Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי דו״ח חניה לא צודק

שימו לב! השרשור הזה בן 1463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טרול מצוי אבל חמוד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין לא הובא פסק דין אחד של הרשעה במקרה כזה.

האם חוסר אכיפה מהווה אינדיקציה למצב החוקי?

ברור שלא, המדינה שלנו (והאמת לא רק שלנו) מלאה בחוקים שלא נאכפים, בכלל ובתעבורה בפרט.

אני יכול להביא עשרות דוגמאות כאלה מכל נסיעה שגרתית.

טרול מצוי אבל חמוד.

גם אתה חמודיל'ה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקת לחלוטין מתנצל בפני שניכם

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם חוסר אכיפה מהווה אינדיקציה למצב החוקי?

ברור שלא, המדינה שלנו (והאמת לא רק שלנו) מלאה בחוקים שלא נאכפים, בכלל ובתעבורה בפרט.

אני יכול להביא עשרות דוגמאות כאלה מכל נסיעה שגרתית.

עקרונית לא, אבל היות ובמציאות יש בפועל אלפי מקרים כאלה ביום בשטח לא גדול (חניות שמצרות את הכביש והופכות אותו לבלתי עביר לרכב רחב, היתר חניה על המדרכה שמונע מעבר כסא גלגלים ועוד) ולא הצלחתי למצוא אפילו משפט אחד שעסק במקרה כזה, אולי ניתן להסיק שכנראה העולם רואה זאת אחרת.

כי אם אכן מדובר בקיפוח זכות, הרי שמדובר בהפרה בוטה, שמפריעה לזרימת התנועה, להתנהלות יומיומית של אנשים ונהגים, קלה לאכיפה, שבצידה קנס גבוה, לא העדר איתות או לוחית זיהוי מלוכלכת. למה שהמערכת תמנע באופן גורף מלאכוף פגיעה כזו באזרחים? שולחים פקח לנווה צדק ומתחילים לגרור עשרות רכבים בגלל שחניתם מונעת מעבר משאית.

כל זה בצירוף פסקי דין שהראו שלסעיף המקביל של אותה תקנה יש סייגים מראים שהמציאות חולקת על פרשנותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקת לחלוטין מתנצל בפני שניכם

אין צורך, באמת שלא נפגעתי או משהו

עקרונית לא, אבל היות ובמציאות יש בפועל אלפי מקרים כאלה ביום בשטח לא גדול (חניות שמצרות את הכביש והופכות אותו לבלתי עביר לרכב רחב, היתר חניה על המדרכה שמונע מעבר כסא גלגלים ועוד) ולא הצלחתי למצוא אפילו משפט אחד שעסק במקרה כזה, אולי ניתן להסיק שכנראה העולם רואה זאת אחרת.

ושוב - את מדברת על מצב אכיפתי בפועל, אני מדבר על מצב חוקי, לעיתים נדירות השניים נפגשים.

ברוב הפעמים יש מעשה שחוקית אסור אבל לא נאכף - שלפעמים זה אפילו הגיוני בגלל היעדר משאבים לאכוף הכל כל הזמן.

בחלק (קטן) מהפעמים יש מצב שחוקית מותר אבל כן נאכף - בעייתי מאוד.

בחלק מהפעמים יש מצב שחוקית אסור וכן נאכף - המצב הרצוי.

בחלק מהפעמים יש מצב שחוקית מותר ולא נאכף - גם כן רצוי.

מסקנה - לא ניתן להסיק מפרמטר אחד לשני, זה שמשהו נאכף לא אומר שחוקית הוא אסור, וזה שמשהו לא נאכף לא אומר שחוקית הוא מותר.

סתם דוגמה קיצונית - ישנה אגרה על דיג בים המלח, כן, אגרה, על דיג, בים המלח.

זה המצב החוקי, מה בינו ובין האכיפה (כלומר הגבייה)?

כי אם אכן מדובר בקיפוח זכות, הרי שמדובר בהפרה בוטה, שמפריעה לזרימת התנועה, להתנהלות יומיומית של אנשים ונהגים, קלה לאכיפה, שבצידה קנס גבוה, לא העדר איתות או לוחית זיהוי מלוכלכת. למה שהמערכת תמנע באופן גורף מלאכוף פגיעה כזו באזרחים? שולחים פקח לנווה צדק ומתחילים לגרור עשרות רכבים בגלל שחניתם מונעת מעבר משאית.

לא בעיני הגוף האוכף, וזה לא מפתיע, דוגמה קלה גניבת נשק מיחידות מילואים בסביבת צאלים, תסכימי איתי שגניבת נשק חמורה יותר מקיפוח זכות וזה לא נאכף.

ככלל הגוף האוכף (ספציפית משטרת התנועה) היום מאוד מוכוון לאכיפה אוטומטית והפחתת כמות השוטרים בשטח, ו"קצת" קשה לאכוף קיפוח זכות ככה.

סתם לדוגמה אם פרארי חונה באמצע הכביש ולא מאפשרת מעבר, אז האם זה שאותו פקח חשב פעמיים, לא רצה לגרור אותה מפחד לנזק וכי צריך גרר הרמה, אז אפשר להסיק על המצב החוקי? ברור שלא.

כל זה בצירוף פסקי דין שהראו שלסעיף המקביל של אותה תקנה יש סייגים מראים שהמציאות חולקת על פרשנותך.

זה דווקא הפוך ואני אסביר.

בא הגוף המתקן (משרד התחבורה), תיקן תקנות, במודע יצר סייגים לסעיפים מסוימים, במודע יצר תמרורים שדורסים תקנות מסוימות, ובמודע לא יצר תקנה או תמרור שמסייג או דורס את התקנה המדוברת.

קיבלו פה החלטה מודעת שהתקנה הזו תהווה סוג של רצפה חוקית לכל תקנות התעבורה, על חלק מהסעיפים הם בנו דברים אחרים שסותרים אותם, על חלק הם בנו דברים אחרים שמחדדים אותם (כלומר מתייחסים למקרים ספציפיים), את זה הם בחרו להשאיר ככה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה פסק דין של העליון, אומנם בנושא אחר אבל יש בו ציטוט מעניין בהקשר של חניה וציות לתמרורים לעומת שיקול דעת:

״פוגלמן אומר שמכלול ההסדרים בתקנות התעבורה ובחוקי העזר הרלבנטיים מבקש ליצור מערכת כללית ברורה, שתסדיר את השימוש בדרך בצורה בטוחה ונוחה. תכלית זו מחייבת מתן משמעות ברורה לסימנים ותמרורים שנקבעו, מבלי להותיר שיקול דעת למשתמשים בדרך לנהוג לפי הבנתם.

לפי פוגלמן, "כאשר מסומנים סימני דרך כחוק על נהג לציית להם, גם אם אין הם עולים בקנה אחד עם שיקול דעתו. האינטרס הציבורי מחייב שלא להשאיר בידי נהגים שיקול דעת בשעה שיש סימנים ותמרורים מחייבים כחוק".״

אומנם פה מדובר על איסור ולא על היתר, אבל בית המשפט לא סייג זאת (לפחות לא בכתבה, לא ניגשתי לפסק הדין המלא).

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו גם התפיסה החקיקתית, זו בדיוק התשובה שעניתי לשאלה המתחכמת של ישה לפני עמוד או שניים (מדוע לא להסתפק בסעיף 21 וצריך סעיף ספציפי לשימוש בפלאפון וכו').

אבל לא הבנת את העיקרון - העיקרון אומר שצריך לייצר מערכת חקיקתית כמה שיותר מפורטת שאין בה שיקול דעת, אבל תמיד משאירים כמה סעיפים כלליים עם שיקול דעת שנועדו למצבים שהמחוקק לא חשב עליהם בעת החקיקה.

הקודקס הפלילי גם הוא מלא בסעיפים כאלה, אפילו תקנה נגד רעש יש שתיים כאלה, לכאורה למה צריך אחת ברורה שמגבילה לפי דציבלים וגם אחת כללית שאין בה רף אמפירי כלשהו שחצייה שלו היא עבירה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא הבנת את העיקרון - העיקרון אומר שצריך לייצר מערכת חקיקתית כמה שיותר מפורטת שאין בה שיקול דעת, אבל תמיד משאירים כמה סעיפים כלליים עם שיקול דעת שנועדו למצבים שהמחוקק לא חשב עליהם בעת החקיקה.

אתה כנראה לא תופס את מה שאתה כותב.

הסעיף הכללי קיים אבל ברגע שיש סעיף ספציפי במקרה זה היתר להחנות במסגרת המסומנת על הכביש ואתה חונה בתוכה הוא גובר על הסעיף הכללי.

ושוב בפעם הזליון לא תמצא סעיף שיגיד הסעיף הספציפי גובר על הסעיף הכללי אבל זה הכלל המשפטי

ראה בהודעה הנובחת ואם היא לא מובנת יש לך הרבה עורכי דין לתעבורה שיסבירו לך את זה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגם שכמצוי ביותר יש להעדיף את השיקול של טובת הציבור העובר במדרכה ....

https://www.ruling.co.il/מדינת-ישראל-נ'-דרורי_8a6649bd-5301-0000-0900-37f6902e91f5

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא תופס את מה שאתה כותב.

אני תופס יופי, אתה לא תופס מה שאני כותב, יכול להיות שהבעיה בניסוח שלי, יכול להיות שאתה לא רוצה להבין מה אני כותב.

הסעיף הכללי קיים אבל ברגע שיש סעיף ספציפי במקרה זה היתר להחנות במסגרת המסומנת על הכביש ואתה חונה בתוכה הוא גובר על הסעיף הכללי.

הסעיף הספציפי צריך לסתור את הסעיף הכללי!

ואין סעיף ספציפי שסותר את 21 ב 1, תמשיך לחפש אולי תמצא נפט או גז טבעי. אין כזה. לא קיים. בכוונה תחילה.

ושוב בפעם הזליון לא תמצא סעיף שיגיד הסעיף הספציפי גובר על הסעיף הכללי אבל זה הכלל המשפטי

ראה בהודעה הנובחת ואם היא לא מובנת יש לך הרבה עורכי דין לתעבורה שיסבירו לך את זה

אני אכתוב שוב, הכלל המשפטי ידוע, אבל זה בתנאי שהסעיף הספציפי סותר את הסעיף הכללי.

במקרה הזה אתה מבקש לפסול למשל סעיף כללי שאוסר על רעש חריג בגלל שבמקום שבו אתה עושה רעש חריג מותר לעשות מנגל, ואתה עושה מנגל ורעש חריג.

אם זה לא ברור לך - חזרה למבוא למשפטים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעיף הספציפי צריך לסתור את הסעיף הכללי!

ואין סעיף ספציפי שסותר את 21 ב 1, תמשיך לחפש אולי תמצא נפט או גז טבעי. אין כזה. לא קיים. בכוונה תחילה.

.

הוא סותר אותו מעצם זה שהוא סעיף ספציפי.

ואת זה אתה לא מבין במשך 900 ההודעות שלי וחוזר על אותה מנטרה.

כי לשיטתך שאין לה תימוכין בשום מקום , ראה את ההודעה הנובחת , בכל מקום שסעיף ספציפי סותר סעיף כללי צריך שייכתב בסעיף הספציפי

למרות האמור בסעיף 21 על תתי סעיפיו וכך לכל אורך התקנות.

אתן לך דוגמה נוספת שקשורה לחניה פרק שלם סימן י' שרובו איסורים

תקנה 76 שזו לשונה

[TABLE]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]חניה מותרת לפי תמרור

תק' (מס' 3)

תש"ל-1970

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

76. (א) על אף האמור בסימן זה, מותר לעצור, להעמיד או להחנות רכב בכל מקום שיש בו תמרור המתיר עצירה, עמידה או חניה.

כלומר לאחר שנמנו בסימן י' עשרות מגבלות על חניה בלה בלה בלה תקנות ספציפיות באה תקנה 76 ומתירה זאת.

כבודו רוצה שכאן נוסיף גם את תקנה 21.

צחקתי חרישית

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגם שכמצוי ביותר יש להעדיף את השיקול של טובת הציבור העובר במדרכה ....

https://www.ruling.co.il/מדינת-ישראל-נ'-דרורי_8a6649bd-5301-0000-0900-37f6902e91f5

נתת ציטוט חלקי שמשנה את המשמעות:

״הגם שכמצוי ביותר יש להעדיף את השיקול של טובת הציבור העובר במדרכה הרי שחוק העזר עצמו בשני סעיפים שונים (סעיפים 5(3) וסעיף 5א' ) מתווה את הדרך לקבלת היתר לחניה גם על מדרכה.״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...