Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיח על שסתומי היניקה במנועי הזרקה ישירה

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגב, יש עוד יצרנים שמייצרים מנועי טורבו עם הזרקה רגילה לסעפת - כמו שהיה 1.8 20VТ של פולקסווגן לדוגמא. או שלא קיימים כאלה יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טורבו עם הזרקה עקיפה בלבד - למיטב ידיעתי לא קיים (פשוט לא עומד בתקנות זיהום האוויר העדכניות). יש מנועי טורבו עם הזרקה ישירה + הזרקה עקיפה (למשל המנוע של הפורד ראפטור, 3.5 ליטר המפיק 450 כ"ס)

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מוכיח?

אני יכול להוכיח חד משמעית שלא .

מנסיון עם 20 רכבים עם המנוע הזה - כולם צרה צרורה .

מנזילות שמן ועד קרטועים ותקלות חוזרות - שלא נדבר על ממירים קטליטיים שקורסים עד 120,000 .

אם אתה מדבר על ה156 אתה צודק ואכן יש הרבה תלונות,מעבר לעובדה שאני נוסע על שני רכבים עם המנוע הזה ללא שום תקלה,פשוט אין תלונות על המנועים האלה !!

אם היו תקלות היו תלונות אחרי מעל 4 שנים שהמנוע הזה משווק..

מעבר לכך, חבר טוב שעובד כמנהל עבודה בפוספלד, מוסך יבואן, אמר לי חד משמעתית המנועים אמינים מאד,אין שום בעיות איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על ה156 אתה צודק ואכן יש הרבה תלונות,מעבר לעובדה שאני נוסע על שני רכבים עם המנוע הזה ללא שום תקלה,פשוט אין תלונות על המנועים האלה !!

אם היו תקלות היו תלונות אחרי מעל 4 שנים שהמנוע הזה משווק..

מעבר לכך, חבר טוב שעובד כמנהל עבודה בפוספלד, מוסך יבואן, אמר לי חד משמעתית המנועים אמינים מאד,אין שום בעיות איתם.

ואני נוסע על 2 טווינצ'ארג'רים ללא בעיות, אז מה?

אני לא מעז לטעון שהם אמינים, בנחרצות כמוך.

מהנים כן, אפילו מאוד, אבל לא אמינים.

די לפאנבויזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אתמול הייתי ביום מסלול ופגשתי פיג'ו 208 GTI מודל 2013 (מנוע THP200) יד ראשונה עם 137K ק"מ. אופי השימוש כולל הרבה נסיעות עירוניות קצרות ונסיעות בין-עירוניות אשדוד-זיכרון לפחות פעם בשבוע. מדי פעם ימי מסלול (הבעלים בהחלט יודע לנצל את המכונית). מעולם לא נזקקה לניקוי שסתומים והמנוע מרגיש חזק ונמרץ (בהשוואה למכונית שלי - הצטרפתי למקצה עם הבעלים). הבעלים מקפיד על טיפול לפי הספר ושימוש בשמן לפי מפרט היצרן ומסננים מקוריים.

שוב, אין כאן שום ראייה מדעית, אך לדעתי מנוע הזרקה ישירה שאין לו כשל תכנוני מובנה (כמו ה-THP156) ומטופל לפי מפרט היצרן - צבירת המשקעים על שסתומי היניקה תהיה איטית מאד ותצריך ניקוי לאחר נסועה ארוכה מאד. מנועים שמטופלים עם מסננים ושמנים שלא לפי מפרט היצרן (ראו את הפוסט המצויין של רון לגבי מסנני השמן), מן הסתם ידרשו טיפול הרבה יותר מוקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע שלא סבל מתקלות כי גרסת 200 כ"ס כמעט זהה במבנה ל THP 156 . יש כמה צינורות שונים אבל בעיקרון זה אותו מנוע רק תוכנה אחרת .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שליצרנים אומנם יש אשמה לא מועטה בכל הבעיות האלה אבל גם תקני זיהום האוויר לא ממש נותנים את הזמן הדרוש כנראה כדי להטמיע את הפתרונות כמו שצריך.

זה ממש מרגיש כמו מרוץ נגד השעון כשבכל פעם מודבק איזה פלסטר חדש ובזמן הזה מתקנים את הפלסטר הקודם לפתרון יותר קבוע.

אולי היו צריכים להגדיל את המרווחים בין התקנים ומצד שני להחמיר את התקנים. כך היה ליצרנים יותר זמן להטמיע פתרונות חדשים ומצד שני קצב ההתקדמות לא היה נפגע.

מעניין גם לשמוע מה קורה אצל היצרנים השמרניים יותר מהמזרח. הונדה נשברו והתחילו לשווק מנועי טורבו אני מניח שהם גם הזרקה ישירה. נקווה שהבעיות שדווחו עד עכשיו לגביהם יתבררו כלא נכונות/יפתרו.

הקוריאניות - כנל.

טויוטה - היברידי, מערכת שמפותחת כבר 20 שנה ומגלה אמינות. חסרון - גם שם יש חלקים שאם מתקלקלים יקרים מאוד להחלפה, אבל לדעתי זו חלופה עדיפה.

מה שיותר מעניין הוא מה קורה אצל סובארו ומאזדה.

סובארו מייצרים מנועים אטמוספריים רגילים, האם הם עומדים בתקן החדש? האם אירופה מעניינת את סובארו בכלל?

לגבי מאזדה שמעתי על מנוע שדומה באופן פעולתו לדיזל, האם הוא יעמוד בתקן החדש? ומעניין כמה אמין הוא יהיה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני נוסע על 2 טווינצ'ארג'רים ללא בעיות, אז מה?

אני לא מעז לטעון שהם אמינים, בנחרצות כמוך.

מהנים כן, אפילו מאוד, אבל לא אמינים.

די לפאנבויזם.

בוא,מכיוון שאתה לא יודע לקרוא עד הסוף,אני אגדיל לך...

"מעבר לכך, חבר טוב שעובד כמנהל עבודה בפוספלד, מוסך יבואן, אמר לי חד משמעתית המנועים אמינים מאד,אין שום בעיות איתם."

רק למקרה שאתה חושב שאני מחרטט, אתה יכול להתקשר לפוספלד ולבקש את שאדי,עברו לו בידיים אחד שניים רכבים עם המנוע הזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע שלא סבל מתקלות כי גרסת 200 כ"ס כמעט זהה במבנה ל THP 156 . יש כמה צינורות שונים אבל בעיקרון זה אותו מנוע רק תוכנה אחרת .

מגדש הטורבו ומצנן הביניים שונים ולמיטב ידיעתי ראש המנוע אינו זהה - ל-THP200 יש תזמון שסתומים גם לשסתומי היניקה וגם לפליטה (ב-156 רק ליניקה). כמו כן קו ה-PCV (שהוא שורש הבעייה להיווצרות משקעים על שסתומי היניקה ב-THP156) שונה. אני חבר בקבוצה של בעלי GTI ואף לא אחד מבעלי ה-THP200 הזדקק לניקוי שסתומים, כך שבסבירות גבוהה המנוע הזה אינו סובל מהכשל המובנה במנוע ה-THP156 (במנוע THP156, תדירות ניקוי שסתומים הייתה באזור ה-40K ק"מ). הרגישות העיקרית של מנוע ה-THP200 היא משאבת הדלק בלחץ גבוה.

עריכה אחרונה על ידי menir1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
מכיר מישהו עם פורסטר טורבו 2015 הוא התלונן לחברה שיש לו ויברציות בבוקר עם עשן שחור הם עשו לו אינפוזיה עם איזה חומר של סובארו ועדכון תוכנה זה קרה לו אחרי 45 אלף קילומטר

אין מנוע הזרקה ישירה ללא הצטברות משקעים על השסתומים. לא קיים גם אם תשתמשו בשמן הכי טוב ומסנן אוויר והדלק הכי טוב. יש שתי סוגי טיפולים תחזוקתי מרגע קניית הרכב לא צריך לפרק כלום למעט צינור אוויר. הטיפול הוא בחומרים כימיים שיש למולי קואט CRC וסי פואם. קל ויעיל. לא עשיתם? די מהר תגלו שהרכב שלכם יתחיל לייצר סימפטומים הולכים ומחמירים ואז כבר צריך טיפול מעמיק ויקר יותר הכולל פירוק סעפת יניקה וניקוי עם התזת שבבי אגוז,או מילוי כל תא שסתומים בחומר ניקוי אגרסיבי. לכל אלו שחושבים שיש מציאות אחרת .יש לי בורסקופ וניכנס לכל סעפת תיווכחו במו עינכם במשקעי הפחם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב עדכון התכנה נעשה עקב שימוש לא נכון בחומר או בפרוצדורה (התזת החומר על רגש האוויר mass air flow)

או שבגלל החומר עצמו והפיח והעשן שיוצאים מהאגזוז נדלקו כמה נורות ביקורת שיכבו מעצמם תוך כמה דקות או בהתנעה הבאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...