Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט תלת שבועי 2- שטיפה שגרתית ויישום ראשון של גלייז ואוטם צבע

שימו לב! השרשור הזה בן 3840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכל חברי הפורום וחג שמח!

אז במסגרת השגרה, אני שוטף את הרכב בכל שלושה שבועות וזה פרויקט שגרתי שלי.

יש לי מספר חומרי הגנה טובים שכבר זמן מה אני רוצה להתחיל להשתמש בהם, ביניהם גלייז EZ CREME של כמיקל גייז, אופטי סיל של אופטימום וקולינייט 845-ווקס נוזלי נהדר.

במסגרת היום, אעשה שימוש ראשון בגלייז ובאוטם של אופטימום, על הווקס נדלג בשלב הזה כי כפי שתראו בהמשך זה כבר יהיה יותר מדי ודי מיותר.

אז ככה.....התמונה הרגילה של השעון באייפון : בוקר טוב !!!

IMG_1382.png

גילוח צחצוח מהיר, קפה בזריז והמתנה לאור ראשון...באור ראשון הצינור נזרק מהחלון למטה ויוצאים לדרך.

האור ראשון מתוזמן כך שבדיוק בסוף השטיפה השמש יוצאת מבעד לעננים ואז מקלה מאוד על ייבוש הרכב.

השלבים היום הם:

-שטיפת הרכב.

-גלייז.

-אוטם צבע.

שמתם לב שחסר שלב הפלסטלינה.

בשלושת החודשים האחרונים, עשיתי פעמיים פלסטלינה במסגרת הכנה מקדימה להיום כך שלא היה צורך לדעתי.

כמו כן, את השטיפה היום עשיתי עם סבון כלים פייירי שעל פי כמה אנשים פה מומלץ לשטיפה טובה והסרת שומנים ומשקעים כהכנה לגלייז ואוטם.

מתחילים:

שכחתי לצלם את הרכב לפני..התחלתי להרטיב אותו ואז נזכרתי בזה (: לא נורא...

IMG_1390.jpg

PRE-WASH עם מיכל לחץ עם ONR ולחיזוק והרגשה טובה עוד ריסוס קל של שמפו אולטימייט של מגווירס:

IMG_1391.jpg

IMG_1392.jpg

יש הרבה חרקים מתים על הטמבון הקדמי, ריסוס במגווירס BUG AND TAR REMOVER, ועיסוי קל עם פד ספוג פשוט:

IMG_1393.jpg

IMG_1394.jpg

ריסוס ועיסוי גם על הקנטים מתחת לדלתות נהג ונוסע, שם גם מצטבר הרבה TAR.

IMG_1395.jpg

המתנה של כמה דקות ואז שטיפה טובה של הכל.

IMG_1396.jpg

40 מ"ל של סבון כלים פיירי אל תוך הדלי ומילוי מים.

IMG_1397.jpg

מעבר על הרכב עם ספוג של קארפלן, הסבון כלים הזה מקציף מאוד יחסית ל ONR והשמפו של מגווירס שאני משתמש בהם תמיד.

כמו כן שמתי לב ששמתי המון סבון כלים, 40 מ"ל זה המון לדעתי והיה אפשר להסתפק בחצי מזה.

כל הידיים היו קצף ובקושי היו מים בדלי, הייתי צריך להוסיף את הפיירי אחרי שמילאתי את הדלי ולערבב כי ככה פשוט הכל מוקצף ובלתי אפשרי לעבוד, אבל מאוחר מדי - צריך להתמודד :wink:.

IMG_1398.jpg

סביבת העבודה :cry:

IMG_1399.jpg

הדלי שאתם רואים הוא הדלי השני עם המים.....מי צריך את מיסטר פינק :evil: ???

ולא נשכח כמובן את הג'אנטים.

שימוש במגווירס WHEEL BRIGHTENER ומברשת FERRET WHEEL.

IMG_1400.jpg

זהו, שטיפה טובה של הסבון וזו התוצאה לפני הייבוש.

IMG_1401.jpg

ייבוש של הג'אנטים במגבת מיקרופייבר סנו.

IMG_1402.jpg

במהלך הייבוש שמתי לב שמתחילה להתקלף לי לכה מהג'אנטים :-o די מבאס.

נכון שהג'אנטים סיניים אבל ציפיתי שיחזיקו מעט יותר.

כרגע אני לא הולך להחליף אותם כי לא צריך להשתגע, אבל כנראה שצריך להתכונן לזה בעתיד.

אני בטוח שהנזק נעשה בשנה ששטפתי את הרכב במכונים ידניים ואוטומטיים אחרת אין לי הסבר לזה.

IMG_1403.jpg

IMG_1404.jpg

חייב לציין שכל זה רק בג'אנט אחד, המצב בשאר הג'אנטים הרבה יותר טוב.

בקיצור, אחרי הייבוש של הרכב, הוא נראה כך:

IMG_1405.jpg

IMG_1406.jpg

IMG_1408.jpg

נראה די טוב, כנראה שזו התוצאה של שימוש ממושך בחומרים טובים, זה רק אחרי נטו שטיפה!

גלייז: EZ CREME GLAZE שייושם באמצעות פד מיקרופייבר של הקוריאני A-TOP.

IMG_1409.jpg

די קל ליישם את הגלייז וגם די קל לנגב אותו, מעט על הפד, בתנועות סיבוביות מכסים שטח כמה שיותר גדול.

וממש בסיום זה כבר יבש, אפשר לנגב בקלות עם מגבת מיקרופייבר ירוקה של אותו קוריאני A-TOP.

גלייז על המכסה מנוע:

IMG_1410.jpg

IMG_1412.jpg

אחרי הגלייז בהחלט שמתי לב שהרכב מבריק יותר. רואים עדיין את הסווירלס אבל זה בהחלט נראה כאילו יש טיפה פחות.

מיותר לציין שהריח של הגלייז מטריף!

IMG_1413.jpg

IMG_1416.jpg

IMG_1415.jpg

אחרי הגלייז, תור האוטם: OPTIMUM OPTI SEAL.

התרסיס מדהים בקלות שלו.

התזה אחת מספיקה לכיסוי פאנל שלם.

היישום נעשה עם פד ספוג, הפעם בחרתי שלא להשתמש בפד סיני פשוט...לקחתי את הפד שהגיע במשלוח מ CYC.

מתיזים בקלילות על הפח, עוברים עם ספוג על החומר לכל אורך הפאנל והחומר מתייבש לבד.

אחרי שכיסיתי את כל הרכב, עברתי על הכל עם מטלית מיקרופייבר, שוב הירוקה של A-TOP.

IMG_1417.jpg

IMG_1418.jpg

IMG_1419.jpg

IMG_1426.jpg

IMG_1421.jpg

IMG_1422.jpg

כמובן איך אפשר בלי הסצינה הקבועה של החלונות...כל החלונות נוקו חיצונית עם GLASSWORKZ של כמיקל גייז, חומר נהדר!

IMG_1427.jpg

IMG_1428.jpg

זהו, הסוף....ככה זה נראה בסיום:

IMG_1430.jpg

IMG_1431.jpg

IMG_1432.jpg

המשך בהודעה הבאה.....מיד

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיום....במסגרת חיסול חומרים שיש אצלי שכבר אין בהם שימוש.

ניסיתי את ה STP COCKPIT SHINE על הצמיגים.

ריסוס עם הספריי וניגוב עם פד ספוג פשוט. האמת התוצאה לא משהו, הוא לא מתקרב בתוצאה לאופטי-בונד האחד והיחיד.

תמונות לפניכם:

IMG_1434.jpg

IMG_1435.jpg

IMG_1436.jpg

לסיכום כל העבודה:

פיירי מנקה את הרכב היטב אבל חשוב לא להתפרע בכמויות כי הוא מקציף מאוד בדלי ולא נח לעבוד איתו.

הגלייז מעולה!

האוטם נהדר!

לא התזתי עם הצינור על המכסה מנוע, כמו שרבים עושים פה לבדוק בידינג/שיטינג ושאר ירקות מהסיבה שאחרי זה צריך לנגב וכבר הייתי עייף וממש לא היה לי כח.

היישום של החומרים פשוט וקל והם אינם מכתימים פלסטיקה חיצונית, לא הגלייז ולא האוטם כך שאין צורך גם בסרט הדבקה.

אם יש צורך לפרסם לינקים של המוצרים אז ציינו זאת בתגובות ואני אפרסם.

מעבר לזה......הלכתי לנוח :roll: שבת מקסימה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מצויין.

עוד שלושה שבועות תעלה את הג'אנטים הביתה ותיישם עליהם אוטם (הכי טוב FK כי הוא זול יחסית, מחזיק בטמפרטורה גבוהה וזמן רב יחסית) ע"מ למנוע התקלפות של הלכה בג'אנטים האחרים.

למה אתה מרסס את הONR עם זרם ישיר ? לא עדיף לפתוח את זה ושיכסה יותר שטח ויחסוך בחומר ?

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחניה בחוץ ויש רוח....אני מפחד שאם אני אחליש את הזרם אז הרסס יתעופף לו ברוח כי אני מתיז מרחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, סיקור שלך + הקפה של הבוקר זה מתכון מצויין לתחילת השבת!

הרכב נראה פשוט מעולה.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sharki25 +1, פשוט עבודה מדהימה... גם סחטיין על השעה המוקדמת...

דיברת על זה שלא היה צריך לשיים מסקנטייפ על הפלסטיקים... יש אוטם כאלה שכן צריך לשים?

כי כרגע אני די מתלבט אם לקנות את ה Menzerna PL ...

ודר"כ הבקבוק Opti Seal מספיק לפעם אחת על כל האוטו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברת על זה שלא היה צריך לשיים מסקנטייפ על הפלסטיקים... יש אוטם כאלה שכן צריך לשים?

יישמתי עם האופטיסיל מעל 10 רכבים כבר, ועל הרכב שלי עשיתי 2 שכבות פעמיים! לאורך התקופה, ויש לי עוד 2 שליש בקבוק.

אני אישית דיי מאוכזב מהעמידות שלו אבל, אחרי שניסיתי אוטמים אחרים הבנתי כמה הוא לא עמיד במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחת על כל האוטו? יישמתי על כל הרכב ואני לא מצליח להבחין שהכמות ירדה בכלל, הייתי צריך לסמן כדי שתוכל לראות שהכמות שירדה היא לא נראית וממש מינימאלית.

יספיק לי בקצב הזה להרבה הרבה מאוד שימושים!

בקשר למסקינטייפ, בזמנו אני ועוד חבר פורום יישמנו על הרכב שלו מנזרנה PL, שמנו מסקינטייפ על כל האוטו כי לא ידענו אם זה מכתים פלסטיקים או גומיות, הבחור עשה ניסוי ומרח מעט על הפלסטיקה במקום נסתר.

נחש מה? אחרי זה הסתבר לנו שהמנזרנה לא מכתים את הפלסטיק.

במקרה של האופטי-סיל אני קראתי קצת וכתוב שהוא בטוח לפלסטיק וגומי.

יישמתי עם האופטיסיל מעל 10 רכבים כבר, ועל הרכב שלי עשיתי 2 שכבות פעמיים! לאורך התקופה, ויש לי עוד 2 שליש בקבוק.

אני אישית דיי מאוכזב מהעמידות שלו אבל, אחרי שניסיתי אוטמים אחרים הבנתי כמה הוא לא עמיד במיוחד.

אני יודע שהאופטי-סיל הוא פחות עמיד מהמנזרנה.

לפי הבנתי הוא יחזיק בכבוד משהו כמו חודשיים במקרה הסביר.

היישום שלו הוא כל כך קל שמבחינתי זה יתרון גדול...אם היתה לי חניה מקורה ושטח עבודה נח כנראה שהייתי קונה אוטם צבע יותר עמיד, אבל מטעמי חוסר זמן ובדיוק יצאה השמש אחרי שסיימתי לשטוף והיה לי עוד צורך ליישם גלייז ואוטם צבע, הבנתי שהבחירה בו היתה נכונה.

דקות בודדות לרכב שלם ופד ספוג בלבד, בזה המנזרנה לא יכול להתחרות (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:shock: תודה, פשוט הוא נראה בקבוק ממש קטן.

בכל מקרה אני מתכוון ללכת על ה Power Lock, כי אני צריך משהו שיחזיק הרבה זמן ..

רציתי לחסוך את השמת המסקנטייפ כי זה נראה כמו תהליך ארוך ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד,השקעת הרבה ויצא ממש יפה,הצבע מאוד חי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על הפרוייקט,ולפי דעתי אופטי סיל מחזיק יותר מחודשיים (אצלי הוא כבר 5 חודשים ומחזיק כמו גדול) כמובן זה תלוי תכיפות השטיפות,תחזוקה של ווקס מעל ואם יישמת שתי שכבות.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהאופטי-סיל הוא פחות עמיד מהמנזרנה.

לפי הבנתי הוא יחזיק בכבוד משהו כמו חודשיים במקרה הסביר.

היישום שלו הוא כל כך קל שמבחינתי זה יתרון גדול...אם היתה לי חניה מקורה ושטח עבודה נח כנראה שהייתי קונה אוטם צבע יותר עמיד, אבל מטעמי חוסר זמן ובדיוק יצאה השמש אחרי שסיימתי לשטוף והיה לי עוד צורך ליישם גלייז ואוטם צבע, הבנתי שהבחירה בו היתה נכונה.

דקות בודדות לרכב שלם ופד ספוג בלבד, בזה המנזרנה לא יכול להתחרות (:

הנוחות יישום שלו היא משהו ללא תחרות, לכן גם אני החלטתי להשתמש בו בהתחלה, אבל העמידות שלו נמוכה ביחס לאחרים, וזה קצת גרם לי לאכזבה ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה מעולה, אני חייב לציין, הצבע של האיביזה הנ''ל מאוד קל לעבודה גם לי יש אחת כזאת , לאומת הוולבו שלי שכל שטיפה היא סיפור באיביזה הצבע תמיד ניראה מעולה וקל מאוד לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה מטריפה, כל הכבוד לך.

כמה נקודות שרוצה לציין : תפסיק להשתמש בwheel brightner של מג'ס, הוא אגרסיבי ביותר כי הוא על בסיס חומצה.

או שתעבור להשתמש בחומר שהוא acid free או שתעבוד קצת יותר קשה אך ורק עם מים ושמפו.

לג'אנטים מהסוג שלך המג'ס פשוט אלים מידי.

לגבי החומר שיישמת על הגלגלים, זה חומר עתיק, שומן נטו, הייתי ממליץ לך בהזדמנות הקרובה לרדת ולהסיר אותו מהגלגלים עם apc מדולל, ולמרוח משהו ייעודי או לא למרוח כלום, כבר עדיף.

לגבי האופטיסיל- על רכבי ועל הרכב של אבא שלי הוא מחזיק כבר שלושה חודשים בכבוד רב.

הכל תלוי באופן היישום.

אכן ניתן למרוח אותו על פלסטיקה ועל הגומיות, עמידות דיי מדהימה חייב לציין על הגריל הקדמי שלי ועל פסי ההגנה בצידי הדלתות.

ציינת שלאחר מריחת האופטי ניגבת אותו עם מיקרופייבר, זהו שלב מיותר, החומר מתאדה לבד מהפח ופה הכיף הגדול.

wipe on - walk away.

בכל מקרה עשית לי חשק לרכב אדום. :)

שבת שלום.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה מעולה, אני חייב לציין, הצבע של האיביזה הנ''ל מאוד קל לעבודה גם לי יש אחת כזאת , לאומת הוולבו שלי שכל שטיפה היא סיפור באיביזה הצבע תמיד ניראה מעולה וקל מאוד לעבודה.

+1

אחרי שטיפה אפשר לראות תוצאות ישר בצבע הזה ככה זה היה גם במאזדה, עכשיו ברנו (שחורה) זה שונה, היא לא זוהרת כמו הצבע האדום (אולי זה בגלל שהצבע לא במצב טוב)

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...