Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסוי כלים ראשון בנס הרים עם ה M2

kingikra
שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם לא הבנתי למה אנשים שמוטרדים מזה לא צריכים להגיב בשרשור הזה. מה, הפורום לא מתפרנס ממי או לא מיועד למי שמחפש לקנות קורולה? רק למי שמתלבט בין 135M ל- RS? אלה יכולים להגיב לכולם אבל מי שנוהג/רוכש רחמנא ליצלן I20 לא רשאי לומר את דעתו? אולי כדאי לסמן שרשורים שבהם רשאי להגיב רק מי שיש לו רכב עם 200 כ"ס ומעלה + נקלע לספין אחד לפחות בשנה בשל נהיגה מהירה (ולא מספיק טובה, כמובן, ביחס לנתוני השטח).

ככל הזכור לי, קראת לבוחני הרכב ולמובילי הדעה כאן בפומבי "ילדות מתלהבות עם קוקיות" רק בגלל שבוחנים רכבים שמעבר לתקציב האישי שלהם.

מה?

השתנתה הדעה כשהשתנתה האג'נדה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

spire שאני יבין

תקרא שוב, כי נראה שלא, לא הבנת. תקרא בעיקר את זה:

אני מסכים עם זה שלמדוד זמנים בכביש ציבורי זה כנראה לא הדבר הכי הגיוני לעשות.

יש לכם ביקורת להעביר עליו? תפאדלו. אבל תדעו לעשות את זה.

ואם הוא באמת קצת מפגר, אז יודעים להעביר את זה כמו שצריך.

אני חושב שלכתוב את אותו דבר שלוש פעמים מספיק כדי להעביר נקודה. אבל אם אתה רוצה, אני מוכן לנסות לנסח את שוב כמה פעמים במילים אחרות.

אני מסכים שלמדוד לעצמך זמנים בכביש ציבורי זה לא רעיון טוב. אני מסכים שזה גורם לרוב האנשים להרחיב את המעטפת במידה שהם לא היו עושים אילו לא היו מודדים זמנים.

אני מסכים שיש מקום להסביר למה עדיף לנהוג חזק במקום סטרילי.

אני מסכים שלהגיע למצב של איבוד שליטה (בניגוד לאיבוד אחיזה נשלט) על כביש ציבורי יבש עם אוטו כמו M2 זה חציית קו.

אני מסכים שבסיטואציה הזו יש מקום להעביר ביקורת על מה שפות"ש עשה.

אני לא מסכים שצריך להטיף לו מוסר.

אני לא מסכים שיטיפו לו מוסר אנשים שעשו ועושים בדיוק אותו דבר מינוס מדידת זמנים (כאמור, אני מוכן לחתום שכל הנוכחים איבדו שליטה לפחות פעם אחת).

אני לא מסכים שיש מקום לזלזל בכישורי הנהיגה שלו או ברמת המשכל שלו.

ואני הכי לא מסכים שהגישה הזאת מועילה או תורמת למשהו. כי אני חושב שגם את המטרה הלכאורית שלה (לגרום לפות"ש לא לעשות את זה יותר) היא לא משיגה, אלא רק משניאה את הקהילה הזו על אותו פות"ש ועל אנשים כמוהו.

מקווה שעכשיו זה יותר מובן.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה, אז מה היה לנו?

כשלא היו מסלולים - לא היתה ברירה אז היו "חייבים" להתחרע בכבישים ציבוריים. נכון

כשיש מסלולים - יש ברירה אבל עדיין זכותו של כל בעל רכב ספורט להתחרע בכבישים ציבוריים באמצע היום? כן. תזכיר לי כמה פעמים היית במסלול עם הרכב הספורטיבי שלך והאם בכל שאר הזמן אתה נוהג לפי כל כללי התנועה.

גם לא הבנתי למה אנשים שמוטרדים מזה לא צריכים להגיב בשרשור הזה. מה, הפורום לא מתפרנס ממי או לא מיועד למי שמחפש לקנות קורולה? רק למי שמתלבט בין 135M ל- RS? אלה יכולים להגיב לכולם אבל מי שנוהג/רוכש רחמנא ליצלן I20 לא רשאי לומר את דעתו? אולי כדאי לסמן שרשורים שבהם רשאי להגיב רק מי שיש לו רכב עם 200 כ"ס ומעלה + נקלע לספין אחד לפחות בשנה בשל נהיגה מהירה (ולא מספיק טובה, כמובן, ביחס לנתוני השטח).

באדום.

ומה שאני לא הבנתי, זה איך הגעת לכל הפסקה השניה. זאת אומרת, ברור שאני יודע. אתה מכניס לאנשים מילים לפה, מנפח אותן, ממציא לעצמך טיעוני איש קש שמתאימים לאג'נדה שלך ואז תוקף אותם. בוא, כולם יכולים להגיב, מדינה חופשית. וכמו שחלק מגנים את X (נהיגה נמרצת בכביש + מדידת זמנים) אנשים אחרים מגנים את הטפות המוסר של אלה הראשונים. אף אחד לא שולל מאף אחד את זכות התגובה (במגבלת החוקים), ואין שום סיבה שבפורום עם 5.7 מיליון הודעות לא יוכלו לגור גם שרשורים על קורולות וגם שרשורים על M2 בכפיפה אחת. אבל הרי הרבה יותר קל לייצר איזו דיכוטומיה מומצאת שמשרתת אג'נדה ואז לתקוף ולנגח אותה. תאמין לי, שהייתי חבר בהרבה מאוד קהילות בחיים הקצרים שלי, ואני יכול להגיד לך בלב שלם שזו הקהילה היחידה שמספיק מכילה ומוכנה לסבול אמירות דווקאיות וגועליות כשלך (כמו זו שבגירה הזכיר). מכל מקום אחר כנראה שהיית עף במהירות האור מבלי שאף אחד היה עוצר להרהר בזה לשניה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתעלם באלגנטיות מכל ההודעות פה לפני ואגיד לפות"ש להמשיך להנות מהרכב ולהמשיך לדווח לנו.

עד שסוף סוף יש פוסט שמדבר על M2 ולא על תחזוקה של משפחתית או קרוסאובר, בואו נהנה מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצדקנות היא צדקנות מהולה בקנאה. לי פחות הפריע עניין ההתגרזנות בכביש ציבורי. אבל מעשה לא חכם ככל שיהיה, אני בהחלט יכול לפרגן לאותו אדם שיש לו תשוקה למכוניות חזקות וספורטיביות, ויש לו את היכולת לממש את אותה התשוקה. עם יד על הלב - מי מחברי הפורום, חובבי רכב ונהיגה, לא היה מתחלף עם פות"ש?

בהחלט הייתי מוכן לעשות החלפות - לא הייתי מתנגד בכלל לחלק מהרכבים שהיו ברשותו ובהחלט גם לזה הקיים! בהתחשב שקאדילאק CTS היתה על רשימת המבוקשות.

אבל אני לא בטוח שמותר לי ממש להגיב כאן כי אפילו שאני עם חמישה סוסים מעבר לרף אני עדיין מגיע מעמידה למאה ב10 שניות אז אני בוודאי לא חובב רכב :-D

אני באמת אוהב את הפוסטים של פותח השרשור ואת הרכבים שמוצגים בהם, את הכתיבה שלו - הפעם צבט לי לקרוא את מה שהוא כתב ולכן נאלצתי גם ללחוץ על כפתור התודה לראשון שהעיר לו על כך אבל בואו נימנע מציד מכשפות כי אני בטוח שהוא מבין היטב.

אני זוכר שפעם כתבתי שבחרתי לשחרר מהילדה כאשר היתה תינוקת באחת הנסיעות את הרצועות של מושב הבטיחות שלה כי היא היתה היסטרית ברמה של אובדן הכרה (וזה קרה לנו איתה לפני כן פעמיים וגם אני וגם אשתי לקינו בהתקפי חרדה בכל פעם שזה קרה) - כל הפורום יצא עליי ועשה לי שיימינג - בצדק, לא אומר שלא - אבל אובדן הפרופורציות היכה אותי בהלם כזה שבחרתי בעצמי לצאת לתקופת צינון.

נכון - דרושה שטות אחת, טיפש הוא ממש לא. פרופורציות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הזכור לי, קראת לבוחני הרכב ולמובילי הדעה כאן בפומבי "ילדות מתלהבות עם קוקיות" רק בגלל שבוחנים רכבים שמעבר לתקציב האישי שלהם.

מה? השתנתה הדעה כשהשתנתה האג'נדה?

השרשור הזה התפתח לכך שכלל אינו עוסק בטיב הרכב או בכדאיות הרכישה שלו, אלא בשאלת נהיגה בכבישים ציבוריים באופן שלא תואם את אופי הכביש והשימוש בו עקב היותו, ובכן, ציבורי. זו אג'נדה די קבועה שלי פה לאורך השנים - אתה מוזמן לבדוק. [לא שאני טלית שכולה תכלת, כפי שכתב פה מישהו אחר]

לגבי האמירה שלך, שנועדה אך להתריס ומשמשת לא יותר מקטליזטור חברתי לתגובות נוספות, שהרי:

א. לא היתה לי אג'נדה ספציפית שמקשרת בין שני הנושאים אז, ואין לי גם היום. M2 אני משוכנע שהיא אחלה רכב, כמו גם הקיה אליה אתה מפנה.

ב. דעתי לא השתנתה. לדעתי צריך לתת למי שהרכב רלבנטי לו - לבחון את הרכב (או לפחות גם לו). זו אולי לא דיעה שאתה מקבל, אבל גם היא - עקבית.

נשיקות.

עריכה אחרונה על ידי bar72

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי בחוק שיש איסור על מדידת זמנים.

יש היום דרישה חוקית למי מותר להיות מדריך ומאמן.

זה ציטוט מההודעה הראשונה של פות"ש

"בסדר, לומדים כל יום. אין ספק שאני צריך לעשות לפחות יום מסלול אחד עם מדריך כדי לשפר את ההיבטים הללו. לפחות לדעת מה מותר ומה אסור."

כלומר הפנים כי טעה ויש לו גם את הפתרון כיצד למנוע / לצמצם טעויות בעתיד.

הלוואי על הרבה נהגים שאפילו לא קולטים את הצורך לשפר נהיגתם.

לדעתי שכל אחד יכתוב מה שבZין שלו.

לא חושב שזה הופך את הפורום לפורום של סורגי פוזמקאות, או משנה את התנהלותו של פות"ש בגלל דברים שנכתבים, שבינם לבין המציאות הקשר רופף עד רופף מאוד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באדום.

ומה שאני לא הבנתי, זה איך הגעת לכל הפסקה השניה.

תראה, לגבי ה"אדום" שלך - אז אני חושב שגם לפני שהיה מסלול, נהיגה פרועה בכביש ציבורי אינה מוצדקת. אולי זה פער הגילאים או חינוך שונה.

לגבי ה"לא הבנתי", להלן ציטוט של פאלו, "אחראי ראשי" [לא נגעתי]: (אני כמובן מתנצל, טעיתי בטיוטה, זו פריוס ולא קורולה)

---

זו מהות הצדקנות.

אני יודע לא רק יודע מה נכון, גם תפקידי לחלק מכות באף ויותר מזה, תפקידו של הכלב זה להיות יותר אחראי ומראש היה צריך להתנהג אחרת, כי יש לו אחריות שיוכית. מוביל דעה, אחרי הכל... מגיע לו זובור.

ואני אומר, באמש'ך?!

עבר על החוק, צריך להענש... פששש.

נה נה נה נה נה...

הפורום הזה קם בדיוק בגלל זה. אבל בדיוק בגלל זה, קמו חבורה של חובבי רכב ואמרו, לא בא לנו על הצביעות הזו. אף אחד לא קונה M2, אלא לשם התגרזנות ו/או שופוני. והנה יש לנו כאן דוגמא למי שעושה איתה את מה שחולמים חובבי נהיגה לעשות עם M2, ומה שעושים כל אותם כתבים, שאתם בולעים את סיפוריהם בשקיקה. את זה בדיוק. כל המדריכי נהיגה מתקדמת, מכיר את כולם. את כל דור המייסדים, את און, את ליאור, את ראם ואחרים, והכתבים של אוטו בעבר ובהווה, ששמו מכוניות על הגג ופירקו שאסים פה ושם, ויודע איך הם נוהגים במבחנים, כי אני הייתי שם, אני וחבריי.

Like mother fuckers, הם נוהגים.

אבל בזהירות.

יחסית...

כל הגישה הזו מסריחה כמו מצבר שפוך של פריוס, מצדקנות אין קץ.

אז מי שפסגת שאיפותיו זו נהיגה במהירות חוקית ורגוע, על הכיפאק.

זה לא השרשור בשבילך.

וכל השאר, עם הספורטיביות, שדווקא הם, נגעה בהם אצבע אלוקים, והם יודעים ב ד י ו ק, איפה עובר גבול הטעם הטוב.

מכיר, אם לא אותכם, את שכמותכם.

שירים את היד מי שיש לו רכב ספורטיבי, לקח אותו להתגרזנות, ולא עשה ספין בחיים.

---

לגבי סגנון כתיבה, אם האמור לעיל מקובל עליך, אינני מבין מה אתה מלין על שלי. אבל - זכותך.

ולגבי מה שכתבת על מה שכתבתי, הרי שטעית בקריאה. אני כתבתי על כך שלכאורה מי שנוהג בקורולה (אבל צריך להיות כמובן פריוס) לא צריך להגיב לשרשורים ספציפיים - וזה ממש עולה מהציטוט שהבאתי למעלה - ולא התייחסתי לפורום כולו. אודה אם תתקן אצלך או לפחות תסביר היכן הדיכוטומיה המומצאת, כפי שכתבת.

עריכה אחרונה על ידי bar72

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיגה פרועה בכביש ציבורי אינה מוצדקת.

מה ההגדרה שלך ל"נהיגה פרועה"? כי בפוסט הפותח לא מתוארת נהיגה פרועה, אלא מהירה. יתרה מזו, כדי "למדוד זמנים" צריך לנהוג ההיפך מפרוע.

להלן ציטוט של פאלו, "אחראי ראשי" [לא נגעתי]: (אני כמובן מתנצל, טעיתי בטיוטה, זו פריוס ולא קורולה)

---

זה לא השרשור בשבילך.

להלן ציטוט של Bar72, "כותב. הרבה" [לא נגעתי]:

מה, הפורום לא מתפרנס

טיעון איש קש, "מילוג" [לא נגעתי]

שיטה רטורית הנוגעת להגחכה של טענה מסוימת, על ידי הצגתה באופן לא מדויק

עוד שאלות? או שאתה מעדיף לחזור בך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני מרים את היד ( אבל אני עדיין ירוק בתחום )

בכביש ציבורי ( הגם שהוא ריק לחלוטין ) לעולם אין לדעת מה יצוץ פתאום , עדיין כל אחד מחליט עד כמה הוא מוכן לקחת סיכון . במקרה הטוב לא יקרה כלום במקרה הרע מישהו יהרג ( בין הקצוות יש עוד הרבה אפשרויות ) ועדיין כולנו טועים מידי פעם בכביש רוב הזמן לא קורה כלום וכאשר יקרה אסון באשמתנו נשלם את המחיר .

חלקנו לא יוכלו לחיות עם עצמם וחלקנו ישלם את המחיר ויחזור לחברה בצורה כזאת או אחרת .

לטעמי האישי נס הרים הוא כביש שאין מקום לטעות בו כמו בחלק מכבישי הצפון .

בכל מקרה ממליץ לכל אחד לקנות רכב ספורט ולגלות את חדוות הנהיגה ובו בזמן תמיד לזכור שיש אפשרות שיש מטייל שלא מודע שכרגע עובר רכב בכביש שנוסע לא בהתאם לתנאי הדרך של רכב משפחתי , לחילופין צנחן מצנחי רחיפה שאיבד שליטה ולצערו ינחת על הכביש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

בו בזמן תמיד לזכור שיש אפשרות שיש מטייל שלא מודע שכרגע עובר רכב בכביש שנוסע לא בהתאם לתנאי הדרך של רכב משפחתי , לחילופין צנחן מצנחי רחיפה שאיבד שליטה ולצערו ינחת על הכביש .

כאשר נהג מתגרזן חושיו עירנים פי שניים מאשר אחד שנוסע בקורולה אחרי יום עבודה חמותו לידו נדבקת לעורק הראשי לכן אם יקרה מקרה המתגרזן יגיב מהר יותר ויעצור לפני אותו עובר אורח המטייל לו על הכביש הציבורי כאילו אין מחר ואילו בעל הקורולה ידרוס אותו חופשי.

יש לך עוד דוגמאות שוות ערך לצנחן , או שמאגר היצירתיות הסתיים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההגדרה שלך ל"נהיגה פרועה"? כי בפוסט הפותח לא מתוארת נהיגה פרועה, אלא מהירה. יתרה מזו, כדי "למדוד זמנים" צריך לנהוג ההיפך מפרוע.

להלן ציטוט של Bar72, "כותב. הרבה" [לא נגעתי]:

מה, הפורום לא מתפרנס

טיעון איש קש, "מילוג" [לא נגעתי]

שיטה רטורית הנוגעת להגחכה של טענה מסוימת, על ידי הצגתה באופן לא מדויק

עוד שאלות? או שאתה מעדיף לחזור בך?

אני חושב שמדידת זמנים בהכרח מביאה את הנהג לנהיגה אגרסיבית יותר. מהירה יותר בוודאי, אבל גם בלימות מאוחרות יותר והאצות מוקדמות יותר, אולי קווי פניה שונים - כי הרי אתה נלחם נגד השעון. לא תמיד זה עבד לאיירטון סנה, ולא תמיד זה יעבוד לכל אחד מאיתנו, במיוחד במרוץ נגד השעון, אלא שבכביש הציבורי הנהגים האחרים הם לא נהגי מירוץ שמצפים לנהיגה כזו, וממילא במסלול מירוץ אף אחד לא נוהג בנתיב שממולך... לא שאני חושב שמע"צ קבעו תנאי נהיגה מתאימים לתוואי הכביש בכל מקום, אבל בוודאי שהם לא צפו שם מדידת זמנים.

לגבי ההפניה למילוג - שאפו, הרבה זמן לא זכורה לי הפניה למילוג, וזו בהחלט מחווה יפה לזמנים עברו/משתמש מהעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר נהג מתגרזן חושיו עירנים פי שניים מאשר אחד שנוסע בקורולה אחרי יום עבודה חמותו לידו נדבקת לעורק הראשי לכן אם יקרה מקרה המתגרזן יגיב מהר יותר ויעצור לפני אותו עובר אורח המטייל לו על הכביש הציבורי כאילו אין מחר ואילו בעל הקורולה ידרוס אותו חופשי.

אשמח לראות תימוכין לזה. וכמובן לכך שהוא מרוכז בכל מה שקורה מסביב ולא רק בסיבוב הבא. אם בוצעו מדידות - אשמח להפניות. פשוט חשבתי שהם חדים רק פי 1.125 ולא בדיוק פי 2...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

זה אחד מהם

https://he.wikibooks.org/wiki/%D7%96%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D_%D7%9C%D7%A0%D7%94%D7%92/%D7%96%D7%9E%D7%9F_%D7%AA%D7%92%D7%95%D7%91%D7%94

חן .ג הביא פעם מחקר יותר רציני כתוב משמאל לימין

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל שרשור מעניין (ככה נראה לי הכי נכון לקרוא לו) תמיד יהיו צדקנים, קנאים וכו' וכו'...

לכן בשנים האחרונות אנשים עם רכבים סופר מעניינים לא משתפים תמונות ממפגשים סגורים וטיולים,

אפילו לא התרשמות לאחר קניה. באמת לא שמתם לב?

מבין לחלוטין את פותח השרשור שירד למחתרת :mm_yeah:

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...