Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גריטה חוזרת אבל ואבל גדול...

polov16
שימו לב! השרשור הזה בן 3976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

● על הרכב להגיע לאתר הגריטה על כל חלקיו בנסיעה.

גם נסיעה על גרר היא נסיעה.

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כאן:

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/SvivaAir/CarPollution/Scrapping/Pages/default.aspx

כתוב תנאי נוסף:

רכב משנת ייצור 1992 או ישן יותר

רכב שרישיונו (טסט) היה בתוקף במהלך כל השנה האחרונה, לפני העברתו לגריטה

רכב מסוג פרטי - נוסעים (ברישיון הרכב מופיע - סוג הרכב M1)

רכב אשר נמסר לגריטה בידי בעליו הרשומים

רכב שאינו מעוקל או משועבד

הרכב חייב להגיע לאתר הגריטה בנסיעה ועל כל חלקיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני אבין, אם באמצע 2012 נגמר לרכב הטסט ואני-שומו שמיים-התעכבתי קצת והרכב היה שבועיים בלי טסט, אני לא יכול לגרוט אותו עכשיו? זה מה שהם אומרים פה? כי זה נראה לי קצת לא הגיוני..

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדינה של גזלנים.

בנאדם נגמא לו הטסט כי לא הצליח למכור את הרכב במחיר שחשב,יש לו אפשרות לגרוט אבל הוא צריך לשלפ 800/900 ש"ח אגרה,בטסט יאכלו לו את הכבד ואז אתה רואה בכל רחוב ובכל עיר 3 מכוניות עם קורי עכביש...

המהלך הזה לוקה בחסר במדינת ישראל.

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני אבין, אם באמצע 2012 נגמר לרכב הטסט ואני-שומו שמיים-התעכבתי קצת והרכב היה שבועיים בלי טסט, אני לא יכול לגרוט אותו עכשיו? זה מה שהם אומרים פה? כי זה נראה לי קצת לא הגיוני..

אין לי שמץ של מושג, אבל אפשר לפרש את המשפט הזה בשני אופנים:

1. שמיום הגריטה ולמשך שנה מלאה אחורה, היה לרכב טסט.

2. שבמהלך השנה הקלנדרית הנוכחית, היה לרכב טסט.

כמובן שמי שגורט ב- 31/12 גם משפט 1 וגם משפט 2 יהיו נכונים לגביו באותה המידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה לדעתי שלא יחודש טסט לרכב ללא טסט לשם גריטתו - אלא שניתן לגרוט רק רכב שהיה לו רישוי בתוקף ברציפות.

כל מה שיש בידינו זה ידיות בעיותונים ובאתר משרד איכות הסביבה. נצטרך לחכות להודעת משרד התחבורה האחראי על הביצוע בפועל. כנ"ל לגבי מודל 93 שמחשב את קיצו לאחור.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה זה הקטע של חייב להגיע בנסיעה , הרכב שיש לי הוא עם טסט אבל יש במנוע בעיה רצינית הוא כניראה ניתפס, מה עושים במצב כזה ?

שכחת כנראה שאתה ישראלי.

הרכב מגיע על הגרר, יורד מהגרר 50 מטר מהאתר, ואם הדרך בירידה - עוד יותר טוב.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלקת על השרשור: רכב שנת 94, טסט ב18/1, יוכל להיגרט בינואר 2014?

ממש קיווינו ש2013 זו השנה האחרונה שנצטרך להחזיק אותו.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההסטוריה: כנראה שכן. בכל ינואר חודשה התכנית והמכוניות בנות ה-20 יכלו להגרט. אבל התנאי הוא שהטסט יעשה גם בינואר 2013 (ויוני 2013?) ע"מ שבינואר 2014 המכנות תהייה עדין עם טסט בתוקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בינואר הקרוב היא תעבור טסט (עדיין לא צריך גם ביוני), מתוך כוונה לגרוט לפני מועד הטסט שאחריו. תודה על התשובה.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מכונית עם קורי עכביש היא מכונית שלא מזהמת את האוויר ולא מהווה מפגע על הכביש. היא מהווה מפגע תברואתי לעירייה והיא גם תפנה אותה, אם מישהו יפנה אליה. אני אישית דואג להזמין את העירייה לכל גרוטאה שכזו.

אני חושב שאם יש כבר תקציב מוגבל, אז לפחות שיספיק למכוניות נוסעות. אני אישית מעדיף לראות שכל אחד שמוכר פיאט אונו, פיג'ו 205 וכל מיני צ'יקמוקים בסגנון, משנת 93 - יוכל פשוט לגשת למגרש גריטה ולא להתעסק עם המכירה. זה לדעתי הרבה יותר טוב מאחד שנתפס לו המנוע ולמרות שברור שהוא לא ישמיש כבר את הרכב, הוא עדיין יקבל כסף מהמדינה. במצב החדש הוא יקבל 500 ש"ח מסוחרי ברזל והכסף ילך למטרה טובה של הורדת רכב ישן ומזהם מהכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים החזר יחסי על האגרה, לא עלות הטסט אלא רק האגרה השנתית.

ככה שתעשו טסט וחודש אחרי תגרטו, תקבלו את הרוב המוחלט של האגרה.

בלי שום קשר לקבלת התשלום על הגריטה עצמה.

המשך לילה שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי היא אם הרכב יגיע בדחיפה , לא יעשו לי סרט לראות לבדוק שהרכב באמת מניע?

סביר להניח שכן. הכוונה היא לגרוט רק מכוניות במצב נסיעה ולא לשלם 3000 ש"ח על מכוניות שירדו מהכביש בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדינה של גזלנים.

בנאדם נגמא לו הטסט כי לא הצליח למכור את הרכב במחיר שחשב,יש לו אפשרות לגרוט אבל הוא צריך לשלפ 800/900 ש"ח אגרה,בטסט יאכלו לו את הכבד ואז אתה רואה בכל רחוב ובכל עיר 3 מכוניות עם קורי עכביש...

המהלך הזה לוקה בחסר במדינת ישראל.

אל תילחץ בן אדם, קח את החיים באיזי. במידה ויש לך רכב שעומד להיגמר לו הטסט וחודש הבא הוא יכול להיגרט אין שום בעיה. תשלם את אגרת הרכב, תעביר את הרכב טסט ואז תעשה את כל הפעולות שצריך בכדי לגרוט את הרכב. לאחר שהרשיונות הופקדו\ נמסרו למשרד הרישוי והרכב נגרט אתה תקבל בחזרה את מה שנשאר מאגרת הרכב. כל מה שאתה תפסיד זה את ה 89 שקלים (אם אינני טועה ) ששילמת למכון הרישוי בשביל הבדיקה לטסט וגם תפסיד חודש אחד מאגרת הרכב. את השאר תקבל בחזרה. כלומר, שילמת את האגרה ועברת טסט והרכב שמיש לעוד 12 חודש אתה תקבל בחזרה 11 חודש בחזרה מאגרת הרכב. למה? כי משרד הרישוי עובד על חודשים שלמים ולא על ימים. רוצה לא להפסיד? תשתמש ברכב במשך חודש שלם וכמה ימים לפני תום החודש תזדכה על הרכב וככה לא תפסיד שום דבר. יש מבין?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...