Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסוי כלים ראשון בנס הרים עם ה M2

kingikra
שימו לב! השרשור הזה בן 1786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הצדקנות היא צדקנות מהולה בקנאה. לי פחות הפריע עניין ההתגרזנות בכביש ציבורי. אבל מעשה לא חכם ככל שיהיה, אני בהחלט יכול לפרגן לאותו אדם שיש לו תשוקה למכוניות חזקות וספורטיביות, ויש לו את היכולת לממש את אותה התשוקה. עם יד על הלב - מי מחברי הפורום, חובבי רכב ונהיגה, לא היה מתחלף עם פות"ש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולף, אין קשר.

ברור שכולנו היינו מתחלפים איתו בקטע הזה בשמחה אבל עדיין בטוח שהרבה מאיתנו לא היו עושים את מה שהוא עשה על כביש ציבורי.

למען הסר ספק אני לא חושב שהוא מופרע, בהמה או דביל אלא פשוט טעה בשיקול הדעת. כולנו טועים וכולנו לומדים מהטעויות ולא קרה כלום. לא צולב אותו ולא תולה בכיכר העיר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר שני צעדים לאחור לעניין המדידות.

כמות הנוהגים שנלחמים עם הערכות הזמן של WAZE כדי להביס אותם, היא עצומה.

כמות האנשים שנלחמים במד צריכת הדלק, כדי לשבור שיא בקטע מסויים, עצומה לא פחות.

שחקו את המשחקים שלכם כמה שאתם רוצים, ברגע שאתם מפריעים לתנועה או מסכנים אותה, פה הגזמתם.

לאבד שליטה - עלול לקרות. כשזה בהפתעה - שאל עצמך שאלות. כשאתה משחק משחקים מסוכנים בכביש ציבורי - צא לצינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באשר למקרה, אף אחד (כולל אותי) לא יודע מה קרה שם, לא יודע למה הכוונה באיבוד שליטה (תת היגוי מינורי אולי? לא יודע) ולא יודע באיזה אופן בוצעה מדידת הזמנים ובאיזו מהירות או פראות הוא נסע שם. איבוד שליטה קרה (כך לפי התיאור) אחרי מדידת הזמנים, אז השניים לא קשורים. יותר מזה, כמו שאמר פאלו - שירים יד מי שזה לא קרה לו. פות"ש פשוט בחר בכנות וגילוי לב לספר לנו על זה. ביג פאקינג דיל. כל הניתוחים וההטפות נכתבו על סמך פירושים וניתוחים שכל אחד עשה עם עצמו וכנראה איך שהוא רואה את זה. כי מישהו שמכיר רק מה זה תת היגוי בקטנה לא יפרש "איבוד שליטה" כמו מישהו שנתן כמה ספינים בחיים שלו.

באשר לנושא הגדול יותר של השרשור, אני כבר בערך שלושה ימים מחפש איזה ניסוח טוב שיוכל לבטא מספיק טוב את מה שאני מרגיש. אני חושב שכתבתי כאן כבר לפחות 10-15 הודעות שונות ומחקתי את כולן.

בסופו של דבר, פאלו הצליח להעביר את הנקודה הכי טוב לטעמי.

אני מסכים עם זה שלמדוד זמנים בכביש ציבורי זה כנראה לא הדבר הכי הגיוני לעשות. אבל מה שמפריע לי הרבה יותר מזה, הוא התגובות. למעט אביאל, שבאמת העביר את הנקודה שלו באופן נעים ובלי הטפות (כנראה שככל שאתה יודע יותר, ככה אתה מרגיש פחות צורך לצעוק כמה שאתה יודע), כולם עפו על פות"ש כאילו הוא במינימום רצח שלושה תינוקות בני מגזרים שונים.

עזבו שניה אם אתם חושבים שמה שהוא עשה זה חכם או לא, מישהו פה באמת חושב שהגישה המקולקלת הזאת מביאה איזשהי תוצאה חוץ מ"יאללה, זדיינו. הלכתי"? או שזה בעצם מה שאתם רוצים? פורום מכונות כביסה והצעות מחיר לקורולות? נראה למישהו פה, שמישהו צריך את ההטפות שלו? את הצדקנות הזו? את הטרחנות הזו? נראה לכם שמישהו לא יודע שלנהוג חזק ברכב ספורט עם הנעה אחורית זה הרבה פחות בטיחותי מאשר לנהוג לאט ובזהירות באיביזה 1.0? הוא (וגם כולכם, אל תיתממו. אחרת לא הייתם חברים בפורום הזה) עשה את זה מתוך תשוקה, וסיפר לכם על זה מתוך תשוקה.

יש לכם ביקורת להעביר עליו? תפאדלו. אבל תדעו לעשות את זה. אני יכול עכשיו להיכנס לפורום דיטיילינג ופורום אודיו ופורום אספנות ולהגיב לכל שרשור, אבל באמת כל שרשור, באותן מילים - מה, אתם אידיוטים? למה אתם שופכים כל כך הרבה כסף על החרא המיותר הזה? איזה חסרי אחריות אגואיסטים אתם! אתם לא יודעים שאתם פוגעים בסביבה כשאתם מבזבזים כל כך הרבה מים על שטיפות של האוטו? מה רע לכם לשטוף במכונה שממחזרת את המים פעם בשלושה-ארבעה חודשים? אתם לא מבינים שאתם רוצחים את הילדים שלי עם כל האגזוזים הישנים והרקובים שלכם? מה רע לכם ביונדאי בליסינג? שאתם מפריעים לי לישון לפני פגישה חשובה עם המערכת שלכם? מה חסר לכם בציפורי לילה בגל"צ? גועל נפש. אגואיסטים מלוכלכים (חוץ מהאלה של הדיטיילינג, אתם אגואיסטים נקיים) וחסרי אחריות! מה זה יעזור למישהו? איך זה יקדם את האג'נדה הכללית של הקהילה הזאת? מה זה יעשה חוץ מאשר לגרום לאנשים טובים ואיכותיים, מעניינים, עם או בלי מכוניות מעניינות שעושים דברים מעיינים, לעזוב? ללכת לספר את הסיפורים שלהם במקומות בהם פחות מטרחנים להם על הראש? שיותר יודעים לפרגן, גם אם מה שהם עשו הוא קצת מפגר. ואם הוא באמת קצת מפגר, אז יודעים להעביר את זה כמו שצריך.

את הטפות המוסר שלכם אף אחד לא צריך. ואתם רק מחרבנים לעצמכם את הקהילה.

תהנו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא בודק איך אתה כותב סתירה כזו?

אז כן בודקים איך לוקחים סיבוב ורואים מה נמצא "במגבלות" שלך ושל הסביבה ואז אתה נוהג ב 100% שלך שאתה יודע שעשית (ניסיון מביא תוצאה)

פשוט מאוד, אני מכיר את מגבלות הרכב שלי עד לרמת הקמ"ש הבודד, ואני יודע מה רמת המקצועיות והמקצוענות שלי על הכביש. זה הכל. מעבר לזה, אם יבוא לי לצאת מהאיזור הבטוח הזה ולנסות מעבר, אלך למסלול או לפחות לאיזה מגרש ריק מאדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולף, אין קשר.

ברור שכולנו היינו מתחלפים איתו בקטע הזה בשמחה אבל עדיין בטוח שהרבה מאיתנו לא היו עושים את מה שהוא עשה על כביש ציבורי.

למען הסר ספק אני לא חושב שהוא מופרע, בהמה או דביל אלא פשוט טעה בשיקול הדעת. כולנו טועים וכולנו לומדים מהטעויות ולא קרה כלום. לא צולב אותו ולא תולה בכיכר העיר.

עזוב. אתה לא טלית שכולה תכלת, לא אני, ולא אף אחד. אנשים עושים בכביש שטויות גדולות יותר עם מכוניות פשוטות יותר.

אז בער בו קצת להשתעשע עם הבימר הספורטיבית שלו. אני בטח שלא מתכוון להטיף מוסר על משהו שגם אני חטאתי בו בדרך כזו או אחרת.

אני מאמין שהוא גם למד הרבה.

עריכה אחרונה על ידי GOLF
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר שני צעדים לאחור לעניין המדידות.

כמות הנוהגים שנלחמים עם הערכות הזמן של WAZE כדי להביס אותם, היא עצומה.

כמות האנשים שנלחמים במד צריכת הדלק, כדי לשבור שיא בקטע מסויים, עצומה לא פחות.

שחקו את המשחקים שלכם כמה שאתם רוצים, ברגע שאתם מפריעים לתנועה או מסכנים אותה, פה הגזמתם.

לאבד שליטה - עלול לקרות. כשזה בהפתעה - שאל עצמך שאלות. כשאתה משחק משחקים מסוכנים בכביש ציבורי - צא לצינון.

מסכים ולא מבין מה נפלתם על פות"ש.

98% מהנהגים בפורום עושים אותו דבר.

אנשים שלא נוהגים ספורטיבי מכניסים אתכם למצבים מסוכנים, סטטיסטית, הרבה יותר מאשר פות"ש או כל מי שנוהג כמוהו.

בחשיבה רציונלית, המעשה שלו לא באמת חמור ומסוכן כלפי אחרים יותר ממה שאתם נתקלים בו ביום יום.

פשוט התגובות פה אמוציונליות ברובן.

כולנו חרא לפעמים. כולנו מסכנים אחרים בכביש, בטעות או במודע ברמה כזו או אחרת.

צביעות לשמה כל השרשור הזה (אי אפשר להכיר מגבלות של נהג/רכב [בד"כ נהג, גם ברכב הכי ממוצע] בלי לבקר בהן לפחות פעם אחת, בהגדרה).

פות"ש טעה, יצא וילמד אם ירצה. הוא לא "משחק משחקים" מסוכנים בכביש.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד, אני מכיר את מגבלות הרכב שלי עד לרמת הקמ"ש הבודד, ואני יודע מה רמת המקצועיות והמקצוענות שלי על הכביש. זה הכל. מעבר לזה, אם יבוא לי לצאת מהאיזור הבטוח הזה ולנסות מעבר, אלך למסלול או לפחות לאיזה מגרש ריק מאדם.

איך? עשית ניסוי נכון? אחרת אין אתה יכול לדעת עד רמת הק"מ הבודד.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך? עשית ניסוי נכון? אחרת אין אתה יכול לדעת עד רמת הק"מ הבודד.

פשוט מאוד #2 - כשקניתי את הרכב לא התחלתי הכי חזק שלי והגברתי. התחלתי לאט ובזהירות ועליתי ברף עד שהבנתי שעליה נוספת ברף תהיה מסוכנת מידי.

ועכשיו, בוא, אני לא טלית ואף אחד פה לא, אבל בחייאת קצת בגרות, קצת התחשבות. קשה למצוא מקום\זמן אחר לדברים האלה? הרי יש פתרונות טובים יותר מכביש שדווקא במיוחד בסופי שבוע נוסעים בו הרבה מטיילים\משפחות\רוכבי אופניים. אני רק אומר - תהיה חכם לא צודק. שמור על עצמך ועל הסובבים אותך תנסה גם קצת לשמור. לא יודע, אולי כשיש ילדים הראיה משתנה קצת, ברור לי שכשהייתי צעיר יותר הייתי מסתכן הרבה יותר בלי לחשוב קדימה והיום ההיפך הגמור.

עריכה אחרונה על ידי omricn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד #2 - כשקניתי את הרכב לא התחלתי הכי חזק שלי והגברתי. התחלתי לאט ובזהירות ועליתי ברף עד שהבנתי שעליה נוספת ברף תהיה מסוכנת מידי.

כך כולם עושים :)

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב. אתה לא טלית שכולה תכלת, לא אני, ולא אף אחד. אנשים עושים בכביש שטויות גדולות יותר עם מכוניות פשוטות יותר.

אז בער בו קצת להשתעשע עם הבימר הספורטיבית שלו. אני בטוח שלא מתכוון להטיף מוסר על משהו שגם אני חטאתי בו בדרך כזו או אחרת.

אני מאמין שהוא גם למד הרבה.

הדבר האחרון שאגיד על עצמי הוא שאני טלית שכולה תכלת.

כולנו עושים שטויות (לפעמים בתום לב, לפעמים מכוון ולפעמים אפילו מתוך טימטום. אני גם כלול בשלושת הקטגוריות).

אין קשר גם בין הטעות בשיקול הדעת לבימר. לעשות את זה עם פיאט 127 ב 30% מהמהירות זו לא פחות טעות בשיקול דעת.

מה שאני אומר זה שמדובר בטעות תמימה ולא בהשתוללות מהסוג של על ה ז&ן שלי כל העולם. ההתרשמות שלי בפורום מפות"ש היא שהוא ממש לא הטיפוס הזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

spire שאני יבין, אתה מעודד בן אדם שאתה לא מכיר ולא יודע מי הוא ומה היכולות שלו לנסוע עם רכב בעל יכולות שיעודו למסלולים על כביש ציבורי באמצע יום שלא ניתן לחזות כלום תוך כדי שהוא מודד זמנים ומשווה לרכבי ספורט אחרים שהיו לו?

אף אחד פה לא מנסה להוריד לאף אחד את האהבה לרכבים וכמו שכולם כתבו, תבדוק את היכולות שלך ושל הרכב שלך על מסלול או לפחות במינימום בשעות הלילה שהכביש פתוח ואין תנועה.

וסתם בשביל הקטע, אם פותח השירשור היה רושם את חוות הדעת לאחר שהוא עשה חצי יום במסלול מסודר כמות הפירגון בפורום היתה מקצה לקצה ויותר מזה היה לו גם באמת דרך לעשות השוואה בין הרכבים השונים וגם באמת ידע על יכולות הנהיגה שלו ובמה הוא יכול לשפר.

הביקורות במקום ואני לא חושב שהפורום נועד לעודד אנשים לנהוג איך שבא להם בכל מקום שבא להם ומתי שבא להם רק בשביל להגיד שהפורום מעודד נהיגה ספורטיבית.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה, אז מה היה לנו?

כשלא היו מסלולים - לא היתה ברירה אז היו "חייבים" להתחרע בכבישים ציבוריים.

כשיש מסלולים - יש ברירה אבל עדיין זכותו של כל בעל רכב ספורט להתחרע בכבישים ציבוריים באמצע היום?

גם לא הבנתי למה אנשים שמוטרדים מזה לא צריכים להגיב בשרשור הזה. מה, הפורום לא מתפרנס ממי או לא מיועד למי שמחפש לקנות קורולה? רק למי שמתלבט בין 135M ל- RS? אלה יכולים להגיב לכולם אבל מי שנוהג/רוכש רחמנא ליצלן I20 לא רשאי לומר את דעתו? אולי כדאי לסמן שרשורים שבהם רשאי להגיב רק מי שיש לו רכב עם 200 כ"ס ומעלה + נקלע לספין אחד לפחות בשנה בשל נהיגה מהירה (ולא מספיק טובה, כמובן, ביחס לנתוני השטח).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...