Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיטורי עובדת בהריון בהסכנה

nitch
שימו לב! השרשור הזה בן 2166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכרה שלי עובדת בחברת קבלן בתחום מערכות המידע. מקובל שם שכשאין הצבה אצל לקוח, לוקחים חל"ת "בהסכמה".

היא כרגע בהריון, והודיעה לחברה שהיא לא מסכימה לשבת על הספסל ללא תשלום. החברה הציעה לה לסיים העסקה בהסכמה, ולשלם לה שלוש משכורות תמורת זה.

דעתכם? יש דברים שהיא צריכה להתעקש עליהם?

תודה

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית, אם החברה יכולה להוכיח שאין קשר בין הפיטורים להריון (ונראה על פניו שזה המקרה), אז ניתן לפטר אישה בהריון. צריך להוציא אישור בשביל זה, וכנראה בגלל זה הצעת הפשרה.

אבל המצב מורכב, כי כל העניין של לקחת חל"ת, במה שתיארת כ-"הסכמה", לא ברורה לי החוקיות שלו. וגם ברור שאם היה בהריון, הסיכוי שלה לחזור מחל"ת, מול עובד/ת שלא, הם קטנים יותר.

לכן הייתי הולך להתייעצות משפטית.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד תלוי באיזה חודש בהריון מדובר. יש הבדל בין חודש שלישי לשמיני.

בשמיני הייתי מסכים , בשלישי לא.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תיאור המצב המעסיק יכול לקבל אישור לפיטורים. השאלה כמה זמן היא עובדת שם ומה מגיע לה במקרה של פיטורים "רגילים".

בכל מקרה שתדרוש שיהיה מכתב פיטורים ולא מכתב שאומר שהיא עוזבת את העבודה בהסכמה (שזה מה שהם ירצו לכתוב כדי שלא תתבע אותם) כי יש לזה השלכות מבחינת זכאות לדמי אבטלה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה שתדרוש שיהיה מכתב פיטורים ולא מכתב שאומר שהיא עוזבת את העבודה בהסכמה

אבל זה המלכוד.

בשביל מכתב פיטורים המעסיק צריך לעבור את הפרוצדורה של לקבל אישור לפטר אישה בהריון. אם כבר הם עושים זאת ומצליחים, למה להם לשלם לה 3 חודשי שכר?

זה בדיוק ההימור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה הימור בכלל.

מרגע ההגשה ועד שהתהליך מסתיים עובר בסביבות חודש.

ואז אפשר להגיש ערעור לבין הדין האיזורי לעבודה. עניין של עוד חודש עד חודש וחצי. אז תשלום דמי הודעה מוקדמת של חודש אחד (המינימום)

הסיכון כולו של המעביד.

ככלל , לא אוהבים לפטר נשים בהריון. והמעסיק צריך להוכיח שאין לו תפקיד אחר שהיא יכולה למלא, בין אם אצל לקוח אחר ובין אם במשרד.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד תלוי בהמון גורמים שאנחנו לא יודעים.

באיזה חודש בהריון היא נמצאת

כמה זמן עובדת אצל המעסיק.

האם מדובר על חברה גדולה עם המון לקוחות או חברה קטנה עם שני לקוחות שפרוייקט אחד נסגר.

ברור שאם אין עבודה וצריך לפטר, המעסיק יקבל אישור פיטורין. זה לוקח כחודש כל התהליך. המטרה היא לא למוטט את המעסיק על חשבון השארת העובדת מועסקת בכל מחיר.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגע ההגשה ועד שהתהליך מסתיים עובר בסביבות חודש.

ומרגע זה היא לא מקבלת משכורת, אם הוא מקבל אישור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי להתמודד עם מצב דומה בו קולגה בהריון, חודש חמישי בערך, נתקעה על הספסל בסיום פרויקט.

אמנם מקובל שאם יועץ יושב על הספסל או שמוצאים לו כל משימה אחרת זמנית, שולחים להכשרה נוספת או... מראים את הדלת.

הקאץ' במקרה הספציפי הזה להוכיח בצורה חד משמעית שהבעיה היא בחוסר לקוחות ו/או בה (מבחינה מקצועית נטו), לא כי לקוחות לא מעוניינים להעסיק אישה בחודש חמישי-שישי לפרויקט של 8 חודשים. אם העובדת תטען שהמעסיק הוגן אבל הבעיה היא הלקוחות שלו שמפלים ולכן היא על הספסל- זה עשוי להיות בעייתי.

במקרה הזה המעסיק פשוט ספג את זה והמשיך הלאה עד חזרה מחופשת לידה.

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...