Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עובדים במוסד ממשלתי מול קהל אנשים האם הם זכאים להגנה מסויימת ?

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 2110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מזג ים תיכוני +חוסר חינוך+ קיום תמידי במוד הישרדות+ תודעת שירות אפסית

ממש אבל ממש אני לא מסכים איתך. ברוב המוסדות הציבורים שבהם ביקרתי תודעת השירות הייתה מצויינת מצד הפקידים במיוחד בביטוח לאומי ומשרד הפנים.

* מדובר על סניף רמת-גן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני יכול להגיד לך שההרגשה שלי שהרבה פעמים אם אתה לא עומד על שלך ונלחם על שלך-אין עם מי לדבר. בהרבה מקרים התשובה של הפקיד הזוטר "מנפנפת" ולאחר קצת עצבים והרמת קול, הפניה ל"מנהל" פתאום אתה מקבל תשובה אחרת לגמרי. אני חס וחלילה לא מצדיק אלימות מכל סוג שהוא, רק אומר שכשכל דבר דורש ממך "מלחמה" אתה מתחיל לחיות במוד כזה של להילחם על כל דבר.גם כשזה משהו בסיסי שמגיע לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. תקרע לו את הצורה אם צריך. אבל זה לא ישנה דבר ברמה החברתית.

ברור שלא, ברמה החברתית, לפי דעתי, אין מה לעשות.

אני לא חושב שקיימים כלים כלשהם שבעזרתם ניתן לחנך מחדש אנשים שהם מעל גיל 20.

אך הבעיה חמורה עוד יותר, הם הולכים לגדל ילדים והחינוך שהילדים יקבלו, יהיה בדיוק כמו החינוך שההורים קיבלו (עד כדי סטיה קלה לפה או לשם).

וזה לא נגמר, אפילו אם תחנך את הילד שלך היטב, זה לא מספיק. החינוך הוא לא רק מהבית, אלא גם מהסביבה, ז"א כל עוד אנחנו נמצאים בחברה שמזלזלת אחד בשני, זה מפתח התנהגות לא נעימה, הרי צריך להתמודד איכשהו עם מה שמתרחש. כמו שהעידו בשרשור כאן, ברגע שהטונים עולים, ברגע שמזמינים משטרה, פתאום אנשים נזכרים להתנהג כמו בני אדם, וגם זה לא תמיד.

אני אצטט לך שיר מזוויע שלצערי שמעתי ברדיו\טלוויזיה :

"פה זה לא אירופה, פה זה ישראל - תתחיל להתרגל".

ככה זה וזה ישאר ככה.

אגב, דוגמא קיצונית,קח ישראלי ליפן, תסביר לו שפה אנשים לא מלכלכים ברחוב ואם תלכלך - קנס 1000$, פתאום,למרות החינוך המחורבן שקיבלו, הם כן מבינים איך עליהם להתנהג. לא צריך לחנך מחדש אף אחד, חוקים ואכיפה מצליחים איפה שהחינוך כשל.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב.

עוד קצת מהניסיון שלי בשנות עבר, פשוט שמתי לב לתופעה מאד מיוחדת בארץ

שהיא פריקת זעם/כעס על פקיד/ה שסה''כ עושה מה שמוכתב לו מלמעלה,או התוכנת

מחשב.

יש הרבה פעמים שתוכנת המחשב פשוט לא יכולה לבצע פעולה מסויימת ונדרש אישור מנהל

או אישור הנהלה שלוקח זמן,

דהיינו,הפקיד/ה ו/או המנהל/ת המקומית אינם הכתובת של לקוח זועם,

פשוט לכתוב מכתב לפניות הציבור או להנהלה ולאיים בפניה לעו''ד או למבקר המדינה

במיקרים קיצוניים.

ורב הציבור כנראה שלא יודע את זה,הוא פורק זעם על פקיד זוטר ואומלל שבכלל לא אשם

(אחות,עו''ס,וכו')וגם מסתכן ברישום פלילי מיותר.

אני לפני כמה שנים התבשרתי ע''י פקידה ככה לפתע פתאום ביום בהיר על חוב ענק בשווי של

41K(!!!) אחרי ההלם הראשוני פניתי בכתב לגופים הרלוונטים והעיניין הסתדר לשביעות רצון

כל הצדדים,

מעולם לא צעקתי או העלבתי עובד ציבור גם בשל אופי,וגם בשל הידע שציינתי שהיא אינה

הכתובת.

את העיניין הנ''ל יש פשוט לחלחל לציבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש אבל ממש אני לא מסכים איתך. ברוב המוסדות הציבורים שבהם ביקרתי תודעת השירות הייתה מצויינת מצד הפקידים במיוחד בביטוח לאומי ומשרד הפנים.

אני מירושלים, שהיא עיר הרבה יותר קשה מבחינת אופי האוכלוסייה,

ואני חייב לציין שהמצב השתפר פלאים בהשוואה למה שהיה לפני 20 שנה.

משרד הפנים עדיין טעון שיפור אבל זה כבר לא הגיהינום שהיה, ובביטוח לאומי תודעת השירות טובה

(בשני המקרים אני מתייחס לסניפים המרכזיים).

חוץ מזה, בלי קשר למקום שאני מגיע אליו, אני עושה כל מאמץ שהוא כדי:

א. להגיע עם המסמכים המתאימים בצורה הכי מסודרת שיש.

ב. לנהל שיחה נעימה עם חיוך והרבה כבוד לפקיד/ה שמולי,

כשכל בעיה שאני מעלה לא מוצגת בתור מתקפה על הממסד,

אלא כבקשה לעזרה תוך שיתוף פעולה, במעין אסרטיביות נעימה (דרש שנים של תרגול...)

עם משפטים בסגנון - ״יש לי את X, מה לדעתך אני עוד צריך?״ /

״התחלתי למלא את המסמך ולא הבנתי את סעיף Y, את יכולה לעזור לי?״ /

״אז ממה שהבנתי, אני צריך לעשות את התהליך X Y Z, את יכולה לאשר שזה הסדר?״ וכיו״ב.

עושה נפלאות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

ובנוסף - גם האוירה בסביבה משמעותית.

אני חושב על משרד הפנים בחיפה. המעבר מהמשרדים הישנים מול בית העיריה לחדשים בבניין הטיל שינו לחלוטין את האוירה, גם לקהל. אני מכיר את זה גם ממרפאות קופ"ח שעברו למתקנים חדשים.

סיפור קטן שעשה עלי רושם גדול - לפני כ-9 שנים ישבתיבתור במשרד הפנים בחיפה על מנת לחדש דרכון. כראוי למשרדים החדשים האוירה היתה מאוד רגועה ושקטה, אבל, בכל זאת, היתה בקהל איזו תרעומת כלפי פקידה אחת, שאצלה ישב לקוח (זה המינוח הטוב ביותר שמצאתי) והיא טיפה בו ארוכות, כולל מספר יציאות לצד האחורי של המשרד. בזכות השקט קלטתי מה קרה שם. ומה שקרה גרם לי להסיר בפניה את הכובע. איני זוכר מה היתה הבעיה, אבל הפקידה הזו הצליחה להזיז דברים וחסכה מהאזרח את הצורך לנסוע פעם או פעמיים מחיפה לאשקלון. מבחינתי מדובר בפקידה שנתנה שירות מעולה, גם אם הקהל לא קלט זאת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח התכוונת לכתוב "פציינט"...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתבהמות הישראלית היא לא נחלת צד זה או אחר, אותו פקיד ישב מחר בצד של מקבלי השירות, ואם הוא חסר סבלנות שם הוא יהיה גם כאן.

זה נושא נפרד מעניין הצילום. לתפיסתי, נותן שירות שעושה את עבודתו נאמנה לא צריך לחשוש מתיעוד כזה או אחר. פקיד שנותן עבודה מקצועית ועניינית, ומצליח לשמור על קור רוח גם מול אזרח קשה, אין סיבה לחשוש שיצלמו אותו.

לי אישית יצא להיות בסיטואציה דומה פעם אחת, ולא הפריע לי שיתעדו, ידעתי שנהגתי כשורה. כל עוד הצילום עצמו לא נעשה תוך כדי הפרעה לעבודה כמובן. וגם אז אפשר לבקש בצורה רגועה לצלם מזוית אחרת ולהזיז את המכשיר שלא יפריע.

וכשאני בצד השני, אם חשוב לי לתעד אעשה זאת בצנעה ולא אנפנף בכך כלפי המתועד ואפריע לו. אם חשוב לי להקליט (בשביל לא לשכוח פרטים למשל, או גם אם לדעתי נעשה לי עוול) זה לא אומר שצריך גם לעשות סצינה מהכל. כאמור, ההתבהמות הוא עניין נפרד מהצילום.

מדובר על רשות הרבים ולכן עניין צנעת הפרט אינו רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בשוק והלם טוטאלי ממקרה אשר נתקלתי בו היום במשרד הפנים.

לפני חודש ימים הזמנתי תור באינטרנט לחידוש דרכון והיום הגעתי בסביבות השעה 11 בבוקר ללשכה העמוסה לעייפה כאשר לפחות 100 ממתינים יושבים בצורה מסודרת ושקט יחסית מופתי.

בסביבות השעה 11 הגיע לקוח ללא הזמנת תור להוצאת תעודת זהות וביקש מהאחראי לקבל מספר להמתנה בתור לשם הוצאת תעודת זהות חדשה במקום זו שאבדה לו.

האחראי הסביר לאותו לקוח שחייבים לזמן תור או להגיע בבוקר לפני השעה 8 בכדי לקבל תור למזדמנים. הלקוח לא היה מרוצה מהתשובה והתחיל לזמר ולקלל ברוסית גסה את האחראי ואת כול אנשי הלשכה. אני בתור לקוח ביקשתי ממנו להפסיק להרעש ובאותה הזדמנות הרחתי ממנו ריח חריף של אלכוהול נודף ממנו עם כול נשימה.

המאבטח שהגיע מהר לאירוע ביקש מאותו בחור אוקראיני להפסיק לקלל ולעשות רעש ואם לא יעשה כך הוא יזמין שוטר למקום. הבחור לא הקשיב למאבטח והתחיל לצעוק בקולי קולות אם אתה תתקרב אלי ותגע בין אני אזמין משטרה והגיש תלונה נגדך ונגד חברת האבטחה שאתה עובד בה על אלימות כלפי.

המאבטח לא איבד עשתונות וחיש קל גרר את מבקש השירות מחוץ ללשכה ומאבטח אחר הזמין ניידת משטרה. כאשר השוטר הגיע הוא ישר פנה אל המאבטח ושאל פרטים שונים שאינני יודע מהם ולאחר מכן פנה אל האזרח ושאל אותו למה הוא התנהג בצורה שהוא התנהג ובסיום האזרח ביקש להגיש תלונה נגד המאבטח אשר גרר אותו החוצה על שימוש באלימות.

מכיוון שעמדתי בחוץ לעשן סיגריה שמעתי את תשובתו של השוטר והיא " בפעם הבאה שאתה מגיע למוסד ממשלתי/ציבור אל תגיע שיכור" ונסה לדרכו.

פשוט ביזיון - שום תלונה על הפרעה של הסדר הציבורי או כול תלונה אחרת השוטר לא הגיש כלפיו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וטוב שכך... מספיק כסף בזבזתי בהגעת השוטר לאירוע.

אלכוהול זו מחלה ששהייה בתא מעצר לכמה שעות לא תתקן.

ההפך, רק תתן לאותו שיכור מסריח תחושה שהוא מיני עבריין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר לא מגיש תלונה.

המאויים / מותקף מגיש תלונה.

אם הוא לא מוכן / רוצה להגיש תלונה אין למשטרה מה לעשות במקום.

המשטרה אינה גננת.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך יוכיחו שיכרות?

ואם לא תסכים להבדק?

ומהו רף השכרות לנהיגה ידוע לנו, ומהו להליכה ברחובות?

מסכים ב100% , רק שבמדינה עם אחוז כל כך גבוה של עורכי דין... מערכת החוק היא האויב הכי גדול של עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את זה הרבה בבנקים, בנק שבעבר היו לו 10 פקידות עכשיו יש 3.

אז אומנם יש אפליקציה, אבל זה שיש 100 אנשים שמטופלים על ידי 2 פקידות לא מוסיף בריאות לאף אחד מהצדדים.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...