Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסוי כלים ראשון בנס הרים עם ה M2

kingikra
שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע מה מוגדר איבוד שליטה, ספין של 180 מעלות או זריקת תחת ותיקון מוצלח.

ואם הבקרות עבדו, אז סליחה, אבל השליטה לא אבדה ממש...

אישית, אני לא מודד זמנים בכביש, כי זה מביא לרצון לדחוף את עצמך יותר, ואני חושב שזו לא גישה בריאה בכביש ציבורי.

אני גם חושב שאם הייתי מפחיד את עצמי בנהיגה, אז הייתי יורד מהרכב ונותן לעצמי כאפה. זה לא אמור לקרות.

עם זאת, למי שלא היה בימים ההם, הפורום הזה הוקם ע"י מתגרזנים שנשבר להם ממטיפים שמסבירים שצריך לנהוג לאט. אנחנו אוהבים מכוניות ספורטיביות, ולא רק על מסלול, ואנחנו אוהבים אנשים עם מכוניות נדירות, כמו M2, שבאים לספר חוויות.

מי שזה לא מתאים לו, מוזמן לדפדף הלאה. לגיטימי, אבל צאו מהוריד עם הטפות המוסר.

פה זה לא פורום "אור ירוק" ולא ייקרה שכל שרשור חוויה יהפוך לשרשור "סע לאט".

וכל הקטע של "מדידת זמנים זה לא חוקי"... לא חוקי בעכוזי.

מה לא חוקי בזה?!

לא חכם... יכול להסכים (אם כי במבחן התוצאה לא קרה כלם במדידה). אבל לא חוקי? זה הופך את הנהיגה "למרוץ"?

מאיפה מנפיצים את זה, מאיפה...?!

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצד אחד הדבר שאני הכי שונא הוא שאנשים שלא מכירים אותי מטיפים לי מוסר.

מצד שני ככל שאני גדל אני מבין שאין מה לעשות ויש אנשים שיודעים קצת יותר ממני ויש פעמים שצריך לקבל מכה באף כדי להבין מה לא עושים.

אני חושב שהמצב במקרה הזה בעייתי ביותר, מדובר בחבר פורום שהוא 'מוביל דעה' עם היסטורית רכבים מרשימה לכל הדעות ולהודעות שלו יש משקל יותר מאשר למשתמש "רגיל" ולכן צריך הרבה יותר להיזהר בלשונו, כבר לא מדובר בילדים רפי שכל שינסו בעצמם וכנראה יסיימו בגדר הקרובה אלא באכיפה ממוקדת נגדנו גם אם אנחנו יודעים לסתום את הפה באינטרנט ולהישאר מתחת לרדאר.

למרות שאני שונא "לחטוף שירשורים" אני חושב שעצם העובדה שהשרשור הזה הפך משרשור M2 זה אוטו מדהים (והוא אוטו מדהים לכל הדעות) ושרשור "הלו, תשלוט בעצמך בחור" גם עם כל האי דמוקרטיה בפורום הזה וטוב שכך זה לא מתאים, או לפחות לא בריש גלי בצורה כזאת לא אחראית כי בסופו של יום כולנו נפגעים מזה.

כשמישהו עובר על החוק הוא צריך לדעת גם לקבל את העונש, כשמישהו כותב משהו דבילי באינטרנט הוא צריך לדעת לקבל ביקורת נוקבת.

[תגובה עניינית]

ולנושא: אחלה M2, כן ירבו בכבישי ישראל, כן ירבו מצבי ספורט+, כן ירבו כבישי נהיגה איכותיים וסלולים היטב, כן יירבו מסלולי מירוצים חוקיים.

מי ייתן וכולנו נוכל להנות מהם בחוכמה ולמטרה שלשמם נועדו מבלי לסכן עוברי אורח תמימים ואת עצמנו.

[/תגובה עניינית]

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו מהות הצדקנות.

אני יודע לא רק יודע מה נכון, גם תפקידי לחלק מכות באף ויותר מזה, תפקידו של הכלב זה להיות יותר אחראי ומראש היה צריך להתנהג אחרת, כי יש לו אחריות שיוכית. מוביל דעה, אחרי הכל... מגיע לו זובור.

ואני אומר, באמש'ך?!

עבר על החוק, צריך להענש... פששש.

נה נה נה נה נה...

הפורום הזה קם בדיוק בגלל זה. אבל בדיוק בגלל זה, קמו חבורה של חובבי רכב ואמרו, לא בא לנו על הצביעות הזו. אף אחד לא קונה M2, אלא לשם התגרזנות ו/או שופוני. והנה יש לנו כאן דוגמא למי שעושה איתה את מה שחולמים חובבי נהיגה לעשות עם M2, ומה שעושים כל אותם כתבים, שאתם בולעים את סיפוריהם בשקיקה. את זה בדיוק. כל המדריכי נהיגה מתקדמת, מכיר את כולם. את כל דור המייסדים, את און, את ליאור, את ראם ואחרים, והכתבים של אוטו בעבר ובהווה, ששמו מכוניות על הגג ופירקו שאסים פה ושם, ויודע איך הם נוהגים במבחנים, כי אני הייתי שם, אני וחבריי.

Like mother fuckers, הם נוהגים.

אבל בזהירות.

יחסית...

כל הגישה הזו מסריחה כמו מצבר שפוך של פריוס, מצדקנות אין קץ.

אז מי שפסגת שאיפותיו זו נהיגה במהירות חוקית ורגוע, על הכיפאק. זה לא השרשור בשבילך.

וכל השאר, עם הספורטיביות, שדווקא הם, נגעה בהם אצבע אלוקים, והם יודעים ב ד י ו ק, איפה עובר גבול הטעם הטוב.

מכיר, אם לא אותכם, את שכמותכם.

שירים את היד מי שיש לו רכב ספורטיבי, לקח אותו להתגרזנות, ולא עשה ספין בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה? מוכן לקחת חזרה את מה שכתבתי, את הרוב לפחות. אבל מדידת זמנים בכביש זה מעשה שהפורום הזה לא צריך לעודד - חובבי נהיגה או לא. בטח ובטח שלא ממוביל דעה. רוצה למדוד? בהצלחה. אל תתגאה בזה על גבי הפורום ותעודד אחרים לנסות לשבור שיאים במקום שלא מיועד לזה כי זה פשוט מתכון לאסון.

אני את שלי כתבתי, בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי AvielT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין עבריין ש "מודד זמנים" לבין מדריך נהיגה שאומר לך, בסיבות 2 תנסה להכנס קצת יותר מהר, בסיבוב 3 תיכנס על הילוך X ולא מה שהיית וביציאה מהסיבוב תאיץ הרבה יותר...אתה מפחד..."?

הרי מה מטרת ההסברים האלה אם לא לעשות את המקטע...יותר מהר?

אם כולנו היינו נוסעים בנס הרים במהירות חוקית (ולא שאני חו"ח מעודד לנסוע מעבר למהירות, אבל זה לא הדיון פה), לא הייתה עבודה לאף מדריך נהיגה.

את הסבתא שלי מעניין קווי נהיגה אם נוהגים בלוזית ב 50 קמש.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגיעים יוזרים מפורסמים בעלי וותק אחרי שפות"ש אמר שיצא לתקופת צינון כעונש לפורום על הביקורת שקיבל על המעשה המאוד חכם שעשה וכולם מרככים עמדות אחד אחרי השני.

יופי.

למדוד זמנים בכביש ציבורי זה דבילי וחסר אחריות. אף אחד לא אמר שאנחנו עם רכבי ספורט נוהגים לאט, אבל יש הבדל עצום בין לנהוג מהר לבין לדחוק רכב לקצה בכביש ציבורי. למדוד זמנים זה לדחוק רכב לקצה, הרי עד שאתה לא מביא את המכונית ואת עצמך לקצה איך אתה יכול למדוד ולהשוות זמנים שלוקח לרכבים שונים לסיים מקטע? התאמצתי 40 אחוז בדיוק והגעתי ל40 אחוז ממגבלות הרכב והנה יש הבדל של שתי שניות בין המקטע הנ"ל ברכב א' לרכב ב'.

אם זה היה יוזר עם 300 הודעות שעשה את זה עם שירוקו התגובות היו כל כך שונות מקרב כל אותם המסנגרים. קוראים לזה צביעות וחנופה.

Sent from my INE-LX2 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני (מאד) אוהב להתגרזן עם המכונית שלי, תאכלס ה-GTi שלי היא רכב סופ"ש (מתנייד לעבודה ברכבת) וה-7000 ק"מ שצברתי ב-8 החודשים האחרונים נצברו בשני ימי מסלול והרבה נהיגה, בין היתר באותם כבישים שציין פותה"ש. יצא לי גם לא פעם אחת לעצור בצד עם חובב הגה אחר שפגשתי במקרה בתחנה שליד עגור ולהחליף חוויות וסתם לדבר על מכוניות ונהיגה. כיף.

אף פעם לא ניתקתי בקרות בכביש ציבורי במכונית שטרם למדתי אותה ממש טוב. את המגבלות בודק בעיקר במסלול, שם אני מרגיש מספיק בטוח לטעות ו"לעוף" מהתוואי בלי לסכן אף אחד ובעיקר את עצמי. המכונית שלי נפוצה יחסית אצל נהגים צעירים ונלהבים שחושבים שהם יודעים לנהוג עד אשר הם פוגשים איזה סלע בנס-רינג או מתהפכים חלילה (ועליית מחיר פרמיית ביטוח המקיף בשנתיים האחרונות נבעה מן הסתם מריבוי 208 שהתעופפו להן מהכביש). אנשים רצים לשפר מכוניות (יותר נכון מפלצות, ביחס להוט-האץ' שלפני 20 שנה) במקום להשקיע בעצמם.

אני מזדהה עם אהבתו של פותה"ש לנהיגה ומכוניות, אך מזדהה לא פחות עם הביקורת (האוטנטית, לא הצדקנית) של רוב המגיבים - מכונית כמו M2 זאת מכונת חבלה בפוטנציה, צריך לדעת טוב מאד מה אתה עושה שאתה נוהג בה חזק (בטח ללא בקרות), על אחת כמה וכמה בכביש ציבורי. אפשר ורצוי לנהוג חזק בכביש ציבורי, אבל באחריות. קל מאד לשחרר מאות סוסים ולא תמיד קל להשתלט עליהם.

ציוד המכונית המודרנית בבקרות שונות הוא בסופו של יום ברכה אך יש כאלו שמקבלים תחושה שהם נהגי על עם הבקרות, או חושבים שהבקרות יגנו עליהם בכל מצב. מבחינתי, חשוב המסר ל-petrol heads צעירים/פחות מנוסים - נהיגה במכונית מתגמלת זה כיף אדיר, ריח של אבקת רפידות בלמים זה אחד הריחות האהובים עלי (ריח דלק אני מסניף רק בקארט של הבן שלי כי כבר מזמן אין קרבורטורים במכוניות) אבל שיפתחו את מעטפת הביצועים של עצמם בזהירות ויכבדו את המכונה שלהם, כי היא יכולה לבעוט חזק שעושים שטויות.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין עבריין ש "מודד זמנים" לבין מדריך נהיגה שאומר לך, בסיבות 2 תנסה להכנס קצת יותר מהר, בסיבוב 3 תיכנס על הילוך X ולא מה שהיית וביציאה מהסיבוב תאיץ הרבה יותר...אתה מפחד..."?

הרי מה מטרת ההסברים האלה אם לא לעשות את המקטע...יותר מהר?

אם כולנו היינו נוסעים בנס הרים במהירות חוקית (ולא שאני חו"ח מעודד לנסוע מעבר למהירות, אבל זה לא הדיון פה), לא הייתה עבודה לאף מדריך נהיגה.

את הסבתא שלי מעניין קווי נהיגה אם נוהגים בלוזית ב 50 קמש.

הנקודה היא לא המהירות או ההתגרזנות.

הנקודה היא שהכותב מעיד על עצמו שפעמיים כמעט איבד שליטה. אם הגיע לזה בכביש ציבורי הוא הגזים.

ההבדל בין מדריך נהיגה מנוסה ומקצועי (ולא כל מי שמכנה את עצמו מדריך נהיגה הוא בהכרח כזה כי הרי אין הסמכה רשמית ופיקוח על התחום) ללכת לבד וללמדו בדרך של ניסוי וטעיה הוא מקדמי הביטחון והידע.

דווקא מדידת הזמנים פחות מפריעה לי כי אפשר למדוד כדי לעשות הכי מהר שאפשר ואפשר למדוד כדי לראות כמה השתפרתי בזכות מה שלמדתי. הראשון מיותר ומסוכן בכביש ציבורי והשני בכלל לא מפריע ולא מהווה שום סיכון. מה שמפריע לי זה לעבור את המגבלות שלך בכביש ציבורי שהוא לא סטרילי. תמחשוב על בריחת זנב למשל שמגלחת אופנוען בנתיב הנגדי שבדיוק חתך קצת פנימה.

ולמען הסר ספק, כמעט אף אחד מאיתנו לא חושב שזה לא בסדר להתגרזן גם בכבישים ציבוריים אבל הדברים הם לא שחור ולבן ומאוד תלוי כמה האפור שלך כהה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מדידת זמנים בכביש זה מעשה שהפורום הזה לא צריך לעודד -

כתבתי כבר, אני לא מודד לעצמי זמנים ולא משתתף בזה. לי זה יעשה לא טוב, ואני חושב שזה מעודד גישה לנהיגה בכביש ציבורי שהיא שגויה, כי מדידת זמנים כביכול "דורשת" להגביר קצב, כשאני חושב שמה שצריך לקבוע את הקצב זה שולי הבטיחות. סבבה.

אבל אני לא יודע איך פות"ש נוהג כשהוא "מודד זמנים", ככה שאמרתי את מה אני רואה, מהפרספקטיבה שלי, וזהו.

כי אין כזה גוף הפורום שהוא מעודד או לא מעודד. לאין פורום מועצה ודרך פדגוגית, אנחנו לא מחנכים ולא מתווים מדיניות. אנחנו לא גוף שמחנך משתמשים, זו קהילה חופשית. המקום היחיד שבו מתערבת הנהלת האתר זה כאשר הפעילות בפורום עצמו איננה חוקית.

בטח ובטח שלא ממוביל דעה. רוצה למדוד? בהצלחה. אל תתגאה בזה על גבי הפורום ותעודד אחרים לנסות לשבור שיאים במקום שלא מיועד לזה כי זה פשוט מתכון לאסון.

ויש מי שיגיד שמה שאתה מעודד זה מתכון לאסון, ואתה רואה את עצמך כמדריך ומחנך. מוביל דעה בפורום הוא לא שומדבר מלבד כותב שהפורום מאפשר לו גישה לאירועים ומבחנים, כך שייכתוב עליהם. מעבר לזה, דעתו היא דעתו, כמו כל משתמש אחר. הוא לא חייב כלום וכל קורא צריך לקחת אחריות על מה שהוא עושה.

אבל הנה, אני אומר קטגורית, התגרזנות זו העלאת רמת הסיכון. גם לעבור איתך הדרכה זה להעלות את רמת הסיכון. גם לרדת את אשתאול עם אופניים זה להעלות את רמת הסיכון. סבבה? עדיין אנשים עושים את זה.

איפה עובר הגבול?

אתה מעביר אותו איפה שאתה רואה לנכון. פות"ש העביר אותו במקום אחר.

לא מכיר אותו, לא יודע איך הוא באמת נוהג, לא יודע למה הוא קורה "איבוד שליטה", לא בא לשפוט אותו.

רק אומר, מי שרוצה לנהל דיון על גבולות ההתגרזנות, סבבה, שייפתח דיון. זה ראוי לגמרי.

לא יכול להיות שיורידו את הראש ויחטפו את השרשור למי שבסה"כ בא לספר בדיוק את אותם סיפורים שבשבילם פתחו המייסדים את הפורום. מי שמעניין אותו רק שרשורי צריכת דלק וקסטומיזציה של המולטימדיה, סבבה.

לגיטימי. תישאר שם.

פה רצה פות"ש לדבר על התגרזנות עם M2. אפשר להעיר על המדידה, על איבוד השליטה... אבל לא להפוך לשרשור "אור ירוק". מה השלב הבא, איזה לא מתחשב סביבתית הוא, כי הוא קנה מכונית שצורכת הרבה דלק? אולי הוא גם עשיר מגעיל שמגביר את הפערים בחברה הישראלית, וגם על זה ראוי לגינוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה היא שהכותב מעיד על עצמו שפעמיים כמעט איבד שליטה. אם הגיע לזה בכביש ציבורי הוא הגזים.

אמר, אז אמר. לא יודע מה זה "איבד שליטה".

אפשר לדבר בדיוק על זה. אבל לא באו לדבר, באו להטיף.

ה

ההבדל בין מדריך נהיגה מנוסה ומקצועי (ולא כל מי שמכנה את עצמו מדריך נהיגה הוא בהכרח כזה כי הרי אין הסמכה רשמית ופיקוח על התחום) ללכת לבד וללמדו בדרך של ניסוי וטעיה הוא מקדמי הביטחון והידע.

בו, מה זה מדריך "מקצועי". יש כזה מקצוע בארץ?

יש לו הסמכה?

הכרה?

אישור לאופן פעולה?

כל אחד עושה לעצמו דין.

ולמען הסר ספק, כמעט אף אחד מאיתנו לא חושב שזה לא בסדר להתגרזן גם בכבישים ציבוריים אבל הדברים הם לא שחור ולבן ומאוד תלוי כמה האפור שלך כהה.

אני מסכים לגמרי, אבל המטרה של כל התגובות המוסרניות זה לתפוס איזה משפט או מילה ולסובב מהן משהו להטפה, כדי להרגיש איך, כמו שכתבו פה, נתתי לכלב מכה על האף... זה המשחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו, כשהכותב כותב כמעט איבדתי שליטה זה אומר שהוא הגיע למצב שהוא נבהל ולא ידע איך להגיב. אם אתה יודע איך להגיב ונשאר קר רוח לא איבדת שליטה בלי קשר מה האוטו מתקן ומה לא. אם הוא הגיע לזה פעמיים על כביש ציבור הוא בצד הכהה מידי של האפור.

לגבי מדריכי נהיגה כתבתי שהתחום פרוץ. לטעמי מדריך מקצועי זה מדריך שלא רק יודע לנהוג אלא יודע להסביר ויודע לשמור מקדמי ביטחון שמתאימים למודרך הספציפי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו, כשהכותב כותב כמעט איבדתי שליטה זה אומר שהוא הגיע למצב שהוא נבהל ולא ידע איך להגיב.

אולי.

כבר כתבתי מה אני חושב על זה, שאיבוד שליטה אומר שהגזמתי. גם הרגע הזה, שהלב מחסיר פעימה, כי נדמה לך שהרכב הולך לכיוון שלא ציפית, זה סימן לזה, הרבה לפני איבוד שליטה בפועל.

ועדיין, אני לא יודע מה הוא מתכוון כשהוא אומר איבוד שליטה.

לגבי מדריכי נהיגה כתבתי שהתחום פרוץ. לטעמי מדריך מקצועי זה מדריך שלא רק יודע לנהוג אלא יודע להסביר ויודע לשמור מקדמי ביטחון שמתאימים למודרך הספציפי.

רשמית, זה תחום שלא קיים.

את ההדרכות הראשונית שלי עברתי בחו"ל, בבתי ספר מקצועיים, בליווי מדריכים ישראלים, שת'כלס היו נהגי מירוץ חובבים, וגם למדו להדריך תוך כדי.

את ההדרכה האחרונה שלי עברתי עם מסלולים, כשעוד היו בבעלות ברמלי. הצוות הישראלי הדריך ברמה גבוהה, עם תוכנית לימודים סדורה.

ככה שראיתי כמה וכמה מדריכים ובתי ספר, ואפילו עברתי הדרכה באשדוד ז"ל, אבל... וזה אבל גדול, כל ההדרכות הללו היו במסלולים יעודיים.

הדרכה בכביש, זה סיפור אחר לגמרי. הטכניקה בכביש היא משנית לזהירות.

אני יודע שאלטרנתיבי עשו הדרכות כביש, אבל אלו היו הדרכות של נהיגה זהירה. עניין אחר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, אני לא מבין את הצדקנות של שני הצדדים בדיון הזה.

כן, כחובב נהיגה אני גם נוהג מהר באיזור הזה (אני גם גר פה למען השם), וכל פעם שמישהו עושה לי את פרצוף ה"מה-יש-לך-אתה-משוגע-לאן-אתה-ממהר" הוא יכול לקפוץ לי, אבל לא לוקח סיכונים אף פעם! לא מביא את הרכב לניצולת מקסימלית, לא בודק כמה מהר אני יכול לקחת את הסיבוב הזה היום ולא מעלה את הרף. עושה מה שאני יודע לעשות ואך ורק ברמת המגבלות שאני יודע שאני עומד בהם ב100%.

אני יכול לומר בפתיחות ותצטטו אותי - אם הייתי נוסע עם הילד שלי בכביש, מרחק דקה מהבית, והייתי רואה M2 מאבדת שליטה לידי, הייתי עוצר ויורד לתת לנהג הזה סיבה להבין למה לא כדאי לו לעשות כאלה דברים בכביש שנוסעים בו משפחות. ואני לא מתכוון למשהו אלים, פשוט הייתי מכיר לו את הילד שלי, בלונדיני חמוד וטוב ירושלים בן 5 וחצי שרק רוצה לטייל קצת עם אבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, אני לא מבין את הצדקנות של שני הצדדים בדיון הזה.

כן, כחובב נהיגה אני גם נוהג מהר באיזור הזה (אני גם גר פה למען השם), וכל פעם שמישהו עושה לי את פרצוף ה"מה-יש-לך-אתה-משוגע-לאן-אתה-ממהר" הוא יכול לקפוץ לי, אבל לא לוקח סיכונים אף פעם! לא מביא את הרכב לניצולת מקסימלית, לא בודק כמה מהר אני יכול לקחת את הסיבוב הזה היום ולא מעלה את הרף. עושה מה שאני יודע לעשות ואך ורק ברמת המגבלות שאני יודע שאני עומד בהם ב100%.

אני יכול לומר בפתיחות ותצטטו אותי - אם הייתי נוסע עם הילד שלי בכביש, מרחק דקה מהבית, והייתי רואה M2 מאבדת שליטה לידי, הייתי עוצר ויורד לתת לנהג הזה סיבה להבין למה לא כדאי לו לעשות כאלה דברים בכביש שנוסעים בו משפחות. ואני לא מתכוון למשהו אלים, פשוט הייתי מכיר לו את הילד שלי, בלונדיני חמוד וטוב ירושלים בן 5 וחצי שרק רוצה לטייל קצת עם אבא.

אם אתה לא בודק איך אתה כותב סתירה כזו?

אז כן בודקים איך לוקחים סיבוב ורואים מה נמצא "במגבלות" שלך ושל הסביבה ואז אתה נוהג ב 100% שלך שאתה יודע שעשית (ניסיון מביא תוצאה)

לגבי מורי נהיגה: נתקלתי ברכב של אחד מלימודי הנהיגה "הטובים" בארץ שמזגזג די בפראות בכביש 4 דרום (וסיכן כמה כלי רכב) ופניתי לקבוצה וחזר אלי המנהל (כולם מכירים את השם שלו כאן) ומיד ידע במי מדובר מהמדריכים שלו.

אז אפשר לנהוג גם עם סיכון ומצד שני אפשר לנהוג ולבחון גבולות ללא סיכון.

וכמו שאמר falopu - מסכים עם מה שכתב לגמרי !

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה זמן חשבתי על השרשור. למה אני מרגיש חוסר נוחות בגללו. הרי אני בדיוק אותו אחד שפאלו כתב עליו. אני זה שעפתי בפניה למערת הנטיפים (ב5 בבוקר בכביש ריק) בנסיון להיות הכי מהיר בשיירה. אני זה שקבוע מוציא רכבים לתת היגוי וא היגוי יתר בנס הרים ובית אורן במסגרת מבחנים כדי לבחון מעטפת ביצועים דינמית של רכבים שזה רלוונטי עבורם. (אבל תמיד עם בקרות כי יש לי קטן ואין לי בעיה להודות בזה. האגו כמובן, לא מה שחשבתם). פות"ש הוא בשר מבשרי. אז למה, לכל השדים ורוחות, אני מרגיש לא נוח עם מה שכתב?

הרי פות"ש הוא סמן ימני של כולנו. הוא הrole model. נוהג ביום יום במכוניות מעניינות ++, פעמיים בשנה עושה טיולי נהיגה בכלים הכי משובחים שקיימים עלי האדמות. מי מאיתנו לא היה רוצה להיות כמוהו? אז למה לא טוב לי עם להיות כמוהו בשרשור הזה?

ואז הבנתי. שמתם לב שבערך עד לפני שנתיים כל מוצאי שבת בווטסאפ היו רצות תמונות של כל אותם הרכבים שהתרסקו במהלך הסופ"ש והתופעה כמעט נכחדה? זה לא בגלל שהפסיקו לנסוע חזק, לא בגלל שהפסיקו לעשות טעויות, אלא בגלל שנבנו בישראל מסלולים וזירת התגרזנות עברה לשם. למקום שהיא שייכת לו.

גם כשציין שהוא בחיים לא היה במסלול עם RS3 זה היה לי מוזר. על אחת כמה וכמה לא ברור לי הקטע למה לא לנסות את מגבלות הרכב במסלול. יש אפילו אפליקצייה מצויינת למדידת זמנים וצילום המקצה כדי ללמוד ולהשתפר. כמובן שכולנו נוהגים חזק כאשר מזדמן לנו להגיע לכביש נהיגה ויש רכב שמסוגל לספק סחורה. אבל נדמה לי שרובנו הפסקנו להתגרזן בכבישים באלה כי פשוט בנו לנו ארגזי חול הרבה יותר מתאימים לצעצוים שלנו.

זאת הנקודה היחידה שבעייתית כאן. רוצים להנות מהרכב - לכו למסלול. הסיכוי שבכביש זה יגמר לא טוב הרבה יותר גבוה. רק בגלל זה לא נוח לי עם כל מה שפות"ש כתב. ניסוי הכלים היה צריך להתרחש במקום אחר. הגיע זמן לשכוח מנס הרים המיטולוגי. מתקדמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...