פחות מהמחירון, ועדיין להשיג אולי מחיר טוב יותר. ונכון שאם נמכור לבד ונקנה מפרטי ולא ממגרש, גם יכולה להיות ההחלטה הכי טובה עבורנו...

אבל, לא תמיד זה קל, לא תמיד זה כה פשוט.

אנחנו עובדים כל יום סביב השעון, ללא רגעי הפוגה. היום היחיד שלנו לעשות משהו הוא רק ביום שישי, וגם זה יום בעייתי ועמוס בסידורים.

בגלל שאנחנו בעמדה בה אנחנו חייבים להחליף רכב (נסיעות ארוכות מאוד לעבודה), ייתכן ולא נבחר באופציה שיכלה להיות הכי טובה. אני מניחה, שאנו רק מחפשים את האישור הזה שזה בסדר לקנות גם בטרייד אין בהפסד מטרייד מוביל ושזה גם בסדר להלוואת כסף מהמשפחה ובסוף בכלל לקנות באופן פרטי ולנסות למכור לבד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...