Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הזמן אתה מדבר על הביג 4

מה עם חברות אחרות, קטנות יותר ?

בחברות קטנות שבהן המשאבים מצומצמים, אדם אחד בדר"כ מתעסק במגוון רחב יותר של תחומים מאשר בנישה ספציפית אחת.

אז תאלץ גם להתעסק עם דוח של רילוקישין מפעם לפעם אבל גם עם דברים אחרים על הדרך.

אצלי הבעיה הייתה הפוכה לקיצון השני, שהתעסקתי עם המון דברים אבל לא התמקצעתי במשהו אחד ממש לעומק.

אני גם הרגשתי כמוך תקופה ארוכה, עד שהחלטתי לעשות צעד, מצאתי עבודה חדשה שהעלתה לי את השכר ברוטו להפרשות בצורה רצינית מאוד, אבל יותר חשוב מכך נכנסתי לתפקיד מעניין ומתאגר.

בגיל כזה להתחיל תואר כדי להתחיל תחום התעסקות חדש לגמרי, נשמע לי קשה ומיותר

אלא אם את כל התחום הקיים אתה לא סובל, תנסה למצוא נישה שבה מצד אחד תקבל אתגר והתעסקות עם דברים חדשים, מצד שני הידע הקיים יהיה נכס.

מעבר לכך, אף פעם לא הלכתי אבל שמעתי על אנשים שבעקבות ייעוץ קריירה עשו שינוי כיוון רציני ולעיתים למרות ירידה בשכר מרגישים הרבה יותר מרוצים ונהנים ממה שהם עושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ולהשקיע 4-5 שנים בללמוד מקצוע שלא בהכרח יעניין אותך ללכת מכות עם כל מיני צעירים בגיל 23 שיצאו מהצבא עם פי 4 ניסיון ממך למשכורת מתמחה נמוכה למשך 3-4 שנים כדי לגלות שלא כיף לך התפקיד ובא לך לזרוק את המחשב מקומה 20 של wework נשמע לי לא רעיון טוב.

תיארת מילה במילה בדיוק מה שאני חושש ממנו. מצד שני איזה אפשרות יש לי? אני חסום תפקידים בחברות. אני חסום תפקידים בבתי השקעות, בנקים וקופות גמל. האפשרות היחידה להוריד את החסימה היא לעשות סיבוב רציני עוד הפעם בביג 4 בשכר רעב ועבודה מסביב לשעון. סיבוב שיגזול ממני 3-4 שנים מהחיים.

אפשרות אחרת היא לשכור חדר בדרום תל אביב, לשים שלט ולהתחיל להביא עבודה. זה אומר לרדוף אחרי חשבוניות דהויות של לקוחות שמשלמים 200 שקל ריטיינר בחודש ולהיות עבד של הרשויות מ-1 עד ה-19 בחודש כל חודש. לא רק שאני לא מתלהב מזה זו תהיה התגשמות של הסיוט המקצועי הכי גדול שלי.

כמה המליצו לך בגרושים להתחיל קורסים ללימוד תכנות כדי לראות שזה מסלול בכלל שמתאים לך, אל תסתנוור מהמילים "הייטק" מה גם שזה בטח לא פתרון נוח.

אני מקבל את זה ואני אעשה את זה, אבל שנינו יודעים שקורס תכנות ברשת שעושים בכיף בשעות פנויות לא משקף את העבודה האמיתית. זה כמו שאני אתן לך לעשות דו"ח מס עם הדרכה צמודה שלי. יכול להיות שיהיה לך מאוד כיף ותלמד קצת איך עובד מיסוי יחיד, אבל בוא זה לא משקף את המציאות היומיומית במשרדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נותן לך מושג לגבי העבודה, העבודה היא מאוד דומה בתוכן שלה(אולי לא באופי או בקושי) - זה קורס פרקטי ומעשי שיתן לך חוויה בסיסית לאיך זה ולדעתי סיכוי סביר שכבר בקורס תדע אם זה לך או לא.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקבל את זה ואני אעשה את זה, אבל שנינו יודעים שקורס תכנות ברשת שעושים בכיף בשעות פנויות לא משקף את העבודה האמיתית. זה כמו שאני אתן לך לעשות דו"ח מס עם הדרכה צמודה שלי. יכול להיות שיהיה לך מאוד כיף ותלמד קצת איך עובד מיסוי יחיד, אבל בוא זה לא משקף את המציאות היומיומית במשרדים.

נכון מאוד, והעבודה האמיתית שתקבל בעוד 4 שנים אחרי שתסיים תואר ראשון כנראה תהיה לא מאוד רחוקה מהתפקיד שעזבת בביג 4. זה יהיה, ככל הנראה, תפקיד ג'וניור שחלק גדול ממנו יהיה משעמם ולא מעניין.

אם אתה טוב בתחום שלך, אני לא רואה סיבה לזרוק הכל לפח ולהתחיל מאפס בתחום אחר לגמרי, ועוד עם נתוני פתיחה משמעותית פחות טובים - אתה לא תלמד בטכניון אלא במכללה, ותתחרה על משרות עם אנשים שצעירים ממך בעשור.

במקומך הייתי חוזר לביג 4 ומכוון את הקריירה לכיוון שאתה רוצה, נשמע שאתה פוסל את הרעיון הזה לפני שבדקת אפילו את הפיזיביליות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פוסל את הביג 4 כי מדובר בתיקון מסלול שיקח ממני בין 4-6 שנים בתחזית האופטימית ביותר, ידרוש ממני בכל מקרה לעשות תואר + למידה למבחני מועצה + שנתיים התמחות בשכר רעב רק כדי שבגיל 40 אולי יהיה לי סיכוי להגיע לאן שאני רוצה מבחינת קריירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכי טוב שיש. גם נסיעת מבחן של 20 דקות ברכב עם נציג לא תספיק בשביל להכיר את הרכב מספיק טוב, אבל זה בוודאי עדיף על לקנות רכב בלי נסיעת מבחן. בכלל בחיים, לא תמיד אפשר לקבל החלטה על סמך נתונים מדוייקים, אבל עדיף משהו בסיסי מכלום.

בקורס פייתון בסיסי של שבועיים תוכל לקבל רושם כללי של מה זה לכתוב קוד. זה לפחות יכול לעזור לך להבין אם זה לא בשבילך.

אני פוסל את הביג 4 כי מדובר בתיקון מסלול שיקח ממני בין 4-6 שנים בתחזית האופטימית ביותר, ידרוש ממני בכל מקרה לעשות תואר + למידה למבחני מועצה + שנתיים התמחות בשכר רעב רק כדי שבגיל 40 אולי יהיה לי סיכוי להגיע לאן שאני רוצה מבחינת קריירה.

יכול להיות שפיספסתי - חסר לך תואר + מבחן + סטז'? אתה לא רואה חשבון?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-5% הנותרים היו מנהלי מוצר או תיקי לקוחות או אנליסטים.

מה עם משרת אנליסט באמת? אפשר למצוא אותן עם שכר לא רע על ההתחלה, כל חברת הייטק מחזיקה כמה כאלה, ואחרי שנה-שנתיים של הוכחת יכולת ויצירת קשרים אפשר להתקדם להרבה מאד כיוונים אחרים.

נשמע לי די מוזר כל הנרטיב הזה של לעבוד בהייטק בדיוק במקצוע שלמדת. רוב האנשים המצטיינים שאני מכיר בתחום הזה ובסטארט-אפים הם דווקא אלו שהגיעו מדיסציפלינות אחרות, והתקדמו והתפתחו בזכות גישה בריאה ומוסר עבודה גבוה. מה גם שלא כל הייטק זה בהכרח תוכנה, במיוחד בישראל. כל פארק המדע, קריית גת ויבנה מלאים בהיברידים למיניהם שעושים מהפכות קטנות בתעשייה ומגלגלים לא מעט כסף. עבודה במקומות כאלה גם מאפשרת לצמצם משמעותית את הוצאות המחיה, כי אפשר להתרחק מת"א.

אני לא באמת מצפה שתעשה משהו עם המידע לעיל, אתה הרי אלוף בלמצוא סיבות למה זה לא יעבוד. אבל אני עדיין כותב את זה, סתם למקרה שמישהו אחר ימצא את עצמו במצב דומה ואז יבוא לפה לחפש השראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יועץ מס.

יועץ מס זה הנדסאי של עולם החשבונאות.

טוויסט בעלילה.

איך ומדוע זה נעצרת שם? למה לא תשלים מהר מהר לרו"ח?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להבין שבתארים שציינת, הרבה מאוד מהזמן והעבודה מושקעים בלימודים בבית ולא בכיתה. לדעתי, אם אתה בונה על כך שתלך ללימודים חמישי-שישי ואת שאר ימות השבוע תשקיע בעבודה במשרה מלאה - תשכח מזה. אני מאמין שהמסלול מתאים יותר לאנשים שעובדים משהו כמו חצי משרה או פחות, ויכולים להשקיע עוד חלק מימות השבוע בלימודים בבית.

אני רק אגיב לזה - כי אחי הקטן עשה מסלול דומה עם עבודה מלאה - ואני דווקא הלכתי לבין תחומי ועם מקום עבודה גמיש (בהייטק) הצלחתי לעבוד ו״למרוח״ את התואר רק עוד שנה.

מיותר לציין שלשנינו זו היתה קריעת תחת כן ?

אחי עשה סימסטרי קיץ כל שנה , ואני קראתי את התחת במועדי ב׳ כל סמסטר

That said - שנינו נכנסנו לתעשיה יפה - והקטע המשעשע שנכון לעוד שבועיים - שנינו גם נעבוד באמזון... אבל זה כבר עניין לסיפור אחר.

להמשך ענייני הפוסט - ChemGuy לא בטוח שאתה מוכן נפשית לחזור להיות סטודנט וכו.

נכון שהגיל זה פחות אישיו - אבל באמת - שנתיים כמו שאמרו - לא לקחת איזה קורס תכנות אונליין ? הבנת מי נגד מי?

כמו שראית כשהסתכלת על Fintech - רוב המשרות הן תכלס מדברות על ניסיון בתכנות - ואולי אלגוריתמים וכו (שרחוקים מזה שהידע שלך יתן יותר מדי ערך מוסף כמפתח).

בהחלט הייתי נותן לקורס של תכנות אונליין צ׳אנס במקומך להבין קצת מי נגד מי ואם אתה באמת אוהב את זה.

התואר הזה מאוד אינטנסיבי ואנשים שלא באמת אוהבים לפתח - לא מחזיקים מעמד בתחום.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוויסט בעלילה.

איך ומדוע זה נעצרת שם? למה לא תשלים מהר מהר לרו"ח?

לא הייתי במצב נפשי וכלכלי ללימודים. נכנסתי ללופ עם מבחני הסמכה של יועצי מס. אם נכשלים באחד מהמבחנים אפשר לגשת עוד הפעם רק אחרי חצי שנה והסטאז' לא מתחיל לדפוק עד שמסיימים את כל הבחינות. בסופו של דבר הסמכה כולל התמחות גזלה ממני מעל 4 שנים. בינתיים התעמקתי בעולם המיסוי והתרחבתי לנישות כמו מיסוי אמריקאי ובינלאומי.

במסלול חשבונאות אין השלמה מהירה לרו"ח. אני אקבל במקרה הטוב פטור מקורסים במיסים שמהווים אולי 5% מכלל התואר וזהו. הניסיון לא פוטר אותי מסטאז'. אני אצטרך לעשות מסלול תואר מלא או לבחור מסלול ללא תואר ולגשת ל-13 בחינות הסמכה במקום 2 בחינות.

אם אבחר במסלול הסמכה לרו"ח חשבון יקח לי 6 שנים לקבל את הרישיון בהנחה ואצליח לעבור את הבחינות הסופיות בפעם הראשונה.

אפשרות נוספת היא לעשות רק תואר בחשבונאות וניהול באוניברסיטה ללא הסמכה של רו"ח בתקווה שזה יאפשר לי לקפוץ לתפקידים ברמה גבוהה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנתיים של ויכוחים והתכתשויות יומיות בפורום.

תאר לך מה היה קורה אילו יום אחד בשבוע היית לומד בעצמך מה זה תכנות (אני אפילו לא מדבר על תכנות, רק ללמוד מה זה) במקום לגלוש ולהגיב כאן.

לא נותר לי אלא לחזור על מה שאמרו - אתה מדבר על ספר בלי לקרוא אפילו את ההקדמה שלו.

קח שיעור ***ראשון*** בקורס ***יחיד*** של python, כולל התקנת סביבה וכיו"ב, פלט קלט של hello world עם לולאה וחצי ואז נראה מה אתה ***חושב*** בכלל על תכנות. בינתיים הכול נדמה לי ויאללה לייצר טראפיק בפורום.

(וגם לי נראה שהכיוון הוא בכלל רו"ח, בזבזת כבר שנתיים מתוך המספר המופרך שתיארת, שש)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שונה כ"כ ממה שתחווה אם תלך ללמוד מדעי המחשב.

אני מבין שיכול להיות מאוד קשה בגיל 34-35 להבין שבחרת את המקצוע שהוא לא אידיאלי בשבילך, ואין בו הרבה אופציות להצלחה כלכלית יוצאת דופן. אבל גישת ה"טוב אז אני אלמד מחשבים ואלך להייטק" היא לא כזו טריוויאלית או זמינה, כמו שזה אולי נראה מהצד. וזה שיש שכר יותר גבוה בסכום לא אומר שתהנה לעבוד בו, ויש גם לא מעט אנשים שעוזבים את ההייטק או עוזבים את התחומים הטכניים בדיוק כי הם לא נהנים. אם אתה יכול למצוא עבודה כלא מתכנת, כפי שכבר הציעו לך כמה פעמים, ותהייה מאושר ממנה - מה טוב. אם לא - כנראה שכל יום שבו אתה לא משקיע בהסמכה בתחום שלך הוא יום מבוזבז בשבילך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה. הכול מתכנס בסופו של דבר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...