Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות חמות - על בעלי מקצוע בענף הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 4532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה להבין משהו:

נאמר ואני טמבאל, משוגע שרוצה להדפיס, תמונה של הכלב/תוכי שלו, על הבד-רשת הזו.

זה אפשרי? או שרק לוגואים מוכנים מראש?

סוזוקי ג'ימני - רכב שחונה כמו מאזדה 2, נוסע כמו דיפנדר בשטח, כמו גולף 1600 בכביש והעלות שלו כמו היא כמו של אופניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 514
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין לי מושג מה מגבלות המדפסת שלו. הוא יצטרך להכנס לכאן ולהסביר לבד.

סביר להניח שכיום אפשר להדפיס כל דבר שרק תרצה, העניין הוא הציוד שיש ברשותו של הבחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי במוסך רון (המסגר, ת"א) לצורך טיפול שנתי בפאביה שלי.

כבר האינטראקציה הראשונית הייתה מפתיעה, דיברתי עם רון בחור נחמד ולבבי ותוך זמן קצר הרכב עלה על הליפט וקיבל את הנוזלים לו הוא זקוק. אני הוזמנתי לפינת הישיבה לשתות כוס קפה.

בניגוד למקובל במוסכי היבואנים כאן העבודה נעשית מול עייני הלקוח וגם אם תעמוד למכונאי על הראש, איש לא יגער בך. לא שצריך לנצל זאת, אך נחמד שאפשר להעיף מיידי פעם מבט ברכב ולראות את התקדמות העבודה.

כאשר היה צריך להחליף רכיב, קרא לי רון לרכב הראה לי בדיוק מה הוא מחליף והסביר על עלות החלקים (כך וכך למקורי, כך וכך לתחליפי איכותי) הכל בשקיפות מלאה.

בקיצור העבודה נעשית ע"י צוות מאומן ומיומן תחת ניצוחו של רון, שמירת הניקיון מוקפדת בסביבת העבודה וכמובן ברכב המטופל, טיפול ללא עיקובים מיותרים ומחיר הוגן.

ו...כן, בהחלט אני אהייה לקוח חוזר של מוסך רון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

תודה רבה לך על הפרגון

גם אתה ואביך נעמתם לנו מאד .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם כ"כ ממליצים על המוסך הזה אני ממש מתבאס שאני גר בחיפה. רציני

טיפול/תקלה קטנה עוד מילא אבל בטיפול/תקלה גדולה, במקומך, הייתי מגיע עד תל אביב.

Bimmer

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבין משהו:

נאמר ואני טמבאל, משוגע שרוצה להדפיס, תמונה של הכלב/תוכי שלו, על הבד-רשת הזו.

זה אפשרי? או שרק לוגואים מוכנים מראש?

תיאורטית - וודאי. אם לא הבחור המדובר וודאי יש עסקים שישמחו לעשות לך את זה.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כמו אחלה עסקה,

בזמנו חיפשתי בנרות מקום שעושה דברים כאלה ולא מצאתי,

אחלה רעיון ואם אפשר להדפיס כל מה שרוצים אז בכלל זה כדאי.

למה שלא תעלה תמונה של הוילון המוגמר שיצא לך? מעניין לראות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז אתמול בלילה סיימתי את המשמרת שלי והיה מבול של גשם מטורף. הרכב הוא גולף 99 ייבוא אישי 1400 סמ"ק. הרכב לפתע באמצע המבול החליט שהוא לא מניע. יש סטרטר, יש מצבר יש פשוט הכל והוא לא רוצה להניע.

עזבתי את הרכב נסעתי עם טרמפ הביתה והיום כשקמתי בבוקר החלטתי שהגרר שיגיע לקחת את הרכב למוסך מורשה, יבטל את ההגעה למורשה ויסע לרון. (סתם הימור שרציתי לקחת מרוב המלצות שיש עליו בפורום).

כשהגענו למוסך היה באמת תור לא קטן בכלל של רכבים. ישר בלי יותר מדי דיבורים, רון הגיע לגרר הסתכל על הרכב ואמר יאללה להוריד את הרכב ולחנות בצד.

ההתרשמות הראשונה שעלתה, היא שהמחשב של הרכב נרטב מהמבול וכנראה הלך. כמובן שכשהוא אמר את זה אני כבר הרצתי סרט של הלוואות מחברים ומהבנק לתיקון כזה. אבל הוא החליט להרגיע אותי ולהגיד לי שאין ממה לדאוג שהכל יסתדר.

מאותו רגע ואילך, איאן התותח! שבאמת בעל ידי זהב, המשיך לטפל ברכב. פירקנו את המכסה של המחשב, זה שמתחת לווישרים. לאחר שפירקנו ראינו שישנה קורוזיה קלה על חיבוריי המחשב. באותו רגע הדאגה שלי כבר התחילה לעלות, ובכל זאת הוא הצליח להרגיע אותי...

בסופו של דבר הסתבר, כשהתקינו לי את צופר האזעקה לפני כחצי שנה, קדחו את הצופר עם 2 ברגים שבעצם פגעו בצמת החשמל של המחשב. כנראה שפתאום היא החליטה אחרי חצי שנה להתריע על זה או שאולי זה היה באמת מהגשם ופשוט נשרף הפיוז. מה שהבנתי מרון ואיאן זה שאם לא היה לי מזל יכל הרכב לעלות באש כמו כלום! (מה שבטוח שהמקום שהתקין לי את האזעקה - לא אציין את שמו- הולך להיכוות ממני קשות! ).

ישר החלפנו צמה או מה שאיאן לא עשה שם, אני כבר לא עקבתי בשלבים האלו הייתי עצבני מדי.

לאחר שאיאן סיים לחבר את הצמה והתנענו את הרכב, אבן במשקל טון ירדה לי מהלב.

כמה דקות אחרי כן איאן שם לב לבריחת הצתה מהכוהל. שאל אותי אם אני מעוניין להחליף למרות שהמחיר לא נמוך ואתם יודעים מה? לא חשבתי שניה אפילו. ידעתי שזה לא מהמוסכים שמנסים לנפח סכומים, או לדחוף דברים לא הכרכיים, פשוט אמרתי כן.

הסכום שיצא בסופו של דבר הוגן לכל כיס לפי דעתי. לא מעט, כן? אבל גרמניות... אין מה לעשות.

הייתה לי חוויה להוציא סכום כזה אפילו, עד כדי כך נהנתי לראות שעדיין נשארו בעלי מקצוע שהם באמת בעלי מקצוע.

אז אני אסיים בתודה רבה לרון ואיאן על ההקשבה, המקצועיות והשירות.

The difference between a man and a boy is the price of the toy.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אז ככה,

לפני כשבוע בדיוק רכשתי דייהטסו סיריון שנת 2001, לאחר העברת הבעלות, כשבאתי לרכב גיליתי שיש תחתיו שלולית של מים ירוקים. מיליתי מים ונסעתי הביתה תוך כדי שאני שם לב למד החום.

לאחר שסיפרתי לכמה חברים, אחד החברים אמר לי "אז מה הבעיה, בוא ניסע מחר (שבת) לכפר קאסם למוסך"

אני חייב להודות, אני אומנם לא גזעני (אין לי שום דבר נגד ערבים, ואני אף מכיר כמה חבר'ה שהם אנשים נפלאים) אבל היה לי דמיון בראש של קומבינות, ורעש, והונדות וסופר לאנסר עם ספויילר וחלונות שחורים ועוד סיפורי זוועה.

אחרי הרבה שכנוע ו "אל תדאג אני מכיר" , החלטתי כן לנסוע.

הגענו בשבת ב 9:30 בבוקר לכפר קאסם למוסך בשם "הכוכב", שם עשיתי טיפול גדול שכלל החלפת מסנן שמן + מסנן אוויר + פלאגים + שמן טרי, והחלפת רצועת אביזרים.

אספר ש - היחס היה מעולה לא פחות, העבודה הייתה מעולה ומדוייקת (פלאגים הודקו בעדינות, מסנן שמן עם היד, השמן היה איכותי ולא של "שקרכלשהו". וגם המחיר (כ 350 ש"ח לטיפול ועוד 75 להחלפת הרצועה) היה בהחלט ראוי ותקין.

תוך כדי שהרכב על הליפט הסתכלנו על הנזילה ברדיאטור, וראיתי שהיא ממוקמת בצד ימין התחתון של הרדיאטור.

אבל .. לא פה באה ההמלצה שלי (אם כי אני בהחלט ממליץ על הכוכב !).

לאחר שסיימנו עם הטיפול, המשכתי מעט יותר קדימה במעלה כפר, והגעתי למכון רדיאטורים בשם "מוסך כפר קאסם - תיקון רדיאטורים ואגזוזים"

נכנסתי לשם, ושאלתי האם יש אפשרות להשיג רדיאטור חדש, קיבלתי את אותה תשובה ששבת ואין ממי להשיג כרגע, אבל אפשר מחר על הבוקר.

ואז אמר לי אותו בחור "אם תרצה, אני יכול לפרק את הרדיאטור, ולבדוק מאיפה הנזילה - אם זה משהו קטן, אפשר גם לרתך, אם זה באמבטיה העליונה או התחתונה תצטרך להמתין למחר ונוכל לסדר לך גם אחת כזו - לא בטוח שאתה צריך רדיאטור חדש"

שאלתי כמה יעלה הפירוק, הוא אמר שאני לא אדאג, ואם לא נסתדר על מה שצריך לעשות - הפירוק עליו ושיהיה לי בדרכים טובות.

היה נשמע לי אמין, החלטת ללכת על זה.

הבחור פירק את הרדיאטור, שם במים, וראינו שהחור מגיע מפינה קטנה שנסדקה כנראה בכלל מכה או אבן. הוא אמר שניתן לרתך, והעלות היא 250 ש"ח (חדש היה עולה 730 ש"ח לפי הספר) כולל הכל.

אחרי בערך שעה חזר הרדיאטור מתיקון, הוא בדק שוב במים, הכל תקין. בנוסף על הדרך הסביר לי איך העסק עובד, הראה לי את פירוק האמבטיה, ואף עשה חוטר וניקה את הרדיאטור.

לאחר מכן הרכיב הכל בחזרה, חיבר, בדק, עמדנו עד שהוונטה החלה לפעול, בדקנו בלחץ, הכל תקין ! לאחר מכן הוא אמר לי שהפקק שלי הרדיאטור נראה קצת לא תקין כי מים חוזרים דרך המיכל עיבוי - והזמין לי מיד פקק חדש.

שאלתי כמה אני צריך לשלם, אמר לי 250 ש"ח, שאלתי לגבי הפקק - הוא אמר שזה עליו.

נתתי לו 300 ש"ח, ויצאתי בהרגשה מעולה. בכל רגע אותו בחור הראה לי מה הוא עושה, הסביר, ניקה וסידר דברים שלא היה צריך, ואפילו פקק חדש לא טרח לגבות ממני. אני לא יודע אם זה קשור - אבל איכשהו נדמה לי שבמקום אחר לא הייתי יוצא ב"נזק" של 250 ש"ח.

לכן כל הפוסט הארוך הזה מטרתו היא, שאין שום סיבה שלא להגיע למקומות כמו כפר קאסם, בהחלט אין מה לפחד - החבר'ה שם מאוד נחמדים, המוסכים עובדים בשבת שזה יתרון ענק למי שעובד בשעות שהן 8-5 ולא יכול להגיע למוסך או צריך לקחת יום חופש.

ובכלל אותו בחור בשם מוחמד, נמצא במוסך הרדיאטורים בצד ימין, כ 200 מטר אחרי תחנת הדלק סונול בכניסה מכיון כביש 5.

ממליץ בחום !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, יש לציין שהגעתי לרון בעקבות ההמלצות הרבות שניתנו עליו כאן בפורום.

למרות שאני גר במרחק 45 דקות נסיעה מתל אביב חשבתי שאולי כדאי להקדיש את הזמן הזה על מנת לבקר ולטפל ברכבי במוסך של רון ואני שמח להגיד שכן - זה היה שווה ואני שמח שעשיתי את זה.

בתור אחד שעבר אי-אלו רכבים בחיו ובהתאמה גם אי-אלו מוסכים, הספקתי לבקר בהרבה מוסכים וכמו כן לפגוש גם המון בעלי מקצוע, הדבר הראשון שהבחנתי בו ברגע שנכנסתי למוסך הוא יחס אישי ממנהל המוסך בכבודו ובעצמו, מוסך קטן ואינטימי שבעל המוסך לא עוזב לרגע את רחבת הטיפולים, עובר מרכב לרכב ובודק את מצב ההתקדמות, מנהל דו שיח עם עובדיו על מנת לראות שהם מסתדרים.

במוסכים אחרים שביקרתי בהם, היה נדיר לדעת מי בעל המוסך ובמקרה הטוב יכלת לדבר עם מנהל העבודה.

יתרון נוסף במוסך של רון, אפשר לעמוד ליד הרכב בזמן הטיפול ונראה שזה ממש לא מפריע למכונאים שעובדים על הרכב או לבעל המוסך, הם עובדים מולך בשקיפות מלאה ובמקצועיות.

ואם כבר מקצועיות, כאן נמצאת גולת הכותרת, לאחר נסיון מר שלי באחד ממוסכי צ'מפיון של אבחון בעייה פשוטה מאוד אם לא הפשוטה והברורה ביותר. תזכורת :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=345267&highlight=%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%A3

אצל רון המקצעיות ניכרת כבר בשניה הראשונה,הוא לא שואל יותר מדי שאלות על רגל אחת מבלי קודם כל להכנס לרכב ולעשות סיבוב בעצמו, חשבתי שזה מיותר לספר לו על הויברציה הקטנה שאני מרגיש אחרי 3 אלף טור כי במקרה הטוב כמו כולם הוא יגיד שאני פרנואיד ומדמיין, במקרה הרע יגיד שצריך להחליף תושבות מנוע תושבות גיר וזוג ציריות.

אז עזרתי אומץ וסיפרתי לו על הויברציה, רון מיד הבחין והרגיש את התקלה במו עיניו, הציע להתחיל בפתרון זול יחסית של תותבים משופרים למשולשים (שאגב עשו פלאים והרכב מתנהג אחרת לגמרי), ובזה זה נגמר. החלפת התותבים העלימו את תופעת הויברציה הסוררת שרוב האנשים לא היו בטוחים אם היא בכלל קיימת או לא.

אחרי הסיבוב- חזרנו למוסך והרמנו מכסה מנוע, מיד רון הבחין שמאורר אחד לא עובד, הוא הדגיש בפני שזאת תקלה שלא כל כך מורגשת בחורף אבל בקיץ היא יכול לגרום לנזק ועדיף להחליף את המאורר. הוא השאיר בידי את זכות ההחלטה ללא מסע שיכנועים ואיומים, כמובן שבחרתי להחליפה למרות שזה לא היה צעד קריטי בשלב זה של העונה.

גם המחירים הוגנים, ללא כל העמלות המיותרות שגוזר היבואן על הצרכן והמוסכים שנושאים את שמו.

זהו זה רבותי, קיבלתי שירות ויחס ברמה אירופאית וכך בדיוק זה אמור להיראות בישראל! בתקווה שעוד בעלי מוסכים יקראו את ההמלצה הזאת ויחליטו שזאת הדרך הנכונה כי רק כך מתחילים מהפך, הצרכן הישראלי רגיל שדופקים אותו מכל כיוון ופתאום כשהוא מקבל יחס שהוא נורמה במדינות אחרות הוא מרגיש מאושר ושקיבל תמורה לכספו.

בברכת יום טוב ושבת שלום

דוד.

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...