Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג'ו 208 vs שברולט ספארק

timmyy
שימו לב! השרשור הזה בן 1441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו בכול בעיה, לא לכולם היא מגיעה.

אבל זה משהו שקיים וקרה לאנשים, ולכן להגיד של 208 אין בעיות זה לא נכון.

צריך להציג את הנושא של הרצועה למי שמתכוון לרכוש רכב עם מנוע כזה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה שורה תחתונה? מה להמליץ לאחד שלא מבין ברכבים? להתרחק, להתקרב? כן לקנות? לא כדאי?

ברצינות, תרשמו כבר מה כדאי או לא? אנשים לא מבינים ברכבים ונעזרים בפורום זה בכמויות.

מספיק להתקוטט על המקלדת וזה מנסה להצדיק את עצמו וזה מנסה להצדיק את קנייתו.

תכלס הייתם קונים או לא??? תרשמו במילים פשוטות.

אני יודע שבאחד הימים אני רוכש, או קקטוס או C3 או פיזו 208 /2008 עם המנוע המגניב הזה.

לא מפחד מרצועה כזאת , אני מדבר בשמי בלבד, כן מחליף ומשקיע 1800 שח פעם ב3 שנים או

כעבור שבוע מקנייתו של זה ונוסע 3 שנים בשקט... כתבו מה דעתכם, אני כתבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני הייתי עושה זה להיכנס למוסך לבדיקה ואולי החלפה יזומה לפני שהרצועה תתחיל להתפורר ותגרור איתה עוד בעיות.

כיוון שהרכב טוב ונמכר במחירים נמוכים מאשר יאריס או גאז למשל, החלפה רצועה בעלות של בערך 1500 ש"ח עדיין הסכום הכללי יהיה פחות יקר מאשר חלק מהמתחרות.

מי שרוצה נטו אמינות כניראה שהייתי מציע לחפש רכב אחר.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מנסה כאילו בכוח לשדר שהכול בסדר.

יש בעיה, אנשים נתקלו בבעיה ואתה מדבר כאילו הכול בסדר.

יש מסםיק רכבים ללא בעיות ידועות.

אני בעצמי נוסע על רכב צרפתי, אבא שלי מחזיק ברכב צרפתי, לפני כן היה לי רכב איטלקי אז סטגימה אין פה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א

תכלס הייתם קונים או לא??? תרשמו במילים פשוטות.

.

אני באופן אישי לא. הייתי בהתלבטות ולבסוף החלטתי ללכת הספארק, מה גם שהיא הייתה מעבר לתקציב.

מכמה סיבות:

א. באופן כללי אני אוהב ומעדיף רכבי מיני.

ב. הטרידו אותי מס' בעיות שאנשים תיארו בפורום הטכני (הוחלף מנוע התקלה לא נפתרה וטרם נמצא הפתרון).

ג. היה לי לפני זה פג'ו יפנית (לא פג'ו צרפתית קלאסית) והיה לי ניסיון לא מוצלח במיוחד ב2 מוסכי היבואן. אני מעדיף רכב שארגיש בנוח ללכת איתו לכל מוסך שהוא ולא לחפש מוסך מתמחה במיוחד עבור פג'ו. (מה גם שהמומלצים לא באיזור המגורים שלי).

ד. באותה תקופה לא הכרתי את עניין הרצועה המתפוררת ועכשיו אני עוד יותר לא מעוניין.

ה. וזאת כנראה סטיגמה בלבד - נראה על פניו שPSA מייצרים מוצרים מאוד איכותיים עם ערך מוסף אבל כל פעם יש משהו שעוצר והורס את כל החגיגה. חיישן סורר, רצועה או אלוהים יודע מה.

ו. אין לי באמת צורך ברכב עם טורבו וזה עוד מקור לעלויות אחזקה נוספות ולתקלות פוטנציאליות.

יכול מאוד להיות שהפסדתי אחלה רכב במחיר נוח.

הספארק רחוק מלהיות רכב מושלם, ויש לו חסרונות אבל הכל עניין של העדפה וצרכים אישיים.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי שרק בפיזו יש את הרצועה הסוררת ובסיטרואן קקטוס ובC3 לא שמעתי על רכבים עם בעיות רצועה...או שאני

טועה? מענין אותי. פתרו חלק מהבעייה עם רצועה משופרת?

בכללי אני מבין את אלה שקונים קיה פיקנטו I10 בשביל השקט או ספארק גם הסוניק מצליחה יפה באמינות, אלה רכבים שנותנים ראש שקט לרוכש.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

בינתיים כנראה כולן,

אני שמעתי על כמה שהחליפו פעמיים מנוע בגללה,

יש כאלה הטוענים שזה נובע משימוש בשמן מנוע לא מקורי ולא מקיים את תו התקן של PSA, למרות שגם זה לא נכון, כי יש אפילו בחור שנמצא כאן בפורום שטפל תמיד במורשה עם שמן מקורי ולו זה קרה.

לדעתי הפתרון כרגע זה רק לדאוג להחליף ולנקות כל 3 שנים,

עדיין לדעתי מדובר בקניה טובה, אך מסכים שאי אפשר להגיד שהרכב אמין, אך גם לא ניתן להצהיר שהוא לא אמין, הכוונה היא, שמי שרוצה רכב אמין מאוד ללא הפתעות, עדיף שילך על קורולה/מאזדה 3 וכו... , אך זה גם יעלה לו הרבה יותר, לפחות עוד 15-20 אלף ש"ח, לכן יש לא מעט שיעדיפו לחסוך את ההוצאה הנוספת הזו, ולקנות רכב זול יותר מאותו שנתון שאולי ידרוש טיפה יותר לתחזק, בתקווה שלא ישפוך מנוע, ואז קיבלתה חבילה משתלמת במיוחד, כי בסופו של דבר חוץ מהרצועה, אין תקלות, אז כן, נושא הרצועה מפריע ודי מציק, אך לפחות אם מכירים את התופעה אפשר להקדים תרופה למכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית ברוכים השבים, שנית ממליץ ולא בפעם הראשונה להתעסק במה שאתה יודע ויכול לבסס ( האמירה שלך "בינתיים כנראה כולן" לא שייכת לשם ). הסיפור המוזר לטעמי עם הרצועה הזו ( מי שיקרא כאן את הפוסטים הקודמים שלי, יבין את טענת המוזרות אני מניח ), זה דבר אחד, הכרזה גורפת שמי שרוצה אוטו אמין יקנה את המכוניות המזרחיות שציינת כאן ולא את המכוניות הצרפתיות האלו, ענין אחר ושייך אף הוא לאותה מחלקה של "בינתיים כנראה כולן".

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא הבנתה מה כתבתי,

ברשותך, אסביר,

"כולן", הכוונה לרצועות הטיימינג במנוע ה1.2 פיורטק, ולא למנועים, או רכבי PSA, וארד עוד יותר ברזולוציה, הכוונה בכולן, ז"ת שצריך לצפות להתפוררות בכל הרצועות, לא בהכרח, למה לצפות? כי לא היתה הצהרה או כתבה או כל תגובה מצד היצרן (PSA) הטוענת שהנושא ידוע וטופל, או יטופל,

לכן מי שמתכוון לקנות את הרכב, חשוב שידע למה הוא נכנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך להתמם, לא כיוונתי למנועים או דגמים אחרים, לא במענה לך לא בתמיהה שלי לגבי העדר תגובתו המתחייבת לטעמי של היצרו או היבואן בקשר לסיפור הזה של הרצועה. לפחות לפי מה שאני קורא כאן אין המדובר בתופעה כללית, כפי שניתן להבין ממך, בעובדה יש כאן חבר שבמכוניותיו לעדותו מנועים כאלו שלא נתקל בתופעה גם אחרי קילומטראז' גבוה, האמת שיש כאן עוד אחד שמכיר מנוע עם רצועה כזו שכבר עבר למעלה מ 4 שנים ו 100K ק"מ ( ב 208 רובוטית של בתו ), שגם לא הכיר עד כה את התופעה ומדובר בעבדך הנאמן. אי אפשר ללמוד כלום לא ממני, לא ממנו, אבל ודאי שאי אפשר להגיע לקביעה כוללת כמו זו שלך. על עובדה אחת אין חולק, היצרן הזה ממשיך להביע אמון מלא במנוע הזה, הוא מצייד בו את הדגמים החדשים שהוא מוציא בחודשים האחרונים, גם הדגם החדש של ה 208 יצויד בו בין השאר, וזה מביא למסקנה אפשרית שאולי אין המדובר בתופעה גורפת שמאפיינת את המנועים הללו, או שאולי הרצועה הזו הוחלפה לעמידה ממנה במנועים המותקנים היום במפעל, על דבר אחד נדמה לי שצריך לעמוד, על הסבר של היצרן או היבואן לענין.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף לדיון את 2 הסנט שלי

כשחיפשתי רכב (308) ועברתי על הסטורית רכבים של מספר דו ספרתי של רכבים (בני 3 עם. 70-80 אלף קמ) בלובינסקי טרייד (כולם טופלו במוסך יבואן לכל אורך ההסטוריה) על פי ההסטוריה כל רכב שני עבר החלפת רצועה לאחר שהגיע למוסך בשלב זה או אחר עם נורת לחץ שמן דולקת.

בסופו של דבר רכשתי רכב שעבר החלפת רצועה וניקוי שבבים ב 50k קמ (וב 60 עבר החלפת חיישן vvt)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ ומוסיף את שני הסנט שלי לגבי האמינות של ה-208:

ברשותי כחצי שנה, עליה לכביש בתחילת 2016, הרכב עשה פחות מ-30K ק"מ.

היום התגלתה בעיה עם הטורבו שדורשת החלפתו (מטופל אצל אורן, הבנתי שזו לא פעם ראשונה שהם נתקלים בזה). עלות של כ-8 אש"ח.

מפחד לחשוב על הרגע בו אצטרך להחליף את הטיימינג (כי כנראה שזה יקרה). מבחינת הרכב עצמו אני מרוצה מאוד, מבחינת אמינות - אם הייתי יודע לאילו הוצאות אני הולך להכנס, כנראה שהייתי חושב עוד פעמיים-שלוש-ארבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...