Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

B4 [לנסועה של מעל 30 אלף ק"מ בשנה]

rafya011
שימו לב! השרשור הזה בן 2778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום

אני נוסע בשנים האחרונות במכוניות עם מנוע דיזל וידניות (כיום רנו פלואנס, קודם סקודה אוקטביה) לאחרונה, כנראה עם הגיל (רמז : אני נוהג כבר קרוב ל-40 שנה, ותמיד בידניות), אני חוזר מנסיעות של שעה שעתיים הרוס מעייפות.

אני נוהג בין 30 ל-40 אלף ק"מ בשנה והחלטתי "לעלות כיתה" וללכת על משהו יותר מפנק, מה שנקרא בארץ "מכונית מנהלים".

אחרי שבחנתי את האלטרנטיבות, נראה לי שאני הולך על ה-B4, ביררתי את הנתונים : המכונית נבחנה בארה"ב על ידי חברות הביטוח וזכתה לציונים גבוהים ביותר בתחום האמינות והבטיחות (מבוססים על מבחני ריסוק וסקרי אמינות !) ולסופרלטיבים מרשימים של עיתונאי רכב.

אחרי זה עשיתי נסיעת מבחן, ובכן האוטו נוח, בידוד הרעשים יכול להיות יותר טוב למכונית בקטיגוריה הזאת, אבל בסך הכול הצירוף של : אמינות, בטיחות ונוחות נראה לי מצוין.

בהתאם לנתונים האלה, הרכב היה אמור להיות אחד הנמכרים ביותר, אבל נמכר מתחילת השנה בפחות מ-400 יחידות.

שאלתי לחברי הפורום (בעלי הניסיון וההיכרות עם הרכב) : האם אני טועה ? יש משהו שלא הבחנתי בו ? יש כאן קאצ' ? משהו בארץ שונה מאשר בארה"ב ?

אני יודע שהאוטו לא חזק בשמירת ערך (כמו המכוניות האחרות בקטגוריה), לא הכי חסכוני בדלק, וגם צריך להחליף תמיד את כל ארבעת הצמיגים... האם פיספסתי משהו ? איך עלויות האחזקה ?

אני מחליף רכב כל חמש שנים ולא רוצה ליפול.

שאלה נוספת : אין לי בעיה לקנות רכב חדש, אבל הפרש המחיר בין חדש לדגם הקודם, 2014 , מדהים. האם עדיף ללכת על מודל 2014 שמור טוב ? מדובר על הפרש של כ-60,000 ש"ח לשנתיים ! האם יש משהו בדגם החדש ששווה את ההפרש הזה ?

אם ללכת על מודל 2014, יש משהו שצריך לשים לב אליו ?

תודה מראש לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטגוריה של מכוניות מנהלים סובלת מירידה בביקוש לטובת קרוסאוברים.

יש עסקאות 0 קמ על הB4 החדשה, תראה עם זה מתאים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הדגם החדש הרבה יותר טוב מהדגם היוצא - במיוחד בתחושת ההידור והשקט. גם המנוע הגדול יותר 2500 לעומת 2000 מתאים יותר למשקל של הרכב.

כרגע יש ביד 2 שלושה רכבים משומשים מהדגם החדש.. שווה לפנות למוכרים ולנסות להוציא מחיר טוב.

עוד הערה קטנה - ה B4 עברה מתיחת פנים בשנת 2014 וקיבלה מנוע FB משודרג בעל ביצועים וצריכת דלק עדיפה.. אבל שמעתי על כמה מקרים בהם הלך מנוע בדגם המחודש. המנוע הזה נמצא ב xv ובפורסטר ושם אין בעיות.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוסע בין 30-40 אלף ק"מ בשנה - הייתי שוקל את היונדאי סונטה ההברידית.

ה-B4 היא מכונית נחמדה אבל לא חסכונית ולא זולה לאחזקה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, היא עולה בגרסא הבסיסית (אין חוסרים משמעותיים, מפרט כאן- http://www.subaru.co.il/Images/Uploaded/b4_info_main.pdf) מליסינג 0 קמ עולה בסביבות 137.5 אלף, מחיר של משפחתית מאובזרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לחוות דיעה על ה-B4 דגם 2010 (שלא ממש השתנתה לאורך התקופה עד להחלפה בדור בחדש יותר). אני יכול להגיד לך שאני ממש אוהב את הרכב הזה. הוא נוח, מאובזר ומהנה לנהיגה. לגיר הרציף צריך להתרגל אם כי הוא בסה"כ עובד טוב מאוד (נוח להשתמש במשוטים מאחורי ההגה כתחליף ל"קיקים").

צריכת הדלק מפתיעה לטובה (לא הצריכה שהייתה בדור הקודם עם הגיר הפלנטרי).

אני בהחלט ממליץ על הרכב. הוא נוח מאוד לנסיעות ארוכות (בקרת השיוט עובדת יפה) ומספיק חזק למרות שיש לו רק 150 כ"ס. האחיה נהדרת אגב.

אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות.

חובב מכוניות מושבע. עזבו חובב, שרוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

B4 -

תבדוק מרווח-גחון - החלק התחתון של האוטו נמוך מעט מזה של מכונית-משפחתית ממוצעת.

למיטב ידיעתי, הקאצ' היחיד שאני מכיר זה תמחור לא-טוב של היבואן, שנאלץ למכור רכבים כאלה "מתחת לשולחן" במחיר זול מאד.

אם אתה הולך לקנות רכב של 0-קמ-מליסינג, חשוב שתוודא את האחריות (בכתובים) - במקרים רבים , מחיר מופחת של 0-קמ-מליסינג כולל בתוכו אחריות מופחתת של היבואן.

לגבי סונטה היברידית - בדיוק הצבא הולך לקנות כאלה, אז אם בעתיד תהיה הצפה של שוק המשומשות ברכבים אלה, סביר שהמחיר של הדגם הזה יהיה יותר נמוך בשוק המשומשות (אם זה חשוב לך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לחוות דיעה על ה-B4 דגם 2010 (שלא ממש השתנתה לאורך התקופה עד להחלפה בדור בחדש יותר). אני יכול להגיד לך שאני ממש אוהב את הרכב הזה. הוא נוח, מאובזר ומהנה לנהיגה. לגיר הרציף צריך להתרגל אם כי הוא בסה"כ עובד טוב מאוד (נוח להשתמש במשוטים מאחורי ההגה כתחליף ל"קיקים").

צריכת הדלק מפתיעה לטובה (לא הצריכה שהייתה בדור הקודם עם הגיר הפלנטרי).

אני בהחלט ממליץ על הרכב. הוא נוח מאוד לנסיעות ארוכות (בקרת השיוט עובדת יפה) ומספיק חזק למרות שיש לו רק 150 כ"ס. האחיה נהדרת אגב.

אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות.

איזו צריכת דלק אתה משיג עם האוטו?

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע ה b4 רכב מפנק, לא זול לאחזקה ולתחזוקה. מפנק כן, זללן לא קטן כן.

רכב מעולה אבל הייתי פוזל לכיוון טויוטה קמארי.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוסע בין 30-40 אלף ק"מ בשנה - הייתי שוקל את היונדאי סונטה ההברידית.

ה-B4 היא מכונית נחמדה אבל לא חסכונית ולא זולה לאחזקה.

מחזק את ידידי!

אבל אני אתן לך כאן את האינסנטיב שלי - ולדעתי זה יהיה אינסטניב מאוד מאוד - מועיל!

למה?

כי אני בעלים של B4 2010 שהיתה יד ראשונה של אבא שלי.

ואבא שלי - בעלים של B4 2015 פרימיום.

אז קודם כל לפני שאגיע להבדלים העיקרים בין שני הדגמים תן לי לזרוק לך כאן טיפ - הסבה לגז!

מנועי בוקסר הם מנועים מאוד חזקים, תא המטען גדול - צריכת הדלק של הנבלות האלה הן בממוצע 1:9 - תסב אותן לגז! בייחוד כאשר הנסועה שלך היא כל כך גבוהה.

אז ככה - B4 משנת 2009 היתה כלי החדירה של היצרן היפני - לשוק האמריקאי.

הבעיה היא שבדגמים של 2009-2014 הם לא עשו עבודת עיצוב טובה מספיק - חלק התחברו לרכב וחלק ממש סולדים ממנו וזה הודות לכך שאחות הבוגרת - יפה יותר! ספורטיבית יותר! (טובה יותר במיטה)

אבל סובארו מלחתכילה הבינו שהשוק האמריקאי (השפוי) אוהב ספינות שיוט רגועות ונינוחות וזה בדיוק מה שהם עיצבו בשנת 2009.

רכב נוח בצורה בלתי נתפסת! עם ארבעה מנועים

2.0 ליטר אטמוספרי רגוע "חסכוני" ועצל אבל מאוד מאוד נוח.

2.5 ליטר אטמוספרי "ראוי" עם צריכת דלק לא לכאן ולא לכאן.

3.6 ליטר אטמוספרי שנותן לך רצועת כוח טובה מאוד עם 254 סוסים - לא נמכר בארץ.

2.5 GT טורבו - חיה רעה ובסיס לשיפורים שנחשבת לSTI המשפחתית - לא נמכר בארץ :evil:.

שתי התצורות האחרונות עם צריכת דלק של נבלה מיוחמת!

העיצוב של הרכב היה בעיקר מה שהכשיל אותו וחוסר אבזור ואיכות חומרי פנים לא טובים מספיק.

ב2015 סובארו למדו את הלקח!

ביטלו את מנוע ה2.0 העצל שגרם להרבה אנשים למכור את הרכב הזה מוקדם מידי.

יש רק 2.5 ליטר או 3.6 - אבל בארץ מוכרים רק את ה2.5 ליטר.

בארה"ב חבילת הבסיס כוללת בתוכה מערכת שכנראה תתחיל להמכר בארץ בסובארו לגאסי רק השנה שכוללת שמירה על נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית ובלימה עצמאית במהירות נמוכה - פשוט בושה וחבל שזה לא הגיעה לארץ עם המערכת הזו כלולה בפנים בחבילת הפרימיום לפחות- מרגיז!

בנוסף לכך בארה"ב הסובארו לגאסי מגיעה עם מערכת של הרמן קרדון שהיא נחשבת למאוד מוצלחת וטובה - אצלנו בארץ בדגם הפרימיום כל מה שאתה מקבל זה מסך 7 אינטש :evil:

וזה פשוט חבל.

אבל לפחות כשאתה קונה כאן את ה2015 אתה מקבל את העיצוב החדש והיפה של הרכב.

בשני הדגמים אתה מקבל את הנוחות הנהדרת של מנוע הבוקסר והAWD - ואכן זה נוח בצורה שאי אפשר לתאר, אתה חייב לנהוג תקופה ברכב בכדי להבין את זה - מציע לקחת את הרכב לנסיעה בצפון - לעליה לחרמון למשל מג'דל אל שאמס - תיסע רגוע, תיסע מהר - תרגיש את ההיגוי ואת זה שאתה לא זז מילמטר בכסא שלך וזה קורה ברכב משפחתי בגודל של בהמה.

ההבדלים העיקריים בין הדגם של 2014 ל2015 - נניח ואתה מחפש 2014 2.5 ליטר שזה לא קשה למצוע עם מושבי אור, סאן רוף

זה שהדגם הקודם נוח יותר באופן מובהק!

כאשר הדגם החדש מתנהג יותר טוב באופן מובהק ויפה יותר.

המושבים בדגם הקודם (מה שאני נוהג בו) זה משהו שמרגיש כמו כורסאת טלוויזיה - בדגם החדש הם הקשיחו את המושבים וזה פחות נוח לי.

בידוד רעשים בשני הרכבים סביר ולא יותר - אולי בארה"ב הם גם מוסיפים בידוד או ביטול רעשים אלקטרוני - אני את שלי בודדתי באופן עצמאי והשגתי תוצאה ממש טובה.

עוד טיפ קטן - אל תתפטה לחישוקים בחתך גדול יותר - לא ל17 אינטש בדגם הקודם ולא ל18 אינטש בדגם החדש

זה קצת יותר יפה אבל בפועל גם ה16 אינטש על שני הרכבים נראים טוב כמעט באותה מידה אבל מה שאתה מרוויח כאן זה הרבה יותר גומי בצמיג ונוחות גדולה יותר - גם הצמיגים זולים יותר ויש מבחר גדול יותר ב16 אינטש - בשיא הרצינות - תוותר על השופוני.

ה2015 עם עיצוב פנים ואיכות חומרים טובה יותר מהדגם הקודם אבל אני אחד שלא מתלהב יותר מידי מהדברים האלה ויכול לאמר לך שגם הדגם הקודם הוא מקום נעים להיות בו.

לסיכום - זה רכב טוב, לא חיית תאוצה בשום צורה גם לא ב2.5 ליטר אבל מפצה על זה בנוחות גבוהה מאוד ובאחיזה גבוהה מאוד שלעיתים יכולה להעלות חיוך טיפשי על הפרצוף - לא הכל זה תאוצה.

לדעתי - תעשה נסיעה על שתיהן - אני נוהג על ה2 ליטר ומודה שחסר לי קצת קצת כוח שאני כן מרגיש ב2015 של אבא אבל זה זניח כי אני נהג מאוד רגוע ובפועל ה2 ליטר הזו נהדרת.

הAWD מספק אחיזה מטורפת והרכב מוריד כוח מכל ארבעת הגלגלים לכביש - אולי לא מאיצה מהר במישור אבל אתה צריך לראות איך הן מטפסות שיפועים - הזוי!

תסב לגז!

מקווה שעזרתי ואם יש לך שאלות תרגיש חופשי לפנות בהודעה פרטית.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce

חולק על ההתלהבות שלך מנוחות המושבים בדגם 2009-2014. ב-2011, כשחיפשתי רכב, בדקתי גם את B4 - וירדתי ממנה כיוון שלא הצלחתי לכוון את מושב הנהג לתנוחה נוחה. זווית הכרית הייתה פשוט לא נכונה, ולא הייתה שום דרך לשנות אותה (בדקתי דגם פרמיום עם כיוונים חשמליים). הגב שלי התעייף אחרי 40 דקות של נסיעת מבחן. יתכן שאתה צעיר עם גב בריא - המכונית הזו (בדגם הנ"ל) בטוח לא לאנשים שסובלים מבעיות גב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

B4 -

לגבי סונטה היברידית - בדיוק הצבא הולך לקנות כאלה, אז אם בעתיד תהיה הצפה של שוק המשומשות ברכבים אלה, סביר שהמחיר של הדגם הזה יהיה יותר נמוך בשוק המשומשות (אם זה חשוב לך).

לא רואה איך מכירה של מכוניות משירות צבאי יכולה לפגוע במחיר של רכב שנמכר מפרטי...

אם כבר, זה יעשה רק טוב לזמינות חלפים ומחירם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...