Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב לסטודנט-תקציב עד 20 אלף

Eddy Sraiber
שימו לב! השרשור הזה בן 2170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

טרחתי לדפדף ולהסתכל על ייעוצים אך אני עדיין מאוד טרי בעניין-בכל הייעוצים אנשים כבר היו סגורים בין דגמים

לי כרגע יש הרבה דרישות ומרוב דובים לא רואים יער עדיין:

1. אוטומט.

2. לא לשבת כמו סרדין(למשל מיקרה) וכעדיפות שגם הנוסעים מאחורה לא ימעכו.

3.חסכוני בדלק.

4. תא מטען בינוני+(לא צ'יקמוק).

5.אני גר בחיפה אז חשבתי על סופר מיני וגם בשביל ההנאה בנהיגה-ללכת על 1400 או איזה 1000 או 1200 טורבו שיעשה את העבודה כשצריך). בהקשר זה גם לסחוב בעליה בלי להרגיש שמאמצים אותו.

6. שמירת ערך- לאבד לא יותר מ2 כל שנה בממוצע לשימוש של שנתיים לפחות.

7. אני והמוסך לא רוצים להכיר מעבר לטיפול שנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת המון דרישות יחסית לתקציב.

התכוונת ירידת ערך של 2000₪ בשנה? אין הבטחה לדרישה הזאת בשום רכב.

מה שעולה לי לראש, זה הונדה ג'אז 2008 - עונה למרבית הדרישות ( מרווחת, חסכונית, בגאז' סביר, אמינה, סחירה, מנוע 1400 ). נשאר רק למצוא רכב לא שחוט.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה אפשר לקנות ב-20,000₪ רכב מרווח, חזק, חסכוני, עם ירידת ערך מינימלית ובלי תקלות בכלל, אתה חושב שמישהו היה קונה רכב חדש? במילים אחרות, זה זמן טוב ללמוד להתפשר.

אני הייתי מוסיף לרשימה גם מאזדה 2, שתהיה חזקה יותר מהג'אז אבל פחות חסכונית וקצת צפופה יותר. אם אתה לא נוסע הרבה זה לדעתי טרייד אוף סביר. רצוי הדגם עם ה-6 כריות אוויר (אני אף פעם לא זוכר אם זה אקטיב או דינמיק).

מה שכן, להבטיח שירידת הערך לא תהיה גבוהה מ-2,000₪ בשנה למשך שנתיים אפשר רק אם הרכב עולה עד 4,000₪.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה אפשר לקנות ב-20,000₪ רכב מרווח, חזק, חסכוני, עם ירידת ערך מינימלית ובלי תקלות בכלל, אתה חושב שמישהו היה קונה רכב חדש? במילים אחרות, זה זמן טוב ללמוד להתפשר.

אני הייתי מוסיף לרשימה גם מאזדה 2, שתהיה חזקה יותר מהג'אז אבל פחות חסכונית וקצת צפופה יותר. אם אתה לא נוסע הרבה זה לדעתי טרייד אוף סביר. רצוי הדגם עם ה-6 כריות אוויר (אני אף פעם לא זוכר אם זה אקטיב או דינמיק).

מה שכן, להבטיח שירידת הערך לא תהיה גבוהה מ-2,000₪ בשנה למשך שנתיים אפשר רק אם הרכב עולה עד 4,000₪.

באמת המון דרישות יחסית לתקציב.

התכוונת ירידת ערך של 2000₪ בשנה? אין הבטחה לדרישה הזאת בשום רכב.

מה שעולה לי לראש, זה הונדה ג'אז 2008 - עונה למרבית הדרישות ( מרווחת, חסכונית, בגאז' סביר, אמינה, סחירה, מנוע 1400 ). נשאר רק למצוא רכב לא שחוט.

היה כנראה חשוב לציין

הקמ יהיה פחות מ10 לשנה

ואני מתכנן להחזיק את הרכב כשנתיים

ברור לי שאין חוקיות בירידת ערך

אבל רכב שהמחיר שאני משקיע בערך ביחס למחירון מול כמה שאני צריך לאבד בשנתיים יהיה יחסית 4

נגיד אם יש רכב שמוכרים מאוד מאוד קרוב למחירון ובדיוק בשנים הללו יש נפילה של 3 בשנה-זה לא רלוונטי

אני בודק את נושא המאזדה 2, גם הצבע הירוק קרץ לי, ובודק את הג'אז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בגלל 1000₪ או 2000₪ יותר ירידת ערך בשנה תוותר על רכב שמור, שנמכר קרוב למחירון, כנראה תקנה רכב פחות שמור שתצטרך להשקיע בו הרבה יותר מ 2000₪ בשנה על תיקונים.

ואם רכב סחיר כמו מאזדה 2 ( עדיף דינמיק ) או ג'אז נמכרים במחירים נמוכים יחסית, זה אולי בגלל נתונים פחות טובים. גם כאשר תרצה למכור, הנתונים הפחות טובים יגרמו לזה שתצטרך להתפשר במחיר.

קו המחשבה שלך, לדעתי, לא נכון.

תקנה רכב הכי שמור ועם קילטמטראז' נמוך - יש יותר סיכויים לא להתקע איתו במכירה אחרי שנתיים בהם תוסיף רק 20 אלף קילומטרים - עדיין יהיה בגדר מציאה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך, בוא נחזור למציאות שניה.

רכב לא תמיד (רמז: לרוב לא) קונים מוכרים במחירון. מכיוון שאף אחד פה לא קובע את המחירון, אנחנו לא יודעים מה יהיה המחירון עוד שנתיים, ואנחנו בטח לא יודעים אם יתקיים איזשהו קשר בין המחירון למחיר המכירה עוד שנתיים.

אם 1000₪ בשנה (בין אם על ירידת ערך או על תקלה לא צפויה) נשמע לך סכום בלתי אפשרי - תחבורה ציבורית תהיה פיתרון עדיף. אחזקה של רכב (בטח משומש בלא הרבה כסף) היא לא לגמרי צפויה. מה זה משנה אם ירידת הערך תהיה בסוף 3,000₪ בשנה או שתצטרך להחליף משהו במהלך השנה הזו שיעלה 1,000₪?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בגלל 1000₪ או 2000₪ יותר ירידת ערך בשנה תוותר על רכב שמור, שנמכר קרוב למחירון, כנראה תקנה רכב פחות שמור שתצטרך להשקיע בו הרבה יותר מ 2000₪ בשנה על תיקונים.

ואם רכב סחיר כמו מאזדה 2 ( עדיף דינמיק ) או ג'אז נמכרים במחירים נמוכים יחסית, זה אולי בגלל נתונים פחות טובים. גם כאשר תרצה למכור הנתונים הפחות טובים יגרמו לזה שתצטרך להתפשר במחיר.

כן חיפשתי ואכן הדינמיק בטיחותי

אז אם מאזדה 2 לא כדאי אז איזה דגם כדאי, ברור שאעדיף לקחת משהו שעומד בתנאים העניין זה להכיר את עניין העלות תועלת שמגיע לו קרוב למחירון וזו בעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 רכב מומלץ - איך הבנת שלא כדאי?

גם סוזוקי סוויפט אופציה טובה ( וגם הונדה ג'אז ).

אני שוב מציע לך לעזוב חישובי ירידת ערך ומחירונים ולהתמקד בחיפושים אחרי רכב במצב שמור ככל האפשר - לא פשוט בכלל למצוא אחד בתקציב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך, בוא נחזור למציאות שניה.

רכב לא תמיד (רמז: לרוב לא) קונים מוכרים במחירון. מכיוון שאף אחד פה לא קובע את המחירון, אנחנו לא יודעים מה יהיה המחירון עוד שנתיים, ואנחנו בטח לא יודעים אם יתקיים איזשהו קשר בין המחירון למחיר המכירה עוד שנתיים.

אם 1000₪ בשנה (בין אם על ירידת ערך או על תקלה לא צפויה) נשמע לך סכום בלתי אפשרי - תחבורה ציבורית תהיה פיתרון עדיף. אחזקה של רכב (בטח משומש בלא הרבה כסף) היא לא לגמרי צפויה. מה זה משנה אם ירידת הערך תהיה בסוף 3,000₪ בשנה או שתצטרך להחליף משהו במהלך השנה הזו שיעלה 1,000₪?

מאזדה 2 רכב מומלץ - איך הבנת שלא כדאי?

גם סוזוקי סוויפט אופציה טובה ( וגם הונדה ג'אז ).

אני שוב מציע לך לעזוב חישובי ירידת ערך ומחירונים ולהתמקד בחיפושים אחרי רכב במצב שמור ככל האפשר - לא פשוט בכלל למצוא אחד בתקציב שלך.

פרמטר 6 נמחק

אז עמדנו על סוויפט פיאסטה ומאזדה 2, הונדה גאז לא מצאתי כלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע אחלה.

המאזדה 2 קצת יותר חזקה, הפיאסטה קצת יותר איכותית, והסוויפט עם שמירת ערך מטורפת.

כולן אפשרויות לגמרי סבירות, הייתי מחפש את הרכב הכי שמור וחדש שאפשר למצוא בתקציב.

רק קח בחשבון שרכב כזה (שכבר יהיה בן 9-10) עלול לסבול גם מתקלה לא צפויה פה ושם. הרכבים האלו די אמינים, אבל גם הם, בגילם, לא אמינים בצורה מוחלטת. זה ממש לא סוף העולם, רק כדאי להיות מציאותי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאח שלי הקטן יש דייהטסו סיריון שנקנתה לפני כמעט שנתיים.

מדובר בסופר מיני עם מנוע 1300 זריזה (לא רכב מרוצתים אבל הרכב לא עגלתי) וחסכונית,בגא'ז נחמד ומאחורה גם לא יושבים כמו סרדינים.

הרכב למעט טיפולים שוטפים ואולי מצבר מפגין אמינות מופתית.

ב 20,000 יכולה להיכנס אחת שמורה משנתונים 2008-9, חפש בסבלנות אחת פרטית ולא יוצאת ליסינג עם ק"מ נמוך,אנחנו מצאנו מציאה מרופא עם 56,000 ק"מ.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...